Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 10:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LukšaNM
Tak jich vem 40, dej tomu čas, uvidíš, co to bude dělat a pak můžeš případně dokoupit obdobnou várku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2018 10:19 Muž LukšaNM [309] Re: Wanderer
Myslíš, že by jich nebylo moc číslo s dvěma nulama i se zbytkem osádky? coze
Mám ve městě chovatele s cenovkou 8 Kč za kus, tak by to nebyl velkej problém... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 10:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LukšaNM
Ještě jich 60-80 klidně dokup. ;-) Můžeš třeba po dvou várkách, postupně, uvidíš, co to bude dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2018 09:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Myslím, že by se dalo všeobecně doporučit, že krása neonek vynikne až v nulách za číslicí, určující jejich počet. :)

Prostě 20 není hejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2018 08:42 Muž LukšaNM [309] – neonka obecná
Ahoj,
tak já se taky přidám, když se tu řešej ty počty. :-)
Akva 100x50x40, celkem hustě zarostlý.
Aktuálně 1 čichavec zakrslý, 2 parmičky černopruhé, 3 otíci, 9 razbor klínoskvrnných a nějakých 22 neonek obecných.
Můžu ještě přitlačit neonky? A kolik asi tak případně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 08:26 R Muž Anthrax [4798] Re: Longer01
Zbytečně se toho bojíš. Akvárko máš 85l, osázené dostatečně, filtr adekvátní. Já bych jich tam dal alespoň 40. V první fázi 20 a pak až uvidíš, že je to jako nic, tak stejně přidáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 07:53 Muž Longer01 [21] – Neonka modrá
Přidám se s dotazem - kolik? Kolik neonek modrých. Pořád si říkám, že 20ks bude na akvárium 80x35x40 dost, ale na některých diskuzích se doporučuje větší množství (samozřejmě vzhledem k ostatním parametrům jako je osazenstvo, kytky...). V tuto chvíli mám:4xLorikárie kopinatá,6xPancéřníček panda,1x Pancéřníček skvrnitý (donesený s kytkami, 7xŽivorodka Wingeova - samci (počítám s tím,že před nástupem neonek půjdou pryč... jelikož jsou zkušenosti malé a sbírám informace s netu, rád si nechám poradit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 03:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
Čolci ano, ale co ty neonky? Ty teď vlastně ani nevíš, jak máš teplou vodu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 00:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Střelec začátečník... teplota vody je v pohodě teď.. ale ke konci léta chci koupit teploměr, nebo i teď někdy a možná topitko, je potřeba? Čolci maj mít co nejstudenejsi vodu, takže to nechvi nijak moc vytápět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2018 22:29 R Muž ctibum [6945] Re: Strakááč
Ty jsi dobrej střelec. Teda jestli to fakt myslíš vážně. Co třeba teplota vody...? Řešíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 22:08 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Fotka k příspěvku Ty čolci jsou nádherný.. viz foto.. :)
Díky čolkům, který mám tři roky to začlo... prvně jsem si do akva hodil jednu belici... ta tam vydržela rok než jsem jí dal pryč... pak jsem chtěl rybky malý... tak jsem koupil pět pancernicku a k nim ancíky.. a už to jelo...
Jo, ty neonky by byly super ale tyjo to bude fakt drahý.. ale třeba by mě to donutilo se o to starat na 100% :)

Kde kupujete neonky modrý? Já koukam na kalaba.eu odkud už mi ryby přišli poštou a všechny byly v pořádku...kde je kupujete?


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 20:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Čolky? To už je slušnej mix... Ale za těch 100 neonek bych se taky přimlouval, resp. vřele doporučuju. Pod stovku bych nešel. Až jsem to u sebe viděl v pohybu, tak mohu potvrdit, návštěva padne na prdel. :) A jak to zaplníš kvítkama, bude to super, až tím budou proplouvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 19:53 jamajcan Re: afc1886
Mi už to přijde, že si dělá dobrý den. Chtěl jsem to říct jinak, ale to by se nehodilo pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 19:49 R Muž afc1886 [14802] Re: Strakááč
Ti čolci budou s těmi neonkami? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 19:39 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Jo, ok plovouci rostliny budou fajn.. sice tam mám ještě čtyři čolky.. ale kryt tam bude, takže nevylezou :) čolky tam mám už teď, protože se nadechujou.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2018 19:20 R Muž Anthrax [4798] Re: Strakááč
Potřebují čistou vodu, takže bez se fungujicich rychlerostoucích kytek při téhle sestavě neobejdeš. Proste potřebuješ konzumenty toho všeho co tam ty acici a gibouš vyprodukují. Pokud tedy nehodláš měnit vodu obden. Kromě kytek do pozadí doporučuji nějaké plovoucí rostliny. ;-)

Chápu že cena je vysoká ale představ si to parádní stohlavé hejno. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 19:09 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Četl jsem, že rostlin ty modrý moc nepotrebujou... ale tak já teda poslechnu a naperu nějaký vysoký na pozadí když to má vejsku 45cm po přepad a možná něco málo dopředu ale rád bych se držel jednoho dvou druhu :)
Ty neonky modrý jsou nádherný... ale miluju ty sumce, ty jsou fakt strašně zajímavý.. 100 kusů? tyjo to by vyšlo na 2200,- to asi nebude pro začátečníka dobrá volba :) Zkusím jich třeba 40-50 a doplním více pancernickama a ty sumce.. v plánu je i zvětšit filtr časem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.06.2018 17:50 R Muž Anthrax [4798] Re: Strakááč
Náročné příliš nejsou ale potřebují čistou vodu. Takže bacha na spolubydlící. Ti ancistrusové (v takovém počtu!) a gibouš budou produkovat tunu bordelu.

Nevýhodou je že jsou dražší než ostatní druhy neonek. A ztrácejí červený pruh, pokud je nekrmíš správně.

Pokud se pro ně rozhodneš, tak bych jich dal do tak velké nádrže alespoň 100. Aby ta podívaná stála za to.

Do té nádrže tak jak vypadá teď bych ti je nedoporučil. Máš tam hodně málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 16:59 Muž Yirka [9141] Re: Adéla
Možná bude jen přežraná. Některá vločková krmiva to dělají a neonky jsou žrouti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 16:59 Sára73 Re: Strakááč
Mám 20 neonek modrých ve 112 litrech......asi jsem i měla štěstí při nákupu ryb, takže i teď po roce a půl jsme bez ztráty kytičky.......mám dost zarostlý akva a dělám standardní údržbu - jednou tdně výměna třetiny vody a odkalení dle potřeby....nejsem žádný velký akvarista, nedělám testy vody a pod.,žádná speciální péče, takže z mého pohledu totálního amatéra náročné nejsou....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 16:22 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Neonka modrá
Je neonka modrá náročná na chov ? Jakože četl jsem si o ní... ale nevím co si o tom myslet :)) v plánu je je mít v 100x50x50 akvariu protože ve středním a horním sloupci je to prázdný... představa byla mít hejno 30ks k nim 6 nebo víc ancistrusů jednoho gibouše a asi deset pancéřníčků
Teď je kupovat nebudu ale časem jsem to chtěl mít cca jak píšu. Půjde to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 15:37 Adéla – Neonka
Fotka k příspěvku Dobrý den, měla bych dotaz.. Je tato neonka nakrytá nebo jak to mám popsat :-D. Nevím jestli není třeba nemocná. Děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 19:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jířa27
Možno vám ich na požiadanie doobjednajú, u mňa s tým nemajú žiadny problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 19:43 R Muž romant [27987] Re: Jířa27
Hmm, to je bohužel reálná klasika, nad čím samozřejmě nejásám, ale nejsem schopen s tím dělat nic jinýho než ti radit, co ti radím. Ten tvůj objem není žádná hitparáda na rybí velemožnosti, ale i to se dá řešit. Osobně se přikláním k variantě těchto rybek v počtu 12 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 19:38 Jířa27 Re: romant
Do jakýkoliv akvaristiky jsem přišel, tak mi řekli neonky nebo paví očka. Tak nevím co jako si mám myslet :-D když si tady v atlasu najdu ryby do 25l tak takový v akvaristice vůbec nemají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2018 19:32 R Muž romant [27987] Re: Jířa27
Nprosto nevhodná osádka do tvého objemu. ;-)
Edit: rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 19:30 Jířa27 Re: romant
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2018 19:28 R Muž romant [27987] Re: Jířa27
Zítra je běž vrátit do obchodu kde jsi je koupil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 19:18 Jířa27
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mám neonky červené (8ks) teprve druhý den a stále se drží takhle u jedné strany akva :-( neumím si to vysvětlit :-( díky za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 08:22 Muž Jifi [675] Re: Wanderer
Já jsem si všimnul u modrých neonek, že intenzita toho modrého pruhu i jeho barva záleží na tom, v jakém úhlu na ně dopadá světlo a v jakém úhlu je pozoruju. Tatáž neonka, jak kousek odplave, vypadá vybledle. Jak se vhodně natočí, tak celá září. A taky se mění vnímání barvy toho pruhu - z modré na zelenou. V noci se ti moc nehýbou. Co ve dne? Zkusil jsi pozorovat jednu neonku, jak vypadá různě podle toho, jak na ni dopadá světlo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 08:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám takový nedůležitý dotaz, to víte, pořád do toho koukám a přemýšlím nad tím, co se tam děje. Občas akvárium zajdu omrknout i v noci. Neonky tam různě pospávají a pochopitelně ztratí barvu. Jen ta modrá jim částečně zůstane. Chtěl jsem se zeptat, čím to je, že téměř všechny mají ten zbylý odstín tmavě modrý a jen pár kusů zelený? Jiným odrazem světla to není. Prostě cca 5% neonek má v noci odlišnou barvu. Statistický vzorek mám myslím slušný. Genetika? Stáří? Přišlo mi, že jsou to jen ty větší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 20:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Xpe
Dobře děláš, čím víc tím líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 18:43 R Muž romant [27987] Re: motýlek
Jj, když jsou litry je to super, z čehož plyne, že do menších nádrží(zde chápejme kolem 60litrů) tyto rybky moc nepatří, leda by se jednalo o neonky modrý, to je jiné liga i do klasických 54 litrových setů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 18:38 Muž motýlek [275] Re: Xpe
Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte ;-) ... prostě hejno není deset rybek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 15:32 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Tak jsem dal na vás mám jich tam 62 pak 6 teter královských 5 otíků ty pak v budoucnu zvednu počet kolem 10 - 12 rybek. Máte pravdu teď se nato o hodně dívá líp.
Nejdřív jsem chtěl jen celkově 50 ale při dnešní koupi mně prodejce a kolega z práce ukecali tak jsem jim vybral všechny neonky červené. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2017 00:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Xpe
Stovka se jich tam vejde určitě. Záleží zda budou samy nebo s jinými rybami, ale trojmístné cifry bych se v tomhle objemu nebál. Tohle je rybička, která začíná být zajímavá až od určitých počtů. Sám jich mám stovku a to teprve to akvárium začalo vypadat. Přemýšlím, jestli nezajet ještě pro druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 18:46 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Xpe
Ale aby som dal rozumnejšiu odpoveď - pridávaj postupne. Do nového akvária som po zábehu začínal 30timi, po mesiaci som pridal 50 a to už zľahka "zhouplo" dusitany. (Samozrejme okrem nich tam mám ešte i ďalšie ryby, nie je to len o neónkach.) Počítam, že ešte rezervu mám...

Takže holt postupne a sleduj, ako ti to filter zvláda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 18:00 dklein Re: Magic
Já jich mám ve 220 litrovém aqváriu 45 a k tomu 10 pancéřničů panda a k tomu uvažuji o pořízení dvou Akar hnědých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2017 17:40 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Xpe
Keď som túto otázku položil pred polrokom, dostalo sa mi odpovede "hooodne" ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 17:18 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Jen mně zajímá kolik neonek červených byste dali do 250l akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 15:57 Muž Sedo [6] Re: Magic
Ja mám neonky červené a ešte som nevidel, že by niečo nechali spadnúť na zem. Niekedy mám pocit, že by sa dokázali prežrať k smrti. Takže u mňa je množstvo silne pocitová záležitosť. Pancierničkov kŕmim v noci.
Určite skúsim tú trubku, ktorú nižšie spomína NHKG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2017 12:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Lenka
Neonky svietenie nepotrebujú, svietime kvôli rastlinám.

A ako často jedlo, to závisí na tvojich možnostiach. Hovoria, že je lepšie trošku a častejšie. To ja napríklad nedávam, kŕmim len ráno a večer. A koľko? Aby to podľa možnosti hneď zožrali, nech to neskončí na dne (leda by si mala ešte nejakých pancierničkov).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:05 Lenka – Sviceni
Jaka je idealni doba sviceni? A kolik jidla davat a jak casto? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 17:23 Žena Miraell [15] Re: NHKG
Tak jsem přišla k nádrži, neonky ožily a sledovaly mě. Přejela jsem prstem po skle směrem k víku a mírně ťukla.
Všechny neonky s plnými bříšky okamžitě startovali k víku a čekaly, kupodivu i ta přežraná se otočila a čekala u víka...

Tak snad se fakt z toho dostane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 17:10 Muž motýlek [275] – Sparit
Dělám to už dlouho tak, že potravu (umělou) sparim na cedníku, pak naleji do odmerky a na několik dávek naleji do akvárka ... potrava je měkčí, částečně dezinfikovaný a nemá ty bubliny, které způsobují to skokové plavání ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 16:17 Žena Miraell [15] Re: Iceman
To je jistě taky řešení, jenže když já se tak ráda na ně dívám. :)
Ten pocit, že mě "milují" a těší se z mé přítomnosti. :-D
Ego je sviňa smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 16:14 Muž Iceman [96] Re: Miraell
Já krmím pancéřníčky většinou až tak hodinu po zhasnutí akvária. Neonky už nejsou tak drzé smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 16:05 Žena Miraell [15] Re: NHKG
Jejda, to je dobrý nápad, děkuji. love
Já mám totiž tak drzé neonky, že když jim dám vločky a zároveň rozlámané tablety pancéřníčkům, prdí nejprve na vločky a letí ke dnu a zobou jako slepice tablety.
Pár z nich se již pokusilo ukrást kus tablety a odplout s ní do houští.
Fakt jsou hamižné :) Nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2017 15:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miraell
Ta neonka by se z toho měla dostat.
Já krmím ryby dna pomocí trubky. Jeden konec trubky nad hladinou, druhý těsně nad dnem a do trubky naliju rozmražené mražené nebo nabobtnané sušené. Takto se ryby nemají šanci dostat ke žrádlu dříve než spadne ke dnu a většina ryb dna už se u dna umí porvat o svou porci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2017 15:44 Žena Miraell [15] – Hamižná neonka.
Právě jsem se snažila dobře nakrmit pancéřníčky zelené a vlila do nádrže mražené artemie.
Než to kleslo na dno (byly rozpuštěné, vlažné), pustily se do nich tetry neonové, což by nevadilo.
Jenže nyní pozoruji nejaktivnějšího jedlíka, který se tak přežral, že ho břicho otočilo vzhůru. coze
Neonka je to poměrně mladá, z třetího, posledního nákupu, tak si říkám, jestli neměla potřebu něco dohnat.

Každopádně ji to nacpané břicho míří k hladině. Ona s tím statečně bojuje a snaží se otočit. Lítá (plave) po celé nádrži a intenzivněji kaká.

Máte někdo s něčím takovým zkušenost? Má šanci přežít?

Btw, na ty pancíky se moc nedostalo, 30 neonek na to vlítlo a jen málo dopadlo na dno.
Lze to příště udělat líp?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526?od=151