Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kolik ventilátorů a jak je připojit?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Kolik ventilátorů a jak je připojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:17 Muž Miras [111] Re: Masarowitch
Pak bych šel klidně do tohoto: www.softcom.cz/…, je o nějakejch 50 kaček levnější a jak jsem říkal, moje zkušenost dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:11 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: RadioactiWe
Ahoj, ventilátory na PC jsou dělané na napětí 12V. Na tomto napětí dosáhneš nějvyšších otáček ale také hlučnosti. U 120mm ventilátorů je hlučnost opravdu zanedbatelná. Rozhodně nepotřebuješ ventilátory s regulací PWM jak ti tady někdo nabízel, jsou dražší a tu regulaci nepotřebuješ. Doporučil bych ti ventilátor AC Fan F12, www.czechcomputer.cz/… má perfektní poměr cena/výkon. Stačí ti jeden na jednu stranu krytu, na druhou dej pouze nasávací otvor s prachovým filtrem, www.czechcomputer.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 15:22 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: kortezhugo
No ja by som dodal, že je lepšie, keď ti vnútri vznikne podtlak - menej vzduchu dnu a viacej von - pomáha to lepšiemu odvetrávaniu tepla. A pri výbere by som hladel hlavne na dB (resp. son) a prietok vzduchu (CFM) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:54 Muž Rexistens [16] Re: kortezhugo
a cim to pripojit k tem vetrakum? elektrika neni muj velky pritel...a nerad bych taky nejak rezal primo ten adapter...resp. spis bych potreboval nazvoslovi abych vedel co koupit :)
urcite bude potreba nejaky port (co vypada jak jack na sluchatka) do ktereho se strka ten konektor z toho adapteru, ale jak se to prosim jmenuje presne? nevite jestli se to da koupit uz primo s nejakym kabelem, ktery bych uz rezat mohl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:49 Muž Miras [111] Re: kortezhugo
ten vypadá dobře, je taky silnější, čili 2 větráky by měl kolegovi zvládnout v klidu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:41 Muž kortezhugo [983] Re: Rexistens
adapter skvor tento
www.elektro-paloucek.cz/…
uz som ho mal otvoreny - slusna elektronika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:16 Muž kortezhugo [983] Re: Darsilius
...no vseobecne su AC-cka dobre,tiche,spolahlive,vykonne,a za dobru cenu...
...12ka je urcite lepsia ako 8...ale to je uz na tebe a hlavne tam musi "vojst"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:14 Muž Rexistens [16] Re: Lucky005
mrizka byla moje puvodni idea, ale po prolezeni par hobbymarketu jsme zjistil, te odpovidajici velikost mrizky je tak za 200-299 Kc a to je jen plastova. Jsem si rikal, ze za ty penize muzu mit nejake aktivnejsi vetrani.
jinak pujde na to jedno trafo napojit dvojice tech vetracku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:08 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
tento typ ventilátoru bych nedoporučoval... jdou pouze jednosměrně přidělat a proud vzduchu jde všude kolem, jen ne požadovaným směrem... lepší jsou například tyto :

www.czechcomputer.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:04 Muž kortezhugo [983] Re: Rexistens
...ak ti mam poradit a mas miesto tak 50x50 ventilator nekupuj - su pomerne hlucne ak maju mat "vykon"..
www.softcom.cz/…
tento je ovela lepsi...
a ten adapter je dobry - hlavne nech sa ta prepnut napetie ake potrebujes a zregulujes aj vykon...
...k tomu ci tahat alebo tlacit - v podstate je to "jedno" ale skvor bi som "vysaval ten teply z krytu ven"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:02 Muž Miras [111] Re: Rexistens
já bych tam dal dva, většinou se dávají aby šel vzdu ven, ale u dvou to můžeš dát jeden ven a druhý dovnitř. 12cm jsou lepší, ale záleží jestli ti vlezou do krytu. Pokud ne, volil bych tento: www.softcom.cz/…, už jsem jich montoval dost a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:00 Muž Lucky005 [197] Re: Rexistens
vetraky to urcite poresi, ale driv nebo pozdeji zacnou chrcet jako vsechny, urcite i vlhkost jim neprospeje, jakoze se tam po zhasnuti do rana vysrazi celkem dost vody, na zarivkach atd..
plus musis resit adapter, pokud to nebude spinany zdroj ale klasicke trafko bude to mit spotrebu ikdyz se nebudou vetraky tocit. Nestacilo by do horniho krytu umistit vetraci mrizku jako treba toto: www.novinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:57 Muž karelpavel [18] Re: Rexistens
Na chlazení ti 100% 1ks stačit nebude, já mám 2 a je to jakoby nic. Pokud by si jich tam chtěl dát víc, tak stejně hlučné budou.A je pravda že ty 12x12 jsou míň hlučné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:51 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rexistens
Zdravím, vlastni zkušenost s ventilátory v krytu akvaria nemám, ale s pc dělám hodně... doporučil bych nějaký ventilátor,který má 12cm x 12cm, jelikož ty menší jsou hodně hlučné... techto ventilátorů mam doma plnou skřín a pokud by si ten 12cm ventilátor napojil na 7-9 V, bude mít krásný průtok vzduchu a navíc téměr nepůjde slyšet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2010 13:40 Muž Rexistens [16] – Kolik ventilatoru a jak je pripojit?
zdravim,
potreboval bych poradit ohledne mozneho chlazeni akvaria.
Mam 133 litrové akvárium (95x35x40 cm) momentalně stavim kryt s osvětlením glomat 2x39w zařivky. Kryt ma drevenou nosnou kostru, vnejsi krzci ram je plechovy horni deska z lamina.
Uvedomil jsem si ale, že se to asi bude docela prehrivat 78w na nějakých 100 litrů vody co tam nakonec bude je asi docela dost. (zarivky budou asi 4 cm nad hladinou bez kryciho skla)
Nasel jsme tu, že to nekteri z vás resi chlazeni ventilatorama z PC. Prijde mi to jako dobry napad. Bohuzel vubec nemam představu kolik a jak velkych ventilatoru tam dat a jak je napajet (elekrice se nevyznam)
Napadlo mne napojit to na tohle: www.elektro-paloucek.cz/…
ale jak? a bude stacit 1 ventilator 5x5 cm treba www.softcom.cz/…? A je lepsi hnat do krytu okolni vzduch, nebo vysavat ten teply z krytu ven?
dik moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3093x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14307?od=51