Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Marný boj s řasami

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Marný boj s řasami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:10 Žena ustavprochore [567] – Re: Lada2
Jj, zas se tam dostanou nové fosfáty s krmením, po čase to přestane účinkovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:02 Muž Lada2 [11] – Re: ustavprochore
nikdy je to neodstrani uplne dlouho jsem hledal po netu nez jsem to do filtrace dal.A to co zustane asi kytkam staci po tydnu se tvari stale sveze a dal se vesele rozrustaj narozdil od ty mrsky:-)) snad tedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 21:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Lada2
Přiznám se, že jsem na ten experiment s odstraňovačem fosfátů taky zvědavá, hlavně na to, jak se na to budou po čase tvářit kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 21:03 zeryk – Re: tom05
Ahoj,
jestli ti mohu poradit, tak nedávej žádnou chemii, to nepomůže max. jen nachvilku, vím o čem mluvím. Věděl jsem, že to nemám dělat udělal a zadělal jsem si na pěkný problém.
Vysoké no3 ? nebo P vyprdni se na testy.Já to sice občas měřím, a nic stím nenadělám. Já jsem si vyrobil tabulku a píšu si každý zásah do akvária, každý problém atd. Po letní léčbě a výměně vody 3 x půl akvarka, se mě rozjela taky řasa.Roducha sinice i zelena vlaknitá. Víš co jsem dělal ? budeš se divit skoro nic. Hnojím stále stejné množství. Měním stále stejné množství vody. Udělej vše proto aby ti rostly rostlinky a budeš mít klid. Zkusím ti poradit malý experiment rozděl dobu svícení.Hlavně nečekej výsledek ihned. Já teď svítím od 6-10 a od 1 -9 a trocha řasy tam je.Akva bez řasy nikdy nebude. To to je můj názor můj postřeh a u každého akva je úplně jiný nástroj.Pokud chceš na něco odpovědět tak napiš do pošty a pokusím se ti odpovědět,

měj se hezky a bojuj Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:54 Muž Lada2 [11] – Re: tom05
jasne po 24 hodineach zacne odstranovat fosfaty ale zase zalezi na koncentraci a hlavne rasu tak rychle neznici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:43 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: Lada2
A nebo si počkám jesli tobě pomohl..Píšou tam že zabírá už po 24 hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:40 Muž Lada2 [11] – Re: tom05
pozor neni to zaruceny recept
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:36 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: Lada2
Díky za odkazy asi si ten Phosex objednám.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:34 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: Lada2
No právě já jsem všechny napadené rostliny odstranil a vyvařil kořen.Ale myslím že by to chtělo proprat dno že je moc ohohacené o živiny... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:31 Muž Lada2 [11] – Re: tom05
www.aquaessentials.co.uk/…
ja ho koupil u nas v akvaristice bylo to prvni co mi doporucil ze pry jemu to funguje.Ale jak rikam hodne kveteny dal sem i hladinovy ty prej taky dost zivin poberou a hlavne odstranit co jde z akva
tady ho maj taky
www.martypet.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:27 Muž Lada2 [11] – Re: tom05
no to po pul roce docela pozde musis hlavne odendat jako ja vsechny kytky na kterychs e drzi ostrihat napadene listy casto odkalovat opatrne krmit to byl asi jeden z duvodu u mne tercaci a suseny krmeni a srdce.pokazde to rozbombardovali po celem akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:27 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: Lada2
Tak týden počkám ,ale kde se dá sehnat ten phosex??A jinak externí filtr mám a to EHEIM 2213.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:24 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: filipsi
No foto snad přidám zítra.Jinak řasu už mám půl roku ,ale dva měsíce s ní v plném nasazení bojuju... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:20 Muž filipsi [1297] – Re: tom05
Aktualni detailnejsi fotka akva a problemu by nebyla? Pokracuj dal v tom co pises ze delas, neprestavej, u zanedbaneho akva neni dva mesice tak dlouha doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 19:17 Muž Lada2 [11] – Re: tom05
o kousek niz se to resi v jinym prispevku.Ale i tak delam ted pokus s phosexem mel by odstranit veskere fosfaty ktere udajne ruducha potrebuje zatim to vypada uspesne tak vydrz jeste tyden a dam vedet.Jinak je k tomu treba externi filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:03 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Marný boj s řasou
Ahoj.Už dva měsíce bojuju s ruduchou a nemůžu se jí zbavit.Vyzkoušel jsem už všechny rady od jiných akvaristů.Přikoupit rychlerostoucí rostliny,nevzduchovat,nehnojit,parvidelně vyměňovat až 50% vody.Ale nic nepomhlo!!!Mám koupit chemii nebo ne??Slyšel jsem ,že chemie na řasy spíše ničí rostliny.Díky za pomoc... ;-) tom05.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2614x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13144?od=51