Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   08.07.2013 12:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: optimas
Jasně že můžeš. Pokud jsou ryby zdravé, není problém. Klidně ze stávajícího vypusť vodu, vyper v ní starej filtr a novej filtr z nového akvárka aby sis ho anočkaval bakteriema. Pokud chceš rušit eventuelně těch 30 litrů, můžeš udělat i to co píše Ičin a zbytek dolít čerstvou vodou. Jinak vypusť polovinu stávajícího a dolej do nového a zbytek zase čerstvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.07.2013 12:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já bych to tam nalil i se dnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:19 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: optimas
No ja bych to nedělala nikdy nevis jestli nemáš náhodou nějakou nemoc v tom 30l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:12 Muž Robo [45]
Mám nyní 30 lit. akva a budu zakládat nové 112 lit. akva, které už mám koupené. Když budu měnit vodu v tom 30 lit. mini můžu tu vodo lít dotoho většího aby se rychleji zaběhlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 22:37 Sagittarius – zakladanie maxi akvária
Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu pri zakladaní maxi akvária. Mám priestor 2,7x1m. Moja predstava je 2x1x1m s Esox lucius s tým, že zvyšný priestor by som využil na techniku. Stačí to? Je možné predĺžiť akvárium na úkor technickej časti? Súhlasíte s výberom skla s hrúbkou 19mm? Aký spôsob filtrácie by ste poradili? Venujem sa akvaristike 20 rokov(spoločenské akvária do 200 litrov)
Ďakujem veľmi pekne za všetky rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:58 Muž Louka [49] Re: lojzalojzovic
taky si myslím že kdo nepochopí co tu je snad stokrát napsáno v různých tématech tak snad by mohl pochopit alespoň video.Sice je to jen stručné,ale pro začátek jako takový odrazový můstek k dalším tématům to je pěkné a povedené video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 19:50 Muž lojzalojzovic [327] Re: Louka
fajne a stručne, mělo by to být v odkazech u začátečnických článků - kdo má odpor ke čtení může se dívat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:24 Muž Louka [49] – Zakládání akvária
Jenom tak listuji na netu a narazil sem na toto zajímavé video.
Kdo chce kouknout tak tady odkaz.

www.ceskatelevize.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2013 13:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jmalyska
Jednoduché, jako akvárium, ale bude tam méně vody. Ničím se to neliší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.05.2013 00:13 Muž Horác [3942] Re: jmalyska
Palundárium? To je paludárium, u kterýho budeš něco lundat? :o) ... Btw., když to zadáš do vyhledávače, vyjedou ti mraky odkazů ... zvládne to i Seznam ... a dokonce můžeš zadat i to své zkomolené "palundárium" (zkusil jsem) ... on už ví, co a jak :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 21:14 Muž jmalyska [167] – Vybavení akvária-palundária
Kolegové, pořídil jsem si akvárium 130x40x60výška, chci z toho palundárium, výška vody 45cm.
Mám dotaz, jaké vybavení k tomu použít (světlo, filtr, topení, UV lampa, osmóza).

Doma mám volný kýblový filtr 620l/hod, 3 zářivky 36W 120cm (827,840,865 - 3250lm), 3 tlumivky 40W, topítko 75W a 50W, CO2 set Fluval a CO2 bombu 3kg zatím bez ventilu/redukčáku.

Osazení ryb Amazonky, rostliny mix ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:13 amrtin
Tak jo,děkuji za návrhy,budu se snažit to tak udělat i bez tý filtrace. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 08:03 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud se bavíme o klasickém paludárku hustě zarostlém kytkama,tak tam filtrace není třeba. a malá skupinka např těch endlerek by se tam mohla uživit na nárůstu řas(občas třeba přikrmit). občas vyměnit vodu a myslím,že by to mohlo být fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2013 07:02 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Filtrace to je jenom taková pomocná berlička, dá se to provozovat funkčne i bez ní. Když tam bude substrát na dně, dostatek rostlin a nebude se flákat pravidelná týdenní výměna vody a akvárium se zarybní jenom střídmě čistotnejma obyvatelema, kterým se nebude sypat tuna krmení, tak bych se toho určitě nebál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:47 amrtin Re: Ičin
Ty rostliny ano,paví oka a vůbec rybky asi nee,i když třeba endlerky by možná mohly být.Ale zase narážim na tu ne-filtraci. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:45 amrtin Re: LinaDee
No,já se asi zbláznil do nízkých akvárií,právě zařizuji akva 33x33x20cm(opět výška 20) jakožto minikrevetárium a zatim to vypadá nadějně a to jak kytkama,tak osazenstvem(ovšem tam mě k tomu vedla nouze o místo).Zatím tam jsou dvě mikrorasborky,příští týden přidám další a další týden dodám krevetky.Takže pak budu mít všeho dost na vytvoření akva z dotazu X-)
A abych ti odpoěděl,ano,tak nějak to zařídim ano
Akorát si nejsem jistej rybkama,protože akva bude asi bez filtrace hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jasně, super paludárko!! Vybrat rostliny co polezou nahoru a jako "hnojiče" pár gupek(pouze samice?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 10:24 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: amrtin
Kamarádka měla něco podobného, tučím že 100*60*20 a těch dvacet centimentrů bylo dost omezujících, i když ona se to snažila mít jako normální akvárko. Každopádně myslím, že to je výzva, ovšem malá výška opět omezuje ve výběru rostlin, zvlášť když něco místa sežere substrát. Asi bych šla do nízklých rostlin a mezi ně nějaký ten echinodorus možná i Papyrus by tuhle hloubku snesl, když poroste nad hladinou. Do vody krevetky, eventuelně pár mikrorasborek a mohlo by to být velice pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 09:55 amrtin – akvarium dlouhé,nízké a ...co dál?
Zdravim.Podařilo se mě získat akva o rozměrech 60x16(výška!)x16,5cm.Přemýšlím co s ním a napadá mě něco jako paludárium,tedy na dno substrát,rostlinky které "polezou" ven z vody-tedy budou přecházet v emerzní formu,nějaký mech a kořeny(tedy spíš klacíky).A možná nějakou rybičku,které by tyto rozměry vyhovovaly-pokud ne,tak krevetky,nebo alespoň šnečky.Bez krycího skla a osv.led páskem.Prosím o přehodnocení návrhu a nějaké rady a nápady. pivo ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:14 R Muž romant [27987] Re: Petra
Tak hlavně aby to akvo bylo alespoň trochu odpovídající velikosti, 10 a více litrů, přikrytý krycím sklem, udržovaná teplota min. 24 stupňů a pokud tam nebude filtrace, tak velmi často, denně či obden měněna 1/3 vody, když filtrace bude tak výměnu 1x týdně, nepřekrmovat a udržovat dno v čistotě. Tak a teď k tvému dotazu. Velmi dobrý rostliny k betám jsou rostliny plovoucí, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
nebo i takový který se nemusejí striktně sázet jako: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Na úplný závěr mojí odpovědi bych poprosil příště dávat svůj dotaz jenom do jednoho vlákna, protože stejný dotaz ve více vláknech jenom zbytečně odpovědi tříští a stává se to lehce nepřehledný a z toho důvodu ostatní odmazávám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:03 Petra – rostliny k bettám
Dobrý den, potřebuji radu, tak se na vás odborníky obracím:) Jaké rostliny jsou vhodné do akvária k bettám bojovnicím a jak je do akvárka "nasázet"?jsem začátečník, tak proto takové dotazy:)
Děkuji za každé info! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:02 Muž Dufi [3]
Pár akvárií už mám a ještě se mě to nestalo, dokonce jsem do této nádrže dal pár desítek litrů staré vody z druhého velkého AQUA, abych pomohl bakterce...uvidíme, snad se to srovná, navíc tam mám asi 50 různejch kytek, který snad začnou v nejbližších dnech fungovat..díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:16 R Muž romant [27987] Re: Dufi
Spíš nějaká plíseň, chtělo by to nějaký živočichy, třeba šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:15 Muž Dufi [3]
Mám na skle po celé ploše u týden založeného AQUA takové bílá chomáčky o pár milimetrch, cca bych to přirovnal tvarově k "padáčkům" odkvetlé pampelišky, je to nějaká řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:51 Muž Toník [396] Re: malyLibor
Nějaké to zakládání akvárií už mám za sebou, i tak díky za snahu vysvětlit, jakou funkci plní rostliny v nově založeném akváriu. Zásada osadit akvárium velkým objemem rostlin je mi blízká, přesto si myslím, že na "dusíky" v průběhu bezpečného zabíhání je třeba uplatnit i jiná opatření. Ale to nebylo smyslem mého dotazu.
Chtěl jsem znát vaše zkušenosti s pěstováním níže uvedených rostlin, když je z vaší původní odpovědi pro terraxcz možné usoudit, že alespoň jedna z rostlin Alternanthera roseafolia nebo Mayaca fluitans, bude to pravé na začátek pro pěstování v 37 l nádrži s výrazně slabým osvětlením. Navíc v případě zjevného začátečníka.
Jsem rád, že se nakonec terraxcz dostane relevantnější odpovědi - že jak plevuňka, tak mayaca nemají šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:56 R Muž romant [27987] Re: Verry
Mraky rostlin, třeba i nějaký plovoucí, teplotu na min. 25 stupních, akvárko přikrytý, krmit spíš míň než víc a hodně často měnit vodu, klidně i denně, než si to sedne. To že zatím není problém může být zavádějící, to akvo je čerstváček a bude se tam teprve ustavovat biologická rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:50 Žena Verry [18] Re: malyLibor
Hezké:-) Pokud s akvárkem nebudou problémy, a pokud to půjde skloubit s ostatními zájmy, tak je možné, že mě to fakt chytne, zatím se pořád otřepávám z prvotního šoku...Přiznávám, že i myšlenky na další (větší, lepší, poctivě zařízené...) akvárium už přišly, ale rychle jsem je (prozatím) zahnala:-) Nicméně...můžu teda v tomto mít samečka + 3 samičky? Už tady o tom byla řeč, ale to jsem ještě nevěděla přesně velikost akvária...Když samičkám pořídím schovky a nebudu už přidávat jiné rybičky, tak by to mohlo jít, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Toník
Veškeré nenáročné stonkovky, tedy obě Hygrophily. V začátcích akvárka jde o to, aby se ti tam rychle uchytily a začaly růst rostliny, které odebírají z vody dusík, kterého je na začátku v různých sloučeninách v akvárku příliš. Jakmile se ti zajede filtr a rostliny rostou, ustaví se ti v akvárku určitá biologická rovnováha. A pak můžeš přidat nějaké náročnější či pomaleji rostoucí rostliny "kořenové".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:30 Muž snehulda007 [850] Re: Toník
Já začínal s polyspermou a rostla krásně...Měl jsem set 54litrů,světlo 11W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:23 Muž Toník [396] Re: malyLibor
Které z těchto rostlin - Alternanthera roseafolia, Hygrophila polisperma, Hygrophila difformis a Mayaca fluitans - jsou (povětšinou) to pravé na začátek do 37 l akvária s výškou 35cm a osvětlením 11W?
Budu teď zakládat 27 l akvárium s podobnou výškou a osvětlením (set ATMAN CR-320, 11W DZ-zářivka), tak ať neudělám chybu s výběrem rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2013 01:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verry
Verry napsala: Prohlížím ho furt, mám to teď místo televize:-) Myslím, že bych si všimla i vajíček, ale tak uvidíme...:-) Jinak, kdyby nebyla doba internetu, asi bych to taky moc neřešila...ale byla jsem v šoku, že jsem dostala něco živého, takže jsem hned začala googlit...a už se vezu, no:-) V diskuzích jsem narazila na mnoho lidí, kterým betty umřely třeba po třech týdnech...můj se má zatím k světu, tak snad to byl dobrý krok, snad se zvládnu postarat...:-)
Jo, děvče, už jsem ti to jednou říkal. Nechováš se jako většina a bojím se bojím, že máš vážný průšvih... On totiž ten akvaristickej Pán Bůh má ruce hrozně lepkavý a na koho ty ruce sáhnou, ten už se jich nezbaví... a zdá se, že na tebe si sáhl. Ruku do ohně bych za to nedal, ale výplatu bych na to vsadil, že tebe to chytlo a bude to čím dál hezčí... jak se budeš učit a budeš pomaličku vědět, co a proč se v akvárku děje, začne se ti dařit, pořídíš k tomuto jedno větší, abys do tohodle mohla dát třeba malé rybky a kreveťule a do většího k samečkovi taky samičky, pak zjistíš, že tohle je lepší než televize, kino a diskotéka dohromady... a budeš ztracena, bude z tebe akvaristka. Máš k tomu hezky nakročeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: terraxcz
Pokuid je to 11W úsporka, tak stačí. Ty rostliny, co máš objednané, jsou povětšině to pravé na začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 23:30 Muž Miso [470] Re: terraxcz
tie ryby hlavne do tak maleho akvarka nepatria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2013 22:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lojzalojzovic
S neritinama taky pozor, jsou dost vybíravé na potravu a ve 25l těch řas zas tak moc nebude, takže max jednu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 22:24 terraxcz Re: Horác
jo to máš recht :) akorát, že jak do toho akvárka hrábnu rukou, tak ryby začnou lítat jak pominutý, že naráží čumákem do skla atd. No ale třeba až tam nasážu ty rostliny, tak se budou mít kam schovat a nebudou tak lekavý.

Jo a ještě, myslíte, že stačí žárovka 11W na to 37 litrový akvárko? Na vejšku to má 35 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 22:17 Muž souky [594] - RostlinyRe: terraxcz
já bych se nebál přidat víc štěrku, do tohodle toho moc nezasadíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 22:00 Žena Verry [18] Re: romant
Ok, budu vybírat z těchto tří, ať tam nemám nějaké obry:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2013 21:59 Muž Horác [3942] Re: terraxcz
Přece nebudeš přelovovat ryby a vypouštět vodu pokaždé, když budeš něco dělat s rostlinama ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:57 R Muž romant [27987] Re: Verry
Ty správný šneci už zde zazněly. Okružáci, levatky, piskořky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:56 Muž lojzalojzovic [327] Re: Verry
treba neritiny ale u tech bych asi pockal az bude vic zajeto. mozna nekdo poradi vic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2013 21:55 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Na doměnky nedej, kombinace ampulárek, menšího akva a bet, to je hodně špatná volba, ale nic, teď už víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2013 21:55 Muž lojzalojzovic [327] Re: terraxcz
nove rostliny urcite sokujou ryby - prijemne :) palec , otestuj dno octem, pises ze ctes tak budes vedet co a jak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:54 Žena Verry [18] Re: lojzalojzovic
Akvárko mám malé, cca 31 litrů, objem vody jsem nepočítala, není naplněné úplně, když odečtu dno, tak to odhaduju tak na 25 litrů(možná vic?), ale tak lepší než ty dva...:-) Takže i šneci by asi byli lepší menší, mrknu na obrázky a nějaké z doporučených si vyberu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.03.2013 21:53 R Muž romant [27987] Re: terraxcz
Rostliny zasadit za provozu, jestli to bude šok, tak jedine pozitivní. Měň často vodu, klidně obden 1/3 a posuň ten filtr více nahoru, aby výtok vody jakoby čeřil hladinu. S krmením to nepřeháněj a mrkni na nároky ryb co tam máš a zjistíš, že to prostorově není to pravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:50 terraxcz – dosazení rostlin do akvária
Fotka k příspěvku Lidi, potřebuju poradit.

Mám nový akvárko, moje první v životě, 37 litrů, v záběhu 2 týdny, ale bohužel jsem svou blbostí začal z opačnýho konce :-O Interiér je zatím takovej, že tam je filtrace (100 l/hod), štěrk, 12 mečovek mexických a 4 rostlinky (v dost pofidérním a zuboženým stavu - takovej danajskej dáreček od kámoša). NIC jinýho. Když to tady tak pročítám, tak se divím, že rybky ještě žijou... když se tady píše, že akva má být aspoň 3 týdny bez rybek, než se tam všechno ustálí atd. Rybky ale žijou, vypadají, že dobře prospívají, samice se dokonce zdají být těhotný :-D No mrkněte na foto.

Příští týden mně mají dorazit obejdnaný rostliny, Alternanthera roseafolia, Hygrophila polisperma, Hygrophila difformis, mayaca fluitans, celkem 20 kousků.

No a teď, na co se ptám. Jak tam ty rostliny mám zasadit... myslím jako esi mám odlovit rybky na tu hodinku vedle, vypustit vodu do kýbla, zasadit rostliny, nalít tam zpátky vodu z kýbla, vypustit tam hnedka rybky?

Když tam nemám žádný rostlinky a najednou tam zasadím takový množství, nemůže to být pro ryby nějakej šok?

Nerad bych exitus ne

Dík za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.03.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
lojzalojzovic napsal: ... nevim jake mas akva ale ampularie si myslim muzou byt 1-2... Tak tady bych byl opatrnější a jednu ampulárku bych volil na 50 litrů vody, jsou to zdatní producenti odpadu a dokážou vodu velmi rychle zaneřádit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2013 21:47 Žena Verry [18] Re: malyLibor
Prohlížím ho furt, mám to teď místo televize:-) Myslím, že bych si všimla i vajíček, ale tak uvidíme...:-) Jinak, kdyby nebyla doba internetu, asi bych to taky moc neřešila...ale byla jsem v šoku, že jsem dostala něco živého, takže jsem hned začala googlit...a už se vezu, no:-) V diskuzích jsem narazila na mnoho lidí, kterým betty umřely třeba po třech týdnech...můj se má zatím k světu, tak snad to byl dobrý krok, snad se zvládnu postarat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:44 Muž lojzalojzovic [327] Re: Verry
potlesk dobry pristup, nevim jake mas akva ale ampularie si myslim muzou byt 1-2, krasne sjezdi akvarko a mi pomohly od slizu na koreni (jak sem se docet tady na foru :-) ) mali sneci nejsou problem, pri zajezdu akvarka pomuzou od ras a pozdeji kdyz se neprekrmuje tak se nepomnozi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verry
No, tak si akvárko pečlivě prohlédni... ale mohla tam být jen vajíčka, takže malí šneci se mohou objevit později :-)
No, a není moc lidí jako ty. Spousta lidí si pořídí betu ve dvoulitrovce, když jim zdechne, tak si pořídí druhou a když vyhodí i tu, tak si zanadávají na lšendrián a vůbec je nenapadne zjišťovat, co bylo špatně a jak se rybky mají chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2013 21:20 Žena Verry [18] Re: malyLibor
Dík, šneka pořídím v týdnu...aspoň už budu mít víc zvířátek :-)) Kdybych si je přinesla s rostlinkami, to už bych snad věděla, ne? Kupovala jsem je v pondělí...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3978