Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování Malawi

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Zařizování Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 19:17 Muž Robča08 [3] Re:
Tak všem moc díkec za ty rady ohledně toho dna. Zítra se stavím do mountfieldu a asi ho vemu. No a ještě ohledně těch cen v akvaristikách-včera jsem se vcelku dost naštval když jsem si chtěl koupit keramické kroužky do filtru od atmanu. No a prodavač po mě chtěl za 1 balení 80kč coze . Tak jsem mu řekl, že děkuju, ale nechci je. Oak jsem šel do 2hé akvaristiky a tam je měli za 44kč. To je co. A někde je prodávají i pod 40kč. Takže ceny v některých akvar. mě někdy pěkně dovedou vytočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 15:24 Muž capko [40] Re: Robča08
Ja mám pri Malawi jemný kremičitý piesok zo stavebnín o zrnitosti 0,3-0,9mm a je to v pohode ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 09:44 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Dušan2
no to sou no..jednu rybku jsem koupila od chovatele za 4kc (pred rokem) a ve zverimexu koukám 20.. tet si vemem 500litru akva takze asi víc nez 50rybek to by byl ve zverimexu majlant.. 4*50=200 a 20*50=1000 no hrůza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 09:26 Muž Dušan2 [1] Re: l3nka
Kdyby jen dvakrát dražší, v akvaristikách sou ty ceny šílený coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 09:06 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Dušan2
no ten pisek je pod tím ;-) na tom je nahazeny sterk .. dali jsme ho tam kdyz jsme daly tlamky pryč... vice lidi v mem okoli co znam si ten pisek z hornbachu koupilo a jsou spokojeni :-) kupovat 2x drahsi pisek nekde ve zverimexech mi prijde jako zbytecne utraceni penez..stejne nikdo nepozna jestli je z hornbachu za par korun nebo ze zverimexu za jednou tolik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 08:59 Muž Dušan2 [1] Re: knutt
Záleží na zrnitosti, ale co sem koukal tak od rataje stojí kolem 40 kč 2 litry což je dost drahé. Když se podívá na malawi prezentace, tak je to křemičitej písek, to je přesně co prodává moutfield, já s nim sem spokojenej a myslím že ho dává většina lidí k tlamovcům. Není tak drahý a tlamovcům se líbí, stále v něm hrabou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 08:52 knutt Re: Dušan2
Nemám z tlamovcema a vůbec cichlidama zkušenosti, ale co třeba říční dno od Rataje? Je to fakt skvělí písek do akvária, mám ho v jednom akváriu jako přikrývku starého dna a v druhém jako přídavek ke štěrku, nemůžu si ho vynachválit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 08:45 Muž Dušan2 [1] Re: I3nka
Pro tlamovce se mi zdá ten z hornbachu dost hrubý, pokud je to ten z prezentace na těch 412 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 08:36 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Robča08
kup si jemny pisek muzes ho koupit i v hornbachu oddeleni staveb nebo tak nejak..jeden velky pytel stal kolem 60kc my jsme na nase 400L akva vypotrebovali necelé 2 pytle ;-) predtim nez ho tam das ho ale musis PORADNE proprat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 08:10 Muž Dušan2 [1] Re: Robča08
Já sem dával písek do filtrace od Mountfielda, má zrnitost tuším 0,6 - 1,2 mm ale to nevím přesně, jinej nemá. Stojí kolem 130 kč za 25 kg. Rybkám se moc líbí a co sem koukal tak ho dávají dost. :-)

Edit: Našel sem odkaz, ale na obchodě ho měli o něco levnější.
www.mountfield.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 07:14 Muž Robča08 [3] – dno v malawi
Ahojte, potřeboval bych poradit ohledně dna v malawi. Může tam být i obyčejný štěrk zrnitosti od 2mm- 1cm? Jestli to neublíží rybkám když budou třeba rýt ve dně nebo tak? Nebo mám raději koupit jemný písek. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 17:43 efka Re: juro127
Já tam mám písek, co se dává do bazénové filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 10:39 Muž wladys [291] - CichlidyRe: rolandmynar
Určitě to může být písek ze stavebnin.Taky ho používám,jen budeš muset trochu více propírat.Je vněm dost bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 10:42 rolandmynar Re: wladys
No jasně, že ne. Ale asi by taky stačil ne? (si myslím)
Ten pouštní je jako hladká mouka, skoro žádné zrnka. Zase se ale tlamovcům dobře stěhuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 10:22 Muž wladys [291] - CichlidyRe: rolandmynar
U nás ve stavebninách stojí 270,- půl kubíku. smich
To ovšem není pouštní písek.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 22:17 rolandmynar Re: hanz
No já mám náhodou i 5kg jemnějšího. Je to pouštní písek, ale když jsem přijel domů a podíval se na účtenku z obchodu (neboť jsem platil kartou) tak jsem se málem vyvrátil. 5kg mě vyšlo na 270,-Kč. U nás ve stavebninách stojí 270,- půl kubíku. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 21:48 Muž wladys [291] - CichlidyRe: juro127
Já používám obyč písek z pískovny...velikost zrn je většinou kolem 1mm,ale jsou tam i větší kousky.Pokud se snažíš o co nejvěrnější napodobení biotopu,tak rozhodně v malawi není bílý písek.V jezeře je více druhu písku,ale bílý tam nenajdeš.Barvy jsou spíše do žlutohněda. ;-)
www.cichlid-forum.com/… na obrázcích jsou vzorky písků z některých míst Jezera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 21:29 RAP Re: juro127
Kup si písek do pískové filtrace bazénů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 20:19 Šámes Re: juro127
prostě bílí jemný písek..to uvidíš že je to písek a ne kameny.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 20:18 Muž hanz [27] Re: juro127
:) Kdyz sezenes min jak 1mm tak asi ten
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:45 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: juro127
křemenný písek (zrno cca 0,1 - 0,4)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:32 Muž hanz [27] Re: juro127
1-2 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:31 Muž juro127 [6] – pisek do malawi
pls aku velost zrnok piesku mam dat do akvarka biotopu malawi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 10:58 Roman Re: jardik.cardik
Když budu vycházet z chovu velkých kančíků a zkušeností kamarádů,tak jako nejvhodnější považuji všechny druhy a formy Anubiasů.Dále jsou vhodné silnější druhy rodu Vallisneria a především její největší zástupce V.gigantea dorůstající až 2m.Z kryptokoryn je to dlouhá Cryptocoryne aponogetifolia.Možná se dá použít C.tonkinensis nebo C.balansae.U těch to nevím na 100%.Jedná se o tvrdší zástupce rodu,kteří poměrně dobře snáší tvrdší vodu a ph nad 7stupňů.Z Echinodorusů snad nějaké větší druhy či kultivary,ale i když mají často drsnější povrch listů tak si na nich schutí smlsnou.
Jinak taky záleží na rybách,které si pořídíš.Tak třeba rod Tropheus jako typický okusovač řas se do rostlin rád pustí,ale takoví zástupci rodu Dimidiochromis spíše využijou rostlin jako úkrytu při lovu.Jsou to dravci a tak nemaj důvod rostliny jakkoli devastovat.Třeba jako naše štika.Při lovu se snaží využít jakoukoliv věc ve vodě k maskování a pak prudce vyráží.
Takže opravdu záleží co bude v aqa za ryby.Někdy je třeba udělat nádrž úplně bez rostlin a silně svítit.aby se vytvořilo spousta řas pro ty druhy ryb,které jsou na nich potravinově závislé. :-)

Jinak jsi se ptal na chovatele afrických cichlid.Pokud jsi zatím nic nenašel,tak se koukni do posledního čísla časopisu Akva Tera Fórum a tam je v inzerci spousta nabídek přímo od chovatelů ;-) č.8,2006
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 15:13 jardik.cardik – kiticka
a co rostlinky poradi nekdo ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 08:10 Roman Re: jardik.cardik
Jestli Tě zajímaj filtry tak jsem o tom psal v odkazu nové 300l akva a další kolega tam dal pěkné odkazy.Tak si to nastuduj a pak bych řešil obsádku aqa.
Co se týká těch ho... tak o tom je ta filtrace.Afrika=vysavač,zrovna tak Americké cichlidy.Ty je maj ještě větší :-).....(jak od koně) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 16:54 jardik.cardik Re: Roman
Řikaš menší. Ale na bilem musi být vidět každe ho... ne? A musi se to blbě odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2006 16:53 Roman Re: jardik.cardik
Vetšina afričanů to má vesměs stejné.. Bílej písek,láva,anubiasy a velké kryprokoryny (jediná rostlina co mu neokusujou). Dále moje technika. Osvětlení Giesemann-halogen 150W. Sice je drahej,ale afrika pod ním vypadá naprosto skvěle. Předtím jsem měl zářivky a je to nebe a dudy. Každopádně to chce velice silnej filtr. Používám Fluval FX. Dá se to vyřešit i levněji ;-)Filtry jsme probírali minulej týden,ale už nevím v jakém odkazu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 16:42 jardik.cardik – super
Ahoj, jak ideálně zařídit Malawi akvárko? Budu mít pravděpodobně Pseudotrophes saulosi spolu Metriaclima magunga.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12660-zarizovani-malawi?od=251