Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vážka

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vážka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 08:51 Žena Starka [207] Re: vaclav
Ok. Díky za info. Takže budu sledovat a uvidím, co bude dál. Asi jinou možnost ani nemám. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 22:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Tak mě jich lítalo po bytě 6 v teplé vodě se líhnou rychle prý za 3 měsíce. Okousané ploutve určitě nemá na svědomí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 20:42 Žena Starka [207]
V jiném vlákně jsem zjistila, že jsem měla vážku v akvárku, cca 1,5 cm velkou. Ovšem mám dvě otázky.
Je možné, že byla jen jedna, nebo je pravděpodobné, že budou i další? Případně kde se vyskytují? Dneska jsem se hrabala v akva a lovila mini šneky a už jsem nic podobného nevylovila.
A druhá otázka - zvládla by taková malá potvora okousat neonkám ploutve? Mám jen neonky, nikdy navzájem po sobě nešly a teď má jedna totálně okousanou ocasní ploutev a druhá trochu méně. Ostatní neonky jsou v pořádku. Rybky jsou čilé, žerou (i ty okousané) a nepozoruji jiné změny chování nebo nemoci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 10:48 Muž kacenace [0] Re: Planorbella
JJ, je to svlečka, nad hladinou, podle odborníka by už měl být dospělec pryč. Což je dost zvláštní, protože kdyby mi tu lítala vážka, určitě bych si všimla... :-O
No v každém případě má asi na svědomí menší hejno mladých pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 21:54 Muž Planorbella [643] Re: vaclav
Jo, mnohokrát jsem ji našel i na kousky roztrhanou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 21:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
To by nejspíš plavala protože při líhnuti je pevně přichycená k povrchu a to i několik dní po vylíhnutí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 18:30 Muž Planorbella [643] Re: vaclav
No svlečka může být i pod vodou podobě jako se svlékají krevetky. Musí taky růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 18:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
Pokud je to nad vodou tak máš asi pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2019 18:03 Muž Planorbella [643] Re: vaclav
To je svlečka, pokud dobře vidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 17:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kacenace
Nevypadá moc dobře schází jí kus ocásku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 16:52 Muž vlka [3441] Re: kacenace
Nevim jak jsou rychlé. Ale hned skleněnou fajfku a šel bych na ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 13:02 Muž kacenace [0] – vážka
Fotka k příspěvku objeveno dnes
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 18:19 Žena KaGaOri [89] Re: vaclav
Naštěstí se mi zatím nemá co ztrácet, akva mám od 5.5. a měly tam koncem měsíce přijít první rybky. Teď zjišťuji míru rizika, než tam něco pustím, aby z toho nebyla larví svačina. Ve vodě je NO2 trvale 0 a NO3 jen malinko po přilití vodovodní vody, takže kytkám by to chtělo dodat dusík, tj. buď ryby (budou-li před larvami v bezpečí) nebo začít přihnojovat a čekat než si budu jistá, že jsou larvy pryč (můžu si vůbec být někdy jistá :-O ?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KaGaOri
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ztrácejí se ti rybky? Ony se stejně co nevidět vylíhnou, mě jich jednou létalo po bytě 6. Kdyby ti tam lezlo tohle tak to už bych se bál. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:50 Žena KaGaOri [89] Re: vaclav
Právě, že kdyby to byly malé vážky, tak mám jasno. Jediné video, kde jsem viděla larvu šidélka (damselfly) ulovit rybku je tady toto: www.youtube.com/…. Rybka je ale citelně menší než larva (7 mm x 23 mm). Že by ulovily něco 3x menšího než jsou samy je mi jasné, spíš by mě zajímalo jestli jsou schopné přemoci kořist, která je větší - proto se ptám jestli se to někomu stalo. Dnes jsem byla vypustit další tři kousky. Naštěstí mají oblíbené místo na kořeni a když jednu odlovím, usadí se tam další. Akorát si pořád vířím bordel v akvárku a odnesly to nestrategicky umístěné Kabomby brazilské :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 16:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: powery
To jsi ale někde jinde to není larva šidélka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 13:42 Muž powery [250] Re: KaGaOri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 22:21 Žena KaGaOri [89] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Opět otevírám téma dravé larvy (patrně šidélka) v akváriu. Bohužel boj nekončí, od včerejška jsem nalovila čtyři a už jsem zahlédla jednu další, takže jich tam patrně bude ještě hodně. Je tu někdo, komu larva ulovila malou dospělou rybku? Nebo se všem ztrácel jen potěr a krevetky? Rozhoduji se mezi vypuštěním neonek a necháním zatím bez ryb s tím, že začnu přihnojovat kytky dusíkatým hnojivem, abych to vyrovnala. Dodám, že dvě z odchycených larev se už blížily délce 2 cm a nevím jak vypadá konečná velikost :-O .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 23:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KaGaOri
Oni se líhnou poměrně rychle asi by byly nebezpečné pro čerstvě narozený potěr. Cituji. vývoj larev je jednoletý proměna v dospělce je květen červen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 23:24 Žena KaGaOri [89] – larvy v akvárku - jak na ně
Fotka k příspěvku Zhruba před týdnem jsem tu v tématu "Co je to za živočicha" řešila výskyt larvy pravděpodobně šídélka v akváriu (viz. foto, velikost v reálu cca 1 cm). Odchyt byl úspěšný, ovšem dnes ráno jsem tam zahlédla další. Bohužel jsem byla zrovna na odchodu do práce a nemohla se okamžitě jít hrabat v akvárku a od té doby do akva brejlím marně - prostě je někde zalezlá. Taky se obávám, že i když chytím tuhle jednu, bude jich tam pravděpodobně víc. Zatím jsou v akvárku jen kytky a šneci, ale ráda bych se dopracovala i k rybám. Chtěla jsem začít neonkami, ale obávám se, že by skončily jako svačina tone . Máte někdo zkušenost jak velkou rybu tyhle potvory uloví? Svoji velikost? Větší? Bylo by možné, že by zachutnaly naopak rybě? Konkrétně do akva počítám s těmito krunýřovci: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_zebra . Měli přijít až pár týdnů po neonkách, ale pokud by byla alternativa krmit neonkami šídélka, zariskovala bych a pořadí otočila. Nerada bych ale aby skončili jako větší (a dražší :-O ) sváča i oni.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:45 Deepinpeat Re: Tutu
nezbývá nic jiného než postupně vychytat jakmile nějakou tu larvu uvidíte. Vozím si krmivo z chaty a máme tam jak vážky, tak šídla, velké druhy. U malých rybek je to fakt průšvih, larvy žijí velmi skrytě a často je prostě neobjevíte. Několikrát se mi zdálo, že mi ubývá potěr Parosphromenů, až sem objevil larvu, která už byla větší než většina rybek v nádrži. Je to opravdu schopný a dost nenasytný predátor. Asi bych je zkusil chytit i za cenu nějakých ztrát na krevetkách, pokud tam zůstanou, bude to mnohem horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 06:39 Tutu Re: vaaclav
Bohužel do te doby mi sežerou krevetky, a síťkou je vylovit nemůžu mám jich tam hrozně moc. Zkoušeli jsme různé přípravky ale ty potvory jsou tam furt. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Pár jich také mám. rybicky.net/nadrze/15324 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:08 Muž acik [416] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku já takový štěstí mít nebudu,hned bych si to zrození nafotil :) važky a šídelka fotím nejraději :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 18:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petra
Většinou jsou to šidélka mě jich jednou po bytě létalo 6. Buď to chyť síťkou nebo nech vylíhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:09 Petra – Šídélka
Ahojky, nekupovali jste si nové rostlinky? Nám se to dostalo do akvária z rostlinek které jsme koupili na Rychnovské výstavě. Jak se toho mám zbavit??? :-D :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 00:42 fred2437 – Asi vážka
Fotka k příspěvku dnes jsem večer koukal s baterkou a uplně jsem se lek :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 16:38 Žena Bludička [26] Re: vaaclav
Opravdu to na něj vypadá, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:39 Muž acik [416] Re: Bludička
hned bych si ju nafotil :) tohle motylice ani vážka není,bude to asi nějaké šídelko... nepropaguji si svůj web,jen pro určení odkazy:
motylice je tohle www.dphoto.cz/…
a další motýlice www.dphoto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bludička
www.photonature.cz/…
Šidélko brvonohé (Platycnemis pennipes) možná. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 09:59 Žena Bludička [26] – Vylíhlá vážka
Fotka k příspěvku Nepoznal by někdo z fotky o jaký druh se jedná? Vážka nebo motýlice? Vylíhla se mi v akváriu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:15 Muž rudolf [4681] Re: Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:39 Milan Re: Johan
Fotka k příspěvku takže to nic jako nedělá???je teda neškodná??????jinak díky za rychlou odpoved,mas bystré očka. ani krevetám a potěru????

a tohle je co??????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2013 14:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Milan
beruška vodní. Je to úplně skvělý tvoreček svými nároky podobný jako mají krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:52 Milan – Parazit?????
Fotka k příspěvku Prosím o radu...objevili se mi v akvariu s vetšími kamínky tito nezvaní hosté...nemužete mi poradit co by to mohlo být a případné zacházení s tím????Je to jako placatá stonožka je asi tak 1cm velika....omlouvám se za kvalitu ale nevím jak to vyfotit tak male a ostře......Prosím o radu:(((((
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 23:12 vaclav Re: Kolda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 20:54 Kolda Re: petr85
Zdravím. Na tuhle potvoru jsem ve svém akvárku narazil taki. Akvárko mám cca půlroku a zatu dobu se mi to oběvilo dvakrát. Jednou před měsícem a ted zace. Nevím cotoje ale akvárko sem dost utěsnil abyto ještě nevylezlo ven. Nevíte Co mám dělat abych tuhle havěť nadobro vyhubil? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 22:21 Žena FelidaeS [61] Re: petr85
Přesně tohle jsme předevčírem vylovili z akva při odkalování, asi 1cm velký, začali jsme to fotit, že se zeptám tady, co to je a ono už tu bylo pár vláken o vážce. Nechápu, kde jsme k tomu přišli, máme akva přes 2 měsíce. Doufám, že tam toho není víc, je to pěkně hnusný tone smich Budeme brzy stěhovat akva do většího a nerada bych na to ještě někde narazila....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:06 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
No vida, stačí jedno kouzelné slovo. Předtím jsem google málem zavařil se slovy jako "vývojová stádia ..." a teď skoro hned ten správný link www.hmyz.info/…

No jo ale jak se jich teď zbavit dokonale? Přemisťoval jsem osazenstvo z 20 litrů do 30 litrů akvárka a ve starém jsem vylovil všechny so jsem našel, ale bojím se, že se něco chytlo rostlin a přestěhovalo se taky nebo zahrabané v písku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petr85
Hledejte šídlo či šidélko apod. Krevetkám určitě dost nebezpečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:02 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Copak je to za ... živočicha? (jiný živočich, ne ryba)
Fotka k příspěvku Chtěl bych poprosit o identifikaci potvory co jsem vylovil z akvárka. Doufám, že vlákno pro identifikaci těchhle potvor tu ještě není založeno. Zkoušel jsem takové ty profláklé věci jako larva vážky, ale nenašel jsem nic podobného. Velikost cca 2 - 4 cm (mám je 4...). Zásadní otázka zní - není to nebezpečné krevetkám? PS: Daruji :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 23:06 Muž Urgy [3] Re: Deathbull
tak motýľ na fotke nie je smrtihlav, ale Lišaj Pupencový....Lišaj Smrťkový vyzerá úplne inak..inak puúencového som si minulý rok cvakol aj ja :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:58 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Deathbull
Tak nic, teď jsem našel fotku Lišaje Smrtihlava na které sedí přesně jako ty co jsem viděl a vypadá poměrně podobně vybarven..jen ti moji vypadali světlější. Ale že jsem se jich tenkrát lekl jako jich bylo hodně.)
www.fotoaparat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:45 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Přesně takhle jsem se divil před lety když mi bylo cca 7 a v noci táhly nějaké můry. V baráku dole zapomenutý otevřený dveře, na dlouhé chodbě světlo...a u světla minimálně 30x obrovská můra (nebo noční motýl nevyznám se) černobílá s kresbou. Do teď vlastně nevím co to bylo, ale neviděl jsem to ani na fotce, ani osobně už nikdy. Velikost něco jako smrtihlav, ale prostě křídla spiše podél těla a černobílá barva.) Třeba někdo bude vědět co to bylo a jedna ze záhad z dětství se vyřeší.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:37 pouluss Re: bluedream
Mohlo by to být ono, vypadá dost podobně.Jen jsem nikdy takovéo obra neviděl.
Největší létající hmyz co jsem viděl bylo Saranče, z 2.patra to taky vypadalo, ale pak jsem čučel co to tam sedí a těch 13-15 cm nebylo nadnesené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:13 Žena bluedream [245] Re: pouluss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2010 22:02 pouluss Re: bluedream
Fotka k příspěvku Je možné že ta Vážka je Šídlo nejsem znalcem ani přes jedno, to ale nic nemění na tom, že jsem nic takového velkého zatím neviděl. Ne těch fotkách to nevyzní (chybí měřítko, dá se chytit jen podle zrna omítky)
Opravdu to mělo asi 15cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 21:55 Žena bluedream [245] Re: pouluss
Jestli ona ta megavážka není šídlo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 21:50 pouluss – mega vážka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku coze :coze:-Dnes jsem na našem domě objevil tenhle kapitální kousek, měla asi 13-15 cm. coze
Nikdy jsem takovou neviděl, že bych se špatně díval???
Nevíte někdo co je to za druh???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 16:37 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Sid
Zcela výjimečně mohou některé organismy přežít, ale akvaristické příhody bych nebral jako průkazný experiment. Rozhodně je to dost nepravděpodobné, konkrétně u vážek krajně. Přijde mi trochu nelogické přičítat výskyt "vetřelců" v akváriu mraženému krmivu, když existují mnohem pravděpodobnější vysvětlení. Opět - s převáděním teorie do praxe bych byl opatrný...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3279x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15002