Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a živiny

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Řasy a živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2010 14:54 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: LojzaaLiza
Tak to vypadá nadějně. :-) (Přestože některé z uvedených kytek bych "do boje" proti ruduchám pro jejich vyšší "choulostivost" nenasazoval, ale nevadí...)
Důležité je, že nové řasy nepřirůstají a staré mizí! :-)
Pro začátek bych s přihnojením kromě průběžné dostatečné dodávky CO2 a výměny části vody v objemech a intervalech, které popisujete v prezentaci, nepospíchal, ale hnojivo bych si připravil. No a v okamžiku, kdyby bylo evidentní, že rostliny růst chtějí, pak bych se do opatrného přidávání živin pustil. Je možné, že je to jen otázka krátké doby, kdy bude přidávání složek PMDD potřeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:32 Muž LojzaaLiza [2] Re: Sid
Nově zakoupené rostliny (počty jsou počty koupených košíčků, rostlinek je zpravidla o dost víc):
Ammania senegalensis 2x, Egeria densa 1x, Glossostigma ellatinoides 1x, Heteranthera zosterifolia 1x, Hottonia inflata 1x, Lobelia cardinalis 1x, Ludwigia repens 1x, Lysimachia nummularis (aquatica) 2x, Marsilea crenata 1x, Microsorium pteropus 1x, Myriophyllum mattogrossense 1x, Pogostemon helferi 2x, Rotala rotundifolia 2x, Samolus valerandii 1x, Vallisneria rubra 2x, Vallisneria spiralis 1x, Sagittaria subulata 1x.

Stávající rostliny v počtech jednotlivých rostlinek:
Limnophila sessiliflora 1x, Anubias barteri 1x (vykoupaný v savu), Ceratopteris siliquosa 2x, Rotala macrandra cca 5x, Sagittaria sp. nějaká obyč asi platyphylla 4x, Ceratophyllum demersum asi 10 plovoucích výhonků, Cladophora aegagropila 2x.

Stačí to takhle? Fotku dám do profilu nádrže. Jo ještě sem přidal 2 parmičky siamské. Zatím nové řasy nerostou a staré zbytky mizí. Jen mám prostě obavy z toho žloutnutí, možná za pár dní zkusím něco do toho písku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2010 15:11 Muž Lada2 [11] Re: LojzaaLiza
hnojeni se da doresit i jinak dej hnojivo do pudy koule JBL treba.Rasy tim krmit nebudes
Jak pise SID hnojenim do vody si jen zadelas na novej prusvih.To uz mam za sebou taky:-)))
Jinak mne se ruducha objevila po zvyseni koncentrace zeleza a fosfatu
filtr nastav na nejmensi vykon a zmensi co nejvic proudeni vody treba rampou
myslim ze an ruduchu je jedina moznost jak napsal SID vse ocistit co nejvice mechanicky nasadit co nejvice stonkovek treba naky plovoucky.
Pak snizit proudeni vody a co nejmene ji zivit:-))
mne po dvou mesicich zbyla jen troska ruduchy u rampy a pak krasna vystavni na dvou ampulariich:-)) ale ty do sava nedam:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2010 12:35 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: LojzaaLiza
...za jak dlouho mohu začít hnojit?...
Kam spěcháte? Do nového průšvihu? :-) Dělat závěry po 3 dnech nelze...
...Tak jsem udělal naprostou generálku dle Vašich rad...
Udělejte nějaké fotky, ať vidím, jak jste se držel mých rad, zejména té o dosazení hromady rychle rostoucích kytek. :-)
Mimochodem - chloróza je proti ruduchám "legrace".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:54 Muž LojzaaLiza [2] Re: Sid
Tak jsem udělal naprostou generálku dle Vašich rad (ve středu, tj. 3 dny zpět) a mám otázku - za jak dlouho mohu začít hnojit? Myslím, že to bude nezbytné, protože bez přihnojování očekávám chlorózu. Nebo máte jiný nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2010 09:40 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: LojzaaLiza
Váš problém je hnojení. Hnojit čímkoli do akva s minimem a navíc skomírajících rostlin nemůže dopadnout jinak.
Hnojení úplně vysaďte, (CO2 nechejte), dosaďte hromadu rychle rostoucích kytek, odstraňte listy napadené ruduchou, (i za cenu, že půjdou z akva celé rostliny), anubias můžete ošetřit roztokem Sava ve vodě, (1:20, po dobu 4 minut, pak nechat 30 minut v nádobě s čistou vodou), vyndejte kořen, měňte týdně 1/3-1/2 vody a vydržte pár týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:21 Muž LojzaaLiza [2] Re: Moucha
Od července loňského roku, řasy asi tři měsíce, ale hnojit sem začal až v prosinci; Možná tam toho fakt leju moc, zkusím poexperimentovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2010 08:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: PaDa
u hnojeni plati radsi min nez vic, navic kazde akva je jine a tak davkovani si kazdy musi upravit podle sebe
a pak taky je opravdu vedet jake slozeni to hnojivo ma... respektive zde plati obecne pravidlo vedet opravdu dobre "co přesně a proč" pridavam do akvaria

docela zajimavy veb o hnojeni pmdd.mrp-cz.com/…
timte samozrejme nenabadam aby jsi hned zacal pouzivat PMDD, ale jsou tam popsany priznaky u rostlin, kdyz jim chybi prvky, jak se jednotlive prvky vzajeme ovlivnuji, pripadne jsou tam i kalkulacky na davkovani zásobních roztoku

zkus snizit davkovani zhruba na 1/2 a uvidish... prosteho snizuj dokud nezacnou zloutnout listy a tak zjistish minimalni davku (takova empirie) nebo muzes udelat furu testu a zjistit co v ty vode chybi...

jo a NO3 35mg/L je docela dost, pridal bych rychlerostouci kytky... jak dlouho je to akvarko v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2010 00:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LojzaaLiza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2010 00:15 Muž pancéřníček [168] Re: LojzaaLiza
Záleží kolik tam toho Biofloru leješ.Podle mě jsou tyhle druhy hnojiv magnetem na řasy.Stačí udělat malou chybu a už je tam člověk má.V aq moc rostlin není,asi ho nestihnou zpracovat a ten filtr(honič vody) tomu taky moc nepřidá...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 00:01 Muž LojzaaLiza [2] – Řasy a živiny
Nadbytek kterých živin nejvíce způsobuje bujení řas? V posledních asi 3 měsících mi přebujely, ruduchy + zelené, obsah dusíkatých látek mám ale v normě (NO2 0, NO3 35 mg/l). Je možné, že by je podporovalo přidávání Biofloru? Když ho tam ale nedávám, tak mi blednou některé rostliny, tož nevím ...
(detaily v prezentaci nádrže)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 3896x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13124-rasy-a-ziviny?od=101