Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
sníží se ti pH i kH. Nejdříve si změř tvé kH, pokud ho máš nízké (pod 3°), lehce ti to může sklouznout k problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:07 Muž zervan [1123] - Rostliny
Ospravedlňujem sa za triviálnu otázku, ale pre istotu sa pýtam: Keď sa začne pridávať do vody CO2 a rozpúšťanie CO2 funguje, tak sa má znížiť pH alebo KH? Predpokladám, že pH. Experimentujem totiž s burčiakom (prinútili ma okolnosti, uviedol som v denníčku), včera som to zapojil. Lenže pH sa ani nehlo, ani po noci. Takže ak sa nemýlim, bublinky sa vôbec nerozpúšťajú - zatiaľ ich púšťam cez hadičku čerpacej hlavy, teda sa primiešavajú do prúdu vody filtra, čo je blízko pod hladinou, tak asi bez úžitku vyjdú von. Tak skúsim vzduchovací kameň teraz ako druhý krok - radšej idem na to opatrnejšie ako by som mal otráviť rybky :) Ak aj to bude málo, dám difúzor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 14:03 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Slav3k
řekl bych, že má na mysli výrobky typu easy life carbo, flourish excel, ratajův co2 vital...

to má do CO2 z bomby daleko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 13:50 Muž Slav3k [23] Re: rossolio
O tom jsem neslyšel, CO2 v tekutém stavu ? Při jaké teplotě? A při manipulaci v pokojové teplotě, jak dlouho tekuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rossolio
Novinka?Vážně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Když si budete hlídat ryby, abyste věděl, kolik můžete dávkovat, tak bublat můžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -10   11.01.2014 13:30 Muž rossolio [-13] - ŽivorodkyRe: Metz
proč tak složitě,dostane koupit co2 v tekutém stavu jednoduché dávkování je to novinka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:11 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím,

právě jsem si sestavil CO2 set s lahví, ale ještě nemám drop checker. Myslíte, že zatím na zkoušku než si ho seženu, můžu trochu bublat ? třeba jen trochu, spínání zároveň se světlem ? Takový provizorní režim.
Pořídil jsem ilustrační obrázek současné intenzity bublání.
ještě doplním že mám cca 100L vody, a jen pár rybek. svítím 11 hodin denně. Nádrž je celkem zarostená, viz foto v profilu.

Díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2014 10:10 Muž visek [75] - Tetry
ten mam.obevil jsem malou netesnost.opraveno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 10:09 Muž visek [75] - TetryRe: KarlosS
ten mam.obevil jsem malou netesnost.opraveno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2014 09:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: cejpa
pořádnej jehlák:) nejlépe camozzi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 08:11 Muž visek [75] - Tetry
lahej je plna a naplno otevrena.manometry jsou otevreny na 4 zavity ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 08:01 Muž visek [75] - Tetry – stelovani co2 do akva.
mam problem sestelovat dodavky co2 do akvarka.kazde rano to musim stelovat.nevite nekdo co stim? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2014 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Chtel jsem jeste poridit video, jak se CO2 v kelimku rozpousti do vody, ale bude to muset aspon do zitrka pockat, az budu menit vodu a delat poradek, musim si udelat vyhled. Na fotce je (no spis neni) vpravo nahore cerna hlava filtru a vlevo od ni pruhledny kelimek s CO2, cerpadelko od CO2 videt neni ani normalne, je filtrem zakryto. Ackoli to neni uplne male, kdo nevi ze to tam je...

Vim ze co pisu v mnohych vyvolava neduveru, ale prave o to vic chci ukazat, ze je to funkcni a ze to nemusi byt v akvariu ani videt jako nejaka nepatricna zruda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:12 Muž Slav3k [23] Re: Designer
indukční zátěž je sviňa no xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Jinak se snadno stane, ze cerpadlo shazuje spinaci hodiny. Staci ale jeden varistor a je vyreseno. Popsal jsem to v tematu o spinacich hodinach, cenove se bavime o uprave na par minut prace a 4Kc nakladu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:39 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Designer
No tak to je dost dobře propracovaný a vymyšlený palec Já asi něco jednodušího ;-) Každopádně se k tomu po pár skušenostech vrátim a ještě si to promyslim. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2014 00:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
I s burcakem jde pracovat, jde presne davkovat, lze to bezpecne proti roztrzeni lahve, a lze i na noc vypinat.

Popisu, co mi v akvariu bezi.

V akvariu je pod hladinou rekneme krabicka (mam velky pruhledny kelimek od pudingu), do ni vede hadicka z burcaku, pres zpetny ventil. Pod krabickou je male cerpadlo (to umisteni pod je hodne dulezite), urcene jen pro tuto funkci a vystup cerpadla vede na vrchni stranu krabicky, vodu nasava normalne z akvaria. V krabicce je na boku dira, ucpana tenkym kouskem biomolitanu. Cerpadlo je spinano spinacimi hodinami.

V krabicce se hromadi CO2 a az se dostane hladina vody pod bocni diru, prebytecne CO2 utece pres biomolitan jako velka bublina, bez uzitku. Kazdou hodinu se sepne cerpadlo na 5 minut, zacne protekat voda pres CO2 a do 3 minut je obsah krabicky rozpusten ve vode (zbyde jen vetsi bublina, coz asi uz neni CO2), ktera vyteka obohacena CO2 tou bocni dirou pres biomolitan, zadne viditelne bublinky neunikaji. Ta dira v krabicce je v proudu vystupu trvale beziciho filtru, at vodu obohacenou CO2 lepe roznese po akvariu.

Co je navic ohledne CO2, tedy utece bez uzitku, kazdou hodinu davkuji stejne mnozstvi, nepotrebuji nijak velky tlak, zadny spec. difuzor, zadnou extra hadicku kvuli tlaku, lahev nema cim se roztrhnout, zadne pocitani bublin. Dokud se krabicka jednou za hodinu dokaze naplnit k dire v boku, je burcak dobry, az to nestihne, pred noci jej vymenim a rano uz je zase O.K. Diky potrebe jen nizkeho tlaku dokazu burcak vyuzit i kdyz uz mele z posledniho, vydrzi mi dele.

Chtel jsem mit jistotu, ze nekde neni chyba. Krabicku jsem nafoukl vzduchem a za pet minut sepnuteho cerpadla se hladina v krabicce vyrazneji nezmenila. Po napusteni krabicky CO2 z burcaku je pred ocima videt, jak CO2 mizi a hladina vody v krabicce roste, rozpousteni CO2 ve vode timto stylem je obdivuhodne rychle.

Cerpadelko staci malicke, stalo mne 160Kc na burze jako malicky filtrik, o kelimku a hadickach, par prisavkach a lepidle, neni ani treba mluvit.

Spinat neni treba co hodinu, slo by jiste i casteji a s mensim objemem krabicky, pro mensi kolisani CO2. Pokud se to ale dela spinacimi hodinami, nemusi mit dost "programu" pro vice sepnuti. Velikosti te krabicky, vyskou diry v boku a castosti spinani se da davkovat kolik potrebuji a kdy potrebuji, v noci hodiny cerpadlo nespinaji.

Zaverem, funguje to ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:59 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: replikant33
No nekdo píše, že u sto litru se nemusim bát a taky kuli PH. Tak nevim, ještě něco naštuduju. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:53 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: deck
no nehrozi ti otrávení ryb .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: replikant33
No a je v tom nějaká výhoda? Takhle to odpouštět? Co kolísání PH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:34 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: KarlosS
hele burčak na noc vypinat jde,, stačí dat na hadičku rozdvojku( téčko) na tu 10cm hadičky a na tu škrcení, večer to povoliš a rano utahneš ja to tak dřiv delal a uplne v poho,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:36 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: KarlosS
Budu to sledovat palec Kdyžtak se zase zeptám. Dík. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: deck
bacha, ze začátku to bude bouřlivý a budeš to muset škrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Musim to vychytat X-) Už to začíná bublat(dal jsem lahev k topení) palec Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:57 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: deck
jo to je třeba vychytat. Já burčák nedělám, tak neznám přesný poměry. Ale to že to nekvasí vůbec se mi nějak nezdá. Není nízká teplota? No i ta 1/6 drožní... není droždí jako droždí, tak jestli to není taky málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Slav3k
moc to nechápu. Deck mluvil o burčáku, ten vypínat moc nejde. Dodávejte co2 nonstop a v noci vzduchujte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:46 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – Re: Dzira
No budu to muset vychytat. Zatim mi to ani nekvasí :-( Mam to tak 4hod a pořád nic. 1/6 droždí, 8 velkých lžic cukru ve 2l pet lahvi 4/5 vody. Ani by to nikde nemělo utíkat :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:39 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: deck
Podle mě to nebude problém. Vždy si jde nějak poradit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:12 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Dzira
Mam vnitřní vestavěný filtr(juwel, takový rohový), tak bych mohl zavéct CO2 tam? Místa je tam dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:59 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: replikant33
Dávám do vstupu. Mluvím tedy o externím filtu. Budlinka se při nasátí a průchodu filtrem zcela rozpustí a na výstupu je již rozpuštěná ve vodě. Dělám to již několik let a není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 19:31 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
mam dotaz nekde jsem četl o davkovani CO2 do filtrace přez reaktor,, nejak mi unika zda je to jako do vstupu do filtrace nebo až z vystupu, nemuže se ve fistru CO2 nahromadit a povraždit bakterie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 19:04 Muž Slav3k [23] Re: KarlosS
Kdybych pořídil ten trvalý test ph, tak stačí když se ráno mrknu na hodnotu a večer když to budu vypínat? A nebo je žádoucí to nastavit tak, že to pH bude furt konstantní ? Třeba, kdyby se mi podařilo vychytat, že když budu pod určitým tlakem pouštět například se střídou 50:50 (čas_vypnutí:čas_zapnutí) že bude trvale CO2 správné množství? A když v noci neasimilují rostliny, nenaroste to příliš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 18:00 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: deck
Jo ještě bych se chtěl zeptat, za jak dlouho to přibližně kvasí? Zatim to jen testuju, než to dám do AQ. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: KarlosS
Moc dík palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: deck
ano může, dokonce je to i lepší, nekolísá pH. Ze začátku ale dávkuj raději méně. Odhadl bych to na 1bublinu za 5-10s, záleží jak účinné budeš mít rozpouštění ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – CO2
Ahoj, chci se zeptat, jestli muže běžet CO2 i v noci. Mam AQ cca 100L čistý oběm. CO2 bude z kvasnic. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2014 14:51 Marcel G Re: Slav3k
Pokud myslíš dropchecker od Dennerle ( rostlinna-akvaria.cz/… ), tak ten ve svých akvárkách používám a jsem s ním spokojený. Jedinou nevýhodou je, že pokud s ním často manipuluješ, tak se může opotřebovat gumová přísavka, takže je dobré mít v rezervně nějakou náhradní. Když totiž přísavka přestane fungovat, dropchecker se odlepí od skla a náplň se vylije do akvarijní vody (není to ale nebezpečné ... nikdy mi kvůli tomu nic nechcíplo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 14:39 Muž Slav3k [23] Re: Johan
aha už to vidím xD A obecně s touhle technikou ? :) Je to spolehlivé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 13:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
To je jen náplň do drop-checkeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 13:30 Muž Slav3k [23]
zdravím,

budu používat nově CO2 systém ... chtěl jsem se zeptat, na zkušenosti s tímto drop checkerem ?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Budu potřebovat odladit intenzitu dávkování a dobu dávkování ... Je vhodné třeba přes den 12h dávkovat a na noc vypnout ?

díky
Slavek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:34 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
jo jo ;) ja budu rada kdyz to zvladnu s tou dvoulitrovou flasou od koly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Ono Ti nic nebrani pouzit 10l kanystr ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:20 Žena meleri [12] - AmerikaRe: KarlosS
ok, dik za radu, koupim co nejmensi...
me uz to nebavi mam dve akvarka a tri lahve od dennerle a kazdy tyden micham nove co dve.....tak bych byla rada kdyby to treba byla jedna lahev velka.....a vydrzela trea deset dni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:18 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Karnal
ok zkusim dat min cukru, zkusim tak sto gramu a uvidim co to udela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
ty podložky jsou součástí tý průchodky, s těma ji už koupíš.
Kup průchodku co nejmenší, ale aby ještě průměr chlopní nahoře pojmul standartní 6/4 hadičku. Změříš průměr tý průchodky (tam, kde je závit) a takovou uděláš díru do víčka, můžeš i nožem, ale doporučovat ti to nebudu.
Lépe se to dělá na široká víčka (např. láhve na mléko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:38 Žena Karnal [196]
Podle mě je na ten necelý litřík vody toho cukru zbytečně moc, těch 200 g dávám do 1,7 litrů vody - dvoulitrová lahev, ale ne plná, aby nepřetekla kdyby něco - cukr se tam bez problémů rozpustí i sám od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Tak ho nejdříve ve vodě rozpusťte, pak dejte 1 ml kvasnic a pak to teprve nalejte do lahve (či to v lahvi proštěrchejte tak, aby se cukr rozpustil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:21 Žena meleri [12] - Amerika
nechapu ze na dne ten cukr je jak kamen...jestli to neni tou tvrdou vodou? no asi vsechno nemuz svadet na tvrdost vody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:20 Žena meleri [12] - AmerikaRe: KarlosS
a z ceho mam udelat ty podlozky? nebo se to da uz taky koupit? takze to zmerim a pouziju vrtak jako podle te vvelikosti no snad to pujde....manzel si akorat tak umi vrtat v nose takz asi tak...proto se nezlob za asi pro tebe hloupe dotazy..... hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=873