Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální infekce

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Bakteriální infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 17:29 Muž micz [132] Re: LiborSprysl
hele tak to fakt netušim...tak ty bakterie jsou v akvárku pořád.myslím si že to vypuklo kvůli stresu, protože souded tu tejden sekal se zbíječkou elektriku a maj to co sem tak vypozoroval jen tetry a to jsou hrozný plašani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: micz
Možná bych napřed řešil příčinu než důsledek...Jak se tam ta bakterka vzala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 17:07 R Muž Silent [5949] Re: micz
Rostlinám by neměl vadit, ovšem je třeba obezřetnost jako u všech léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 17:05 Muž micz [132] Re: Silent
Karanténu bohužel nemám...takže myslíš tuhle léčbu přerušit asi vyměnit část vody a začít léčit bactopurem?po léčbě bude musít přijít na řadu nitrivec.Ještě otázka co na bactopur rostliny?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 16:59 R Muž Silent [5949] Re: micz
Na bakteriální infekce v akváriích je vynikající přípravek Sera baktopur direkt. Je ovšem třeba počítat s tím, že vymlátí i nitrifikační bakterie a proto je lepší provádět léčení napadených ryb v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 16:57 Muž micz [132] Re: Silent
tak to mě moc nepotěšilo...mám v akva bakter. infekci,skouším to léčit esha 2000 a po 4 dnech prakticky bez výsledku :-( už jsem z toho na palici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 16:40 R Muž Silent [5949] Re: micz
Bez předpisu a legálně nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 16:22 Muž micz [132] – v-penicilin
poradí mi prosím někdo kde seženu v-penecilin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 08:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Chalybda
Diky. Flek za okem Betakovi zmizel, zabral ten V-Penicilin, takze s vysokou pravdepodobnosti slo o bakterie. Ale ted je jeste nafoukly, ale jinak aktivni, resim to zde v jinem tematu. Snad uz tomu vsemu valceni s nemocemi bude konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 17:51 Žena Chalybda [55] Re: Designer
Držím palce s uzdravováním! A beťáček se zatím nijak nelepší? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 15:27 Muž Designer [5695] - CichlidyV-Penicilin
Tak uz s tim V-Penicilinem pomalu koncim, jeste zitra. Cichavci perletovi zase nevedi, ktery s kterym by se porval driv - a to se nezdalo, ze by jim take neco bylo, ale asi bylo, byli mnohem klidnejsi, takovi mene agresivni. Tak silenou rvacku ve stylu tocici se koule, jako vcera, jsem u nich snad jeste nevidel. Akvarko jak se zda zase ozilo. Par veci stejne musim jeste doresit, treba nafoukleho Betaka, ale uz to aspon vsechno vypada optimisticteji, nemocny Tercovec uz nahani ostatni jako driv, i kdyz se zradlem - no suche mu moc neleze a jine ted nedostane. Mozna pomohly i ty vymeny vody... cert vi, jeste napisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stetinka
Ty Ramirezky byly hned na zacatku toho akvarka, proste jsme s pritelkyni nakoupil ryby ktere jsme chteli, a sup s nimi vsemi do nadrze, zadne jine nez nove koupene ryby jsme doma nemeli, nebylo co dlouho piplaneho ohrozit. Nakazene mohlo byt cokoli, takze jsem si rikal, ze to proste dam do toho akvarka a uvidi se, s jakousi blahovou predstavou, ze snad nebudeme mit tolik smuly... Asi ale nebudu sam, kdo takhle nakoupi ryby do noveho akvarka, spis si myslim, ze to tak udela vetsina. Dnes jsem prisel z prace a ze vymenim vodu (tretinu, menim ted tolik kazde 2 dny) a dam dalsi V-Penicilin. Ten nemocny Tercovec mi pomahal, napnute ploutve, odhanel jsem ho od hadice, takze si rikam, uz je to snad vyrazne lepsi. Na zradlo se zatim nehrne, ale je to suche a je to jeste kratce, tak jsem rad i za to, ze jevi zajem a sem tam neco dobne. Za drzeni palcu diky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 16:09 Žena stetinka [270] Re: Designer
ty ramky byly bez karantény?
Jinak mám kamarádku na Smíchově v tom Petku a je fakt, že tam zrovna lepěj ryby, jak se dá. Dodavatel je taky pochybný, hodně dovozu. Mohl sis zavléct něco, co je u nás ještě nepoznanýho a emusí to být bakterka, ta Asie tam je vším promořená. A třeba nestačí ani měsíční karanténa. Hale já měla neonky dva měsíce v karanténě a taky mi pak zašly. Naštěstí to bylo jen na nich,ale pochcípalo všech 50 kousků s podivnými příznaky.
Nejsem tu tak zkušená, abych ti radila. Ale každopádně bych neudělala odteď už žádný nákup, ani jako náhradu za úhyn. Až budeš nakupovat, tak z ověřeného obchodu, třeba od Danily? Nákazu ředit v pokračování tý výměny vody. Hodně časté. Filtr podle mě nemusel díky vypnutí nasát dobře ty ATB, tak bych ho pro jistotu vyprala v pořádným savu. Pokud to ryby unesou, odčervit Entizolem dle Boba66 (je to v článcích) a pak už se jen modlila, aby stačili ty vitamíny. Ten obchod, kde si koupil placičky neznám, takže nemohu hodnotit.
Budu ale držet palce, protože s tebou soucítím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 14:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stetinka
Tercovce jsem koupil v prodejne v Praze Na Hroude, ryb mam odtamtud vic, vzdycky na pohled pekne a zdrave, nejevici zadny problem. Ty Ramirezky byly z Pet Centra v Praze na Smichove, byly koupeny mozna 3 az 4 tydny od zalozeni akvarka, a odesly velice rychle, ostatni ryby prezily. To akvarko bylo nove, prakticky sterilni, kdyz Ramirezky odesly, a protoze odesly jedine, asi jsem to dovlekl na nich, ty Ramirezky vypadaly, jako by toho mely vic najednou, tedy nemoci. Pak se obcas neco objevilo, casem pak odesly jeste 2 Platy. Rozchodil to samec Tetry cisarske, mel take povlak na boku, ale po leceni Baktopurem povlak zmizel a dodnes je zdrav. Uz od pocatku se to vzdycky objevilo, ja si najivne myslel, ze uz je to po leceni pryc, a pak zase, ackoli v te dobe nove ryby nepribyly. Ja bych chapal, ze jsou ryby necim oslabene, nejake vitaminy mohu zkusit. Vodu menim spise casteji, nemam zadnou superfiltraci, jen bublatko s molitanem, takze za minimum povazuji odkalit jedou tydne a s tim jde z nadrze a do nadrze par kyblu vody. Teplota v nadrzi je celkem stabilne 28C, pH stabilne okolo 7, snazim se okyselovat spise na 6.8, vodovodni voda ma u nas 7.5. Napada mne jeste mrazene krmivo, ruznym mrazenym (vsim moznym, jeste bez Tercovcu i mrazenymi nitenkami, pak uz ne) jsem krmil asi nejvic, vice nez suchym, takze i to by mohl byt zdroj problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:24 Žena stetinka [270] Re: Designer
no já osobně vždy když viděla bakterku, tak spíš jako druhotnou. Samy o sobě se s ní ryby poperou,ale ryby jí braly spíš až jako druhotnou. Byly nějakým způsobem oslabené. Třeba sis od těch terčů dotáh nějaké červíky a to je oslabilo. Máš je alespoň od chovatele a od dobrého chovatele? Opravdu je to podivné. Něco ti tam nešlape a bakterky by ses měl zbavit spíš tou hygienou, než lékama. To by myslím i ukatovalo, že tě tak rychle opustili i ty ramky. Díky té kombinaci si taky asi moc nemůžeš skákat s teplotou.
Já teĎ zkouším obyčejnej fishtamin,ale někde jsem tu četla i o něčem jiným. Mám dojem, že od Tetry. Jaké máš pH? Ono živorodky a diskouškové, to asi bude taky na hraně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stetinka
Co karantenou neprochazelo, byli Tercovci, priznavam, v duvere, ze ve svem zivote jinou rybu ani nevideli. Tercovci nikdy bakterku nemeli, nebo se u nich aspon neprojevila, ale jinak jiste, nemuzu tvrdit, ze jsem si jimi problemy nedonesl - problemy byly ovsem drive pred nimi, pak i pozdeji po nich, leceni take, takze nepredpokladam... A ten "vitaminominerálový komplex" bych mohl zkusit, proc ne, ze? Mas nejaky konkretni navrh? A ta kombinace ryb? No jo, vim ze je to divoke, ale je to rodinne akvarko a kazdy chce neco (dalsi pridavani ryb uz nebude, pokud nechte samy neubydou), takze je muzu mit takhle, nebo prosadit dalsi akvarko (coz neni uplne snadne, ale treba jednoho dne i pres malou velikost bytu), nebo nemit Tercovce vubec - asi nejelegantnejsi reseni, jenze pro mne nejmene libive...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: maxo
V-Penicilin v akvaristice neni nic noveho, vim o te moznosti snad 30 let, co si ruce v akvariich macim, ale kdyz jsem se zde ptal, vlastne se zjistilo, ze zkusenosti s timhle nejsou, ani se nevi, zda a jak menit vodu, a tezko se hledaji jakekoli zkusenosti. Doporuceni k pouziti jsem nasel jen jako zminku na vodnatelnost. Zle to cist i zde: rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Co muzu zatim popsat ja, vypada to, ze pomaha na bakterku (alespon tu mou) lepe nez cokoli jineho, jen je to valka s jeho rozpustnosti ve vode. Rozpoustim ho ve sklenici kolem hodiny, nez jsem schopen ho dobre rozptylit po akvariu a i tak jsou vsude jemne drobky, ktere zmizi akorat tak do dalsiho dne, kdy prijde dalsi davka. Nektere ryby ty drobky zkousely ochutnat, ale zase to vyplivovaly. Co jsem nekde cetl, pry to zerou plzi, takze mozna proto ty spatne rozpustne drobky nakonec zmizi. Urcite napisu, jak jsem dopadl. Jeho pouziti u mne bylo zoufalstvi nad tim, ze jsem pouzil na bakterie uz kde co a stale se cas od casu na rybach objevuji, ackoli udrzuji akvarium ciste, odkalovani nezanedbavam, a voda je vzdy kristalove cista. I kdyby ted byl vysledek lecby dokonaly, ceka mne predpokladam dalsi boj, zbavit se vymenami vody jeho obsahu v akvariu, abych mohl obnovit nitrifikacni bakterie, o kterych si myslim, ze nepreziji take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:39 Žena stetinka [270] Re: Designer
teda ale za sebe musím říci, že bych terče s tolika druhy ryb nekombinovala. Ale zajímalo by mě, jak je to dlouho, co sis nějakou do akva přidal a jak dlouhá byla karanténa.
Zkoušel si nějaký vitaminominerálový komplex?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:32 Muž maxo [9] Re: Designer
V-Penicilin je bezne liecivo v akvaristike? Nastastie som zatial nemal problem s chorobami,snad len v zaciatkoch s krupickou, a o lieceni len citam. Ale s penicilinom som sa nestretol ani v clankoch. Nieco mi uniklo? Poucte ma, dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 10:53 Žena Kajka99 [229] Re: Designer
tak to jsou dobré zprávy, jsem ráda a samozřejmě držím pěsti aby to vše dobře dopadlo a infekce už dala provždy pokoj!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 09:20 Muž Designer [5695] - CichlidyV puli reseni...
Pratele, zdravim po Novem roce a dekuji vsem, kteri se ozvali. Jiste znate ten pocit bezmoci, kdyz se Vam v nadrzi objevi neco jako mne, a nekolikrate to resite a vzdy se to casem znovu objevi - nejhorsi je byt nastvany sam na sebe. Takze po dokonceni leceni eSHa 2000 a nasledne Flagellol, jsem vymenil temer vsechnu vodu a udelal ve dne generalni uklid (odkaleni jak jen to slo). Zadna hruza to nebyla. Filtr jsem v nadrzi mel, molitan s bublatkem, ale jeho obsah podlehl likvidaci (dukladne vyprani) uz pred Flagellolem, behem leceni pak v nadrzi byl (aby ani v nem pripadne neco nezustalo), ale nejel a jeho stav byl neco jako cisty molitan - rekl bych uz bez vlivu na cokoli. Po vymene vody po Flagellolu jsem nasadil V-Penicilin. Po nejakych 3 dnech zmizela tecka na ocase Platy, zmizel chomacek z druhe, zmizely i naznaky povlaku na tele plat, Betta ma na skreli ranu kde byla chycena, ted ciste ruzovou. Tercovec zacal vystrkovat ruzky a nahani ostatni, zacina to zase byt on. Zda se mi dokonce, ze i dalsi dva se zacinaji vice otrkavat. Ryby se obcas otiraly o rostliny, uz to nedelaji, nebo jsem to ted uz nevidel. Co se tyce vymeny vody, rozhodl jsem se pred pridanim dalsiho V-Penicilinu vzdy za 2 dny vymenit tretinu vody s odkalenim dna, protoze je mi jasne, ze nitrifikacni bakterie uz v nadrzi ted fungovat nemohou, nejspis je po nich. Voda se nekali, je stale pruzracna. Krmim, ale jen opravdu malicko a suchym, ted se rybam bude asi spatne travit, takze jen tak, abych videl, jestli zerou. Dnes rano jsem koukal na Betaka, kvuli kteremu jsem puvodne zacal s eSHa 2000. To co jsem povazoval jen za ranku po vyleceni bakterky, zacalo mizet, takze az ted se to dari vylecit a je to asi to, co tam v nadrzi setrvavalo. Kde je problem asi vim. Po zalozeni nadrze jsem ji zacal osazovat rybami. Vsechno nove, takze do nadrze bez karanteny, cokoli mohlo byt nemocne. A v te dobe jsem koupil take par Cichlidek ramirezovych. Behem tydne se v te nove nadrzi vytrely, jenze za dalsi tyden odesly na bakterku, povlak na tele samce a i pres leceni Baktopurem to nerozchodily, odesla pak i samice. Od te doby, tedy od zacatku nadrze se obcas tenhle problem objevuje, vzdy jsem to necim potlacil, ale asi nikdy to dokonale nevylecil. To akvarium zazilo spoustu beznych leciv, nicmene az kdyz ted vidim vysledky V-Penicilinu po rozjeti te bakterky, rikam si, ze ted uz snad bude pokoj. Lecba Flagellolem u Tercovce nejspis zabarala, jen jsem asi byl netrpelivy. Uvidim co bude dal, zase napisu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 22:52 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Jak psal romant, je potřeba najít příčinu. Jak jsem četl příznaky nemocí u jednotlivých ryb, tak mi přijde, že u každé se rozjelo něco jiného. Ryby jsou nejspíš z něčeho oslabené, tipnul bych si na otravu. Příčin může být mnoho:špatné složení vody, hnijící dno (ale podle fota nádrže to dnem nebude), zkažené krmení, hnijící bordel ve fitru atd.
Já osobně bych doporučil ryby odlovit do karantény, tam zvednout teplotu na 31-32°C, hodně vzduchovat a léčit Entizolem -tím by se mohl zachránit alespoň ten terčovec.
Pak bych si udělal pořádný rozbor vody z nádrže (zajímal by mě dusík a případně těžké kovy), podíval bych se do filtru a přinejhorším celou nádrž vybral, vyčistil, vydesinfikoval a začal znova.
Čirou náhodou -nedoplňuješ při výměně vodou ohřátou v karmě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 22:04 R Muž romant [27987] Re: Designer
A nejdeš na to moc vědecky. Řekl bych, že věci který se Ti v akvárku dějou budou mít nějakou příčinu a ty už řešíš jenom důsledky. Co takhle se zaměřit na ty příčiny. Vím, že jsem hnusnej a poučuju, ale jsem si už tolikrát sám sobě dokázal, že jsem někde třeba na začátku udělal nějakou chybu a ta se potom rozrostla do obludných rozměrů. Spíš bych hledal příčiny proč tomu tak je a až potom bych se zaměřil na to jak z toho ven. Někdy i ty zdánlivě neřešitelný věci mívají jednoduchý řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 22:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Designer
S léčbou V-Penicilinem nemám žádnou zkušenost, ale pokud bych léčil bakterku tak bych použil celkem šetrný Sera Baktopur nebo na silné infekce Sera Baktopur direct, případně Sera bakto tabs X-) Terčovce bych přeléčil samotného v karanténě Entizolem pokud Flagellol nezabral ;-) Neměl jsi u léčby Flagellolem zapnutý filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jajak
Kolego, nikdo nam asi nepomuze, neporadi, stejne jako mne s davkovanim V-Penicilinu, tak Vam s Vasi bakterii - jako ze bych na nic jineho nesazel i u zivocichu, ktere chovate a o kterych vim... jak to slusne rict... no proste nic. V-Penicilin je bezpecny, v akvaristice opomijeny, jako posledni pomoc, ale pritom... No nic, tuhle prakticky netoxickou latku pouziju ja, a Vy byste mohl taky. Predpokladam, ze Ti Vasi zivocichove chytili bakterialni zalezitost a tak se ji zbavime, tim nejlepsim moznym zpusobem, ne nejakymi pokusy za x set korun, jednoduse a drsne, tohle prece v akvarku/terarku nechceme. A pro eticky smyslive lidi, kolik toho vycurate do kanalizace az Vam bude zle??? Jdu na to a vysledek oznamim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 15:23 Jajak – Prosím pomoc!!! Co to je?
Fotka k příspěvku Mým Axelotům začaly mizet ocasy,jakoby hnily. Prosím o jakoukoliv radu,co to je a co s tím. Předem mockrát dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 09:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Furt neco... nemoci ryb
Pratele, nejak se mi nedari. Uz od pocatku nadrze z prezentace mam smulu, rikal jsem si vydrzet a nevzdavat to, ale co se deje ted, to uz ani mne nenechava klidneho. V posledni dobe bakterka. No dobry, menit jeste vic vodu, a zlikvidoval jsem ji eSHa 2000. Jeste se mi to nezdalo, tak jsem to vzal za tyden znovu cely tridenni postup. Pak zacal mit Tercovec bile hlenovite vykaly a prestal zrat. To uz znam, o 2 uz jsem takhle prisel. Pouzil jsem Sera med Professional Flagellol. Dnes mam vymenit po 3 dnech vodu, Tercovec se nezlepsil, a rozjela se bakterie, tentokrate poradne, napadeno vice ryb (a ja si myslel, ze uz jsem ji zlikvidoval, ovsem asi ne a Flagellol ji nejspis jeste podporil). Plata ma na ocase tecku, druha Plata chyceny cumak, Betyna chycene skrele... a do toho stale ten Tercovec. Nadrz takova desne v klidu, nektere ryby takove utahane. Rozhodl jsem se nejprve zatocit s tou bakterii, vsechno zaroven asi neporesim, pouziju V-Penicilin. Davku jsem si spocital, a podle webu bych ho mel davat 6 az 7 dni. Jenze nikde neni napsano (ja to nenasel), zda a jak mezi davkami menit vodu, uz jen proto, ze nadrz bude bez nitrifikacnich bakterii a ten V-Penicilin se prece musi hromadit, nebo ne? Muze nekdo poradit? Nebo jiny napad? Vim ze si zlikviduji i uzitecnou bakterku, to uz nakonec pisu, to je ale ten nejmensi problem, tu pak zase dodam (Sera Nitrivec). V kazdem pripade to muze znamenat i trapeni Tercovce o tyden dele, protoze k V-Penicilinu jeste zkouset neco proti hlisticim - jestli jsem spatne zvolil leceni bicikovcu, na ktere to podle vsech popisu vypadalo spis... Diky za kazdy namet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 16:57 Makak
Fotka k příspěvku Zdravím, našla jsem na péřovcích podobnou infekci, asi před týdnem měli jen pár světlejších skvrn a když jsem včera přijela (bohužel se k akváriu nedostanu tak často, není moje), byl už jeden mrtvý a další umřel do rána. Domluvila jsem se, že tu zůstanu a budu se o rybky starat, akorát nevím, co poslednímu přeživšímu je. V tom týdnu mezi tím jsem kupovala hlavně léčiva na plísně, ale teď mi to jako plíseň nepřipadá, navíc jsou všechny s mědí, a ta se sumcovitým rybám moc nelíbí. Pořídím sera bactopur direct, ale chci se zeptat, když jsou v akvárku i jiné ryby, není lepší přeléčit i je? Ancistrus také zemřel, ještě jsou tam mečovky, labeo a mřenka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:59 RomanK Re: draco
tak to je nestesti. mam taky dva krasny kousky radu let a nechtel bych to zazit. dle meho jim musis pomoc do rybiho nebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:45 Muž Roman [100] - CichlidyRe: draco
Tak to je zajímavé, tohle jsem viděl cca 2 měsíce zpět na odchovně, několik nádrží a vše ok, a v jedné tohle co tady máš, padlo denně 5-15ryb a nic pěkného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:34 Muž draco [5] Re: Roman
mam ho uz 5 rokov a boli v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:28 Muž Roman [100] - CichlidyRe: draco
Zlikviduj to, viděl jsem to ve velkochovu, a zajímalo by mě kde jsi k nim přišel a jak je máš dlouho.Ve finále jim odpadne celá kůže na břiše a polezou jim střeva, fakt je těžké s tím něco nadělat.Dají se dělat pokusy s určitými antibiotiky,ale to ych tady ani moc nezveřejnoval.Co to nadělá s jinýma rybyma ve společenství nevím,ale je to opravdu hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:00 Muž draco [5] – rozpada sa mi platydoras!!!!
Fotka k příspěvku pomozte mi niekto urcit chorobu a naslednu liecbu. zacali mi hynut platydorasi. uplne sa rozpadaju. zomreli mi aj dvaja prisavnici. pozrite foto. SURNE!!!!!!!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 21:46 Pepik Re: Leon
Kdyz to vemu hodne jednoduse...Bakterii ktere jsou nebezpecne jsou desitky,mozn i mnohem vic,ale to neni tak dulezite...deli se na grannegativni a granpozitivni,....pokud chcete zkouset citlivost na antibiotika muzete do delat dvema zpusobama..bud vemete 5 druhu akvarek a do kazdeho date jine antibiotikum a jednu dve ryby a cekate co to udela a nebo si muzete vzit petriho misky,bakterie z ryby setrit ,namnozit je na agaru a pak davkovat ruzna antibiotika a zkouset ucinnnost,,,pro vas ale stejne jedine mozne bude koupit si baktopur direct od sery a zkusit to s nim,proze jina antibiotika tezko sezenete...obcas funguji i lidska antibiotik jako Duomox atd,ale na tuhle bakterku co vidim na perovci by byla asi kratka...nekdo by vam doporucil Chloramfenikol,ale ja myslim ze by s tim amater nemel moc blbnout...
takze ja radim...vemte ty nemocny ryby,dejte je do etra akvarka,kupte si baktopur direct a podle navodu davkujde,ale dejte napoprve klidne dvakrat tolik...nekrmte a ve velke nardzi vycistete filtr a vymente petinu vody,sul a zvednete trosku teplotu tak na 28 a u tech perovcu co budete mit zvlast dejte teplotu jenom 26 abyste je nenamahal...zatemnete...zdar a klidne napis kdyby ti nebylo neco jasny..nepodcenuj vymeny vody u toho leceni a klidne vymen po dvou dnech pulku vody a dopln lecivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:29 Leon Re: datura
Které to např. jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:01 Žena datura [104] Re: Leon
Leon napsal: Taky bych se přiklonil k tomu že je to bakterka ale když sme u toho tak teda která? to je celkem zbytečná otázka, protože potenciálně nebezpečných bakterií jsou mraky, nicméně bakterka - ať už jakákoliv se léčí v podstatě stále stejnými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 17:11 Leon Re: Pepík
Taky bych se přiklonil k tomu že je to bakterka ale když sme u toho tak teda která? a jinak zranení to rozhodně neni..zaprví-v akva neni nic naprosto NIC ostrého..zadruhý-nemohli se poprat to je proste blbost...zatřetí-filtr je naprosto bezpečnej...určitě je to něco jinýho..dokonce tak nějak divně smrděl..a jiná ryba ani sumec ani parmička to zatim nemá to musim poklepat..je to fakt hnus...nepřál bych to nikomu..přijít za necelej den o milovanou rybu..co se dá dělat.. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 12:06 Muž grizly [145] Re: Pepik
Pepik napsal: Ja vam dam plisen...jasna bakterka a pekne husta....
Můžeš to trochu rozvést, o jaké onemocněni se přesně jedná? Popřípadě přidej link, kde toho bude napsáno více. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 11:37 Pepik Re: Imii
Ja vam dam plisen...jasna bakterka a pekne husta....to ze ryba odejde behem jednoho dne a kor perovec neni nic zvlastniho...Jedina moznost jsou antibiotika,ale to zalezi jake mate zkusenoti...???predpokladam ze v nadrzi jsou kytky atd...problem je ten ze kdyz ty perovce budete lecit jinde,tak v nardzi bakterka furt bude a muze se vam to opakovat...a to nemluvim o tom ze je vubec problem urcit spravne antibiotika a nadavkovat je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 11:20 Muž grizly [145] Re: Leon
Netřeli se nebo neprali a přitom došlo k poranění o ostré kameny? Sedřeli si sliz a chytli plísen. Pokud to nemají i jiné rybky, ale pouze 2 peřovci, jiné vysvetlení mě nenapadá. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 09:14 Muž jaa [5] Re: Leon
a nedoriadila ho nejaka ina ryba, alebo sa ti niekde v akva nezranil?.........mne ja som mal perovca, ten sa natlacil medzi filter a pozadie a zasprajcoval sa tam. Ked sa snazil od tial dostat tak sa tiadne doranal a tiez ked som sa ho do tial snazil ja dostat tak som mu to (nechtiac) este zhorsil.....no a na tych miestach kde bol zraneny potom velmi rychlo chytil doooost hnusnu a rozsiahlu plesen velmi podobnu tejto.........zial tomu mojemu som uz nepomohol bo mal zranene a zapliesnene viac ako polku tela :-(
Edit: a este som zabudol dodat ze ten moj vtedy tiez len vysel pod hladinou presne ako tvoj na fotkach co si tu dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 08:39 Žena Imii [45] Re: Leon
Vypadá to na nějaké plísňové onemocnění ... klasická plíseň to asi ale nebude :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 06:37 Leon Re: PaDa
Jo přes jednu jedinou noc..večer byl ještě v klidu a druhej den odpoledne už vypadal takhle :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 23:28 Muž mnammnam [23] Re: Leon
mne to vypada jako nejaka plesen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 22:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Leon
Do tohoto stavu se dostali přes jednu noc? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 18:06 Leon – Nechutná nemoc - Péřovec!!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den..stala se mi taková příšerná věc..měl jsem 2 péřovce a oba se jakoby svlékly z kůže a zemřeli..jeden si to prodělal celej druhýho sem ušetřil..nemělo cenu ho trápit...je mi těch vybek strašně líto byly to moji mazlíčcci..ale k věci..chtěl bych vědět na co padly..musí to bejt fakt něco zákeřnýho..oba byly apatičtí a oba byly ploutvema vzhůru u hladiny a dýchali v celku v normálním tempu..snad to z fotky poznáte ale byly na tom oba fakt dost špatně..nechali na sebe klidně i sáhnout..za odpovědi předem děkuji

Edit: A ještě jedna fotečka...dodávam že to žluto-bíle ?cosi? bylo jenom v půlce těla..na druhé půlce v celku nic u toho předešlého péřovce to bylo trochu jinak..večer vypadal ještě dobře..a ráno byl úplně bílej bez kůže..je to snad reakce na něco ve vodě? jiné ryby to nemají a to mam ještě 2 péřovce ale jiného druhu..neonky..parmičky..pancéřníčky..a jednu SAE
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12235-bakterialni-infekce?od=51