Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za plazivce?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Co je to za plazivce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:48 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
Moc som to nepochopil alebo skor tomu nechcem verit....dokaze plostenka zabit napr. krevetu crystal red??????

vysvetlovalo by to moje straty ktore som mal za posledny mesiac az 2 krevety a ostatne boli pritom syto cervene.....ziadna zla voda ani nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:17 Muž Chem [837] Re: Linduš
Pravda, flubenol je take hure sehnatelna zalezitost (pokud nekdo v okoli nechova kravy ;-) ), ale panacur maji opravdu uplne v kazde veterinarni ambulanci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:15 Muž Chem [837] Re: Silent
Jasne, pokud nekdo spatne davkuje (temer jakoukoli chemikalii), tak muze zabit bezobratle zivocichy, to nepopiram. Osobne mam tu zkusenost, ze krevetkam ani plzum nic neudelaji (nezaznamenam zadny ubytek), kdyz se spravne davkuji. Do krevetkarii panacur i flubenol pouzivam nejen ja, ale i mnozi dalsi. Nebal bych se jich. No planaria samozrejme neodsuzuji, jen jak by je jakubcv shanel (tyden i vice), tak se mu plostenky namnozi dal, coz je pro krevetky (leckdy chovane v malych nadrzich) take fatalni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:10 Žena Linduš [166] Re: Silent
dám za pravdu chemovi. dávkuji dle jeho doporučení a jak už jsem psala, krevetky se chovají naprosto v normálu a i čerstvě vykulený plůdek je bez jakýchkoliv komplikací.
nevýhoda flubenolu je právě dostupnost. aspoň tak to vidím já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:29 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Flubenol i Panacur zabírají na ploštěnky velmi dobře. Jen bych je neaplikoval do krevetárií.Mohou být pro krevety toxické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:18 Muž Chem [837] Re: jakubcv
Jak uz jsem psal dole, No planaria funguje stejne jako dobre nadavkovany flubenol, nebo
panacur, jenom je to drazsi a hure dostupne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:18 R Muž Silent [5949] Re: jakubcv
Mám vyzkoušené v krevetáriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:16 jakubcv Re: Silent
To nevypada spatne. A mas to vyzkousene nebo jen tlumocis, co rika vyrobce? Ti jsou schopni napsat cokoli a pak clovek jen kouka na mrtve akvarko :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:07 R Muž Silent [5949] Re: angakok
N ploštěnky skvěle zabírá No-planaria. Navíc je naprosto neškodný k ostatním živočichům v nádrži včetně krevetek. www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 13:51 Žena Linduš [166] Re: angakok
flubenol je dobrý. krevetky, potěr, všechno v pohodě. jen piskořkám se nelíbí.
ploštěnky jsou neskutečné potvory. nejdřív mu mizli prcci krevetek, pak mizel i rybí plůdek, začly pouštět do dospělých krevetek....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:48 angakok Re: Chem
slyšel jsem, ale nemám to úplně vyzkoušené že ploštěnky dobře likviduje drápatečka to je ta malá vodní žabka, s rybičkama je v pohodě, ale nevím co udělá s krevetkama a myslím si že by je mohl likvidovat i čtverzubec trpasličí, ale soužití s krevetkama je to samé, asi by na to padly nějaké mladé krevetky, a pak by se vidělo jestli mu chutnají víc krevetky než ploštěnky já bych tipoval ty ploštěnky protože jsou pomalejší a jemu se blbě honí rychlíci, jinak je výborný na šneky a po sežrání toho co jste chtěli zničit se dá krmit mraženýma patentkama nebo artemkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 12:12 Muž Chem [837] Re: jakubcv
Chemii take nepouzivam. Za poslednich nekolik let trocha hnojiva a Panacur ci flubenol na plostenky. Bohuzel plostenky jsou opravdu jedinou veci, ktera krevetkam vadi a zaroven se jich nezbavim nejakym prirozenym zpusobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:53 Muž navik [908] - SumciRe: jakubcv
Peanem těžko - jsou křehké, takže je rozdrtíš či naporcuješ a jak psal správně chem - je jich více.
Buď nalákat do pastičky anebo odsávat (na injekční stříkačku brčko a podtlakem nasát do stříkačky) - tímto způsobem se dají zredukovat ale nezbavíš se jich... V zařízeném akva se substrátem jen radikální postup či léčivo (popř. obojí). U léčiv dbát správného dávkování a postupu...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:41 Muž hop [26] - RostlinyRe: jakubcv
ploštěnka jak vyšitá, genchem - no planaria nebo flubenol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:32 jakubcv Re: Chem
To jsou to fakt takove potvory, ze z kazde casti bude novy zivocich coze ? Asi je zkusim zacit vybirat peanem a pripadne nalakat na to maso no :-O Chemii vidim jako posledni reseni, nikdy jsem nic nepouzival a nerad bych pozabijel i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 11:20 Muž Chem [837] Re: jakubcv
Pokud plostenku rozmacknes a vzniknou treba 4 kusy, budes mit 4 male plostenky. Mechanickou destrukci jim clovek spise pomaha. Omezovat je muzeme treba pastmi (nastrouhat hovezi srdce do plateneho pytlicku). Na past prilezou a pak je rano vyndame a omyjeme pod vodou. Ucinne se jich zbavit da pripravky No planaria, Panacur, nebo Flubenol. Asi nejsnaze a nejrychleji se shani Panacur - mel by ho mit kazdy veterinar. Flubenol (praskovy) maji povetsinou nekteri veterinari specializujici se na skot apod. No planaria byva k dostani na burzach a v internetovych obchodech, je to ale nejdrazsi varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:50 jakubcv Re: Linduš
2Lindus: Predpokladam spravne, ze dorusta jen ta strana s hlavou :-) ? Ale kdyby ji clovek smiknul tesne za ni nebo primo do ni, tak uz by to rozplazit nemela, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:15 Žena Linduš [166] Re: roper
pokud nejsou v akvárku piskořky, tak se dá použít flubenol
k tomu krájení: dorůstají, podobně jako žížaly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:03 Muž roper [10] - CichlidyRe: Linduš
jak se taková mrcha dá zabít? Mám jich moc u krevet a nenávidím je tone
/plně stejně mi taky ničí krevetky a řežu je žiletkou
Dám pytel zlata za dobrou radu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 08:20 Žena Linduš [166] Re: jakubcv
ploštěnka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 08:06 jakubcv – Co je to za plazivce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Asi pred tremi mesici jsem si v mem krevetarku vsiml techto potvor (viz fotka). Nebylo jich moc a vypadaly neskodne, tak jsem je neresil. Posledni dobou se vsak jejich pocet radikalne zvysil a hlavne mi zacaly napadat krevetky coze Uz nekolikrat jsem videl, jak je ma nektera nalepene na tele a nemuze se jich ani rychlymi pohyby zbavit (musel jsem ji chytit do sitky, abych ji zmensil manevrovaci prostor a toho parchanta paratkem seskrabnout). Vrcholem bylo nalezeni samicky s vajicky zcela pokryte timto hnusem, ktery mel hostinu. Blbe je, ze se to spatne chyta, pac se to po dotyku smrsti a klouze. A kdyz jsem to na skle presekl ziletkou vejpul, strana s hlavou si lezla spokojene dal (ale doufam, ze to pozdeji chciplo). Nevite tedy nekdo, co to je? Ve foru jsem to na zadne fotce nenasel. Dik
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15312-co-je-to-za-plazivce?od=51