Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2023 12:54 Muž Foligno [28] Re: vaclav
Taky děkuju za názor. Zkusím,a uvidím co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 22:02 Žena Starka [249] Re: vaclav
Taky mám rgb světlo, ovšem nesvítí mi tak růžově. Dle fotek Folinga mi to přišlo až moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 21:03 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Tak rostlinám je celkem jedno, čím svítíš ale rgb se používá na vybarvení rostlin hlavně těch červených. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 18:50 Žena Starka [249] Re: Foligno
Postřeh úplného amatéra. Víš co mě napadlo? Tvé akvarium je růžové. Respektive růžové světlo. Nejen, že na pohled to vypadá nepřirozeně , ale i pro rostliny je to nepřirozené. Nedávno zde někdo dával video, kde byl porovnáván růst salatu pod normálním (bílým) světlem a pod rgb, tedy růžovým. A výsledek sakra rozdílný. Tak jestli to není důvod, proč rostliny neprospívají.

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 16:39 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Foligno
Překvapuje mě, že to odnáší i Microsorum. Tomu by případný nedostatek světla neměl vadit. Není ve vstupní vodě nějaký extrém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2023 14:55 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
Jestli platí prezentace tak máš akvárium 4 měsíce a stále se ti tvoří na listech hnědá řasa (rozsivky) to znamená slabé světlo. Na rostlinách je vidět že se zvětšují rozestupy mezi patry listů to má ten samý důvod. Postupně bych přidával světlo a teprve až se ti na listech objeví zelená řasa tak trochu ubrat. Přidávej i dobu svícení co týden hodinu. Měl bys skončit na 10 hodinách a pokud není okolo rozptýlené světlo a akvárium je ve tmě tak až 12. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2023 12:58 Muž Foligno [28] Re: skypi
Promiňte, ale ptal jsem se na to, co se to děje s rostlinkama ne na to jestli 10 nebo kolik procent svícení je v pořádku nebo ne. Co myslíte, odhadli by jste z fotek kdybych to neměl uvedeno, že svítím na 10%? Pochybuju. 10% z kolika?
Moje otázka byla slušně položená a slušné odpovědi jsem taky očekával. Asi marně.
Jestli se vám zdá ta nádrž kýčovitá je to v pořádku, nikomu nebudu tento názor vyvracet.
Kořeny jsem zvolil i proto, že jsem měl anubiasy a taky hnědovky, které pokládám za rostlinky spíš přichycené k podloží než zakořeněné, a zdály se mi oproti různým kamenům méně problémové jak k způsobu uchycení, tak k estetické a bezpečnostní stránce.
Děkuji za tu práci, a čas co jste strávili prohlížením takové katastrofy a vymýšlením opravdu odpovídající reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 11:26 Muž skypi [251] Re: Foligno
Moc nechápu, nač se vlastně ptáš-světlo 10% ?- no, tak to už nemusíš svítit vůbec. Kořeny-nehnijí na styku se substrátem ?(a je to tedy asi můj osobní názor, ale vypadá velice nepřirozeně a vzhledem ke struktuře to bude časem klasický lapač brajglu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 21:21 Muž Foligno [28] Re: Adzo
Nejen 20%. Dokonce jsem to snížil ráno na 10% a k večeru na max 8% .Pocitově mi to přišlo příjemnější...možná, že to bude nižší intenzitou osvětlení. Mimochodem ty fotky jsou dělány s vypnutým bleskem, takže na prezentaci je dobře vidět jakou intenzitou je nádrž osvětlována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 20:56 Muž Adzo [6] Re: Foligno
Ešte stále svietiš na 20%? To svetlo je slabé aj na 100%.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 17:16 Muž Foligno [28] – prosba o názor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, ahoj. Dnes jsem přidal záznam do své prezentace(nová nádrž)a přidal jsem tam i fotky.
Jestli si najdete čas na ně kouknout a pak mi napsat názor, co může rostlinkám vadit?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 10:37 Muž Askhael [3] Re: doda
Pardon, jedná se o Naše Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 09:38 Muž doda [134] Re: Askhael
Možná bude dobré upřesnit ve které nádrži máš problém .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 09:26 Muž Askhael [3] Re: Rovano
Ahoj. Nevím si rady i s hnojením. Neměl bych už dávat mikro a makro prvky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 09:25 Muž Askhael [3] Re: vaclav
Ahoj. Vím že tam říká nevypínat na noc, ale to platí u akva kde je vysoké pH. Já mám i bez bublání 6,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 00:00 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Askhael
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 23:10 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Askhael
Dál? Vydržet.
CO2 bych tam nelil. Kór když bubleš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 17:44 Muž Askhael [3] – Hnědá a zelená řasa
Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit s mou nádrží. Na začátku ledna byla znovu založena s použitím asi půlky původní vody z předchozí nádrže. Filtr jsem nečistil, vše je tam jak bylo u předchozí nádrže. Použil jsem i část japonského substrátu, pod koberce jsem dal nový ve verzi powder. Že začátku jsem svítil cca 9 hodin postupně ale nastal obrovský problém s hnědou a zelenou řasou. Začal jsem ubírat na světle a začal jsem přidávat CO 2 Vital ve snaze potlačení řas. Ve stejnou dobu jsem začal akva omylem vytápět skoro na 30 stupňů (došlo k poruše digitálního teploměru který ukazoval o 8 stupňů více a já jsem prostě topil). Nyní je to s řasou sice o dost lepší, ale rostliny jsou prostě takové chcíplinky. Koberce moc nejdou, tak bych chtěl poradit co dále. Sytím CO2 z láhve, které se zapíná hodinu předem a vypíná cca půl hodiny před zhasnutím. Graf svícení a parametry nádrže jsou v mé prezentaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 21:25 Muž Sha [500] Re: Ondřej47
Jsou to nejstarší listy a při nedostatečném osvětlení spodní části opadají jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 20:45 Muž Ondřej47 [39] – Listy na rostlinách
Zdravím jdu sem s dotazem ohledně listů na rostlinách. Rostliny rostou v pohodě, jen je problém, že např. u bacopy, jsou listy jen nahoře a spodní opadají jsou jen dole holé stonky, platí to i o ludwigovce, neví někdo čím to může být?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2023 16:45 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: GeXeS
Všechno můžeš mít na 0 jen NO3 ne, to to pak neroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2023 16:03 Muž GeXeS [67]
Fotka k příspěvku Tak zas jednou já.
Dnes jsem propral filtr, vyměnil cca 7l vody a při té příležitosti líznul vodu multitestem od Tetry. Zkusil jsem jím i vodu z vodovodu. Vychází mi z toho dva závěry:
1) I těch symbolických cca 2×8 litrů dešťovky, co se mi za poslední půlrok podařilo sebrat při dešti z okapu, mělo svůj efekt a voda je viditelně měkčí než ta vodovodní.
2) Mám v akva prakticky nulový obsah dusičnanů i dusitanů... nemohly by ty rostliny mít prostě jen "hlad"? Vysvětlovalo by to, proč mi jdou jen pomalurostoucí druhy. Mám zkusit víc zarybnit (aktuálně na 60 litrů cca 15 pavích oček, nic víc)? Přidat Ampulárii (aktuálně levatky, piskořky, kružníci a člunky, nepřemnožené)? Nebo třeba zkrátit svícení, ať se rostliny tak nevysilují?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2023 10:34 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Kolose
Také jsem o tom docela přemýšlel. A také bych se přikláněl k názoru, že je to klasická kryptonemoc. Některé druhy rostlin se stabilizují měsíce.
U mě osobně s mým divokým akvárkem se třeba Kryptokoryny adaptovaly asi rok. Teď jsem jim zničil kořenový systém(přesun rostlin), tak jsem zvědavý co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2023 09:40 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kolose
Říká se tomu kryptokorynová nemoc. Reagují tak na rychlou změnu podmínek v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 23:07 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Kolose
Málo informací-hodně možností. Možná nedostatek makroprvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 22:47 Kolose – Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den muzu prosím radu? Rostliny viz foto co by to mohlo být ??kytka vyroste a pak začne hnit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 14:25 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Rovano
Zaujalo mě teď toto: Železo nepotřebuje k tomu, aby se stalo nedostupným,
nic jiného než okysličenou vodu. Během sekund vytvoří ne-
rozpustné a pro rostliny nepřijatelné oxidy a hydroxidy. Proto
je hnojení železem spojeno se známými problémy.
E-akvárium č.58, str.30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 10:43 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Musíš si vybrat rostliny do tvrdé vody a netrápit tam ty co evidentně nerostou. Sagittária se nestříhá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 09:38 Muž KarásekLut [94] – Rostlinkam se nedaři
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam dotaz. Mam akvarium uz nekolik mesicu zalozene ale rostlinky nevypadaji tak jak sem si predstavoval. Evidentne jim neco chyby a nevim co. Zda se mi ze sagittaria teres v popredi a cryptocoryne wendtii celkem hezky rostou ale zbytek mam pocit ze ne. Da se to nejak vyresit v tvrde vode? A jeste mam dotaz,kdyz sestrihnu tu sagittarii neuhnijou mi listy? Dekuji za odpovedi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 17:30 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Perlas
No tady jde hlavně o to, že mi tu byl zpochybněn údaj z vodáren. Nevycházelo to při počítání Ca+Mg na celkovou tvrdost. Tak jsem tu hodil i Tebe, protože jsi to testoval papírkama a vyšlo ti to zajímavě. Hodně Ca, málo Mg.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 16:50 Muž Perlas [546] Re: Rovano
Kapky jsou opravdu jen orientacni a myslim ze Brno ma 2 vodovodni vetve ( nedkdo mi to kdysi rikal ) takze v bastru muzou byt jine hodnoty nez na vinckach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 16:14 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Jozef
udaj z vodaren-zkontroluji, muzu horcik zase nedavat+pridam na zimu dobu sviceni
Echinodorus uruguanensis jde do kvetu, asi chce utect z nadrze.
Edit: Psal mi kolega z fóra Perlas. Aniž se ho zeptám, tak tu zveřejním jeho údaje z nádrží. Snad se nebude zlobit.
Ca (jbl) 100mg/l
Mg (jbl) 7mg/l
KH (jbl) 10 dKH

100*0,14+7*0,22=15.54 Perlas má celkovou tvrdost jen 2.92mmol (16,35GH) oproti mé 3,14.
Problém je, že údaje co mi BVK poslali je vodojem před městem. A oni tu vodu různě míchají z více zdrojů. Čert se v tom vyznej. Když jsem jim napsal lokalitu, tak mi poslali jen údaj z vodojemu. Více asi vytřískám jen z testu z laboratoře.

Každopádně tu uvedu ještě(a admini budou rádi), že když jsem měnil častěji vodu, tak rostliny lépe prosperovaly. Čili to bude to CO2 s NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2023 15:58 Muž Jozef [311] Re: Jozef
mne to vychádza 68mgCa/7,143 + 31,6mgMg/4,3 - zhruba tá tvrdosť čo je v prezentácii okolo 17.
Potom by si dával horčík zbytočne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 15:54 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Johan
Naopak, svetlo bylo i na pohled strasne silne. Je to znama slabina techto setu. Veci se dali do poradku az po jeho ztlumeni. Nezapomente, ze nepouzivam CO2.
Svetelne podminky na videu a fotkach zkresluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 15:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Rovano
To je jedno jestli na 50 či 80. I kdyby na 100 %, světlo je nedostatečné. Vodu opravdu řešit nemusíte. Nemáte tam rostliny, kterým by vadila jakékoliv parametry vody a očividně rostou jen ty nenáročné, které jsou blízko světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2023 15:41 Muž Jozef [311] Re: Rovano
V našich vodách väčšinou vápnik a horčík.
1 dGH odpovídá 7,143 mg Ca2+ nebo 4,3 mg Mg2+ - z tohto linku
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 15:38 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Jozef
neni to chyba, tvrdost dela vapnik. Ci ne? Znejistujes ma.
Mg²⁺ 3,16mg/L
Ca²⁺ 68 mg
proto pri vymene vody davam aj Mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 15:36 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Johan
To je velmi hrubý odhad. Mozna je to 60%. Ale zase byla prodlouzena doba sviceni z asi 6h na 10h.
puvodni lumeny 3200.
Kdyz to svitilo naplno, delala se strasne zelena vlaknita rasa a dalsi neduhy na rostlinach uz oresne nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 15:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Rovano
To svítíte 2*11 W LED na 50 %?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 15:14 Muž Jozef [311] Re: Rovano
V prezentácii máš pri vstupnej vode Mg²⁺ 3,16mg/L. Nie je tam chyba a nemá byť 31,6mg/L?
Ak to chyba nie je, tak ti tú tvrdosť vody robí niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2023 13:59 Muž Lojza007 [1212] Re: Rovano
Napadá mě moc velká tvrdost díky zdrojové vodě. Nebo zvýšená koncentrace nějakýho prvku opět kvůli zdrojové vodě a tím pádem blokace příjmu jiných prvků. Problém by mohl být i nedostatek světla, pokud svítíš jako v létě. Já jsem musel asi dvě hodiny světla přidat. Taky je možnost, že BVK začli jinak míchat vodu a změnilo se u tebe její složení a vůbec třeba nesouhlasí s tím, co mají na webu.
Mně se třeba dost změnilo složení zdrojové vody, mám povrchovou a teď se do přehrady nedostává tolik hnojiva z polí jako po zbytek roku, NO3 je třetina a tipuju, že zbytku makro prvků je podobně míň. Zvýšil jsem hnojení makro prvky a přesto se některým rostlinám přestalo dařit. Ale aspoň už se mně nedělá tolik řasy. A i to je zajímavý, protože v každým akváriu se dělá jiná řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 13:36 Muž Rovano [238] - Rostliny – Stagnují v růstu
Ahoj, mám v nádrži některé druhy rostlin, co začly stagnovat nebo stagnují od počátku.
Konkrétně popíši tyto druhy:
Cryptocoryne parva
stagnuje od počátku, ač je krásná bez vad

Echinodorus 'Jan Harbich'
stagnuje, proděravěly se listy

Echinodorus 'Kleine Bär'
stagnoval, proděravěly se listy

Micranthemum micranthemoides
začlo stagnovat, ale zde to může být tím, že se dostalo do stínu jiných rostlin

Sagittaria subulata
rostla jako divá ještě s vápencovým substrátem, po výměně substrátu postupně začla stagnovat, ač je krásná bez vad

Taxiphyllum barbieri
začal stagnovat

Vallisneria spiralis var. spiralis
rostla jako divá ještě s vápencovým substrátem, jen se jí rozpadaly a hnědly listy některý
s novým substrátem se množila jak divá, ale zůstávala velmi malého vzrůstu, potom se přestala množit a stagnuje, ač je krásná.

Je to zimou? Svítím 10h. Ve vodě je hodně vápníku. Dohnojuji Mg, fosfor a Ratajem. Dusíkem a CO2 jsem ještě přihnojovat nezkoušel, protože ho obsahuje něco málo zdrojová voda - NO3 34mg/L, CO² 8mg/L dle Tillmanovi tabulky. Ano vím, že se to po chvíli vyčerpá, ale případná stagnace a období růstu mi nevadí.

Rostliny, které naopak velmi prosperují:
Anubias barteri var. nana
Ceratophyllum demersum
Echinodorus uruguayensis
Eleocharis vivipara
Myriophyllum hippuroides
Rotala rotundifolia
Lemna perpusilla
Limnophila sessiliflora

Některé jiné prosperují, ale nejedou tak, jak by mohly-alespoň se domnívám. Zde jsou:
Bacopa monnieri
Cryptocoryne aponogetifolia
Cryptocoryne beckettii
Egeria densa
Hygrophila corymbosa
Ludwigia repens 'Rubin'
Microsorum pteropus + var. Windelow
A třeba taková Vallisneria nana roste a množí se oproti její sestře.

Asi někdy na začátku podzimu nádrž prodělala cyklus nesvícení a léčení, které některé druhy mohl šokovat nebo ho téměř nepřežily(lekníny). Také bylo utlumeno původní světlo el. páskou na asi 50%?
Jediný větší úspěch je výrazné omezení tvorby dlouhé vlající zelené řasy. Prakticky se netvoří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2022 09:46 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Rovano
Škoda. :-) Hodnota EC může být dobrou pomůckou při sledování procesů v nádrži např. při cíleném hnojení rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 13:39 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: zervajs
EC jsem nikdy neměřil. tento parametr ignoruji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 18:32 Muž MichalV [327] Re: MichalP
Som ti hneď písal, že to vyzerá na dusík. Ja som si nameral JBL teston cez 4-5 mg/l fosforu ale ničomu to nevadilo. Kým som nemal test, som si myslel, že ho mám málo. Mne ten dusík padá dole aj keď okrem krmiva prihnojujem KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 09:01 Muž MichalP [2] Re:
Ahoj všem, testy dorazily:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Takže bylo moc fosforu a to byl problém. Hnojení Ratajovým NPK končím, ale i tak jsem měl NO3 nula, což mě překvapuje. Za ty tři týdny dávám jen vápník při výměně vody.

Akvárium se v mezičase lehce stabilizovalo, Limnophila sessiliflora začíná fungovat. Přidal jsem Hygrophila Cherry leaf přelistovává, ale nevím, jestli z toho něco bude... Nicméně ruducha pořád řádí :-( Asi bych měl začít řešit poměr světla a živin. Začal bych teda dávat PROFIPLANTS N PLUS denně a při výměně? Mám dávat nějaký univerzál, ať už od Rataje, nebo profiplants?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 12:59 Brodys Re: vaclav
Přesně,jak píšeš. Ne záměrně jsem takovou akvaristiku začal provozovat a dost se mi líbí. Vše roste, hnojím, když je čas, většinou s údržbou a už dlouho jsem nic nemusel měřit. Jenom je důležité, se v takovém akváriu nehrabat smich Teda jen vážně v nutných případech, ale to platí všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 08:08 Muž MichalP [2] Re: Roger, vaclav
Děkuji vám oběma za diskuzi a rady. COčko jsem pořizoval hlavně z důvodu snížení pH kvůli terčům, které nakonec nejsou. A taky z důvodu toho, že mi v Brně v akváriu chyběl. tady jiná voda, neprojevuje se to takto. A bublám jen tak sporadicky, nějakých 5 bublinek za minutu. Řízené drop checkrem, který je tmavě zelený. mám to s nočním vypínáním, zapínám před světlem, vypínám před světlem.

Zkusím tedy vysadit hnojiva, poslat vodu na rozbor a ubrat světla. A uvidíme.

Díky všem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2022 22:57 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Máš pravdu a navíc víš o tom mnohem víc než já, každopádně toto vše by bylo zapotřebí říct dotyčnému a zároveň ho navigovat, aby nenatropil zbytečně více škody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2022 21:54 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Se vším bych souhlasil jen to CO2 bych určitě nevypínal. To jde provozovat hodně způsoby nemusí být žádné náročné rostliny ani hodně světla, a přesto to bude fungovat skvěle. CO2 žerou všechny rostliny, takže k stabilizaci akvária to je to nejlepší. Pak stačí pár živorodek dobrý filtr a nemusí se ani hnojit. Pokud CO2 vypneš rostliny se musí přeorientovat na jiný způsob příjmu uhlíku, a ne všechny to umí. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47888x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=51