Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to mech?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2012 17:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Když se o jávský mech budeš starat, bude taky tak vypadat. Naopak, pokud se o ostatní mechy nebudeš starat, budou vypadat stejně tak, jako si zvyklý u jávského mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:24 Muž SanelOne [5] - TetryRe: honzaprouza77
Jj, je to něco podobnýmu Christmas mossu...Ale neporadim Ti, kde takový mech sehnat, já sám mám doma už 10 let jávský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:20 Muž honzaprouza77 [18]
někde dole čtu, (v komentech) že je to spiky moss, ale zde ho v rostlinách nemohu najít...:(, ale googl našel něco podobného tomu, co je v té nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:18 Muž SanelOne [5] - TetryRe: honzaprouza77
Wooow, to je bonzaj potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:15 Muž honzaprouza77 [18]
dobrý den, moc se mi líbí tento mech:http://www.rostlinna-akvaria.cz/aquascaping-v-provedeni-f-a-oliveiry-87 píší zde, že je to obyčejný jávský mech, ale když vidim jinde j.m., tak je to chuchvalec tmavé barvy. Co ymslíte? Co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Popravdě ani nevím, co se pěstuje za ricie. Vím, že jsou čtyři a tím to hasne. (teda ta 4 je pravá R. fluitans, kterou mám doma :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2012 12:27 HaDaS Re: Johan
Souhlasím s tebou. Nedávno tu proběhla obdobná diskuze na téma SAE. Zdá se mi, že s mechy, alespoň s některými typy, to bude obdobné. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
V tom nevidím problém, ale mechy mohu jen porovnávat se stránkami, kde jsou akvarijní mechy popsáné. Bohužel leckde jsou špatně pourčované a tak jen porovnávám, porovnávám a pokud si v Asii s nimi neudělají pořádek, tak mi tady můžeme jen mechy, které pěstujeme přiřadit k něčemu, co někdo někdy někde určil. I ten článek má špatně určené mechy. Jmenovitě minimálně Cratoneuron (což je Vesicularia, možná V. reticulata, ale spíše V. montagnei) a Leptodictium, což je spíš Drepanocladus.
Jak sem již psal. V. dubyana a V. montagnei bych pro naše účely rozlišoval podle toho, jestli mají lístky zoubky a nebo až se pořádne rozroste, tak porovnal habitat stélek. Na to jsou dobré stránky: www.aquamoss.net
V tom článku se mi zdá, že jsou popisovány mechy pod názvem, pod kterým je pán získal. Já mám zkušenosti takové, že pokud se ke mě dostane nějaký mech pod určitým názvem, tak to je lecco, jen ne onen druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:06 HaDaS Re: Johan
Jak jsem psal. Snažil jsem se co to šlo. Nejsem v botanice nijak zběhlý. Opravdu se mohu mýlit. Vycházel jsem z odkazu od larixe, kde jsou, pro mne, srozumitelně popsané rozdíly v růstu i vyobrazené mikroskopické detaily.
Pokud máš zájem a jsi ochotný, tak bych ti mohl zaslat vzorky, jestli by jsi je dokázal určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:18 Muž larix [1420]
Zaujímavé čítanie o machoch:
issuu.com/…
30.strana - galéria machov
OT: HaDaS, včera som bol doma u autora tých článkov (M. Kret) po dva machy a vôbec som nevedel, že je to on. Docvaklo mi to až dnes, keď som si na základe tvojej otázky znova pozrel uvedené číslo časopisu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Tak Ves. montagnei a Ves. dubyana jsou dva mechy u kterých ani nevím, jak od sebe pořádně mikroskopicky lišej, ale proč ne. :-D
Pokud tam je Ves. dubyana, tak by některé lístky měli mít pilovité okraje. Viz. zdejší atlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 08:56 HaDaS Re: larix a Johan
Oběma Vám pánové velmi děkuji. Po shlédnutí znaků a mikroskopické anabázi, jsem určil, že se jedná opravdu o směs dvou mechů. Jeden je podle všeho opravdu vánoční, tak jak uvádí Johan a druhý je skoro jistě singapurský. Převažuje však vánoční. Možná se pletu, ale alespoň jsem se snažil.
Larixi, děkuji za odkaz. Velice mi pomohl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2012 06:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Já tam vidím dva. Klasickej jávskej a vánoční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2012 22:24 Muž larix [1420] Re: HaDaS
Niečo je aj tu:
www.killies.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: HaDaS
pod mikroskopom skús porovnať s tými fotkami čo som tu dal link..aspon či to má nejakú väčšiu podobnosť..prípadne by mohol lepšie poradiť Johan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:10 HaDaS Re: deCORF.OBRAEN
Víš, já už jsem to všechno prošel. Zítra to hodím pod mikroskop. Tušíš na co bych se měl při zvětšení soustředit, abych identifikoval oč jde. S čím to mohu porovnávat? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:07 HaDaS Re: fido16
No vypadá podobně. Ale to všechny. Já nevím. Víte někdo, jak bych měl postupovat, abych zjistil o jaký druh se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: HaDaS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:03 HaDaS – Ještě jedna fotka
Fotka k příspěvku Foto 03
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:03 Muž fido16 [631] Re: HaDaS
rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_reticulata

Nebude to tenhle vypadá dost podobně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:02 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: HaDaS
mne to pripomína jávsky mach..ale netvrdím, že to je na 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 21:57 HaDaS Re: HaDaS Foto 02 - Mech
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 21:57 HaDaS – Foto 01 - Mech ... Jávský ?
Fotka k příspěvku Dobrý večer kolegové.
Vyfasoval jsem tento mech. Umístil jej gumičkami na kokos. Po deseti dnech drží jak ďas. I bez gumiček. Rozrůstá se poměrně rychle, ale netáhne se příliš po tom kokosu. Vím že fotky nejsou dobré, ale dokážete to někdo identifikovat. Předem díky i za snahu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: SanelOne
Nevím co to je, ale měl sem to taky. (viz. níže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:11 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Johan
Fotka k příspěvku A to mám foták Canon Eos 1000d. Teď sem udělal o něco lepší fotku, Tak se kdyžtak mrkněte. Je to měkké jako např. řasokoule, tmavé až černé a sou tam vidět malé zelené vlásky, postupně se to rozrůstá a teď když sem podrobně prozkoumal akvárium, tam sem zjistil, že se to dělá i na kamenu. Ovšem na tom kamenu to vypadá jako malý kousek odpadnutý právě s řasokoule, který se přichytil na kámen a chystá se tam růst...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: SanelOne
Měl sem něco podobného na mechu v paludárium. Tam, kde sem to nezlikvidoval, tam to ten mech zadusilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: SanelOne
Koukněte na to pod lupu. Tady na fotce to je strašně rozmazané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:58 Muž SanelOne [5] - Tetry – Oříšek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 17:57 Muž SanelOne [5] - Tetry – Oříšek
Fotka k příspěvku Zdravim odborníci. Mám v akváriu kořen porostlý jávským mechem a před pár měsícema mi začlo na tom kořenu růst cosi neznámého. Zajímalo by mě z čeho to je a pokud možno název. Přiložím sem dvě fotografie pro inspiraci, ale ani to na identifikaci stačit nemusí, takže pokud by ste měly nějaké otázky tak se ptejte, rád odpovím. Zatim díky ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:37 Muž DonnieDarko [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
Mas pravdu je to presne on. Dakujem za identifikaciu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2011 21:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DonnieDarko
No to právě ne. Listy to jsou pro Fissidens typické. Možná F. taxifolius. Z krondlovek je na takovýchto substrátech nejčastější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 09:42 Muž DonnieDarko [0] - Raci, krabi, krevetky
Johan napsal: Fissidens, na čem rostl?
Rastol na brehu potoka len tak volne na zemi. Co sa tyka pody tak tam bol hlavne il. Tiez som si myslel ze by to mohol byt Fissidens, no ten ma tvar listkov trochu iny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2011 21:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: beowulfx
V potocích, řekách a bažinách tropů a subtropů jsou také dočista jiné podmínky než v akváriu a hle, kytky rostou, ryby plavou a vše je jak má být. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:10 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: DonnieDarko
Docela zajímavé s tím umístění do akva, akorát se mi moc nechce věřit, že by tam mohl delši dobu přežít? Podmínky v potoku jsou přece úplně jiné než v akva, mech by musel být dost přizpůsobivý a nenáročný? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DonnieDarko
Fissidens, na čem rostl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 17:57 Muž DonnieDarko [0] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Tento mach som nasiel u nas pri potoku a uz ho nejaky cas mam v akva. Neviete co to moze byt za druh?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 08:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jordan
Ten první je na zvážení, druhý se vodě nepřizpůsobuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 00:29 Muž tomsk1 [10] - Cichlidy – mach
Fotka k příspěvku V zaciatkoch som experimentoval s machom :-D Vzal som kusok kôry zo stromu co mame v zahrade, spolu s machom co na nej rastol. Bol to asi 1cm2 a cuduj sa svete zacal rast pod vodou, spociatku pomaly ale potom sa rozbehol. Len som ho spolu s kôrou prispendlil na drevo a pozoroval ako sa zachova :-D Netusim co to bol za druh ale celkom sa mu darilo vid foto.
Suchozemskym machom treba dopriat cas a skusat, ktory je schopny sa adaptovat na vodne prostredie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:36 Muž myskjarc [6] Re: Fugee
Dobry den rad bych se zeptal jak se da premenit suchozemsky mech na vodni.
Rad bych to zkusil ale nevim jak na to. Dekuji M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2011 00:02 Fugee
Je to nejspíš Hypnum cupressiforme, suchozemská forma.
Dá se přeměnit na podvodní (sám jsem to dělal), trvá to asi 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 23:58 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Jordan
Dost to připomíná přírodní suchozemskou formu, kdysi jsem s mechy trošku experimentoval, a myslím, že tento do akva zcela jistě nepatří, vypadá jako spíše mech tak max. do paludária či terárka, trvale pod vodu by zašel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:57 Jordan – Mech
Fotka k příspěvku A ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:56 Jordan – Mech
Fotka k příspěvku Prosím, zná někdo tenhle mech, a lze ho použít do akvária?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 12:13 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hanzi
mas na mysli klasickej javskej? ten je totiz Taxiphyllum barbieri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:39 Muž J.Poledník [16] – Mech
Fotka k příspěvku Nevíte někdo jak se jmenuje tenhle mech??Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 18:53 Kuřátko – Re: avast
jo díky takhle jsem to našla hned:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 18:23 Muž avast [49] – Re: Kuřátko
Hodně je zaměňovaný s Vesicularia dubyana (měchýřka jávská), takže skus hledat tohle. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kuřátko
zkus hledat jávský mech, je hodně běžný, ale lepší je od nějakého akvaristy přímo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:26 Kuřátko
ještě jedna otázka:-), nevíte kde mám Taxiphyllum barbieri koupit v Brně??? Na netu taky nemužu najít nějakou akvaristiku kde by ten mech prodávali... už to hledám aspon hodinu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:24 Kuřátko – Re: Johan
tak jo díky:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15136-jaky-je-to-mech?od=351