Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak úspěšně bojovat s plži?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak úspěšně bojovat s plži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2022 11:04 R Muž ctibum [6922] Re: MVano
Tak jen vem v úvahu, že tam teď máš kalamitní množství uhynulých rozkládajících se šneků... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2022 10:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MVano
Četl jsem kolem odpovědí na tvůj dotaz vše a neviděl jsem tam nic nesouvisejícího. Spíš jen tobě se řešení nelíbila, protože nebyla jednoduchá nebo se dokonce snažila obhajovat šneky. Mě osobně by ani nikdy nenapadlo shánět nějaký chemický přípravek na hubení šneků v akváriu.
Pro dobro tvého akvária jen doufám, že těch šneků ve skutečnosti moc nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2022 15:01 Muž MVano [58] Re: Rovano
Ne není to tajné. Ano použil jsem chemii, nakonec. Ale jinak než v návodu. A nenapsal jsem to hned, protože většina původně řešila všechno možné kolem, a pomoci se mi dostalo jenom od některých. Nakonec musel pomoci někdo úplně jiný. A vím jistě, že většina z vás by dokázala popsat jednoduchý, rychlý a osvědčený způsob jak nato. Někteří to i udělali. Tímto jim za snahu moc děkuji.
Návod je v mém profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2022 13:20 Muž Kawasaki [2840] - Amerika
Osvědčený způsob bez chemie je nalákat je třeba na okurku nebo kopřivu případně něco jiného. Na každý druh to chce jinou návnadu. S trochou trpělivosti je za pár dní hotovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 11:54 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Tak to nevím ale asi mají hodně tvrdou ulitu. V bystřině mám dvě Sekavky proužkované (Botia striata) ale ani jedna mi Kružníky nevezme. Zabila i Neritinku. Než jsem tam sáhl bylo po ulitě. Ale jsou to rány dobře slyšitelné když jdou po šnekách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 11:42 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: ajajak
jak to, že zrovna Kružníky nebere? Jsou moc malý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 11:33 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Možná jestli to jenom trochu jde nasadit Sekavku proužkovanou (Botia striata) ta sežere všechny šneky kromě Kružníků. Vezme mi i Neritinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2022 00:48 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: MVano
Vždycky když se narodí nové generace, tak to vypadá, že začala invaze. Po čase jich je vidět ménně. Něco je tříbí.
A nejvíc jsem jich měl, když jsem měl hodně řas.

Takže za mě bych je nechal přemnožit. Předpokládám, že se to potom zreguluje do minima samo.

Vodička na hubení šneků stojí pár desetikorun. Sázím své vyhozené rostlinky v koši, že todle poradil prodavač.
Edit: Apropo zlatí šneci proti Lasturnatkám! Roje ve vodním sloupci nebo je to všude po dně, až je to větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2022 20:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MVano
I mě by to zajímalo, protože jestli jich tam měl opravdu hodně a vyhubil je tak, že pomřeli a mrtvolky se zůstaly v tom akváriu rozkládat, tak tu můžeme mít během několika dní nové dotazy na problémy z trochu jiného soudku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 17:56 Muž MVano [58] Re: MVano
Zmizeli. 3 dny jsem nepozoroval jediného. Poradil mi jeden hodný prodavač z obchodu juwelakvarium. Tímto mu moooc děkuji. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 10:05 Muž MVano [58] Re: afc1886
Ano, už jsem to udělal. Jedno světlo jede na 50% a druhé jenom na 30% doteď to bylo 60 + 60%.
Čekal jsem jenom na novou regulaci a stmívání. Dorazila včera a dnes už je naprogramované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2022 09:20 R Muž afc1886 [14694] Re: MVano
Ahoj, ať na hlavní fotce z prezentace nebo tady této, co jsi sem vložil, vidím dost velké množství řasy. Tady bych i hledal důvod proč se ti šneci přemnožují. Já bych na tvém místě asi trochu ubral na osvětlení, protože 2 x 9W i když trochu utlumených je celkem dost na tu tvou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2022 08:36 R Muž ctibum [6922] Re: MVano
Kružník je jediní šnek, co mi ve "200" přežívá a když večer posvítím do nádrže a vidím tohle, mám radost. Je vtipný, jak jde různě vnímat stejnou věc... :)
Imho kružníky nevysbíráš nikdy. Už jen proto, že můžou být ve filtru i v rozstřikovací rampě. To bys fakt musel vydesinfikovat a znovu založit akvárko i filtr.
Zkus se zaměřit na zdroje jejich obživy - vyčisti hadice a rampu, koukni pod koberec, zvaž, jak moc krmíš. A zkus se na ně nedívat jako na narušitele estetiky, ale jako na užitečné pomocníky, i proto, že se přemnožují, čímž ti naznačují podmínky v nádrži - pro ně dobré, pro tebe horší (jak už tu několikrát zaznělo :) )... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 06:46 Muž MVano [58] Re: lhajek
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá a někdy i víc, je to poseté šneky každý den. Pokud si někdo myslí, že jdou snadno vysbírat, tak vás ujišťuji, že to děláme s dcerou denně (půl roku) a pořád je v akvárku tohle. Já si myslím že to není možné a že pokud by jsme se sběrem přestali, nebude vidět brzo na sklo. (omluva za mizerné foto, vrátil jsem se po týdnu z práce a akva je před čištěním).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2022 09:58 Muž Papik [617] Re: lhajek
U malého akvárka se dají šneci manuálně vysbírat, vyzkoušeno. Okružáci snadno, levatky mnohem hůře. Ovšem trvá to třeba 6-12 měsíců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.04.2022 09:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MVano
Já osobně jsem nikdy šneky neřešil, řada mě jich ani nepřežila i po úmyslném vysazení (piskořky, levatky), ale když nad tím přemýšlím tak se nejspíš množí proto, že mají dost potravy. Když je tedy nechám ať se množí a jejich populace se stane neúměrná k množství potravy tak se začne snižovat. A až se snižování zastaví tak pak teprve budu řešit zbytek šneků. Je to na dlouho, ale akvaristika je o trpělivosti.
Osobně si ale myslím, že se jich nejde nikdy zbavit na 100%. Vždy v akváriu nějaké kružníky a okružáky mám a stačí jeden jediný, aby se namnožily. Takže za mě pokud se někdo chce na 100% zbavit těchto šneků tak musí akva vypustit, vše vydezinfikovat a nic co nebylo dezinfikováno a udrží se na tom šnek nebo jeho vajíčka se do akva nesmí dát. (následky jsou jasné je to znovuzaložení akva se všemi startovacími problémy jako je cyklus dusíku atd.)
Já osobně takový přístup neberu, ti šneci jsou součástí ekosystému a patří tam a lze i podle jejich populace usuzovat jak se akváriu daří.

Na závěr ještě past si lze vyrobit z PET lahve třeba jen 0,5L, dá se používat i na krevetky. Jen uříznout vršek a strčit opačně do spodní části. ve víčku udělat díru podle velikosti lapaného živočicha a dovnitř samozřejmě něco chutného na co rádi vyrazí. ideálně umístit večer a ráno vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2022 07:15 Muž PetrO [752] Re: MVano
Tak, jednou Helenou snad nic nezkazíš. Já dal do třístovky dvě a potom jsem se nestačil divit, jak se přemnožily. Teď jsem rád za jakékoliv okružáky, levatky i Piskořky. Helena mě v akváriu (po nekonečném ručním sběru) zbyla už jen jedna, sem tam ji zahlédnu a teď konečně všechno funguje jak má.

Jinak, myslím, že už to tady někdo psal, ale nejlepší je dát na noc kousek spařené okurky a ráno na ní vytáhneš spoustu šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2022 06:22 Muž MVano [58] Re: Buldr
Pastička se mi líbí, ale nevejde se. Delší dobu hledám i nějaké menší. Zvažoval jsem i výrobu a tisk pasti na 3D tiskárně. Zatím je to nekonečný ruční odchyt pinzetou. Toho žraveho šneka už jsem objednal. Taky zkusím tu past u hladiny z molitanu. Ale až se na víkend vrátím domů. V týdnu loví šneky dcera. Jinak těm co ochotně poradili z vlastní zkušenosti moc děkuji. Samozřejmě pak napíšu jak to proběhlo a co se dělo v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 20:39 Muž Rybar [-29] Re: patka
Už jsem to psal sežere každého šneka.pokuk bude veliký ,tak ho určitě zabije .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 19:39 Žena patka [112] Re: Rybar
A ten čtverzubec sežere i přemnožené ampulárie :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2022 16:00 Žena patka [112] Re: MVano
Sežeň tu cleu helenu,ale jen jednu,časem ji odloviš a zase pošleš dál.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2022 15:29 Muž 4Sima [1897] Re: Rybar
Jestli zněl požadavek zlikvidovat šneky a krevetky, pak se to za pomoci čtverzubců podaří :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.04.2022 08:05 R Muž ctibum [6922] Re: Rybar
Ano, čtverzubec je nejspíš zlikviduje. Ale nemyslím si, že je dobrý nápad radit (jakéholi) čtverzubce do 17 litrů s dvaceti neonkami a krevetkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   12.04.2022 07:04 Muž Rybar [-29] Re: ctibum
Pokud někdo tvrdí , že tam šneky nechce, tak je tam nechce ! Tak proč nějaká diskuse o tom jestli tam budou ? Ten čtverzubec trpasličí je zlikviduje do jednoho a jemu jedno co to je za šneka . Co se týče těch ampulárii. Akvárium kaskáda 280l množili stále dokola nestačil jsem je odnášet do akvaristiky . Odnášel jsem pouze ty větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 19:44 Muž MVano [58] Re: Gringo63
Vypadá to skvěle a jednoduše. Určitě to zkusím o víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2022 18:41 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: MVano
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím jestli to pomůže na Tvoje šnečky, ale já jsem si málem vyhubil piskořky tímhle udělátkem. Vrch molitanu zároveň s hladinou, na to rozlámaná zelená tabletka. Večer jsem to nastražil a v noci odebíral. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 17:19 Muž vlka [3453] Re: MVano
A jsou to faktys šnečci ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2022 16:22 Muž MVano [58] Re: Brodys
Souhlasím. Když je neuvidím, nebudou mi vadit. Ale bohužel zatím je vidím a to opravdu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 16:21 Muž MVano [58] Re: 4Sima
Ano mám. Nato jsem poukazoval a myslím, že tam by mohlo být to, čemu říkáte "organický odpad" Jinak při odkalování téměř nic neseberu, protože tam nic není. To ale neznamená, že v těch kobercovkách toho není moc. Třeba i ty šneci. Bojím se to radikálně sestříhat aby nezašli. Tak to stříhám jenom na povrchu cca 1-2 cm. (jak jsem už taky psal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 16:17 Muž MVano [58] Re: ctibum
Nemám invazi, protože je nepřetržitě ručně likviduji. O víkendu do akvárka někdy lezu i 20x s pinzetou. Prostě mě rozčilují a nechci je tam. V noci když se podívám (nějakou dobu po zhasnutí) s baterkou tak je to jako mraveniště na všech sklech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 11:03 R Muž ctibum [6922] Re: Rybar
Ale jo, asi to jde. Jen si neumím představit, proč by to někdo nechal zajít v normální nádrži tak daleko, ani jak by ta nádrž musela být velká, aby to množství bez újmy pojmula, když je ampulárie nejen kombajn, ale i čuně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 10:09 Brodys Re: Rybar
Doporučujete koupit čtverzubce? To považuji já za nesmysl. Samozřejmě ještě to zkusím jako s dítětem: Šneci,tam budou pořád, ale když je majitel neuvidí,nemuseli by mu vadit a bude spokojený majitel i akvárium, kapišto? Ale.je to pouze můj pohled na věc, každý si k tomu řešení dojde sám, tady se snažíme pouze poskytnout rady, jak dojít k cíli dřív. Do kolika litrů se Vám vešlo těch tisíce ampulárií? Byl by to námět na kuriózní článek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 09:35 Muž Rybar [-29] Re: Brodys
časem šneci zmizí. Tedy stále v akváriu budou, ale okem je neuvidíte. A to je co za nesmysl? Tak budou nebo nebudou ? Pokud se chce zbavit šneků neřeším kolik jich má ani to nenapsal ,já jen doporučil ověřené . Jen pro informaci šneky mám jako krmivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 09:30 Muž 4Sima [1897] Re: MVano
Když se dívám na fotku z 3.4., je vidět, že máš ten koberec dost přerostlý a pod ním se mi jeví dost odpadu - toto by taky hrálo pro přemnožení šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 08:43 Muž Rybar [-29] Re: ctibum
S otazníkem ? To jako ,že nejde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 08:20 R Muž ctibum [6922] Re: Rybar
Tisíce ampulárií? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2022 08:18 Brodys Re: Rybar
Šneci do akvária patří, jsou to užiteční pomocníci, i když se někomu nelíbí, do akvária patří, stejně jako hniloba po smrti, je to prostě nutné ;-) Nezlobte se na mě, ale nesmysl je celá Vaše reakce, píšete páté přes deváté, kolikrát bez diakritiky. Pokud se bavíme o přemnožení, opravdu k němu dojde za určitých podmínek, které spadají do špatné údržby. Na druhou stranu, přemnožení každý vnímá jinak, někdo to řekne i o 10 kusech, takže nelze objektivně hodnotit. Surmovka zabírá přesvědčivě, ale je to vytloukání klínu klínem, zbavíte te se jednoho druhu a zavlečete druhý smich Nejlépe je nepřekrmovat, odkalovat a odstraňovat rostlinný odpad, časem šneci zmizí. Tedy stále v akváriu budou, ale okem je neuvidíte. Časem si na nich pochutnají i některé ryby, lze tomu pomoci odchytáváním šneků a drcením ke rybám jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 08:05 Muž Rybar [-29] Re: MVano
Ten šnek se tam nevyskytl jen ,tak zřejmě byl dovlečen a postupně se rozmnožil ,až je to vidět. Jaká koliv chemie Ti vše zlikviduje i ty krevety pokud se jedná o ty malé šnečky hnědé v ploché průsvitné ulitě . Tak ti se množí velmi rychle . A a nepomůže skoro nic. Za tu dobu co mám akvária jsme zkoušel všelicos . Ten čtverzubec trpasličí je malý klidný a likviduje všechny šneky a okusuje pouze tetry červené . Pokud někdo zde uvádí že šneci se vyskytují a množí pouze špatně udržovaném akváriu ,tak tak ať vysvětlí o ktré šněky se jedná . Protože je to nesmysl , dříve se mi množily ampulárie , které žijí v Amazonii jedná se o ty velké žluté šneky . Měl jsem jich tisíce řasa nikde nerostla venkovní filtrace a taky půdní filtr se čistily pravidelně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 07:01 Muž Rybar [-29] Re: MARTIN HORÁK
Jednu tu Helenu mám v 9l nádrží přesto se tam šneci množí . Helena roste ,ale množení šneků je rychlejší. Pokud sem v jiné nádrži měl i tu Helenu ,tak ten malý čtverzubec trpasličí zlikvidoval i ji a všechny šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2022 00:00 R Muž ctibum [6922] Re: MVano
Těžko říct, zkus tam hrábnout. Z filtru ti nelezou? Já je v rampě vždycky našel při čištění.
Ještě se zeptám. Čemu říkáš nekontrovatelné množení? Sice jsi psal, ze mají i méně, než 1 mm, ale na fotkách se mi nezdá, že bys měl šnečí invazi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 23:03 Muž MVano [58] Re: ctibum
Tomu všemu rozumím. Nemám své první akvárko, ale je to moje první malé akvárko. U mé bývalé 240l nádrže jsem neměl podobný problém se šneky nikdy (cca 20 let). A to by se vám nelíbilo určitě, protože bylo extrémně přerybněné.
Popravdě téměř nic při výměně vody neodkalím, protože tam nic není. Jedině co musím dělat je stříhat rostliny, protože rostou hodně a rychle. Řasu mám jenom na jediném malém místě na kameni. Jinde není. Pokud je ta trocha zelené řasy příčina, tak ano mám něco opravdu špatně. Tak mě napadá v souvislosti tím organickým odpadem. Mám v popředí kobercovku a roste skutečně hodně. Stříhám ji jednou týdně o 1 -2 cm výšky. Ale i tak je docela vysoká (cca 5cm). Nemůže způsobovat moc odpadu to, co je pod vrstvou hezky rostoucích lístečků, kam se jinak světlo nedostane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 22:47 R Muž ctibum [6922] Re: MVano
No rady už jsi dostal, v podstatě všechny dostupné možnosti. Přidám ti ještě jeden starší příspěvek z tohoto vlákna:
Marcel G napsal: Plží mají s řasami v akváriu dost společného, protože se přemnoží téměř výhradně jen ve chvíli, kdy je v akvárku nějaký problém. Takže pokud bude akvárko čisté a nebude tam spousta organického bordelu, tak se plži (ani řasy) obvykle nepřemnoží. Používání chemie v boji proti plžům a řasám řeší pouze následky, nikoli příčinu. Je to skoro už taková fráze, ale bohužel pořád platná. Nevyřeší-li se příčina problémů (= obvykle vyšší množství organických látek, ať už rozpuštěných [řasy] nebo dosud nerozpuštěných [plži]), můžeš používat chemie třeba roky, a problémy se neustále budou znovu a znovu vracet. Jak říkal jeden můj kamarád: "Dokud nezavřeš lihovar, nemá smysl likvidovat flašky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 22:34 Muž MVano [58] Re: ctibum
Dobře děkuji za objasnění. Ale já opravdu potřebuji zrovna pomoct s těmi šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2022 22:30 R Muž ctibum [6922] Re: MVano
O neonkách ti tu píšeme trochu mimo téma, především proto, jak se píše v atlase:
"Min.vel.n.: Běžný chov v nádrži střední velikosti o minimální délce 80 cm, 80-120 l. Nikoliv stísněné prostředí."
To se tu tak dělá, když někdo vidí očividný přešlap v něčí nádrži, že na něj upozorní, i když se to přímo netýká tématu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 22:24 Muž MVano [58] Re: 4Sima
Rostliny jsem kupoval jenom sterilně balené. Bez šneků
A neonky mají vliv na šneky v mém akvárku? Jaký? Že je jich moc? Vadí to něčemu? Čemu? Tomuhle pořád nerozumím. Jakou to má spojitost s množením šneků v mém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 21:21 Muž 4Sima [1897] Re: MVano
Když si sázel kytky, zkusil jsi je vydesinfikovat, např. hypermangamem? To může proti zavlečení šneků pomoct. Zkus se podívat zde do atlasu v jaké doporučované velikosti akvária mají být neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 21:08 R Muž ctibum [6922] Re: MVano
Svůj názor na možné příčiny jsem ti už psal...
Sumrovka tě šneků zbaví, ale může se ti stát, že pak budeš řešit přemnožené sumrovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 20:27 Muž MVano [58] Re: MARTIN HORÁK
Surmovka vražedná.
Čtu o tom co se dá a tohle by mohlo pomoct. Může mi jí někdo popřípadě poslat poštou? Nebo dá se koupit na internetu s odesláním, ne osobním odběrem? Jak jsem psal nejsem doma...

Kde se dá pořídit? Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 20:24 Muž MVano [58] Re: Rybar
Špatný obchod. Jako že mám nakupovat jinde? Ale já už nic kupovat nechci. A tahle příčina mi to vyřešit nepomáhá. Hledám způsob jak se těch šneků co tam jsou zbavit a přikoupením nějakého "dravce" není tak úplně možné právě proto, že akvárko je malé a nic dalšího se tam nevejde.
Myslel jsem vyzkoušenou účinnou chemii, která ale nezabije krevetky. Zkoušel jsem 3 (názvy si nepamatuji a nejsem zrovna doma, abych to zjistil) a nezabrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 20:21 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: MVano
Dej si tam jednu Clea Helenu a máš klid.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15541