Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 12:40 Žena Makky [101] Re: Heimdall
Že by přes noc se objevila plíseň a jen na jednom pancéřníčkovi a ještě navíc jen na hlavě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.07.2015 12:29 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Taky se mi to jeví jako plíseň která v dobrých podmínkách zmizela sama. Bublina v hlavě to opravdu není a je to i fyziologicky nemožné. Panceřníčci mají přídatné střevní dýchání kdy polykají vzduch který projde zažívacím traktem a v části střeva které je extrémně prokrvené se vstřebá kyslík do krevního oběhu. Tedy zjednodušeně řečeno ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.07.2015 12:09 Koště Re: Makky
Mně to přijde jako plíseň...a je to kvalitou fotky nebo má rozpadlé ploutve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:46 Žena Makky [101] – dutá hlava ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vlastní zkušenost:
Po několikerém přemístění pancéřníčků se jeden ,,nejspíš´´ (domněnka) nadýchal příliš vzduchu a vytvořila se mu bublina v hlavě. Viz foto
Do několika dní to zmizelo a pancéřníček vypadá tak jak má. Po celou dobu rybka jedla, stabilita byla OK a chování taky. Nebylo nutno nějak intenzivně zasahovat. Chemie ani přídavné preparáty nebyly použity. Odtržení od skupiny také nebylo nutné.
Vypadalo to dost divně, ale jsem ráda, že mu nic není.
Máte stejnou zkušenost ? Jiný názor?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 22:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Noxiček
Columnaris ?
prostuduj třeba zde
cdn.sera.de/…
strana 28
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 22:36 Noxiček – náhlý úhyn panceřníčků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Chtěl bych požádat další chovatele o radu. jsem dlouholetým akvaristou a nikdy jsem neměl tento problém. Dochází mi k postupnému úhynu všech pand, začali jako první, pak se přidali další pancéřovití. Veškeré další osazenstvo ryb je bez problémů. Bojím se o své zlaté ancíky, které mám již dlouho a plodí potomstvo. Přikládám foto, na pandách se objevují bělavé místa, mrtvá ryba do pár hodin zcela zbělá. Tak rychlý nástup nemoci jsem ještě níkdy neviděl. Od prvních příznaků je ryba do 12 hodin mrtvá. Prosím o případné rady o co by mohlo jít.. Velmi děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 17:19 Muž TRULY [164]
takze panciernicek to ma za sebou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:00 Muž TRULY [164] Re: romant
No pozorujem ryby už asi pol hodku a týka sa to viacerých druhov, je tu na tuto paraziticku chorobu nejaka tema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 09:56 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Půjde kukat, bakteriání nezdoba. Pokud je mečovka postižena, jak píšeš, tak problém s vnitřníma parazitama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 09:09 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte viete mi prosim vas poradit?
Dnes som nasiel v akva mrtvu parmicku duhovu bez akykolvek naznakov choroby. Vsimol som si uz vcera ze sa skryva k fiktru do zatisia a dnes je uz ponej. tak som ihned spravil kontrolu ryb s vysledkom:

Panciernicek panda vid foto netusim co mu je druhy je v poriadku
Jedna ustrachana plata
Mecun taha ma za sebou asi 5cm priesvitny vykal

Testy vody su v poriadku az na no3 zvysene asi na 100 ( dnes mam menit vodu)


Akva 126 l zhruba 30 ryb. Uz to riedim nadalej ale pomaly
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 08:27 Muž beermajkl [3] Re: PecaSz
Mám taky hrubší dno,přesně jak máš na fotce jsem měl i částečně mám splihlého pancéřníčka a všiml jsem si že je bez vousků,po delší době sleduju že je pořád trochu línější ale krmení mu chutná a vousky dorůstají,takže dnem to asi nebude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 04:22 R Muž romant [27987] Re: Monišška
S největší pravděpodobností bude za tím stavem "kvalita" prostředí. To stádium, kdy je ryba takto zubožená je již velmi pokročilé, v těle bude namnoženo plno bakterií a léčit jednu rybu pozbývá smyslu, poslal bych ho na druhej břeh a zaměřil se na kvalitu prostředí v akváriu, pravidelný výměny vody, odkalování dna, výkonnou filtraci atd.
Edit: Můžeš před tím konečným řešením několikrát vyměnit vodu a uvidíš kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 23:46 Monišška – nemocný?
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jeden můj pancéřníček zlatopásý je ode dneška nějak nafouknutý. Viditelně jako kulička, má vypouklé obě oči a na těle i takové puchýřky. Co by to mohlo být? Hlavně co s tím? Díky

Omlouvám se za kvalitu fotky, je to foceno z mobilu..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PecaSz
Problém bude v tom, že akvárium je krátko zabehnuté a už sú v ňom rybky. Pre istotu by som zmeral NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 16:04 PecaSz – pancernicek
ahoj, dno to urcite nebude, pancernicek uz to asi nezvladne. opravdu nevim cim to mam lecit. odchazi jeden po druhem. uz tam ma diru. :-( nejprve nechtely nic zrat malo plavaly a pak umrely nevim co to muze byt. je to to same jako u prvniho prispevku v tomto tematu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 10:34 Muž vlacek [402] Re: PecaSz
Dno je sice daleko od idealu, ale primou pricinou umrti (pokud tou pricinou neni hlad) nebude. To akvarko je asi docela cerstve zalozene, ze? Mozna lita chemismus. Mozna jsou tam ryby jen prilis brzy a casem se to usadi.
Fousky ma docela v poradku, takze si je o dno neobrousil. Tak ostre se mi to nezda, spis je problem ta hrubost. Pokud chces mit panciky, rozhodne to chce jemnejsi (pisek ideal). Takto ti veskera potrava zapada mezi kameny a ryby se ti k ni nedostanou. Plus to tam bude hnit a budes muset intenzivne odkalovat. S filtrem, ktery tam mas zkusenost nemam, ale asi bude pro tve akvarko take docela na hrane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 19:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PecaSz
To ostré a hrubozrné dno im určite neprospieva a to bude asi ten problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 10:54 PecaSz – panceřníček
Fotka k příspěvku ahoj pořad nějak bojuji s akvariem. tři panceřničci zemřeli a zustaly 4. jeden mi přijde taky nějakej nemocnej. nevim si rady možna to moc sleduji, ale pro jistotu přiložím foto. koukněte se na bříško. ma ho malinko zarudle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 20:16 R Muž romant [27987] Re: PecaSz
Měnit, měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 20:15 PecaSz – pancernicci
Tak bohuzel dva pancernicci zemreli jednoho postradam a jeden je na tom zle. Uz nevim co delat. Neslo by ty ostatni pancernicky odlovit? Myslite ze by to mohlo pomoct?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 04:30 R Muž romant [27987] Re: PecaSz
Měň tu vodu každej den, to proč se to děje e rozklíčovalo ve vlákně "Krupička" a uvidíš, jestli se zmátoří, ale asi jin ty N látky daly pěkně pokouřit a půjdou kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:58 PecaSz – pancernicci.
Ahoj mam 7 pancernicku, a hodne ryb se mi otiralo o listy a o dno. Po okamzite vymene vody je to v poradku ale dva pancernicci nechteji plavat nezerou. Ed necelym tydnem jsem lecil krupicku tak nevim co dal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 20:03 Puncocha Re: romant
nevím no podmínky mají stale stejne již rok a nic. až teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 19:58 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Ta nepřirozeně zvětšená dutina břišní, tipuji že jsou za tím přemnožený bakterie, což by mohlo být z podmínek v akváriu, tedy ne zcela košér podmínek. Uvidíš, co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 19:55 Puncocha Re: romant
podle čeho usuzuješ? Rád bych věděl co s ní je. Jsou to dvě rybky co mám už dlouho a vždy byli v pohodě jen teď se stalo tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 19:52 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Ta ryba podle mě směřuje na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 19:49 Puncocha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám pancéřníčka skvrnitého resp. dva. Ale jednomu už týden roste břicho sotva se udrží rovně. Je možné že má v sobě jikry? Nebo může mít kílu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 18:25 R Muž romant [27987] Re: pospa
eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 18:15 Muž pospa [0] – panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, jeden muj pancernicek panda ma na boku nejake svetle skvrny, chtel bych se zeptat jestli je to plisen nebo neco jineho a cim to pripadne lecit.
dekuji za odpoved pospa
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:41 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Obávám se, že bez rozboru pod mikroskopem, bude odpověď od každého pouhým hádáním a střelbou od boku, ale třeba se najde nějaký střelec, budu sledovat. ;-) Normálka bych vyměnil vodu, lehce zasolil, možno nějaký ten rašelinový výluh. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:37 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Neví to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:29 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Opravdu nevím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:26 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: romant
No už doplavala :-( a mohlo by to být přenosný na ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:21 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Tak tipoval bych to na nějaký problém uvnitř těla té rybky, což považuji za konečnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:09 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co se mohlo stát pancíkovi? teď jsem si toho všiml má v sobě takovou díru asi 2mm hlubokou, a plave tak zmateně a vypadá že za chvílu chcípne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 11:43 Žena Atika [134] Re: Atika
Fotka k příspěvku A tady s tou druhou, která to má míň
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 11:43 Žena Atika [134] Re: Atika
Fotka k příspěvku Tady v hejnu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 11:42 Žena Atika [134] – Odřenina?
Fotka k příspěvku Zdravím, po intenzivním několikadenním tření se na dvou samičkách na stejném místě objevily jakože odřeninky. Lehce jsem zasolila, té jedné se to lepší (ale měla to míň), ta druhá nic moc. Tak jsem jim začala kapat eshu 2000 aby se to nezaplísnilo, ale vypadá to po 7 dnech pořád stejně. Jeto nejstarší samička, kterou kluci otravujou nejvíc, poslední týden fakt denně. Co dál - mám vyměnit vodu a pokračovat s eshou nebo zkusit něco jiného? Jinak je normálně aktivní, baští, chová se jako vždycky. To je ona
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 21:22 Žena niky [13] – bledý pancéřníček
Fotka k příspěvku Zdravím, ráda bych požádala o radu.Vybledla mi největší samice z hejna.Žere, vousky má v pořádku, je aktivní a zdá se mi i pěkně zajikřená. Jen ta barva už není co to bývalo, ostatní ryby jsou OK, sytě vybarvené, čilé.Mám se o ni obávat, nebo je to v pořádku? přikládám foto... díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 19:02 R Muž romant [27987] Re: MAJNLaANET
Bakteriální nákaza, takto vypadající jedinci už to nedají a poplavou na druhej břeh. Ti, co ještě mají nějaký vousky bych přeléčil v separé nádrži Bactopurem direct dle návodu. Příčiny? Obvykle voda, tedy méně vhodné prostředí, jenž dovolí rozběhnout se těm bateriálním nezdobám, toliko ve stručnosti bez studia nádrže kde jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 18:52 Žena MAJNLaANET [0] – všechno špatně
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. AKvárium máme asi 10 měsíců.První obyvatelé byli pancéřníčci panda 7ks. Zjistila jsem že jeden se ztratil další je pořád schovaný a nechodí se najíst(bez vousků).Ostatní: vousky mají buď po jednom nebo hodně malinké a nebo vůbec. Dříve si plavali v akváriu po celý den. Společně i zvlášť. Teď jsou pořád schovaní a vylízají jen na jídlo. Co se děje? Snažím se je pozorovat ale nevidím že by měli z nějáké ryby strach.Dno máme od začátku stejné. Vodu měníme každý týden 1/3 poctivě. Bojovali jsme s ruduchou a boj vyhráli a pak tohle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 10:07 Žena Turbínka [2558] Re: Didin
Každý rybě chvilku trvá než ji něco dodělá hmm Já většinou po týdnu intenzivní vodoléčby, zasolování (nebo zatorbenování) a solných koupelí jsem si sama před sebou obhájila, že víc už udělat nemůžu, a že konečné řešení bude nejlepší pro rybu samotnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 10:06 R Muž romant [27987] Re: Didin
Tak to bude ještě nějakj čas vzdorovat, ale umoří ho to. Za mě, poslat na druhej břeh hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 10:03 Muž Didin [0] Re: romant
Dík za odpověď. Jenomže on to tak má asi už 14 dní a furt žije. Jinak žádné viditelné poranění, nebo plíseň namá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:53 R Muž romant [27987] Re: Didin
Zřejmě načatej nějakej vnitřní orgán, což je povětšinou konečná, Vyměnil bych vodu a když se to nebude do několika hodin lepšit, poslal bych ho na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:53 Žena Turbínka [2558] Re: Didin
Nejspíš načatej plynovej měchýř, což z mojí zkušenosti byla většinou konečná :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:51 Muž Didin [0] – Pancéřníček
Zdravím všechny. Nevíte co je mému pancéřníčkovi a jak se to dá léčit?? Video asi nejde vkládat, takže se pokusím to popsat. Je prostě nějaký divný. Jakoby nemohl normálně plavat, ale točí se pořád dokola, otočený naopak a snaží se nadechnout. Je jako polámaný vrtulník :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 13:29 Muž buchcikbel [0]
Včera jsem ho vytáhl, měl v sobě díru až k orgánům, měl teda tuhý kořínek. Usnadnili jsme mu to. Šneci ho už žrali zaživa. sad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2014 13:22 Žena Turbínka [2558] Re: aquarista
Bohužel tohle už vidím jako konečnou. Usnadni mu cestu na druhej břeh, ta rybka už se trápí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 13:19 Muž buchcikbel [0]
Fotka k příspěvku Pancéřníčkovi už asi není pomoci, v bříšku má díru, nechává se sežrat šneky. leží u hladiny na rostlinkách a mění polohu z hlavou dolů na hlavou nahoru... dojíždí. sad
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek--nemoc?od=601