Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:21 mCKISHA – Re: FranzFritz
To se mi taky stalo a pak po ctrirech dnech mi zemrela :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:45 Muž Sid [6646] - Rostliny – Re: Romy
Tak to dříve platilo Side, ale poznatky už jsou jinde...
Aha! Tak to se omlouvám a příležitostně to dostuduji. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Sid napsal: ...este se chci zeptat jestli je ta nemoc infekcni...
Pokud je to hmyzomorka rybí, (a já si myslím, že je), infekční se nakažená rybka stává až po smrti, kdy ji ostatní ryby zařadí na jídelníček.


Tak to dříve platilo Side,ale poznatky už jsou jinde.Nebudu se zde opět rozepisovat,ale na téma hmyzomorky jsme tu před časem diskutovali s Romišem viz:http://rybicky.net/forum/9526
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:30 Muž Sid [6646] - Rostliny – Re: MrHahaha
...este se chci zeptat jestli je ta nemoc infekcni...
Pokud je to hmyzomorka rybí, (a já si myslím, že je), infekční se nakažená rybka stává až po smrti, kdy ji ostatní ryby zařadí na jídelníček.
U takto malých rybek je možným způsobem utracení její vylovení, přendání do papírového ubrousku a rozmáčknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:48 Žena ustavprochore [567] – Re: MrHahaha
Já bych navrhovala utratit co nejdřív, odlovte jí třeba někam do větší sklenice a zítra kupte perlivou vodu.
Jinak nemoc je infekční a neléčitelná. Velmi zajímavá debata na toto téma tu proběhla v zimě (rybicky.net/forum/9526).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:16 adamat – Re: avast
O usmrcování rybek je hóóódně napsáno tady na fóru
rybicky.net/forum/1644
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:11 Muž avast [49] – Re: MrHahaha
Už jenom od slova hmyzoMORka rybí bych odvozoval, že to bude infekční.. Jinak jak ji usmrtit: "zlomit" ji v půlce, pak samozdřejmě Co2 které si můžeš malou dávku udělat, nebo ji hooodně podchladit (to nevim jestli by fungovalo a jestli by se po tom "neprobudila") a jinak mě nic jinýho nenapadá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:29 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: ustavprochore
bohuzel to tak taky vidim... sad este se chci zeptat jestli je ta nemoc infekcni,jestli se ryba trapi bolestmi-mam ji nechat dozit v AQ/nebo usmrtit???(popr jak nejlepe usmrtitkdyz nemam co2 a na to ji prerazit nemam...) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2009 22:54 Žena ustavprochore [567] – Re: MrHahaha
Nerada bych byla špatným prorokem, ale porovnejte na netu s fotkami a příznaky Pleistophory hyphessobryconis (hmyzomorky rybí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:53 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: MrHahaha
Fotka k příspěvku takze konecne se nechala vyfotit.Ma oranzovo-hnedou hrbetni ploutev (vlevo nahore)[ta barva (fleku) je jinak trochu svetlejsi]. palec
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 18:07 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Miky53
bohuzel fotit se ji snazim cely den a porad je to jen smouha.Ona neni celkove vybledla,ale ma takovy siroky sedy pruh zhruba v pulce tela.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 17:34 Miky53
ja nevím :-O protože jsem koupil 5neonek ktere měly krasne barvy pak jsem si koupil dalších 10 z jineho hejna a ty jsou do teď světlé a nevýrazné :-O ale žijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 07:39 Muž Skunkiee [3] - Sumci
to by chtělo foto, no... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:41 Muž avast [49] – Re: MrHahaha
Nemohl by si to nafotit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:43 Muž MrHahaha [1] - Tetry – divna neonka
mam v aq 98 litru 9 neonek a 2 ancistrusy.Jedna z neonek ma jine zbarveni-takove nasedle,nejvyraznejsi u hrbetni ploutve a nema ho po celem tele.ja tak uz zhruba 4-5 dni a jinak se nechova divne-hraje si s ostatnimi neonkami a zere taky dost.
dela mi trochu starosti tak jestli nekdo nevite co by s ni mohlo byt??? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 12:35 Muž Jrk [143] – Re: Jrk - upřesnění
Tady se to možná řešilo, není to ono: rybicky.net/forum/62 Příspěvek 10.03.09 09:45:43
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 07:53 popelnik – Re: Petr
pokud se ta ryba chová divně to znamená jinak než obvikle dal bych jí pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:34 Muž Jrk [143] – Re: Petr
Zkusil bych jim dát půst, mohou být přežrané. Nezobaly náhodou vločkové krmivo z hladiny? Několik dní půstu jim určitě neublíží, ale možná pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:05 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Dufam, ze si sa "nezlakol", lebo ja netvrdim, ze maju zapal plynove mechura. Je to len domienka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:57 Petr
tak 4 dny.Akvárko sem teď tak 2 tejdny nečistil, ale mam v plánu ho teď o volnu přestavovat.Snad se rybka dá zas dohromady a bude v poho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:36 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
To je kolko par dni ?? Môze to byt aj zapal plynoveho mechura a to sa liecit uz neda. Zapal plynoveho mechura ryba dostane ak akvarium nieje udrziavane a cistene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:24 Muž avast [49] – Re: Petr
Mrtvici mít asi nebude... Mě se taky občas "natočej" na jeden bok, takžře bych v tom nic zas tak tragickýho neviděl.. Ale já jsem "jenom" mírně pokročilí, takže moje tvrzení může být milné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:22 Petr – neonka-plavání bokem
Ahoj,mam problém s neonkou.Plave mi na levém boku a někdy se otočí dokonce na záda a plave.Už takhle plave pár dnů.žere naprosto normálně a když se rybky něčím vyruší tak se srovná a plave normálně.Je to asi hloupost,ale je možný že by mohla mít mrtvici?Dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 20:12 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Kdoví jakou má tedy problém. Teď uvažuji co s ní. Z bezpečnostních důvodů ji raději zlikviduji. Možná je to pouze neonka anorektička, ale pěkně agresivní. Obsadila část akvárka v místech, kde jim dávám krmení. Běda jiné neonce, která vpluje do jejiho teritoria. Ostatní se takhle nechovají. Možná to má nějakou souvislot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 13:16 Muž ondra [168] - Živorodky
Měl jsem neonku s podobným problémem. Nevím co to je, ale mně se za pár týdnů sama spravila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 11:58 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: rjulius
Přežraná? coze Tak to jsi neviděl ostatní neonky, krásná kulatá bříška. Tahle má bříško propadlé, vypadá jako rybí chrt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 11:27 Muž rjulius [17] – Re: FranzFritz
Mě ta neonka tedy přijde přežraná... to vypouklé bříško už jsem u svých několikrát po krmení viděl... zase to pak zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 11:24 Muž Sid [6646] - Rostliny – Re: FranzFritz
Takto hmyzomorka u neonek nevypadá. (U různých druhů rybek se projevuje různě.):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:56 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka. Porovnání těla nemocné neonky s tělem menší tetry ohnivé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc
Fotka k příspěvku Prosil bych o vyjádření, zda se opravdu jedná o Pleistophora hyphessobryconis nebo zda tuto nemoc mohu vyloučit.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:54 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc
Fotka k příspěvku V akváriu mám neonku s podivně deformovaným tělem. Myslel jsem si, že by to mohla být nemoc Pleistophora hyphessobryconis, hmyzomorka rybí, neonková nemoc, ale nejsem si jistý. Kromě propadlého bříška nemá žádné jiné symptomy tohoto onemocnění. Normálně žere, pigment neztrácí, chová se jako normální neonka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 09:23 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: glumča
To měla tvoje neonka štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 00:04 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Gerrik
Neonka zapadla uplně mezi ostatní a ted ji jen stěží rozeznám od ostatních..Radši to zaťukám,zbyl jí jen flíček na hlavě.Tak mám radost,že jsem ji neutratila... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:52 Muž Gerrik [5]
Nic proti p. Filipovi, ale takhle na dálku je těžké určit nemoc. pozoruj ji a uvidíš jak dál. každopádně kdyby se trápila, tak ji asi vystroj funus :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 15:01 Žena glumča [424] - Labyrintky
tak jsem dneska tu neonku vrátila do hejna,vřídek co měla na hlavě buď splaskl,nebo praskl,každopádně jí tam zůstal jen takový flíček.Neonka je čilá,plná života.Takže tímto bych to uzavřela ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:21 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Gerrik
včera jsem dostala odpověď z dajanypet poradny.Tady je výsledek: ;-)

www.dajanapet.cz/…

takže přemýšlím o tom,že neonku vrátím do hejna a budu pozorovat dál. ano taky si myslím,že to přenosný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:50 Muž Gerrik [5]
Taky si myslím že to není přenosné. Prostě některé neonky to mají a některé ne. Naštěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 16:26 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Gerrik
Mám to pouze na té jedné,ostatní to nechytly.třeba to přenosný není...neřekla bych,že má před smrtí ;-) alespon dneska ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 16:25 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: FranzFritz
Když ona je vitální,žere, chová se přirozeně.tak jsem ji holt přesunula.Mám 20 litrový akvárko,tak je tam.Zatím žádná změna.Velikost boule se nemění.škoda,že ji nemůžu vyfotit.mobilem to nejde.Zatím jsem v literatuře nenašla nic,co by to přibližně mohlo být.zajímá mě,jestli to je přenosný,nebo ne..uvidím hmm Já vím,...kvůli jedné neonce... smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 18:13 Muž Gerrik [5]
To jsem zkoušel také, ale když spočítáš kolik elektřiny projedeš s nejistým výsledkem :-( Nevyplatí se. Pokaždé, když neonka je hodně špatná, tak ukončím její trápení. Holt, musím asi počkat než vyhyne celá várka co jsem koupil od pí chovatelky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 07:08 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: glumča
Instaluješ druhé akvárko jen kvůli jedné nemocné neonce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:29 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: glumča
brzo,vid? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:29 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: FranzFritz
vím,vím,právě instaluju druhý akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:11 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: glumča
Pro jistotu bys ji měla raději separovat od ostatních a neriskovat, že je to přenosná choroba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:05 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: FranzFritz
Já krmím vločkovým universal od rataje a mraženýma patentkama.Je to poprvé,co se mi nějaká nemoc objevila.Pořád neonky sleduju,ta postižená je čilá,jen se ted trošku straní.Já si myslím,že to nebude krmením...U mě tu bouličku má na hlavě. Zatím to nijak neroste.Dívala jsem se snad do všech knih a žádný podobný příznak jsem nenašla.ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:10 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: harpunar
To je zajímavá informace. Také krmím micro pellets Hikari Tropical. Jedou už jsem s neonkymi problémy se žrádlem měl. To když jsem jim přímo do akvárka dával TetraMin. Hlavně samičky ho sbíraly ještě nenasákly z hladiny a potom měly problémy s ponořením, takže poskakovaly ve vodě hlavou dolů a snažili se potopit. Po nějaké době to vždy přešlo. Od té doby krmivo nejdříve vlhčím.
Ale souvislost mezi nádorovým útvarem na boku neonky a krmivem Hikari mne nenapadla. Čím krmí další postižení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:02 harpunar – neonka
Stalo se mi to u jedné samičky přesně to samé,bylo to po vydatnějším krmení granulemi od Hikariho a mám dojem,jako by to byla nějaká perforace střeva,nebo trávícího traktu.Já jsem ji nechal v hejnku dále(22ks) a asi za deset dní jsem už nepoznal,která to byla.Takže myslím že to nic nebezpečného není.Vypadalo to naprosto identicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 08:47 Žena weron [2] – poradna
Neskúšali ste písať do dajana poradne: www.dajanapet.cz/… ? Možno tam by vám vedel poradiť, za pokus by to každopádne asi stálo. Prípadne možno skúsiť nakontaktovať nejakého chovateľa neoniek, ak sa to prejavuje iba na nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:31 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Je zajímavé, že i když nás je více, kteří se s takovou nemocí u rybek setkali, zatím nám nikdo nedokázal říct, co to je. Zkusil jsem pátrat na netu po nějaké podobné nemoci, ale žádnou stejně se projevující nemoc jsem nenašel. Postihlo to pouze neonky, u jiného druhu rybek se to neobjevilo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 23:14 Muž Gerrik [5]
Hele, tak já mám stejný problém, odborníci taky zklamali. Nemoc je jen u neonek, už to maji cca 3 měsíc. Léčil jsem to porůznu, nic nezabralo. Takže až uvidím že ta boule je viditelná, tak neonku utratim. Celkem jich takhle odešlo cca 5. Kupoval jsem je od jedné chovatelky, v karanténě bylo vše ok.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=1722