Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kokos

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kokos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 16:54 Muž fido16 [631] Re: Johan
Napsal jsem když hoooodně tak 20. Než vše nachystáš promyslíš to je hned :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.10.2012 16:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fido16
20 minut? coze Pilka na železo a 20 min i se snězením kokosu. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 15:48 Muž fido16 [631]
Nejlépe se kokos louská fričkou :-). Pro ty co neví (úhlová bruska, flexa). Když hooodně tak 20 minut a je vystaráno a úkryt za pár kaček hotový :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.10.2012 13:26 Muž Yirka [9141] Re: toni
V krámě stojí 10-15 korun, práce s ním je tak na čtvrt hodiny, půlky máš dvě a ještě si můžeš pochutnat na obsahu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 10:11 Žena toni [68] – kokos
ahoj,ja ho koupila ve zverimexu za 57kc a je to jen pulka s vchodem na strane....vyvarila a supla do akva,mollynky jsou tam jak doma...:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 20:40 Muž Javaharlal [0] - Amerika
Caute,
mate niekto skusenost s kokosom vratane jeho velkeho obalu? Videl som dnes v obchode napoly rozrezany kokosovy orech vratane jeho velkeho obalu. A nie je mi uplne jasne, ci to je vhodne do akvaria.

viem si vsak predstavit, ze tie vlakna rybky casom ozeru a bude to posobit mozno prirodzene. Mate niekto toto v akvariu?

je to zhruba toto:
www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2012 16:17 Muž dvorak [94] - Rostliny
Nejkvalitnější článek, co jsem (zatím) četl jsem našel zde: www.moje-akvarium.net/…
Samozřejmě osobní zkušenost každého akvaristy vyjádřená zde na fóru je cenná, ale v tom článku v odkaze je také zkušenost jednoho akvaristy ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 13:33 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: honzaprouza77
Ja som to očistil z brúsnym papierom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:04 Muž honzaprouza77 [18]
Já dnes rozřízl kokos napůl s pilkou na železo, vydlabal a vařil asi 2 minuty:) a pak nožem oškrábal co nejvíc chlupů opláchl a šup do akva, snad se bude dařit+samozřejmě vstup pro ancíky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:36 Muž Jurdas [37] Re: Yirka
Já jsem ten kokos také rozřezával rozbrušovačkou a šlo to dobře.Tím kladívkem nevím s tím nemám zkušenost.Myslím,že jestli máš rozbrušovačku tak bys to mohl zkusit.Jde to opravdu dobře a rychle.Kokosovou skořápku jsem vyvařoval asi hodinu a když jsem to dal do akvárka,tak nebarvil vodu.Jinak ještě před vyvařením jsem odstranil chlupy a očistil trochu drátěným kartáčem.potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 07:58 Muž Yirka [9141] Re: NHKG
Tak nevím co je složitější.... Objet skořápku rozbruškou nebo oťukávat kladívkem a zarovnávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:35 Muž fido16 [631] Re: NHKG
Tak snad mas pravdu a do rana nebude voda hneda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
Já jenom vyjím dučinu, očistím kartáčkem a hned pak dávám do akvária. Nevařím, nechávám "chlupy" a nikdy jsem neměl žádný problém, ani vodu mi nikdy nebarvil. Bez obav ho dej do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:17 Muž fido16 [631]
Tak kokos jsem varil pekne pousti mam ho komplet odrhnuty od tech chlupu. varil jsem ho hodku a voda jak mocka. co s nim ted? pichnout ho do akva? nebude porad poustet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.04.2011 18:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yirka
Rozbrušovačka na kokos? Proč tak složitě, kokos jde lehce rozpůlit kladívkem, když se po něm klepe ostřejším koncem kladiva dokola v místech, kde chceme aby prasknul. Akorát pak konce nejsou rovné, ale trošku zubaté...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 17:02 Muž Yirka [9141] Re: fido16
Na odříznutí nebo rozříznutí napůl se mi velmi dobře osvědčila malá ruční rozbrušovačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 13:16 Muž martmart [106] Re: fido16
Fotka k příspěvku kokos odvrtat, vylit stavu, odriznout treba pilkou na zelezo vstup podle velikosti jak ma byt velky, mam v akva 3 kokosy, udelal sem ruzne velke diry, nozem, sroubovkem vyrypat duzinu, vyplachnout a do akva. slo to dobre a jednodusse. momentalne, vcera mi v nem zeleny nakladly :) asi po trech nedelich druhy vyter, jsou to sikulove ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:26 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat jak jste vydlabali ten kokos ja jsem premyslel ze ho vysusim v troube a ta duznina pote odskoci a normalne ji vytahnu. pak jej uvarim namocim a pichnu do akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:30 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Smatts
Kazdy kokos ma to najslabsie miesto. A to je ako mas hore te tmave 3 casti, kde bol uchyteni ked rastol. Tak jeden z neho je tak slaby ze ho vpucim dnu prstom. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:26 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Kent
prstem ?:-D jak si to proboha dokázal ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:20 Muž Sewer [99] Re: Kent
Taky by tu byla možnost kokos rozříznout napůl, vydlabat a pak ho zase slepit (když ho tam teda chceš mí celej). Ono to nebude vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:09 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Kent
Pokud má ancík 15 cm (velikost dospělého jedince) težko proleze dírkou která má 1 cm v průměru....prostě uřízněte celý vršek kokosu a je to ;) žádný nesmysly o mravencích atd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:02 Žena bluedream [245] Re: Kent
Mravenci vyžerou všechno. Jen nechápu, na co kokos s tak malou dírkou? Pro ancíky asi těžko, jestli je tam jen ta malá dírka, která se navrtává, aby se kokos vylil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:36 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
no jasne ja magor dam to do veceho aq a oni a uz oto postaraju :-D ok idem ho teda osuchat a prevarit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:33 S Muž invalida [3881] Re: Bak
Brabenci to vemou ancíci asi taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:20 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Tenhle závitek nemá řešení. Nechal bych to vyhnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 19:17 Muž Sewer [99] Re: Kent
Myslím, že kdybys to teď nechal pořádně vyschnout, tak to pak snadno oloupeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:10 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
tak ich teda nevypálim hmm ste asi velky milovnici prirody
a diru som urobil prstom :-D tam kde sa aj robi na tom slabom mieste a akoro vsetko som vybral len take casti ostaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 19:04 S Muž invalida [3881] Re: Kent
Tak když tohle napíšeš tak si vůl.... :-( proč bys to dělal? Zafunguje to ale mrzí mě že poradím volovi...že i mravenci sou živý Ti asi nevadí že,.........?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.05.2010 18:41 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
skusim te mravceki .. :-D ale ak nic tak ich vypalim :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:37 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: invalida
No to není tak špatné, ale aby tam zbyla alespoň ta slupka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 18:33 S Muž invalida [3881] Re: Kent
Zkus mraveniště :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 17:58 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – kokosovy orech
nerozbil som ho ako ocakavate ale vydlubal som ho cez dierku .. no teda este nie.. ale nevedel osm ako vybrat kokos von na niektorych miestak tak som skusal .. pivo , prevarit tak 2-3 hodini no nic a tak som donho nalial ocot , myslite ze osm urobil somarinu? ocot bol v kokose asi 3 hodini

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 22:01 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Phepa
Zrovna teď mám doma dva. Jeden picnu v půlce a dáme si s rodinkou do nosu :) U toho druhého prorazím kladívkem jen díru na jednom konci, šmirglem strhnu hranu aby se náhodou nedbli, mlíko vypiju a dužinu nechám schnout dokud se nescvrkne, pak půjde snad snadněji vyšťourat. Chci tam udělat jen jednu díru z jedné strany cca. 3 cm v průměru. Nemám s ancistrusi zkušenosti, ale někdo tu psal, že se cítí nejbezpečněji v díře která není průchozí a samec ji může svým tělem ucpat. Tak to chci zkusit. Za těch 7,- Kč za kokos to přeci stojí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 20:23 Muž juro127 [6] Re: KITTbx
Fotka k příspěvku na jednej strane odrezes spicku vydlabeš nožom..... ja som ho 10 krat vyvaral a z kým som nemal cistu vodu a cistil kefou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:57 Skorica Re: Phepa
Bych to slepil silikonem, klidně i normálním, nebo bych to svázal něčím přírodním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 17:24 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: JuraS
přesně tak, i za čerstva to jde odloupávat nožem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:19 JuraS Re: KITTbx
šmarjááá a co tak uříznout vršek, vylít mlíko a pak třeba šroubovákem..nebo dát na topení a za den to máš tak suchý, že to odpadává samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:08 Muž KITTbx [1] Re: JuraS
Je..
Ale jak ho vydlabat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:06 JuraS Re: Phepa
Není jednoduší koupit za 5 kaček nový kokos a ten si upravit než lepit k sobě 2 půlky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:02 Muž KITTbx [1] Re: Phepa
Přesně tak, jsou malé a drahé, tohle je sice velké, ale cena slušná: www.denbraven.cz/… , jsou i od SOUDALu = jsou levnější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:40 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Phepa
akva silikon ve zverimexech ale tam maji vetsinou male a drahe tuby potom v v obchodechs barvami a podobne jsou vetsi tuby za stejnou cenu co ty male ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:38 Phepa Re: KITTbx
Krom toho ze mam pulky,tak mam i jeden celej s dvema vyvrtanyma dirama.Kompletni se mi libi vic a myslim si ze je to pro ne i takovej bezpecnejsi ukryt..A kde se da koupit ten akva silikon? Jinak diky za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:25 Muž KITTbx [1] Re: Phepa
No myslím, že to už tady bylo, ale spíše mne zajímá, PROČ ho chceš lepit?!
Dává se tam přeci půlka s vyřezaným otvorem = já nejprve vyvrtal kruhový otvor, potom vydlabal kokos, šlo to dobře, pak vyvařil ve slané vodě, nechal vylouhovat do druhé dne. Čistil jsem ho jen kartáčem, ancíci mi to vesele ožírají, neb nemám v akva kořen.
btw: sekundové lepidlo obsahuje nepletu-li se kyanid, do akvária bych to nedával, ten silikon, ale akvarijní, ne nějaký smradlavý octový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:11 Muž kortezhugo [983] Re: Phepa
ako pise GERRY - a zlepit ho mozes aj sekundovym alebo silikonom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:07 GERRY Re: Phepa
pojel ho teplou vodou a potom ho kefou očisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:00 Phepa – Čím mám slepit kokos????
Ahoj.Potřeboval bych poradit,čím slepit kokos rozříznutý na dvě půlky?A mám ho před vložením do akvaria ještě nějakej čas odmočit v belíku?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:23 Muž Pete [10] Re: ocotuide
Ty's asi nikdy nenarazil na zkažený kokos, že? coze ;-)
A za další... Víš kde všude se ten ořech válel než dorazil k tobě domů?
Nicméně, jen tak ho močit pár dní někde v kýblu a nechat na něm vykvést další sviňstva a pak to hodit do akva, tak to se na mne nezlob, ale radší ho hned vyvařím a mám opravdu klid!
Z toho ještě nikomu, ale opravdu ještě nikomu ruce neupadly.
No fakt, můžeš to taky zkusit... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 08:39 ocotuide – varenie kokosu
Kokos netreba vobec varit, cim dlhsie ho varite tym rychlejsie sa potom bude rozpadavat...
Ak je niekto paranoik, tak staci par minut varit, koli sterilizacii coze

inak staci len riadne vycistit zvonka i zvnutra, umyt a pripadne par dni pomacat v studenej vode ...

kokos je v akva celkm uzitocny, pomaly sa rozklada a je spestrenim potravy pre niektore ryby a krevety potlesk podobne ako korene z tvrdeo dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2009 08:06 Muž kortezhugo [983] Re: Nicky
Slimaky prelezu aj po rozdrvenom skle a nic sa im nestane - tak ze kokos podla mna ziadny problem... X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6415x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1493-kokos?od=68