Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:04 Muž honzaprouza77 [18]
no, tak to mu něco chutná co je pod listama. Můj tak často neplave, ale řekl bych že je to ok. Když neplave u hladiny bříškem nahoru, nebo neleží u dna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:30 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: cockin
Okurkou ne, krm je hlavně masitou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:30 Muž domik101 [17] - Živorodky
no plava třeba půlhoďky břichem na horu všude možně a pk třeba 10 min je normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:00 Muž honzaprouza77 [18]
asi ne, já dávám pro ancíky, ale pancéřníčci ji nejedí-nemají jak a jsou spíše masožraví(milují patenky)

Jo a ted zas ejá dotaz: Mí pancéřníčci nemají úplně zbarvenou hřbetní ploutev, mají asi jen do 2/3 je to vrhem nebo stravou? Jo a taky mají někdy roztrhlou hřbetní ploutev to se norm. stává že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:55 cockin – krmení
Ahoj , chci se zeptat jestli můžu svého pancéřníčka krmit okurkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:55 Muž honzaprouza77 [18]
plave pořád břichem nahoru, můj sem tam plave břichem nahoru, když užužlává listy echinodoru zespoda, jinak jestli myslíš že vyplavává prudce k hldině, tak to prostě dělají, umí dýchat vzdušný kylsík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:53 Muž honzaprouza77 [18]
v jedný akvristice neměl ani jeden pancéřníček vousky, vypadlali hrozně, a leželi tam i mrtvé ryby ( petcentrum-palladium) já mám pandy, mám říční štěrk a jeskynku z bridlice(není ostrá) do které se běžně schovávají a lehávají i na ní a jsou v poho, žádný vousky jim nechybí a prospívají. Nemohli jim je okousat náke ryby? Nebo bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:09 Muž domik101 [17] - Živorodky – Pancéřníšek skrnitý
Cau, koukl sem do akvárka a najednou plave pancéřníček břihem nahoru, plave normalně, sedá si na kytky vše jako obvykle ale břichem nahoru proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:05 R Muž romant [27987] Re: tafulda
Byť jsem velkým zastáncem vodoléčby, tak bych si myslel, že tady bude nutný použít nějaký komplexní a šetrný léčivo, čímž mám na mysli eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 18:54 Muž tafulda [0]
A už se k tomu přidal rozpad a uhyn ostatních obyvatel hlavně teter :-( .Tak měním každý den 50% vody a přidávám desinfekci Preventin a snad se to zlepší :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 18:50 Muž tafulda [0] Re: hawok
dno ja profi soil od Rataje a jemný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 00:14 Muž hawok [64] - Čtverzubci
a neni jine dno? ostre? neni to spis jak rozpad obrusovani?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 22:51 Muž randa73 [3] - Sumci
taky bych začal vodou ale těžko říct kde je háček.v měkké se třou,tvrdá jim nevadí,musí jim něco v té vodě vadit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 13:06 Muž tafulda [0] Re: NHKG
Děkuji za rady začnu měnit vodu a uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 11:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tafulda
Ryby byly přidávány postupně? Každopádně pokud je nádrž měsíc stará, tak hlavním problém asi bude kvalita vody, která u nových nádrží dost kolísá. Začněte měnit vodu (30% ob den nebo každý den), u 350 litrů to asi bude docela pracné (tady se hodí mít přítok i odtok zařízený hadicemi, s kýbly to je otrava, sám měním 120 litrů týdně pomocí kýblů), ale jiná možnost není a pokud je ta voda hodně špatná, vousky můžou být nejmenším problémem.
Pro jistotu jakou vodu lijete do akvária? Důležitý je hlavně obsah dusíkatých látek (NO2 a NO3). Parametry vodovodní vody má každý dodavatel vody na svých stránkách, pokud máte studnu, měl by jste mít rozbor. Pokud máte doma testy, zkuste orientačně změřit NO2 a NO3 v akváriu. Testy bych kvůli tomu ale nekupoval, přesnost akvarijních testů je mizerná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:05 Muž tafulda [0] Re: NHKG
Byl dán do nově založené nádrže která se měsíc zajížděla, Přerybněná není,350 litru a cca 50 teter,2x skalár amazonský,3x plata,5x Pancéřníček tmavý,3xkrunýřovec,2x přísavka thajská, 4xsekavec dno je profi soil od Rataje a písek. Prezentaci dodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 09:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tafulda
- Začal bych vodoléčbou. Měnit vodu 30% klidně každý den.
- Neměnilo se něco v akváriu? Není přerybněné? Jaké je dno? Prezentace akvária tady na stránkách by byla ideální.
- Vousky dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 09:22 Muž tafulda [0] – Rozpad vousu Pancéřníček kropenatý
Dobrý den, prosím o radu. Mám Pancéřníčka kropenatého cca 4roky a začali se mu rozpadat postupně vousy. Tak o pul centimetru každý den,kus mu z bělá a pak upadne a zustane krvavý konec a druhý den znovu. Nevím co to je? A z čeho by to mohlo být? :-(
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 15:20 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mám Pancíky zelené už několik měsíců bez vousků, mám to nějak řešit? Jinak jsou normálně zbarvení, čilí a žerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 22:08 Muž vlacek [402] Re: Dlock
Ja bych to zase tak moc zarustat nenechaval. Pancici potrebuji plochu dna. Dej tam tmavsi kryptokorynu (affinis nebo tropica) a nekam doprostred kus korene, pod ktery si budou moci pancici vlezt. Dobry je takovy plochy koren, ktery dela jakoby oblouk. Pripadne za kamenu to udelat. Moje pandy podel skla take obcas jezdi, ale jinak jsou v pohode. Nevidel buch to jako problem. Zvlaste pokud je mas tak kratce. Kdyby se chteli schovavat, ani by jsi je nevidel, jak by zalezli do stinnych koutu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:06 Dlock Re: katterinecka
Mockrat diki,juknu na google a uvidim jak co vypada , osvetleni mam + - bych rek prumerny ani ne nejlepsi ani ne nejhorsi , je to domaci vyroba , delal sem to podle akvaristy kterej mi to dokonce nejak pocital podle litraze a velikosti akvarka, tak aby mi tam sli vsechny rostliny smich tomu se asi verit neda, ale jsou to nejaky 840 T"netusim" daywhite a 830 T8 basic nakombinovany oboji 15W X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:00 Dlock Re: vlacek
Presne tak ze jsi najede ke sklu a jezdi "nahoru a dolu" jeden to dela docela casto, prijde mi ze ti ostatni se k nemu pouze na chvili pridaj a pak je to prestane bavit se za nim hnat a zacnou si vsimat svych veci mam je asi necely tyden muze to delat treba kazdou hodinu 5-10 min , proste nepravidelne, ale nehezky se mi nato kouka protoze mi prijde ze me to upozornuje na to ze je neco spatne hmm a je to to pravy "nezarostly sklo"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: katterinecka
...Na trochu osvětlenější místa Glossostigma elatinoides (ale není až tak náročná na světlo)...
Pokud myslíte tím "není až tak náročná na světlo" nějakých 75W "T5 zářivkového osvětlení" s reflektory na 100 l vody (a více!), pak se dá s tímto výrokem souhlasit.
To, že při slabším osvětlení tahle rostlina přežívá a vytahuje se ke světlu, za optimální podmínky považovat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 15:58 Muž vlacek [402]
Dlock napsal: jeden se drzi s tema dvouma skvrnityma prevazne,a jeden novy s tim starym stale plavaji do bocniho skla ...

Jak to vypada, kdyz plavou "do bocniho skla"? To do nej narazeji nebo plavou podel neho nahoru a dolu? Jak casto a jak dlouho to behem dne delaji? Do ktereho bocniho skla plavou, zarostleho nebo toho plne odkyteho? Jak jsou velci ti aeneusove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 15:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dlock
různé kryptokoryny, např.: wendtii (mě se moc líbí wendtii tropica), affinis, prava, petchii, pontederiifolita, druhů je hodně liší se prevážně vzhledem a výškou, stačí se kouknout do atlasu, povětšinou jsou nenáročné na světlo.
Dál třeba saggitaria subulata, echinodorus tenellus, ech. isthmicus (vzhledem skoro stejný jako saggitaria). Na trochu osvětlenější místa Glossostigma elatinoides (ale není až tak náročná na světlo), tvoří pěkný koberec. Různé druhy mechů, např.: jávský mech, monosolenium, řasokoule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 14:35 Dlock Re: katterinecka
Muzes mi prosim kdyztak nejaky ty rostlinky doporucit? ja jsem se sektal uz s doporucenimi ze kterych nakonec bylo to ze rostlina byla baheni a pochvili odesla :-/predem dik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 14:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dlock
to dno mají dost prázdné, zkus jim tam přidat nějaké menší kořeny nebo nízké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 14:05 Dlock Re: katterinecka
Fotka k příspěvku o udrzbe , 1/3 1x za 1-2 tydny vymena vody , filtr bezi porad,cistim ho kdyz ztraci vykon tzn tak kolem 2 mesicu + - mam tam 7x goldmolla a 5x pancernicek teda:-) bez chemie, bez hnojiv,osvetleni 2x 15W ... fotka zde :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dlock
pancíci se většinou neschovávají do úkrytů ale když se vyplaší tak jsou rádi když maj kam zaplavat. Možná by pomohla fotka akvárka a něco o údržbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:37 Dlock Re: katterinecka
60L zarostly samymy zivymy rostlinamy,mam tu koren,s tema ukrytama to asi zas tak slavny nebude hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dlock
v jak velkém akvárku jsou? Mají tam nějaké ukryty, rozčlenění nádrže, například živé rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:20 Dlock – Zlatopasy
Hoj,chci se zeptat na svoje zlatopasky,sou este maly,mam tu 3 a 2 pancernicky skvrnity - ty jsou uplne klidní bez problemu , mam je o dost dele a uz od zacatku s nimy nebyl problem , kdezto zlatopaska sem koupil jednoho a stale plaval do skla, koupil sem tedy k nemu este 2 zlatopasy jeden se drzi s tema dvouma skvrnityma prevazne,a jeden novy s tim starym stale plavaji do bocniho skla ... pokud by to bylo nutny tak koupim dalsi dva zlatopasy aby jich bylo aspon pet , muze to byt tim? a nebo je problem jinde ? predem diki ;-) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:51 Žena Denver [1] Re: romant
a ten už se nespraví, co? Zkusím pohledat, snad něco najdu, díky. Ale nafouklé břicho nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:50 Žena Denver [1] Re: vlacek
potravu jsem mu dala a dnes a vypadá to, že to snědl. Ostatní jsou v pohodě.. Nj, taky mám ten pocit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 17:54 Muž vlacek [402] Re: Denver
Prijima potravu? Ostatni pancici jsou v pohode? Po takove dobe uz to vypada, ze uz mu nepomuzes :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 17:49 R Muž romant [27987] Re: Denver
Zkus tenhle web, ale dělá to na mě dojem na poškozenej plynovej měchýř.
www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 17:33 Žena Denver [1]
opravdu nikdo nevíte co s tím? Už třetí den plave pořád jen na boku a nevím jestli se to zlepší nebo ho zbytečně trápím:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 15:05 Žena Denver [1]
a nemohl by to být problém s plynovým měchýřem? sice mi nepřijde, že by měl nafouklé břicho, ale je to vždy příznak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 09:31 Žena Denver [1]
tak se nějak nelepší. plave dokola na boku, nezvedne se a myslím, že ani sám nedoplave se nadechnout na hladinu:/..Tak přemýšlím, jestli mu nezkrátit trápení, nebo myslíte, že se z toho dostane? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 19:21 Žena Denver [1] Re: vlacek
a jaké další symptomy by mohl projevovat? Tam kde je teď plave dokola - žádné dno, a na boku... jak ho dám do síťky a nechám ji ve vzduchu, tak z ní vyplave, ale pak padá na dno.:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 19:20 Žena Denver [1] Re: vlacek
po vyměnění vody je zatím 23, ale jinak stoupá tak na 25 normálně. NO3 se snížilo, ale úplně nízké hodnoty nebyly. Jestli se stranil těžko říct, snažil se schovat pod rostlinu, ale v akvárku nejsou žádní stresoři (jen tetry černé a živorodky a ostatní pancíci).. Tak já ho dám teda zpět... Snad to není nic nakažlivého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 19:11 Muž vlacek [402] Re: Denver
Stranil se v akvarku ostatnich nebo ne? Pokud nevykazuje zadne jine symptomy nemoci a parametry vody v akvarku uz mas v norme (vymena vody), radeji bych dal zpet do akvarka a nestresoval ho na samotce, to mu urcite nepomuze (nemas-li v akvarku jine ryby, ktere by ho mohly stresovat). Menit vodu, mene krmit a prokyslicovat. Jaka je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 18:42 Žena Denver [1] Re: katterinecka
no molitan propírám v kýblu s odkalenou vodou z akvárka, a přístroj omyju pod vodou. Pancéřníček pořád plave na boku:(...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Denver
a jak ten filtr čistíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 15:34 Žena Denver [1] Re: vlacek
NO2 je neměřitelné. Jen to NO3 bylo 100:(. Vyměnila jsem 1/3 vody, dala pancíkovi vzduch a trošku vypadá, že už se vzpamatoval, snad. Filtr jsem teď v neděli čistila, i molitan jsem proprala, tak nevím proč se to stalo, zdechl mi asi dneska slimák.., ale malinký. Vypouklé oči, ani nafounkuté břicho nemá, jen se mi zdá červenější. Jak už bude lepší, asi ho dám zpátky k ostatním. Díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 15:23 Muž vlacek [402] Re: Denver
Zmer urcite to NO2. Shodou okolnosti jsem ted mel problemy s filtrem a NO2 mi vyletelo doost vysoko, i kdyz jsem menil vodu kazdy den, nez jsem na ten filtr prisel. Sve udelala i zvysena teplota v akvariu a nizsi obsah kysliku ve vode. Pancernicci zrychlene dychali a casto plavali se nadechnout. Dva nejslabsi to neprezili a jednim ze symptomu byla i urcita malatnost. Stava se mi obcas i ze po mene kvalitnich nitenkach maji pancici asi zazivaci potize a jsou jakoby nadnaseni. Urcite mnen vodu, vice prokyslicuj a sleduj NO2. Nema pancik vypoukle oci a nafouknute bricho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 15:00 Žena Denver [1]
Taxem udělala pár testů, ještě zbývá na NO2. Ale NO3 je úplně červené:(, stačí když vyměním 1/3 vody? Ale je to divné, měním pravidelně vodu - každý týden a zničeho nic vysoké NO3:(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 14:47 Žena Denver [1]
Prosím pomozte, přišla jsem domů a pancéřníček zelený ležel na boku, bříško skoro nahoře ale ještě dýchal. převrátila jsem ho, tak se schoval, ale moc se nehýbal. Raději jsem ho odlovila vedle do 3 l sklenky (prozatím), ale je pořád takový apatický, a jak spadne na bok tak se sám nemůže "narovnat" na bříško, musím mu pomoct, převrátit ho na břicho. Nevíte, co to může být? Všichni ostatní jsou v pořádku. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 19:27 Muž fido16 [631]
Cauky mam problem s pancikem udelala se mu za zabrama jako kdyz ranka ma zrychlene dychani tohle je uz druhy co se mu to udelalo prvni umrel cca pred dvouma dnama. Vcera jsem aplikoval eshu 2000 do spolecenskeho akvaria. A jinak uz mam 3 panciky v karantenni nadrzi ve ktere je aplikovana esha 2000. Nevim co se s nimi deje. Celou dobu byli dobri jenze posledni dobou nejak umiraji nemuzu se dopatrat proc nevi nekdo? Nevim zda je to parazit nebo neco jineho. Jinak vsechny ostatni ryby jsou v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 11:54 Muž hardy [45] a
Fotka k příspěvku Jinak druhe oko naprosto v pohode
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek--nemoc?od=951