Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:06 Jaenne Re: Wexelo
No první asi je si říct, co způsobuje tvrdost vody? Jsou to hlavně CaO a MgO a některé kovy, záleží na zdroji vody. A aquaregulátor umí vázat těžké kovy. Dle současných norem se vyjadřuje jako suma vápníku a hořčíku v mmol/l. A na staupnici o 5 bodech, jsem na 4 místě podle místích měření. Třeba pes nepije ani převařenou vodu, ale balenou a problémy s abnormální tvorbou zubního kamene ustaly. A tenhle tip mám od člověka, co má stejnou vodu jako já. A to čistim každých 14 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:49 Wexelo Re: Jeanne
Tak to mi určitě prozradíte jakým způsobem vám akvaregulátor změní tvrdost vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:44 Jaenne Re: Premda84
původně jsem se jí chtěla taky vyhnout, ale předevčírem mi přes noc zničeho nic uhynulo 50% parm duhových a krunýřovec, byl to mrzák, ale přežíval. Nepřišla jsem na to proč, správná teplota, filtrace, dostatek živých rostlin. Měla jsem podezření na infekční vodnatost, ale to se mi podle příznaků neprokázalo. A to v tom akvárku byly Čichavci, kteří jsou náchylní na kvalitu vody. Jediný co to mohlo bejt je otrava. Ted jsou ve společným akvárku duhový, čtyřpruhy, královská, čichavci a krunířovec a naprosto v pohodě. Ten aquaregulátor ti upraví i tvrdost vody. U nás třeba voda je hodně tvrdá a potom, co jsem je dala do akvárka, kde ho používám musím říct, že se mi líbí víc. hejnují se, jsou ve výšce akva, kde mají bejt, jsou čilejší. Obávám se, že se nevyhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:42 Wexelo Re: Jeanne
Akvaregulátory a podobný blbinky jsou v celku zbytečný a sůl ve většině případů taky. Jak psal Johan, rybí osádka se má vypouštět postupně a né na jednou. Hlídal bych hodnoty, případně vyměnil část vody. Sůl je v tomhle případě zbytečná a akvaregulátor taky ;-) . Já osobně sůl ani akvaregulátor nepoužil a taky žiju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:32 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Jaenne
Žádnou chemii jsem zatím neaplikoval - pokud to bude únosné tak bych se jí rád obloukem vyhýbal :-) , ale děkuji za tip...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Premda84
Nedivte se tomu, když tam dáte všechny ryby naráz. V ideálním případě se mají dokupovat postupně, aby si na to "konzumenti dusíku" měli čas zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:08 Jaenne Re: Premda84
Ahoj, dávals do tý vody aqua regulátor?
mě bylo poraděno od kamarádky, co mají ryby desítky let a několik akvárek, dát do novýho akvárka polívkovou lžíci soli a aquaregulátor. Tu lžíci dávám na 60l. A po 14 dnech, kdy měnim 2/3 nebo 1/3 vody a čistim dno tam dám ješte trochu toho aquaregulátoru a po měsíci dávám lžičku soli. Fakt je, že od tý doby nemám problémy s vodou. Ale třeba bude mít někdo lepší radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:02 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Zhoršení stavu vody - poraďte prosím
Zdravím - akva jsem založil 28.1.2010 - nechal zaběhnout a dle testů když vše bylo v pořádku - NO2:0, NO3:10 jsem minulou Sobotu tedy 13.2.2010 vpustil rybí osádku - jinak vše potřebné v mé prezentaci - www.rybicky.net/…
Dnes jsem zkusil změřit celkovou tvrdost, NO2 a NO3 a jsem trošku "v šoku".
Celková tvrdost mi klesla na 6, NO2 mám měřitelných cca 0,1 mg/l a NO3 mi vystoupalo na cca 40mg/l...
V Sobotu plánuji provést cca výměnu 20 litrů vody, vyčištění filtru a odkalení dna - chtěl bych se zeptat - je to dostačující a je tento "stav" normální a časem se upraví anebo je na místě zvýšená péče a popř. jaká?? díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 02:04 Muž paia [3] – Re: filipsi
dobrá, bral jsem těžké kovy jako alkaloidy, zbytečně všichni slovíčkaříte... jen jsem si popletl prostě cizí slova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 19:58 marsz
Taky mám pocit, že jsem čaroděj. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 18:17 Muž Yirka [9131] – Re: paia
Když si to člověk přečte, diví se že mu vše šlo od začátku a teď roste a prosperuje bez jakékoliv chemie..... Nejvíce se mi líbí ta věta že to všemu pomáhá jen růstu řas ne. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 17:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: paia
Výrobci a prodejci chtějí svůj výrobek prodat, tak se toho napovídá... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 17:18 Muž navik [908] - Sumci – Re: paia
...myslím, že místo opisování či kopírování delšího textu stačilo napsat "ano, o odstraňování alkaloidů není v návodu opravdu ani slovo..." - alespoň já ho tam nevidím hmm ;-)
EDIT: tak dlouho jsem formuloval a kontroloval, až byl filipsi rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 17:12 Muž filipsi [1295] – Re: paia
A kde jsou ty alkaloidy ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 10:00 RAP
pancéřníček napsal:.....takže de facto vyjde nastejno nasazení rybky nebo vhození krmiva do ještě prázdného aq bez ryb.....
Dříve se doporučovalo po založení akvária, vypustit do něj několik dospělých perlooček. Tím se zabránilo nadměrnému rozvoji prvoků a řas a ještě bylo co pozorovat. A nově nasazené rybky zajištěné krmení. Jenže tenkrát se voda tolik chemicky neupravovala a daphnie se našly v každé louži. Ještě před 20lety jsem to praktikoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 09:30 Muž navik [908] - Sumci
paia napsal: ...nejedná se o nic strašného, jen úprava vody z kohoutku, aby se odstranily škodlivé alkaloidy a chlor ...

Pokud Vaše vodovodní voda obsahuje alkaloidy coze , tak bych neváhal tu vodičku, jež je odstraní použít také :-), ale jsem si jist, že v tom návodu není o odstraňování alkaloidů ani slovo, neb by se to dalo považovat za šíření poplašné zprávy (...asi jste se překoukl ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 00:27 Muž pancéřníček [168] – Re: filipsi
Jen předávám dál informace,které se mi podařilo zjistit.Nic víc,nic míň :-) A pokud jde o ČOV,tak ony dodávané bakterie jsou sušené.Takže žádný vodičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 00:12 Muž filipsi [1295] – Re: pancéřníček
No prave, je to zhusta diskutovane, ruzne spekulovane, co v tom vlastne je. Ja se o tom odvazim vyslovit pouze take spekulaci, bez toho, aby se udelal mikrobiologicky a chemicky rozbor. Proto me prekvapilo tve deklarovani o kolik dni presne to prospeje, a co tam ve skutecnosti je.
Trochu mi s tim vsim nesedi, ze by se renomovane firmy opovazily primo tvrdit, ze neco obsahuje v nejake bakterie, kdyz neobsahuje. To uz neni prikraslene reklamni tvrzeni, ale bohapusta lez. Ac si sam tyto bakterie takhle balene nedokazu predstavit, fakt je, ze do cisticek se (krome mnoha podivnosti) dodavaji i seriozni bakterialni kultury. Tak pockam na nekoho, kdo se tomu podiva na zoubek hloubeji, nez jen spekulacemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 00:05 Muž pancéřníček [168] – Re: filipsi
Na jednom z těchto výrobků se píše,že to je speciální směs různých vysoce kvalitních čistících bakterií,ale když se člověk snaží získat přesné informace,co v tom výrobku vlastně je,tak se dozví velký kulový.Takže jediný,co jsem se dozvěděl z více zdrojů je to,že s největší pravděpodobností tam žádné čistící bakterie nejsou,ale jen jednoduše řečeno živiny důležité pro rychlejší vznik a rozvoj různých druhů čistících bakterií.(takže de facto vyjde nastejno nasazení rybky nebo vhození krmiva do ještě prázdného aq bez ryb)Taky by mě zajímalo co tyto výrobky vlastně přesně obsahují,jaké je jejich jmenovité složení,ale když to není napsáno ani na těch výrobcích,tak co si potom má člověk myslet... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 23:59 marsz
No, mezi námi, někde níž jsem psal, že kouzelné vodičky nepoužívám. No, a akvárko jsem z různých důvodů zabíhal nejdýl tři dny. Jen jsem se zastával Paia a jeho vodičky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 23:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marsz
Ve vodovodní vodě, propraném substrátu apod. je tolik živin, že tam ještě dávat hnojivo, no nevím :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 23:45 Muž filipsi [1295] – Re: pancéřníček
Mas nejake podrobnejsi informace o slozeni techto "vodicek"?
Samotneho by me zajimal obsah techto diskutovanych produktu. No, treba si spousta lidi nadelila lidlovsky mikroskop, a mrknou se alespon po viditelne strance ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 23:40 Muž pancéřníček [168]
Tzv. startovací bakterie(ve skutečnosti tyto vodičky obsahují podpůrné látky pro rychlejší rozvoj,lépe řečeno pro snadnější kultivaci,nitrifikačních bakterií) urychlí záběh aq asi jen o 4 dny.Což vzhledem k ceně těchto přípravků je docela mizerný výsledek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 23:29 marsz
Akvárko, tedy spíš kytky nezačnou růst bez živin. Buď je tam naliju nebo tam hodím hned nějaké rybky. Jak tady sleduji, tak někteří ten rádoby záběh tropí týdny. Jsem spíš pro kouzelnou vodičku, než pro tři týdny záběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 22:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: marsz
Do nově založeného akvária už bych vůbec nedával hnojivo X-) A startovací bakterie o těch si myslím své ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 22:39 marsz
Vždyť to může být jen trochu hnojiva a nějaké startovací baktérie, a tak. Co z toho děláte za vědu? Sám se takových věcí štítím, ale to neznamená, že jsou to nějaké jedovaté sračky. Když se zakládá akvárko na zelené louce, tak to určitě může přijít vhod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 21:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: paia
A máš snad prokázáno že bez té chemie to nejde? Škodlivá nebude ale ani ku prospěchu akva nebude X-) Čím méně chemie tím lépe, raději se snažím vytvořit biologickou rovnováhu, než pořád něco řešit chemií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2009 19:57 Muž paia [3]
doklwnik napsal: Ukázkový akvarista, jenž věří v chemii...

ukázková přehlídka paušalizování, aneb zpátky na stromy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 19:56 Muž paia [3]
ano, doporučuje návod dodaný k celému setu a jelikož jsem zatím nepozoroval žádné zhoršení vlastností, nemám důvod tomu nevěřit. navíc nejsem jediný, kdo tu chemii od nich používá. nejedná se o nic strašného, jen úprava vody z kohoutku, aby se odstranily škodlivé alkaloidy a chlor a pak hnojení pro kytky. nebo má snad někdo prokázáno, že tyhle jejich přípravky něčemu škodí??? zatím jsem nikoho takového nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 16:52 Muž fantuomas [35] - Rostliny
paia napsal: taky jsem zákal nepozoroval, buď jsem měl štěstí a nebo své vykonala chemie od Dennerle, kterou je doporučeno použít.

.. doporučuje zrejme leták od samotnej firmy alebo postup pre založenie akvária - príručka (od firmy:) )
alebo predavač v obchode : D ..nechcem nijako dehonestovať tieto výrobky, len ma upútalo to " je doporučeno použít...", nech žije marketing..;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 16:04 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: paia
Ukázkový akvarista, jenž věří v chemii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 15:02 Muž paia [3] – Re: Sid
taky jsem zákal nepozoroval, buď jsem měl štěstí a nebo své vykonala chemie od Dennerle, kterou je doporučeno použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2009 14:53 Muž Sid [6637] - Rostliny
...trebárs 100 l.. človek nechá odstáť vodu pár dní a potom naleje 10 l "starej" vody..nedosiahne sa tým, že akvárium akoby infikujem baktériami a teda rýchlejšie sa ustáli ?? nevravím že hneď...
Nemám nic proti přídavku vody ze zaběhlého akva, ale nemyslím si, že by se tím nějak "měřitelně" urychlil záběh toho nového. Vymačkání náplně zaběhlého filtru, to je něco jiného... :-)
...ja som do svojej 15-ky novej dal viac ako polovicu vody z veľkého akva..a predišiel som bielemu zákalu napr...a na druhý deň si v ňom krevety veselo plávali...?? (plávajú do teraz)...
Tak to buďte rád, že vám to vyšlo. :-) Zásluhou té poloviny vody z velkého akva to ale bylo sotva. Spíš náhoda. :-)
Já při zakládání akva používám čerstvou vodu z vodovodu a zákal mívám jen mechanický, který během 1-2 dní mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 12:06 GERRY
asi si nájdem chcovatela lebo to len kupujem a stále to skapína :-| ale vždy ostane len samec hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 12:05 GERRY
nie tie mám v tom zabehnutom :) asi tak rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 12:03 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: GERRY
To je máš v tom nezaběhlém akvárku?
Jinak zkus jiného chovatele (z prodejen si dotáhneš bůhvíco,ale ne ze všech..) a nekupuj je, dokud se to akvárko pořádně nezaběhne. Pak ti to může vyzdechat vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 12:00 GERRY
a mám ešte dotaz chovám aj krevetky BABAULTI kupil som 2 kusy 1samca a 1 samicu a na druhý den mi pošla samica ,potom som kupil dalšiu samicu a tá záhadne zmizla nato som k samcovi dokupil samicu a tá dnes pošla :-( mám ich spolu s cherrynami a tie suu v poho čo to može byt :-O su to mladé krevetky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:55 GERRY
počkám tak 2 týždne a potom dolejom vodu zo starého krevetkárka a velmi dakujem za ochotu X-) :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:52 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Sid
nie-je to tak?..nwm myslím že som to "niekedy niekde" čítal..predsa keď je nové "sterilné" akva..trebárs 100 l..človek nechá odstáť vodu pár dní a potom naleje 10 l "starej" vody..nedosiahne sa tým, že akvárium akoby infikujem baktériami a teda rýchlejšie sa ustáli ?? nevravím že hneď...,
..ja som do svojej 15-ky novej dal viac ako polovicu vody z veľkého akva..a predišiel som bielemu zákalu napr...a na druhý deň si v ňom krevety veselo plávali...?? (plávajú do teraz ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:52 GERRY
ja tam chcem dat 20litrov vody zo zabehnutého krevetárka tam mám aj moje krevetky :) a tá neritina má čo jest na rastlinách su hnusné riasy rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:37 Muž paia [3] – Re: GERRY
já budu čekat cca 3 týdny, dýl to stejně nevydržím. okružáci se mi už zabydleli a začali se úspěšně množit. jen bude teď přes svátky akva bez dozoru, tak doufám, že až po novém roce roce přijedu, tak doma nenajdu přírodní katastrofu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:37 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: GERRY
Ale no tak, rybky ani živočichové se do akvária nedávají dříve jak 1-2 týdny po založení..
Zajímalo by mě, co tam ti řasožrouti, jako jsou neritiny a krunýřovci jednopruzí budou žrát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2009 11:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: fantuomas
...prilej zopár litrov vody z nejakého zabehnutého akvária to by mohlo tvoj proces zabiehania akva urýchliť...
Sotva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:02 Muž fantuomas [35] - Rostliny
ak máš možnosť...prilej zopár litrov vody z nejakého zabehnutého akvária to by mohlo tvoj proces zabiehania akva urýchliť.., ja som takto už na druhý deň nasadil krevety a rybky..-bez ujmy, ale to bolo 15 l akva a viac ako polovica "starej" vody..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:00 honza – zaběhnutí
no tak je tam nech elepřece jenom pro jistotu je pozoruj třebe dvakrát deně jestli jsou ok kdyby ne tak je stama vyndej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:57 GERRY
no mám tam 2 Ampulárie , jednu Neritinu a 2 Piskorky :) prvý den sa správali čudne ale včera po pridaní korena je všetko OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:54 honza – zaběhnutí
no..chvíli je pozoruj jestli se nechovají divně nebo něco..a jestli ne tak je tam nech a dej jim tam nějaky šneky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:51 GERRY
a do akva som dal 2 prísavníkov jednopruhých môžu tam ostat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:49 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: GERRY
Pro krevetky se musí vytvořit správná biorovnováha, nějaké řasy, jimiž se krevetky hlavně živí. A aspoň se ti rozrostou rostlinky a dáš krevetky do zaběhnutého akvárka. Můžeš čekat klidně i dva,tři měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:44 honza – zaběhnutí
ja čekal měsíc mužeš i víc ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22 23

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 30674x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria?od=1001