Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlorovaná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Chlorovaná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: NHKG
na různých úpravnách vody se můpže používat něco jiného, nepoužívá se jen volný chlór.
To co píše Michaldvd nevypadá na moc šťasné dávkování, spíš je to nějaka malá úpravna, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:40 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: NASREDDIN
Zaleží koľko tam je toho chlóru, neznamená, že keď je ho cítiť, že ho tam už je nebezpečné množstvo. Hovorím z vlastných skúsenosti takže nemám dôvod tvrdiť niečo iné. Zmeraj Ty zmeriam ja a potom sa môže ďalej rozoberať problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michaldvd
Nejsem sice chemik, ale někde jsem četl, že v letních měsících se u nás experimentovalo s použitím sloučeniny chlóru místo čistého chlóru právě proto, aby chlór tak rychle z vody nevyprchal. Jak to dopadlo a zda se to používá nevím.
Já když vyměním najednou přes 30% vody, tak je na rybách vidět, že jim to neprospívá (jsou malátné, polehávají u dna a zrychleně dýchají), ale přežijí to. Takže radši dolévám 10% co půl hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:37 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Michaldvd
Michaldvd napsal: Dovolím si nesúhlasiť.

Tak to já si s Yirkou dovolím souhlasit.
Vodu používám z vodovodu bez úprav a bez odstátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:29 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: muťa
Hneď ako pridajú chlór do vody zmeriam ho a pridám tu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:22 Muž muťa [554] - Rostliny – Ostrava
Tak asi záleží jak kde. Já tedy chlor ve vodě rozhodně doma necítím. Ale nadalo mi to a podíval jsem na kvalitu vody - na stránky OVaK (vodárny a kanalizace) v místě mého bydliště a toto je výsledek: Chlór volný 0.035 mg/l (mezní hodnota stanovená vyhláškou je 0.3 mg/l ) - což je myslím slušné.

EDIT: A jak tak koukám na jiné části Ostravy, mnohdy se tam chlor nevyskytuje vůbec, resp. je u něj v tabulce uvedena 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:43 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Yirka
Dovolím si nesúhlasiť. Ja som dal raz chlórovú vodu do akvária (iba 20L z 147L)dokonca upravenú sera aquatanom a polovica rýb putovala do WC. Škoda, že som ešte vtedy nemal test na chlór... Bolo ho viac cítiť než na kúpalisku. U nás to nevedia používať. Nepridávajú to pravidelne do obecného rezervára ale až keď je zle nedobre tak tam natrepu asi všetky zásoby čo majú. A veru že ich asi majú poriadne veľa ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 13:12 Žena sivon [1715] - PlžiRe: Linduš
Možná na Jupiteru? Zkusme se zeptat tamních akvaristů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:41 Žena Linduš [166] Re: Haimdol
jen jestli ten zmíněný chemik neprovozuje obchod s filtrací na pitnou vodu. věřím, že by i kostku chlóru ukázal :-D
jsem zvědavá, jestli se objeví a jaké další reakce, není mezi nádržema studovaný chemik? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:28 R Muž Silent [5949] Re: Linduš
Tak čistý pevný chlór bych moc rád viděl. :-D Bavíme se o chloru, ne o jeho sloučeninách. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:26 Žena Linduš [166] Re: Haimdol
plyn? pevný chlór zůstane rozpuštěn ve vodě asi, nééé? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:12 R Muž Silent [5949] Re: Linduš
Zajímalo by mně co podle toho chemika je ten smrad co vyprchá. :) Tedy chemicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:08 Žena Linduš [166] Re: Yirka
taktéž ;-)
spíš mě zajímá přímo to "nevyprchá...ani varem" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.12.2011 08:44 Muž Yirka [9135] Re: Linduš
Já na to jen to, že již léta měním přímo z kohoutku do nádrže a žádné "chlorové" problémy jsem nikdy neměl. A myslím, že se mnou 99,9% ostatních akvaristů postupujících tímto způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 08:39 Žena Linduš [166] – reakce?
našla jsem takovýto příspěvek a jsem moc zvědavá, co na to řeknete? :)

"Chlor nevyprchá,jen ten smrad. To vím od studovaného chemika.
Ani převařením se ta voda chloru úplně nezbaví jen asi z 60%..."

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 06:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
zalezi na objemu a zivocisich... u malych objemu a u raku (jsou hodne citlivy na chlor) bych nechaval odstat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 18:43 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Pokud tech chlór není z té vody cítit, tak bych to považoval za nadstandartní dobu pro tzv. odchlorování. Obvykle pouze postačuje tzv. vytemperování vody na teplotu místnosti na což postačuje kratší čas, tedy pokud je ta voda k odstátí napouštěna studená. Valná většina akvaristů vodu používá tzv. přímo z kohoutku a odstávat jí nenechává vůbec, ale nic proti této metodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 18:38 Kocajs – Voda
Zarvim mozna se to sem nehodi ale i tak se zeptam.Staci 10 hodin aby byla odchlorovana voda?Je normalni z kohoutku...Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:54 sustik Re: romant
mě právě příjde že ten chlor je cejtit dost,asi to bude tim že na chlorovanou vodu nejsem zviklej,nechám to teda pár hodin odstát a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:47 R Muž romant [27987] Re: sustik
Nemusíš dělat vůbec nic a tu vodu můžeš hned používat. V současnosti se chlórování vody používá jen v oemzené míře, pokud vůbec. Můžeš, pokud na to máš čas tu vodu nechat pár hodin odstát, tzv. pro klid duše. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:40 sustik
Prosim o rychlou radu. Dělám výměnu vody,a neuvědomil sem si, že jsme byli nuceni díky zatopenému našemu vrtu napojit se na obecní vodovod, ve kterém je chlor. Co musim udělat abych tuto chlorovanou vodu mohl dát do akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:32 Muž JohnyD [6] – Re: JuraS
jasně, děkuji,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:24 JuraS – Re: Bob66
tvoje slova potvrzuje test vod co dělal časopis Test a je volně ke stažení u nich....mnoho bylených vod jsou patoky a dokonce jedna voda je obyčejná kohoutková zabalená do petky kdy se jim za balík vod zaplatí kubík vody z kohoutku..super vejvar...že mě to nenapadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:22 JuraS – Re: JohnyD
chlor je plyn..kampak asi uteče v uzavřeném kanystru..odpověď najdeš sám...dej do kynystru hadičku se vzduchovacím kamínkem a tak na hoďku tam silně vzduchuj...uzavřenější prostor je lepší než vana plná vody...pro to co myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:08 Muž JohnyD [6]
ahoj chtěl bych se zeptat jestli jde nechat vodu odstát v zavřeném kanystru? Jde mi o to jestli chlor má kam uniknout ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 13:19 Muž Miras [111] – Re: Bob66
plně souhlasím a k tomu chloru, komu se to nelíbí, ať nechá vodu odstát, a kdo to bere tak ať ji pouští rovnou jako většina z nás palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2010 12:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
V životě jsem balenou stolní vodu nepil a nehodlám to měnit X-) Stále trvám na svém že vodovodní voda je u nás jedna z nejkvalitnějších na světě a drtivá většina balených stolních vod jejích kvalit nedosahuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: NASREDDIN
Tak to jsem ráda, že nejsem sama :-) Taky mi mnohdy prijde lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:51 Leesil
Já taky piju vodu z vodovodu, myslím, že je kolkrát kvalitnější než kdejaká balená...
Kdysi jsem četla v MF srovnávací test balených stolních vod a hromada z nich dopadla hrozně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:46 Muž NASREDDIN [1383] – OT
katterinecka napsala: a nam nezbyde nez pit vodu balenou (i kdyz to stejne vsichni delaj)
Všichni určitě ne.
Mne móda balených vod nijak neoslovila. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: provokater
Na stredni se nas jeden profesor ptal, jakej je pry rozdil mezi balenou vodou a brnenskou. Pry 10 korun :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:43 Leesil
Já mám taky k dispozici jen vodu z vodovodu a už léta to dělám tak, že vodu nechávám odstát + používám Aqua Save od Tetry a nemáme problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:13 kreten – Re: katterinecka
Tak o kvalitě balené vody, to je stejná píseň jako mlékomatech.Jeden válčí proti druhému. Ono hodně záleží na tom, kdo si test zadává:-). Stejné je to s průzkumy veřejného mínění :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 09:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bob66
to je pravda, i tady je o tom napsany www.bvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 08:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
Voda z vodovodu je kvalitnější než leckterá balená ;-) www.dtest.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 08:43 kreten – Re: katterinecka
Po rozhovoru s paní doktorkou, která prováděla rozbor vody v naší studni na téma "kouhoutková voda" se musím připojit. Padesátimiligramová norma na dusíky a další nežádoucí látky ve vodovodní vodě je dodržována jen s vypětím všech sil zpracovatelů a nebo je často i překračována. Hlavně pak s ohledem na rostoucí cenu vody a tudíž její menší spotřebu je nutné její kvalitu chemicky držet více. Chlor se údajně používá u některých zpracovatelů běžně a ta čísla jsou různá, jinak se podle tohoto zdroje používá též síran hlinitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 08:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
Nevim proc jsou tu vsichni tak strasne proti chloru, kdyby ve vodovodu nebyl tak nam ty rybky uz davno pochcipaj na naky bakterie a mikroorganismy a nam nezbyde nez pit vodu balenou (i kdyz to stejne vsichni delaj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 08:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: protein007
No jo s tema normama a predpisama si kazdej dela co chce, asi nam do vodovodu davaji vodu primo z prehrady. Tady máš stránky o úpravě vody na pitnou www.veoliavoda.cz/… A úryvek "Chlorování-Chlór se přidává do vody až při výstupu z úpravny vody s cílem zachovat kvalitu vody i během distribuce a zabránit náhodné sekundární kontaminaci." a duhé stránky www.vakmb.cz/… "Kdo rozhoduje o tom, že voda dodávaná veřejným vodovodem musí být chlorována?
Co říká vodoprávní legislativa? Vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb. stanovuje požadavky na kvalitu pitné vody a rozsah a četnost její kontroly. Je v souladu se Směrnicí Rady č. 98/83 Evropské unie o jakosti vody pro lidskou potřebu. Ve vyhlášce jsou stanoveny mikrobiologické, biologické, fyzikální a chemické ukazatele pitné vody a jejich hygienicko-zdravotní limity. Jejich skutečné hodnoty se ve stanoveném rozsahu a četnosti kontrolují přímo u vybraných odběratelů, tedy v místě spotřeby. S ohledem na skutečnost, že pitná voda se používá přímo k pití, přípravě stravy, pro osobní hygienu a v potravinářském průmyslu, jsou stanovené limity velmi přísné. A zvláště přísné jsou limity mikrobiologické a biologické." "Proč se voda zdravotně zabezpečuje? Cílem zdravotního zabezpečení pitné vody je, že při dopravě vody potrubím, při její akumulaci a průtoku vnitřními rozvody odběratele nesmí dojít k ohrožení zdraví odběratelů." (Kdybys nevedel tak zdravotni zabezpeceni je dochlorovani) Dokonce i v amreice (i když tam se desinfikuje jodem) tak nepijou vodu pokud tim "nesmrdi", protože pokud to tak není tak to může být kdoví jaká nezabezpečená voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 23:59 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: katterinecka
OT - Nuz, ked prides do praxe, tak zistis, co z toho je pravda, co narozpravaju profesori na vysokych skolach hmm Nic proti nim, len ich poznatky su v poslednej dobe dost zastarale. A nielen v SR ci CR, dokonca aj na najlepsich univerzitach v USA (podla tamojsich firiem). Mam 2 vysoke skoly, a keby som sa mal uzivit tym, co som sa naucil len tam, tak viac zarobim umyvanim zachodov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 23:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: RadioactiWe
na to jsou specialni pripravky, ne? tohle by nebylo moc dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 23:11 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Mňa tak prednedávnom napadlo, že či by sa kúpel v chlórovej vode nedal použiť ako prevencia, prípadne aj ako terapia nejakých slabších ektoparizitóz... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: protein007
Myslim ze jestli nekdy pojedu na slovensko, tak tam určitě vodu z kohoutku pít nebudu. Díky žes mě varoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: protein007
to by bylo zajimavy kdyby v cistirne odpadnich vod pouzivali chlor, tady se ale bavime o upravne vody. Studuju vodni stavby, a neprijde mi ze by profesori nevedeli o cem mluvi. Nejspis to ale u vas bude jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:27 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: protein007
...a este odkaz, ako funguje cistiaren vod v Brne (ziadna zmienka o chlore):

www.bvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:19 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: katterinecka
Od byvaleho riaditela Zapadoslovenskych vodarni (cca. 3 roky dozadu). A limit na SVK je este prisnejsi - 0.1mg/l.

Kazdopadne pletiete tu jablka s hruskami. To, ze sa nieco pridava do vody pri cisteni, neznamena ze to dojde aj ku konecnemu spotrebitelovi (a vonkoncom uz nie v rovnakom mnozstve ako pri pridavani). Takisto na tej stranke nizsie nie je uvedene, ze je chlorovanie povinne. Chlor sa pouziva len pri nadmernom znecisteni, inak sa to riesi ostatnymi latkami, ozonom alebo ozarovanim vody. Hovoril to tu aj niekto z CR, takze je to +- rovnake aj u Vas. Inak, 0.3mg/l zodpoveda 1-2 kvapkam na 1m3 vody, co odtial takmer okamzite vyprcha. Tu je tabulka, aka je voda v Brne:

www.bvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:51 xx – Re: xx
Ještě doplním limit pro volný chlór 0,3 mg/l
(vyhláška MZČR č.252/2004 Sb.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:46 xx – Re: protein007
Nevím jak kde, ale např. Brno:
www.bvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:41 Muž Miras [111] – Re: michal
špatně asi všechno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: michal
Víme to všichni mrkni sem wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: michal
že by to bylo tím že se ryby nemají dávatdo čerstvě založenýho akvária? chlorem to určitě nebude

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14604-chlorovana-voda?od=301