Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kokos

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kokos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:15 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: deck
To je dobře, že barví. To jsou látky, které jsou potřeba. Ani kořen mi nevadí, že barví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:12 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: jara97
Doporučuju vyvařovat do té doby, než bude čistá voda. Zabarvil by AQ. Já ho vyvářel asi 5x, než byla voda čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 18:11 Muž rybka1 [178] Re: jara97
Ja som kokos nechal vyschnut az kym vnutro nehrkalo potom som odrezal s pilkou na zelezo vrch a vnutro vybral poriadne umyl pod tecucou vodou a vytieracka pre prisavniky hotova:-):-) mam ho v akva uz 4roky a stale drzi.len musis odrezat vrch s tej strany kde su take 3 bodky tie by ti vo vode odhnily a dostala by sa dnu nechcena navsteva!!:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 14:58 Muž stalker [0] - CichlidyRe: jara97
Fotka k příspěvku ja som to vymyslel takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 11:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jara97
U mě to fungovalo tak, že jsem měl kokos jak půlený, tak celý a samička nakladla do půlky jikry a jak se potěr vykulil, tak ho přenosila do kokosu vcelku. Jinak jsem s tím nedělal celkem nic. Jen ho vzal trošku pilníkem a obral ty největší cáry, co z toho vlály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:59 jara97 – kokos
Ahoj. Mam nadrz 70 X 35 X 40 a chtel bych do ni jen cichlidky kakadu. Docetl jsem se, ze je vhodne do nadrze umistitkokos a nejake jeskynky. Proto jsem koupil normalne kokos z obchodu, vybral stred, omyl a ptam se. Muzu to umistit do nadrze? Popripade jak to osetrit, abych to mohl dat do nadrze? Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 07:59 Žena vondr001 [674] Re: slavko
Já to vyloupávám šroubovákem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 23:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: MichoCZ
Pôvodne som vyrábal domčeky z kvetináčikov pre apistogrammy, ale do dvoch sa nasťahovali sekavce a veľmi sa im to páči. Mne sa však tie kvetináčiky nepáčia, tá oranžová je ako päsť na oko, napriek tomu, že už sú zakryté microsokom i anubiasmi, tak ich postupne nahradzujem kokosmi.

Dužinu som vždy narezal nožom (od stredu ku kraju) a potom tým nožom vylupoval, ale šlo to na draka - bál som sa, či nôž nezlomím. Minule som náhodou (ani neviem prečo ma to napadlo) po narezaní použil na vylúpnutie lyžičku a išlo to perfektne, bez nahrievania. Potom, pre pokoj svedomia, na chvíľu povariť a šup ho tam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2013 00:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: slavko
Mám pět půlek kokosů a ancíci, pancíci a krevetky to mají rádi. Já to dělal pilkou na železo. Tu jsem chytnul do svěráku a pohyboval kokosem. Potom jsem ho přihrál do trouby jak máti dopekla oběd. Lepší se potom vyloupne, ale když se přepeče tak praskne. Vrtal jsem to těma pilovýma vrtákama. Teď si nevzpomenu jak se ten nástroj jmenuje. Kokos jsem měl z Albertu za 9,90Kč kus. No nekupte takovou krásnou věc do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: riba
Jasne, že to ide aj bez zveráka (mám len maličký, skoro hodinársky) - treba pamätať, že neviete aký šikovný človek návod robil a ľahko môže taký rozrezaný kokos byť vrcholom jeho zručnosti. X-)

Bez vŕtačky už je menší problém, najmä ak by ste chceli dieru uprostred a nie až po dno. Mám aj také domčeky, kde je otvor až po štrk, ale všetky stoja rozrezanou časťou dole – dostanem tak z jedného kokosu dva domčeky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2013 14:34 riba – Kokosový úkryt
Fotka k příspěvku Dnes jsem poprvé dělal kokos do akvaria,všade kde jsem koukal samá vrtačka a svěrák,já položil kokos na prkýnko vzal malou zahradní pilku odžízl jednoduše špičku,dužinu vydlábnul čistým nožem pro případné použití dužiny v kuchyni.Odpadá případné prasknutí a za dvacet minut můžeme vyvařovat.Záleží jen na tom jak velký otvor chceme.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 15:09 Maurik Re: romant
asi jo no, já měl jen smůlu, že ve dvou kramech měli jen malé kokosáčky. Já chci totiž mít z jednoho kokosu dva domky, jenže to chci moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 12:07 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Bude záležet jakej seženeš, dají se koupit jak štíhlouši(svisle), tak cvalíci(podélně), tak k tomu přistupuju já. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 11:28 Maurik – půlení kokosu
co je lepší, rozpůlit ho podélně, nebo svisle? Já jen kvůli prostoru, protože při podélném rozpůlení bude sice delší, ale moc nízký a naopak bude zase vysoký, ale kratší. Co je teda lepší? Blbej dotaz co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 20:46 Muž LisourJr [33]
Proč ten kokos drhnout?? Ani jeden z těch co mám jsem ničím z vnějšku nečistil krom pod vodou rukou.. Oni si to ancíci a život v akvu postupně očistí :)
PS: Samozřejmě vyvařit ve vodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 22:23 Muž WARENKOREN [51] Re: hrabovska
na tu samou věc jako tu půlku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:51 hrabovska – KOKOS
Mám v akvárku půlku skořápky na různé ůkryty,ale viděla jsem zde v nádržích celou,vyvrtaný malý otvor.A zajímalo by mě nač tento kokos rybky mají H. coze :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 16:54 Muž fido16 [631] Re: Johan
Napsal jsem když hoooodně tak 20. Než vše nachystáš promyslíš to je hned :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.10.2012 16:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fido16
20 minut? coze Pilka na železo a 20 min i se snězením kokosu. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 15:48 Muž fido16 [631]
Nejlépe se kokos louská fričkou :-). Pro ty co neví (úhlová bruska, flexa). Když hooodně tak 20 minut a je vystaráno a úkryt za pár kaček hotový :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.10.2012 13:26 Muž Yirka [9128] Re: toni
V krámě stojí 10-15 korun, práce s ním je tak na čtvrt hodiny, půlky máš dvě a ještě si můžeš pochutnat na obsahu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 10:11 Žena toni [68] – kokos
ahoj,ja ho koupila ve zverimexu za 57kc a je to jen pulka s vchodem na strane....vyvarila a supla do akva,mollynky jsou tam jak doma...:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 20:40 Muž Javaharlal [0] - Amerika
Caute,
mate niekto skusenost s kokosom vratane jeho velkeho obalu? Videl som dnes v obchode napoly rozrezany kokosovy orech vratane jeho velkeho obalu. A nie je mi uplne jasne, ci to je vhodne do akvaria.

viem si vsak predstavit, ze tie vlakna rybky casom ozeru a bude to posobit mozno prirodzene. Mate niekto toto v akvariu?

je to zhruba toto:
www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2012 16:17 Muž dvorak [94] - Rostliny
Nejkvalitnější článek, co jsem (zatím) četl jsem našel zde: www.moje-akvarium.net/…
Samozřejmě osobní zkušenost každého akvaristy vyjádřená zde na fóru je cenná, ale v tom článku v odkaze je také zkušenost jednoho akvaristy ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 13:33 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: honzaprouza77
Ja som to očistil z brúsnym papierom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 12:04 Muž honzaprouza77 [18]
Já dnes rozřízl kokos napůl s pilkou na železo, vydlabal a vařil asi 2 minuty:) a pak nožem oškrábal co nejvíc chlupů opláchl a šup do akva, snad se bude dařit+samozřejmě vstup pro ancíky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:36 Muž Jurdas [37] Re: Yirka
Já jsem ten kokos také rozřezával rozbrušovačkou a šlo to dobře.Tím kladívkem nevím s tím nemám zkušenost.Myslím,že jestli máš rozbrušovačku tak bys to mohl zkusit.Jde to opravdu dobře a rychle.Kokosovou skořápku jsem vyvařoval asi hodinu a když jsem to dal do akvárka,tak nebarvil vodu.Jinak ještě před vyvařením jsem odstranil chlupy a očistil trochu drátěným kartáčem.potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 07:58 Muž Yirka [9128] Re: NHKG
Tak nevím co je složitější.... Objet skořápku rozbruškou nebo oťukávat kladívkem a zarovnávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:35 Muž fido16 [631] Re: NHKG
Tak snad mas pravdu a do rana nebude voda hneda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
Já jenom vyjím dučinu, očistím kartáčkem a hned pak dávám do akvária. Nevařím, nechávám "chlupy" a nikdy jsem neměl žádný problém, ani vodu mi nikdy nebarvil. Bez obav ho dej do akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:17 Muž fido16 [631]
Tak kokos jsem varil pekne pousti mam ho komplet odrhnuty od tech chlupu. varil jsem ho hodku a voda jak mocka. co s nim ted? pichnout ho do akva? nebude porad poustet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.04.2011 18:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yirka
Rozbrušovačka na kokos? Proč tak složitě, kokos jde lehce rozpůlit kladívkem, když se po něm klepe ostřejším koncem kladiva dokola v místech, kde chceme aby prasknul. Akorát pak konce nejsou rovné, ale trošku zubaté...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 17:02 Muž Yirka [9128] Re: fido16
Na odříznutí nebo rozříznutí napůl se mi velmi dobře osvědčila malá ruční rozbrušovačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 13:16 Muž martmart [106] Re: fido16
Fotka k příspěvku kokos odvrtat, vylit stavu, odriznout treba pilkou na zelezo vstup podle velikosti jak ma byt velky, mam v akva 3 kokosy, udelal sem ruzne velke diry, nozem, sroubovkem vyrypat duzinu, vyplachnout a do akva. slo to dobre a jednodusse. momentalne, vcera mi v nem zeleny nakladly :) asi po trech nedelich druhy vyter, jsou to sikulove ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:26 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat jak jste vydlabali ten kokos ja jsem premyslel ze ho vysusim v troube a ta duznina pote odskoci a normalne ji vytahnu. pak jej uvarim namocim a pichnu do akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:30 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Smatts
Kazdy kokos ma to najslabsie miesto. A to je ako mas hore te tmave 3 casti, kde bol uchyteni ked rastol. Tak jeden z neho je tak slaby ze ho vpucim dnu prstom. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:26 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Kent
prstem ?:-D jak si to proboha dokázal ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:20 Muž Sewer [99] Re: Kent
Taky by tu byla možnost kokos rozříznout napůl, vydlabat a pak ho zase slepit (když ho tam teda chceš mí celej). Ono to nebude vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:09 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Kent
Pokud má ancík 15 cm (velikost dospělého jedince) težko proleze dírkou která má 1 cm v průměru....prostě uřízněte celý vršek kokosu a je to ;) žádný nesmysly o mravencích atd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:02 Žena bluedream [245] Re: Kent
Mravenci vyžerou všechno. Jen nechápu, na co kokos s tak malou dírkou? Pro ancíky asi těžko, jestli je tam jen ta malá dírka, která se navrtává, aby se kokos vylil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:36 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
no jasne ja magor dam to do veceho aq a oni a uz oto postaraju :-D ok idem ho teda osuchat a prevarit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:33 S Muž invalida [3881] Re: Bak
Brabenci to vemou ancíci asi taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:20 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Tenhle závitek nemá řešení. Nechal bych to vyhnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 19:17 Muž Sewer [99] Re: Kent
Myslím, že kdybys to teď nechal pořádně vyschnout, tak to pak snadno oloupeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:10 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
tak ich teda nevypálim hmm ste asi velky milovnici prirody
a diru som urobil prstom :-D tam kde sa aj robi na tom slabom mieste a akoro vsetko som vybral len take casti ostaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 19:04 S Muž invalida [3881] Re: Kent
Tak když tohle napíšeš tak si vůl.... :-( proč bys to dělal? Zafunguje to ale mrzí mě že poradím volovi...že i mravenci sou živý Ti asi nevadí že,.........?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.05.2010 18:41 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
skusim te mravceki .. :-D ale ak nic tak ich vypalim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:37 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: invalida
No to není tak špatné, ale aby tam zbyla alespoň ta slupka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 18:33 S Muž invalida [3881] Re: Kent
Zkus mraveniště :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 17:58 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – kokosovy orech
nerozbil som ho ako ocakavate ale vydlubal som ho cez dierku .. no teda este nie.. ale nevedel osm ako vybrat kokos von na niektorych miestak tak som skusal .. pivo , prevarit tak 2-3 hodini no nic a tak som donho nalial ocot , myslite ze osm urobil somarinu? ocot bol v kokose asi 3 hodini

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6415x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1493-kokos?od=51