Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:36 Jakub09 Re: romant
Šneka tam má a je tam i jedna bojovnice. Bohužel dostal jsem ji a nebylo kde ji dát. Akvarko mám již 2 týdny. Krmim co 3 dny. A ob den mění 1/3 vody ale NO2 mám pořád kolem 2 mg/L měřeno testem od Rataje. Tak nevím co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:24 R Muž romant [27987] Re: Jakub09
Obvykle tato doba trvá kolem třech týdnů, tedy za předpokladu, že ony bakterie po dobu záběhu měly co žrát(přítomnost šneků, občasný zakrmení sušeným krmením). Pokud by jsi to chtěl nějak měřit, tak ve vodě se již nevyskytují NO2 a je tam přítomen pouze NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:20 Jakub09 – Bakterie ve filtru
Chtěl jsem se zeptat jak poznám že mám již akvárium založené. Že se již ve filtru utvořit bakterie. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 19:15 Hofy Re: vaaclav
Tak ona predstava, ze to je stoupajici "proud" neni tak horka. To neni zadny proud, ale pomala cirkulace, ktera zadny bordel nezvyri a ten kabel netopi porad a uz vubec tim nevytapim akvarium misto klasickeho topitka. :) Jako cetl jsem an to chvaly, tak jsem to zkusil a uvidime, co se stane. Rikam, ten kabel neni videt, tak kdyz bude problem, smiknu ho a bude po ptakach, ale pro jistotu jsem ho tam dal, ikdyz ta jeho cena neco pres 3000 je hrozna a mrzelo by to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 18:38 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hofy
Nikdy jsem to v akváriu neměl ale stoupající aklesající proudy můžou vířit bordel ze dna po celém akváriu a odvádět živiny ze zásobního substrátu. Jinak o to aby nezahnívalo dno by se měly starat prosperující rostliny a jejich kořeny. Někde jsem slyšel že by se s tím neměla vyhřívat úplně všechna voda ale právě jen trochu dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 17:57 Hofy Re: vaaclav
Ja ten kabel mam defakto mezi substratem a sterkopiskem. Diky prisavkam a napnuti je ten kabel zhruba 1,5 cm nad urovni dna akvaria a substrat mam asi 1,5 cm take. Pak je tedy kabel a nad kabelem podle pozice akvaria 2-5 cm sterkopisku. Cetl jsem, ze diky tomu ziskam vyborny pudni filtr, nebot ohrivana voda bude z pisku stoupat nahoru a bude nasavat vodu studenejsi a predejde se tak i hnilobnym rpocesum v podlozi. Tak uvidime. Pri nejhorsim se to da vypnout a odstrihnout nuzkama :). Ten kabel ma termostat a vi, kdy se ma zapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 17:08 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Taky jsem si na to vzpoměl, jak jsem u kabelu neustále registroval vznášející se bordýlek, pravdu neměl jsem zásobní substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 17:05 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hofy
Nevím jestli je zrovna vhodné mít v zásobním substrátu topení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 16:11 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Hofy
Mě se to jako začínajícímu líbí moc, hodně povedená je ta tapeta, to je teda mazec, třeba si od tebe nechám poradit jak na rostliny až to bude aktuální...na závěr, pěkné moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:45 R Muž afc1886 [14727] Re: Hofy
První připomínka je ať založíš prezentaci. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:29 Hofy – Mé druhé akvárium
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zde pochlubit se svým 2. akváriem. Již cca 2 roky mám doma 60l akvárium a víceméně se vše daří až na jednu epidemii Moribundusu, kterou jsem zvládl za pomocí roztoku soli a zvýšené teploty eliminovat a občasného výskytu řas.
Tak jsem si po té 2 leté pokusné laboratoří pořídil Juwell Vision 180 a osadil jsem to méně náročnými rostlinami. Po cca týdnu jsem přidal 4 neonky, které využívám pro rozjetí ekosystému a zároveň je mám jako živé detektory kvality vody. Další osazenstvo se tam chystám přidat za cca 3 týdny, tedy zhruba měsíc po založení akvária. Pod stěrkem je substrát se živinami pro rozjezd rostlin a pod substrátem je topný kabel, někde jsem četl, že to kytkám prospívá jim občas zatopit "pod kotlem" :). Přikládám fotku a budu rád za připomínky, rady, upozornění atd. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2016 23:55 Muž Legioix [574] Re: Maca123
Tak na mřenky pár měsíců zapomen, protože toto jsou ryby do dobře "vyzrálého" akvária. Kupovat mřenky jen kvůli likvidaci přebytečných šneků je totální pi***** a musíme si uvědomit, že mají jiné nároky než jiné akvarijní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 23:40 Muž Maca123 [8]
Mrenky se mi velice zamlouvaji :) na korenu se mi udelala houba, tak koupim sneky, par tydnu na to mrenky a opiju se taky :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 16:32 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Jen mu to neusnadňuj, ať se pěkně naučí o to akvo starat. :-D ano :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 16:20 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maca123
Pokud máš ze šneků strach pořiď si malé mřenky máš na to dost velké akvárium.
rybicky.net/atlasryb/mrenka_trpaslici
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2016 17:35 R Muž romant [27987] Re: Maca123
Promiň, ale plácáš nesmysly. ;-) A s tou helenou, to je ukázkovej příklad, jak se řeší následek, ale nebere se ohled na příčiny. Když budou mít dostatek potravy, tedy spíš nadbytek, tak se budou množit, to je jasný, takže nepřekrmovat, podle potřeby odkalovat dno, nenechávat jim k likvidaci všechny odumírající rostliny, prostě je držet na uzdě tímto způsobem a v drtivý většině případů se nemusí k žádným šnekobijcům přistupovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 17:28 Muž Maca123 [8] Re: romant
jelikoz tam mam i pomerne dost mechu z jineho akvaria je jen otazkou casu kdy vylezou a ja budu schanet snekozravou helenu hmm pak se premnozi zase ona...par by mi jich nevadilo ale ty nevi kdy maji dost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2016 17:13 R Muž romant [27987] Re: Maca123
Já postupuji, jak jsem napsal a nic neměřím. ;-) Až se akvo stabilizuje(ve fázi záběhu se měření čehokoliv nedá považovat za průkazné), tak je dobrý si hlídat dusičnany, aby nepadaly k nule, na to testy nepotřeuješ, stačí mít na hladině několik plovoucích rostlin a podle toho, jak vypadají, (ne)množí se, se dá velmi dobře usuzovat, jak na tom s NO3 jsem. Jinak proti měření naprosto nic nemám. :-)
Edit: Děláš chybu, že se bráníš a jak správně usuzuješ neubráníš se. X-) Stejně jako plovoučky se dá z množství a reakcí šneků ledacos usoudit a zase k tomu nepotřebuji testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 17:08 Muž Maca123 [8] Re: romant
moc diky za odpoved, kdybych skalaru tak urcite hejno, s tema neonkama jsem cetl, ze musi do akvarka jako prvni, prave jsem se ptal v jinem vlakne na alternativu za tu skalaru, moc se mi do nich nechce sad love mohl by jsi mi jeste poradit, co nejdulezitejsiho merit v te vode? staci co2 a no3 nebo pro jistotu jeste neco dalsiho? diky

edit: a co se tyce sneku, tem se branim zuby nehty ( i kdyz vim, ze se neubranim :) ) v drivejsim akvariu se mi premnozili a byl to boj tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2016 16:56 R Muž romant [27987] Re: Maca123
Já vodu měním častěji a víc, klidně denně, ovšem já jsem v této věci extrémista. :) Svítil bych 6-7 hodin, místo přípravku na rozjezd akvária používám sem tam trošku suchýho krmení, velmi záhy, tedy již při založení akvária nasazuji šneky(piskořky, okružáky, levatky). Při intenzivních výměnách vody lze první ryby dávat za 2-3 týdny, ale jenom část finální osádky a stále měnit, když se tolik nemění tak za ty 4 týdny, ale určitě před i po vpuštění vodu vyměnit, zarybňovat po těch skupinách řekněmě v průběhu tří týdnů na finální stav. Pokud skaláru, tak rozhodně ne jednu, ale solidní partu v min. počtu 6 kousků v kombinci s neonkama dávat neonky jako první a skaláry v menší velikosti až se z neonek stanou ryby domácí a skaláry jsou nově příchozí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 16:39 Muž Maca123 [8] – jak dal
ahoj vsem, tak jsem konecne osazel akvarium rostlinkami, ted premyslim jak dal a mel bych na vas par otazek.akvarium (300l, cisty objem cca 220L, topitko Fluval 300W=nastaveno na 25 stupnu, filtr JBL e1501, 2xT8 30W + LED 36W9 jsem osazel nasledujicim:
2x Micranthemum umbrosum
2x Micranthemum micranthemoides
2x Echinodorus bleheri
2x Lilaeopsis novae-zelandiae
1x Ludwigia repens
1x Ludwigia glandulosa
1x Bacopa monnieri
1x Hygrophila polysperma
1x Bacopa caroliniana
1x Cryptocoryne wendtii
1x Alternanthera rosaefolia

pridal jsem pripravek na zabeh akvaria(podle navodu mam opakovat 7. a 14. den)
jak casto mam menit vodu? staci jednou tydne cca 10-15% nebo radeji casteji a vic? jak dlouho svitit? Zatim svitim T8 12 hodin a LED 4 Hodiny pres den, je to malo, moc? Rybky planuji cca za 4 tydny ( podle stavu akvaria), chtel bych neonku cervenou, cichlidku dlouhoploutvou eventualne skalaru. staci nechat akvarium bez ryb a pockat ty 3-4 tydny nebo mam cast tech neonek vypustit driv? (nechci do akvarka davat rybky ktere nechci jen kvuli zabehu, nemam je pak kam dat) co mam zmerit pred vpustenim ryb do akvaria? staci co2 a no3? diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 07:37 Žena Mejtys [7] Re: Legioix
Nebojím se o bettu, ale spíš o akvárko. Abych nenarušila nějaké procesy. Navíc se v něm budu ještě dost hrabat. Beťák Hermés (též zvaný Hermelín) už jistě zažil mnohé. Když jsem viděla, jak je mají ve zverimexech v miskách jak od vlašského salátu ... no fuj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 06:40 Muž Legioix [574] Re: Mejtys
Pokud je ta Betta od vánoc v novém akváriu, tak bych to neřešil a klidně bych ji předělal do toho většího hned. To v kterém je ted stejně zaběhnuté není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 06:29 Žena Mejtys [7] – Nové akvárium
Od pondělí zabíhám nové akvárium. Napadlo mě, zda by nebylo plus, přidávat do akva vodu z provizorního ubytování mé Betty. Vzhledem k denní výměně vody, tam má všechny hodnoty prakticky na nule a tak nevím, zda by to vůbec k něčemu bylo. Dost jsem toho přečetla, ale stejně si vůbec nejsem jistá, co a jak. Raději se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2016 01:12 Muž Horác [3942] Re: MartinezMF
No ... do maličkého akvária nejlépe nějaké drobnolisté ... Ale mě se neptej ... radit s miníčkem, to by ode mě byla troufalost ... na takhle malou nádrž nemám dost zkušeností :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:32 MartinezMF Re: Horác
Ano. Ted jsem docetl. Spise me zajima jaky by jsi mi doporucil rostlinky do meno akvarka ty? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2016 22:26 Muž Horác [3942] Re: MartinezMF
co nejvíc ... (četl jsi alespoň jeden z těch odkazů, co ti sem lidi dávaj?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:22 MartinezMF Re: afc1886
Ok a kolik tech rostlinek mam poridit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:20 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
To musíš vyzkoušet sám,buď bude moc silný proud,nebo slabý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:12 MartinezMF Re: afc1886
A ten regularor filtru mam mit na max nebo zavreny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:50 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
přisávání,ani vzduchovací motorek nepotřebuješ,vždyť okysličuješ vodu čeřením hladiny.
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:44 MartinezMF Re: afc1886
A co je lepsi to prisavani jak je na ytubu nebo ta rampa? A je potreba i vzduch. motorek do toho 16l akvaria, kdyz mam ten filtr ci ne?
Edit-A k tomu filtru jak ho mam mit otevreny? Je tam regulator tak jestli na max ci ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:41 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
www.youtube.com/…
Edit-nemusíš ho mít,stačí to čeření hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:37 MartinezMF Re: afc1886
A kam patri to prisavani? Koukal jsem i do manualu ale tam jsem nic nedocetl ani nenasel. Popr je dulezity ho tam mit ci ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:36 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
Určitě jsi viděl v nějakém akváriu jak z filtru letí bublinky,tak to je přisávání vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:34 MartinezMF Re: Legioix
A kolik tak tech rostlinek? Mohu se jeste zeptat jak je na fotce ta hadicka k cemu je dobra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:28 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
Rostlinky seženeš skoro v každé akvaristice,nebo tady rybicky.net/inzeraty/ .Vodu co se dá,každá kapka dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:28 Muž Legioix [574] Re: MartinezMF
Rostliny seženeš v akvaristice, filtr nechej běžet non-stop, pokud tam nejsou rostliny, tak je zbytečné svítit. Vody tam je tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:25 MartinezMF Re: afc1886
A kde se daji sehnat rostliny? A filtr a osvetleni nechat ted bezet ci ne? A vodu dolit kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:22 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
Rybky se pořeší tady rybicky.net/forum/4363 ,ten hrad a mušle dej opravdu pryč a hlavně tam dej teď rostlinky a přilej vodu.Filtr máš dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:22 Muž Legioix [574] Re: MartinezMF
Ryby až za měsíc. nejdřív si vyřeš ty rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:18 MartinezMF Re: afc1886
Fotka k příspěvku Takto? A ty trysky z ty rampy jsem otocil na protejsi stranu aby cerila hladinu, ok? Tudiz vzduch. motorek neni potreba ze? A jake rybky do akvaria a po jakem case?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:15 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
S rampou jde podle obrázku na krabičce otáčet,tak jenom otoč rampu podélně ke kratší straně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:15 R Muž romant [27987] Re: MartinezMF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:14 MartinezMF Re: afc1886
Takze filtr mam dat na kratsi stranu a rozstrikovaci rampu nechat tesne pod hladiou a otocit smerem na druhou stranu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:11 Muž saint21 [11] Re: MartinezMF
Myslim, ze je to lehce nevkusne, roztrikovaci rampu dej tesne pod hladinu at ji lehce ceri, smerem na protilehlou kratsi stranu. Treba nekdo znalejsi bude mit jiny nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:10 R Muž afc1886 [14727] Re: MartinezMF
Filtr máš dobře,akorát bych tu rampu dal podél kratší strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:07 MartinezMF Re: saint21
Proc? Mohu se zeptat jak spravne ponorit tn filtr a kam nasmerovat tu tycku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:51 MartinezMF – Dotaz na nové akvárium.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, letos jsem dostal k Vánocům své první akvárium. Dokoupil filtr, osvětlení, dekorace. Akvárium je 16l. A chtěl bych v něm chovat pár neonek. Tudiz bych se Vas chtel zeptat kolik byste mi jich do 16l akvaria doporucili? Potom bych mel dalsi dotaz jak spravne mit filtr ve vode kolik ma byt ta tycka od filtru pod hladinou? Jestli budu potrebovat vzduchovaci motorek ci ne? A v posledni rade bych mel dotaz na jaky filtr z tech dvou co jsou na fotce mam pouzit a na co je ta tycka s hadickou, ktera byla u toho filtru a kam s ni? Zda-li je potreba ci ne. Dekuji predem za odpoved!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 15:28 R Muž afc1886 [14727] Re: Jespe
1-někdo mění denně,někdo klasiku jednou týdně.Já bych šel zlatou střední cestou u tak velké nádrže.
2-kytky bych dal hned a né za týden,a svítil zatím třeba 5 až 6 hodin.
3-stačí,ale ne jenom jednou,změřil bych to třeba 3 dny po sobě,před vypuštěním ryb.
4-Tak záleží na tom co naměříš,ale před a po vpuštění bych taky vyměnil část vody.
Teď by pomohlo třeba přidání pár šneku,nebo lehce nasypat sušené krmení,aby se nastartovala nitrifikace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751?od=701