Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Tetra Tec Ex 600

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr Tetra Tec Ex 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 11:20 RencMan Re: _Rob_
Jasné psal jsem v předchozím mailu, že mám u nich vyhlídnutou větší objednávku (cca 2,5 tis).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 10:33 Muž _Rob_ [80] Re: RencMan
:) Co na to říct. A třeba se zkusit domluvit a koupit něco co je potřeba a k tomu tu sponu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2021 10:30 RencMan Re: RencMan
Tak jsem zkusil poptat náhradní klips u rostlinna-akvaria.cz Jelikož na filtry jiných značek klipsy nabízejí a filtr Tetra Tec Ex prodávají. Odpověď mě celkem dostala, posuďte samy.
Dobrý den,
zakoupil jste filtr u nás? Pokud ano, náhradní díl vám dokážu sehnat.
Prosím o číslo faktůry.

---
S pozdravem
Jan Vitásek
INVITAL.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 08:13 RencMan Re: RencMan
No obávám se, že budou následovat všechny další tři klipsy. Bohužel jsem prohledal co šlo a nikde jsem náhradu nenašel, psal jsem na oficiálních stránkách dotaz, zatím bez odpovědi. Jasné 3D tisk mě napadl hned, kolega z práce si v tom celkem frčí ale bude to muset nakreslit, jelikož plánek jsem nenašel :(
Uvidím jak to bude držet na 3 klipsech, případně koupím nový filtr, co už. Každopádně bych šel asi do Sunsun, jelikož ten má dostatek náhradních dílů.
Všem zatím děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 23:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: RencMan
Jako nejméně problémové vidím požádat někoho známého s 3D tiskárnou, jestli by dokázal vytisknout klip nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 20:11 Muž _Rob_ [80] Re: Sid
Ideálně svařit, ale to už je větší šance s tím sekunďákem a sodou než, že by někdo v okolí (nebo známí) měl svářečku na plasty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 17:58 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: _Rob_
Netvrdím, že samotné vteřinové lepidlo je řešením. Přečtěte si můj příspěvek znovu a zkuste, co dokáže sóda bikarbóna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 17:55 Muž _Rob_ [80] Re: RencMan
Tak to bude chtít víc než jen vteřinové lepidlo. To při dalším otevření praskne znova. To otevírání a zavírání chce docela sílu. Mám Ex 800plus a bude to úplně stejné. Bohužel samotná spona k sehnání asi nebude. hmm a v lepším místě to prasknout nemohlo, že? :)

Leda se podívat po bazarech - po nějakých třeba i nefunkčních kusech a použít aspoň ty spony...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.02.2021 16:45 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: RencMan
Než seženete ten náhradní díl, zkuste opravu. Do praskliny postupně nanášejte vteřinové lepidlo a to ihned po nanesení zasypejte jedlou sodou (hydrogenuhličitanem sodným, NaHCO3). Tento postup několikrát zopakujte, a to nejlépe z obou stran. Pokud budete postupovat správně, už nikdy vám tento klips nepraskne ve stejném místě, ale kdekoli jinde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 14:38 RencMan – Náhradní díl Tetra Tec Ex 600
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda někdo neřešil náhradní díl u filtru Tetra Tex Ex 600. Přesně se mi jedná o klips nádoby který únavou materiálu prasknul (viz. foto).
Děkuji

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 07:24 hochimin11 Re: powery
Bohužel to je nemožné - mám tam jemné síto (není zanesené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 21:52 Muž powery [250] Re: hochimin11
Jednou se mi zasekl okružák uvnitř kolena u sání do hlavy. Nemůže to být tohle? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 11:23 hochimin11
Dobrý den,
Koupil jsem Tetra Ex 800 Plus a po spuštění jsem byl navýsost spokojený - byl absolutně tichý,voda z rampy správně stříkala a voda byla čirá, ale od prvního vyčištění mám problém,voda z rampy jen vytéká - žádné stříkání.Vyčištění proběhlo v pořádku-média vypraná v akva vodě,vyčištěné hadice,kohouty i hlava (vrtulka i přívod a vývod)všecko pořádně odvzdušněné,ale nestříká a nestříká,tak nevím co s tím je...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 12:41 Kubula Re: rafi
Dobře děkuji moc něco vyzkouším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 15:35 Muž rafi [45] Re: Kubula
Jasně že jo. Ve všech Tetrách mám jiná filtrační média (obvykle bioakvacit různé hustoty + Matrix, v některých ještě Eheim SubstratPro a BioMech, co mi zbyl z Eheim filtrů); Tetra keramické válečky a plastové kuličky jsem nikdy ani nepoužil. Můžeš si tam dát jakákoli média, která ti vyhovují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 13:53 Kubula – Změna médií
Ahoj zkoušel někdo změnit obsah filtračních médií za vlastní? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 07:36 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Dobré ráno všem!

Mám tenhle filtr v nové verzi "Plus". V provozu je 2 měsíce. Až do začátku týdne bylo vše v naprostém pořádku. Filtr byl neuvěřitelně tichý, bylo slyšet pouze šumění vody... No za poslední týden se to rapidně zhoršilo a filtr je jako jedno velké chrastítko, viz krátké video z dnešního rána... no

youtu.be/…

Kontroloval jsem rotor a všechno se jeví být v pořádku. Osmička rotoru je v čepích, žádné mechanické poškození na magnetu ani nikde jinde není. Jediná věc co mne zarazila, je že vrtulka rotoru není napevno k magnetu a lze s ní otáčet v rozsahu 250 - 300° by voko... :-) Vyčistil jsem rotor kartáčkem i prosto rotoru od usazením a bordelu. No žádná změna. Když jsem usadil rotor do hlavy, tak mám pocit že ten zvuk dělá vrtulka která se dotýká hlavy filtru.

Má někdo podobnou zkušenost?

Předem díky! Tom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 21:23 Muž O.Tom [439] Re: kleopatracz
Ano, neměl jen naplno.. tedy se neměl zapínat pokud není zcela zaplněn vodou.
To že je voda jen v kanystru... není zcela zaplněn, v hlavě filtru a právě v komoře vrtulky voda není a vrtulka se točí nasucho, voda zde plní funkci maziva mezi vrtulkou a osičkou.

A voda pouze v kanystru, tvoří u většiny filtrů odpor proti nasáti z nasávací hadice.
Vzduch z nasávací hadice se musí dostat přes tu vodu na výstupní stranu, je to něco jako když se snažím dostat nafouknutý balón pod vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2017 21:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kleopatracz
Zoberieš hadicu "IN" a potiahneš ústami. Nechaj ju chvíľu v ruke vo výške hladiny. Budeš počuť bublanie ako voda nateká (vteká) do filtra. Môžeš s filtrom pokývať z boka, nabok.
Keď to stíchne mal by byť filter naplnený. Potom hadicu napoj na rampu (vývod) a spustíš filter. Ak to klepe, nieje naplnený vodou! Pokus opakovať
Pozor! ventily musia byť otvorené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 20:48 Žena kleopatracz [59] Re: O.Tom
Prázdný nebyl, dnes už to ani nezkusím, už je odstavený. Tak zítra. Jaký je rozdíl v prázdném a plném? Bylo mi řečeno, že by neměl jet naprázdno. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 20:45 Muž O.Tom [439] Re: kleopatracz
A byl při tom nasávání filtr prázdný bez vody ?
Mělo to snahu natáhnout vodu do vstupní hadice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 20:39 Žena kleopatracz [59] Re: O.Tom
Pumpu jsem zprovoznila, cucala jsem.. Jako by to nemělo sílu ten tlak udržet.. Nejspíš tam někde proniká vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 20:01 Muž O.Tom [439] Re: kleopatracz
Vylij vody z filtru a nasávej vodu do prázdného filtru.
Pokud pumpa nefunguje, tak si můžeš pomoci tím, že pusou jakoby nasaješ vzduch z výstupní hadice.
Ve filtru by se tak měl vytvořit podtlak a mělo by to nasát vodu z akvária do vstupní hadice. Pak už by se to mělo zavodnit samospádem.
Až se objeví voda i ve výstupní hadici, zkus filtr spustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 18:56 Žena kleopatracz [59] Re: darira
Zkusila jsem všechno, hadice byly nasazeny obráceně, pumpu jsem taky rozhýbala.. Ale pořád nenasává... Když je vodorovně, tak pracuje bez problémů, jak ho postavím, tak nenasává vodu, hadice jsou prázdné... Už nevím co s tím sad sad :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 14:29 darira Re: kleopatracz
U TetraTec EX800 plus mě ta pumpa taky nešla zmáčknout,. když jsem to zrovna potřeboval. Podařilo se to vždy vyřešit zvýšenou silou a nadáváním - zamáčknout a rozpohybovat. Někde na internetu (možná i tady na fóru) byl popis jak to rozběhat. Sundání hlavy, a pod tlačítkem údajně posunutá gumička + namazat (nepamatuji si přesně). Je to ale vyšší řada 800. U 400 to bude předpokládám stejné. Bohužel nemohu ten odkaz najít. Otázkou je, jestli je tlačítko zamáčklé nebo ne.

Edit:
rybicky.net/forum/294-tetra-tec-ex-1200
Příspěvek uživatele TOM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 12:19 Žena kleopatracz [59] Re: powery
Za to video diky, to jsem nemohla najit.uz jsem pryc z domu, ale mam pocit, ze ten koumak ty hadice nasadil obráceně. A ta pumpa nejde zmacknout. Zkontroluju vecer a kdyztak se zas ozvu.
Edit: To video je na 700, ta 600 má také tu pumpu? Nejde mi to zmáčknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:46 Muž powery [250] Re: kleopatracz
Tlačítko je zaseknuté? Páčky nejsou - jsou kohouty na hadicích, ne? Foto.

Videonávod www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:41 Žena kleopatracz [59] Re: powery
To já vím, že nemůže ležet, chtěla jsem z něj vyhnat vzduch.
Nemám k němu návod, nevím na co jsou ty páčky. zkoušela jsem různé nastavení, nic nepomáhá... Druhý filtr mám Ehaim, tam je pumpa, tady je jen jako, nebo je zaseklá.. Jak říkám, nevím co jak na tomto má fungovat.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:29 Muž powery [250] Re: kleopatracz
Vodorovně ležet nemůže, musí stát pod úrovní akvárka. Má tlačítko na nasávání vody? Vytáhnout výstup z vody a mačkat. A zapnout. Někdy to je boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:12 Žena kleopatracz [59]
Ahoj, mám dotaz. Dostala jsem tento filtr k staršímu akvatriu. Bohužel se mi nedaří ho rozchodit. Je plný vody, ale nenasává do hadic. Když ho položím vodorovně, tak pracuje, ale když ho narovnám, tak vrčí ale netáhne. Poradil by mi někdo co s tím? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 22:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Venca
Normálne odšrubuj hadicu (vývod z filtra) od rampy a potiahni vodu z akvária, tak ako by si naťahoval do hadice vodu z akvária. Potom počkaj až sa filter opätovne naplní. Uvidíš v hadici vodu, ktorá sa bude tlačiť do výšky hladiny vody v akváriu. Potom hadicu opäť našrubuj na rampu a spusť filter. Môžeš potom občas (počas chodu filtra) zatriasť filtrom, aby sa z neho dostal von všetok vzduch. Potom už "pobeží" normálne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 12:33 Muž powery [250] Re: Venca
To bude ten problém, přisává vzduch, kde nemá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 12:30 Venca Re: powery
Tak to vypadá že chybí jedno z těsnění u toho sacího mechanismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 12:20 Muž powery [250] Re: Venca
Tak zkontrolovat těsnost u napojení hadic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 11:23 Venca Re: powery
Zkoušel jsem, chvilku to šlo, a pak zase nic, jako by si někde přisával vzduch..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 09:55 Muž powery [250] Re: Venca
Normální to není. Zkus vyndat výstup nad vodu a zase mačkat tlačítko, až se rozjede. Podle mě je zavzdušněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 08:55 Venca – Tetra EX 600 plus
Zdravím, včera jsem zakoupil vnější filtr Tetra EX 600 plus. Ovšem po spuštění (Natlakovani rukou) běžel asi pět minut,do doby nez se zaplnil filtr vodou, poté už jenom 'syčel' a vodu vůbec necirkuloval, je to normální? Nebo v čem by mohl být problém?
Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 11:05 Muž Iceman [96] Re: powery
No tak to moc radost nemám :-(
Kdyby jsi měl čas, mohl by jsi mě tu ex 600 změřit, jak je to dlouhé na nejmenší rozměr?
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 10:32 Muž powery [250] Re: Iceman
Mám doma JBL 701. Nasávací část je dost vysoká. Jde naopak ještě roztáhnout na vyšší akvárka. Já jsem spodní část vytáhl a zastrčil do skimmeru (viz prezentace). Do nižšího bude bez řezání problém.

Obrázek nasávání:
www.jbl.de/…

Mám doma i starší nezapojený TetraTec Ex 600. Tam je to nasávání nižší. Je to ale nějaká starší verze, možná to bude u aktuálně prodávané verze jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:40 Muž Iceman [96] – délkat trubic u ex 600 plus
Ahoj všem.
Vybírám svůj první externí fitr do svého AQ 60x30x30, 54l, s krytem. Původně jsem koukal na ex 400 plus, ale nakonec se rozhoduji, že vezmu ex 600 plus a přiškrtím ho (časem prý stejně ztratí výkon a obávám se, aby při nákupu ex400 to nakonec nebylo málo).
Jde mě o jednu věc, četl jsem že u tak malého AQ co mám (hloubka 30 cm čistého, takže když odpočítám dno, tak vzadu bude ke 20 cm na výšku) bývá problém tam nacpat ty trubkové rozvody, aniž by zbytečně nečuměly na akvárko, to bych fakt nechtěl.
Jde mě hlavně o tu trubku na sání, na jaký rozměr se dá minimálně zmenšit? Je možné případně tu sací trubku nějak rozumně zkrátit (dá se to nějak říznout aniž bych to poškodil?)?
Rozhoduji se mezi JBL 701 a Tetratec ex 600 plus, prý je Tetra o něco tišší a i spolehlivost proti protečení je dle diskuzí už dobrá, může to někdo potvrdit? Rybník v obýváku bych nepřežil asi ani já, natož rybky :-)
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: seagal69
Samozrejme TT 800 pre dve korytnacky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 12:56 seagal69 – filter Tetra EX 600 / Tetra EX 800 ?
zdravím, naháňam externý filter pre 2 korky tse, veľkosti cca 13 a 16 cm, akvaterárko rozmerov 800 x 500 x 300, cca cca 120L, ... tetra tec ex 600 alebo 800?
viem, som si vedomý, že je to mimo rybiek, ale dík za ochotu, radu, čas, ...
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 18:42 R Muž Silent [5949] Re: Madara
Vadit to nebude. Průtok se dá plynule nastavit a větší filtrační prostor rozhodně nebude na škodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 17:40 Madara – Filtr Tetra Tec EX 600
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli můžu použít Filtr Tetra Tec EX 600 do akvária ve kterém bude čistě 50 litrů vody? Filtr Tetra Tec EX 600 je psaný pro akvária pro 60 - 120l vody tak jestli to nebude vadit, že mám o deset litrů méně :)

Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 09:08 Muž soubi [32] Re: Amras
Já mám Tetra Tec EX 600ku na akvárko 84 litrů(cca 75 litrů vody) a pohodlně to stačí. Ještě mám zredukovaný průtok. Jenom jsem tam dal svoje filtrační média. Maká moc dobře. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:45 Muž patamatix [408] Re: Amras
Tetra tec 600 ti bude stačit,výkon udávají 60l až 120l vody,po nějakém čase ti výkon klesne cca na polovinu,což bude tak akorát tvůj objem a kdyby to bylo moc,tak se dá přiškrtit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:38 Muž Amras [34] Re: Robo
Takže si myslíš, že pro mě ta 600 bude stačit? 100 litrové akva pro mě nepřipadá v úvahu (není místo sad ), jedině, že by maminka ,,přičuchla" k avaristice :) a dovolila by mi ho dát do obýváku...... A to větší akvo by fakt nepřesáhlo těch 70 litrů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 17:40 Muž Robo [45] Re: Amras
Já myslím, že 700 už by byla moc, ale dá se to přiškrtit. A kdyby jsi náhodou koupil větší akva tak nemusíš řešit nový filtr. Já mám ve 112 EX700 a je to tak tak. Pokud by jsis vybral tu 700 tak bych šel raději do te nové 800 www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 17:23 Muž Amras [34] – 54l akva
Bude mít tento filtr dostatečný výkon na 54l akva? Možná časem přeřadím na větší, ale ne o moc ( na 60-65 l, ale spíš ne). Nebo už TT EX 700

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 16:32 - Re: juro
Uhlie maximálne mesiac potom vyhodiť.Ako ti napísali, daj tam ďalší biomolitan alebo keramiku.Prípadne iné filtračné médium.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15119-filtr-tetra-tec-ex-600-?od=29