Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2023 01:04 Muž Tojsouvěci [3607] - Kytky s čudlamaRe: Rovano
www.krevetkus.cz/…
Účinná látka flubendazol - Panacur tableta 250mg flubendazol cca 16Kč ,v kombinaci s Flubenol pasta KH 44mg/ml flubendazol aplikátor 7,5ml cca 320Kč (do směsi krmiva),používám i k odčervení ryb.Používá se i Helmigal 25 mg/g flubendazol,Flubenol 5% flubendazol prášek.Při dodržení léčebných postupů, nebyly zjištěny negativní změny na rybách,včetně krunýřovců, pancéřníčků,krevetek a rostlin.U některých plžů může dojít k jejich redukci,nebo likvidaci populace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2023 15:33 Muž Rovano [239] - Rostliny – Zápisník
Našel jsem v zápisníku toto, citace někoho:

Prvním přípravkem, který byl a stále je používán proti ploštěnkám je Flubenol. Stejně jako přípravek Panacur funguje spolehlivě i na nezmary a další drobné nežádoucí živočichy v krevetkáriích. Flubenol i Panacur jsou léky, které jsou na lékařský předpis k dostání u veterinárních lékařů. Fungují na chemické bázi – zastaví růst všech buněk, ploštěnky během několika dnů zahynou.

Je to v pořádku nebo to má nějaká rizika? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 14:39 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: herbacek
Nejsem věštec, netuším :-D
Jsou to docela choulostivý šneci, proto je třeba tam mít řasu a povlaky, pak vydrží při rozumné výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 14:35 Žena herbacek [1] Re: Passenger77
Neritiny jen do vody bez kytek a pisku? Jak dlouho tam vydrzi? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 14:32 Žena herbacek [1] Re: janesik1xjakep
O ty teplote jsem uz taky slysela,ale mam tam mraky krevetek,ty by se uvarily... a vychytat je je nemozny v tech kytkach hmm ...pasticky s kousky hoveziho licim kazdy vecer a rano vzdy neco vyndam,i kdyz uz zdaleka ne tolik,co pred tydnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 11:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Passenger77
- určitě, zvláště u jemnolistých rostlin
- problém samotné likvidace plostenek není, tu lze provést přímo za použití přípravků přímo působících na plostenky, bez uvedených teplotních hodnot působících k uhynu
- problém nastává při samotném rozkladu uhynulých plostenek, kdy jejich toxicita způsobuje úhyn ostatních živočichů v akváriu samotném
- kompletní sterilizace akvária od plostenek je poměrně náročná, nejčastěji k zavlečeni dojde šneky, případně živým krmivem.
- samotný nákup nových rostlin to taky nezajistí, výjimkou jsou pouze rostliny In-vitro ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 10:31 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: lacewings
OK, ale s těmito teplotami bude mít problém i rostlinstvo, ne?
To už je skoro pak na znovuzaložení AQ po desinfekci, když by je měla vytahovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 09:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sha
- samozřejmě, nutno tento postup opakovat 18 den a ještě znova 22 den, tedy celkem 3x
- vajíčka, tam výzkum zatím stále probíhá, teplota 60 stupňů u některých druhů, je již prokázána jako nedostačující, při krátkodobém působení teplotní hodnoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2023 09:43 Muž Sha [500] Re: lacewings
A po cca třech týdnech opakovat? Předpokládám, že vajíčka se při těchto teplotách zničit nepodaří. Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2023 09:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyTeplota / úhyn
- v akváriích bez ryb, zvýšení teploty mezi 36 a 42°C (udržování 15-20 minut při 42°C nebo 6 hodin při 36°C)
- platné pro veškeré sladkovodní druhy ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2023 07:27 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: janesik1xjakep
OK, nezpochybňuji to, lze to zkoušet i touto cestou. Problém akorát bude v tom slově "některé" a tak je těžké říct, jestli to pomůže nebo ne... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 05:53 Muž janesik1xjakep [63] Re: Passenger77
www.akvaportal.cz/…
Některé plostenky nesnesou teplotu nad 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 05:37 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: janesik1xjakep
To si nemyslím, že funguje. Já jsem bez chlazení schopen se dostat v dlouhých parných vedrech i na 32°C (jižní byt pod střechou) a nepomohlo mi to. A to by si místo NoPlanaria každý pořídil spíš topítko. Od kud ta informace je? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 23:02 Muž Jozef [311] Re: janesik1xjakep
Tak akosi som to aj tušil, ale pre istotu sa pýtam. Lebo radu na zvýšenie teploty proti ploštenkám som tu na fóre sa mi zdá nezaznamenal. To sa mi zdá dosť jednoduché, na to ako ťažko s nimi ľudia bojujú (bez použitia chémie), keď dosť živočíchov dočasne takú teplotu zvládne (so zaistením kyslíka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 22:25 Muž janesik1xjakep [63] Re: Jozef
V nádrži, kde byly ploštěnky. Vysoké teploty, nad 30 stupňů tuším, plostenky zabíjí.
Omlouvám se, že jsem se předtím vyjádřil nepřesně. ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 20:49 Muž Jozef [311] Re: janesik1xjakep
janesik1xjakep napsal: Nakonec, abych to podpořil, tak jsem rybky hodil do karantény a teplotu zvýšil na týden na 32 stupňů.
Teplotu v akva s poštenkami (neprežijú?), či v karanténe (niečo rybám bolo od nich?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2023 18:47 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: herbacek
Ty Neritiny budou problém větší. Nechat ve váze vytvořit pár dnů povlak a pak je tam teprve přelovit...aby měli co žrát, ony nechtějí nic moc jiného totiž :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 18:40 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: Passenger77
Dávkování si už nepamatuju, ale myslím, že jsem dával podle návodu 2 dávky a i tak si vesele lezly po skle. Nicméně časem zmizeli. Je možné, že je to zabilo dodatečně anebo to způsobila jiná chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 18:37 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Rovano
Většinou je po první dávce jen pár mrtvých, po té druhé pak hynou masově. Taky je dobré (tuším) po cca.3 týdnech zopakovat, protože NoPlanaria nezabije nově nakladené vajíčka. Takže by mohla vzniknout nová generace po aplikaci.
K tomu lezení po šnecích...myslím si, že po nich lezou a jsou žahavé a tím pádem otravné, ale že by se zavrtávaly do jejich těla, to si nemyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2023 16:00 Muž janesik1xjakep [63] Re: herbacek
Já zkoušel kdysi na plostenky hovězí maso +zhasmout, několikrát jsem to opakoval a plostenky na to šly jak pes po uzenem.
Problém je, že je nevysbiras najednou. Nakonec, abych to podpořil, tak jsem rybky hodil do karantény a teplotu zvýšil na týden na 32 stupňů. Od té doby jsem měl klid. Taky se to prý dá vychytat některýma rybkama (tuším, že třeba rajovec na to byl dobrý).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2023 11:05 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: herbacek
No planaria jsem zkoušel na ploštěnky a lezly vesele dál. Možná uhynuly později. Šneci, většina přežila, i když pár týdnů nebyly úplně v kondici.
Nevím zda to bylo No planarii nebo jinou chemií(třeba něco na léčení ryb), ale ploštěnky už jsem po pár týdnech po No planarii neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 09:32 Žena herbacek [1] Re: Sha
No to je pekny! Takze vlastne s tim,co ctu z ruznych pramenu,se plostenkam uplne vyhnout asi neda,vzdy je moznost zavleceni sad Takze to budu muset risknout s temi sneky. Ja je tam proste chci! A jsem zvedava,jak budu podle navodu PORADNE DO HLOUBKY odkalovat dno po zakroku,mam jemny pisek a bude mi to ucpavat hadici :-O ..a urcite seberu spoooustu krevetich mimin! Nejsem zastance prilisnyho vrtani do dna X-) Jeeezis,to se mi do toho nechce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 09:02 Muž Sha [500] Re: herbacek
Viděl jsem, kterak si malé ploštěnky dělaly z okružáka taxi a lezly mu i pod ulitu. Jak intenzivně jsou schopné na šnekovi parazitovat a zda ho mohou i zabít, ale nevím. Tudíž otázka je, zda šnečí karanténa pomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 08:53 Žena herbacek [1] Re: Passenger77
Tak diky :-) ...ja mam jen okruzaky a pak dve neritiny zebry,zvladnou tu izolaci taky? Asi se tomu nakonec nevyhnu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 22:56 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: herbacek
Ony šnekům "jen" prý žerou vajíčka...nevím, nikdy jsem to nepozoroval, ale bylo šneků čím dál míň. To znamená, že pokud dáš na několik týdnů šneky typu Okružáci, Kružníci, Levatky do vázy s trochou řasy nebo třeba plovoučky, tak to bude v pohodě. Nezapomeň, že po užití léků bude pár týdnů dojezd účinků, tak si dej trochu na čas s navrácením šneků zpět.
Mně tedy pomohla na ně až NoPlanaria, ale taky jsem to dlouho zkoušel s pastí... rozzureny
Hodně štěstí každopádně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 21:33 Žena herbacek [1] Re: Passenger77
Jj,ja tohle cetla...a i jine na toto tema. Vazne by me zajimalo.jak desinfikovat sneky! Predstava,ze si vymlatim svoje sneky,prelecim cely akva a pak koupim novy sneky s moznosti zavleceni opet tech hnusu :-( ...to se mi nelibi sad ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2023 21:14 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: klm007
Nemyslím si, že by přímo Ploštěnky lovily ktevetky. Spíš jsou jim nepříjemné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 21:05 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: herbacek
Posílám zajímavé informace v odkazu:
www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 19:50 Žena herbacek [1] Re: klm007
No potes :-( ...a jak desinfikovat sneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2023 18:51 Muž klm007 [114] Re: herbacek
Když jsem viděl videa, jak ploštěnky loví krevety, o použití No planaria nebylo pochyb. A zlaté pravidlo o ploštěnkách říká, že pokud jednu vidíme, desítky dalších jsou někde ukryté.

Šneky jsem obětoval. Nechtěl jsem riskovat, že mikro vajíčka ploštěnek uvíznou na ulitách a po návratu se ploštěnky vrátí.

No planaria bych se nebál. Krevety přežily. A od té doby všechno nové dezinfikuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 15:47 Žena herbacek [1] – Plostenky
Fotka k příspěvku Zdravim,uz druhy tyden likviduju plostenky chytanim do pasticek,je to asi beh na dlouhou trat...mam sice doma pripraveny No planaria,ale nechce se mi do toho. Musela bych obetovat sneky. Nemyslim,ze tam tech potvor mam kdovijak moc,dokonce se smiruju s tim,ze uplne je asi nezlikviduju. Jsou opravdu pro krevetky tak nebezpecne,jak ctu vsemozne na netu? V rozumne mire tedy. Vcera jsem videla v jednom prispevku,ze sliz z plostenek dokaze krevetkam slepit kartacky na nohach a ony vpodstate umrou hlady. Stale vaham s tim razantnim zakrokem. Nikdo mi nezaruci,ze s navracenim sneku do akva tam zas nezavlecu nove mrchy. :-( Jak jste na tom vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2023 21:33 R Muž afc1886 [14727] Re: Tezzy
Ahoj, ploštěnka to není, je to nějaký druh chobotnatky.
rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 20:43 Tezzy – Zarodek plostenky
Fotka k příspěvku Zdravim, je tohle plostenka? Pripadne co s tim? Mam krevetky v akvarku, prikladam fotku. Zatim se to nehybe. Diky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2022 18:56 R Muž ctibum [6935] Re: razboravesmirna
V modrém rámečku nahoře máš odkaz na ploštěnku. Porovnej. Bez dobré fotky ti nikdo na jistotu nepodadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 07:46 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny
Do pasti, jak tu někdo radil maso do injekční stříkačky, se žádná ploštěnka nechytla. Co jiného by to mohlo být? Jsou to bílí červíci, odhadem 2 až 3 mm, pochutnává si na nich betta. Ty blechy, které tam mám, jsou buchanky. Někde jsem se dočetla, že mají nejdřív larvy, tak nemohou to být larvy těch buchanek? Nikde jsem nenašla, jak by měly vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 22:00 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: razboravesmirna
Myšleno tak, že budou třeba žrat vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 19:19 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: Passenger77
Tihle šneci se snad nemohou ve sladké vodě množit a potěr neplánuji. Nastražila jsem past, tak uvidím. Každopádně přemnožené nejsou, nejspíš jsem si je přitáhla s jedním z těch šneků. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 08:06 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: razboravesmirna
Ahoj, Ploštěnky jsou problém pro šneky (vajíčka) a krevety (žahání). Taktéž jsou potravní konkurenti na dně (pokud se přemnoží) a já jsem pozoroval i konzumaci potravy pro ryby z hladiny. Co se týká blech, tak to jsem nikdy neměl a neznám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 07:54 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny
Zajímalo by mě, jestli ploštěnky a blechy vadí nějak životu v akva. Betta ploštěnky (soudě dle tvaru to jsou ploštěnky) žere, blechy jsem jí lovit neviděla. V akva mám ještě piskořky černé a neritinu. Je třeba proti parazitům nějak zakročit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 20:18 Muž Pavel50 [30] Re: luckyluke
U mě to bylo podobné, nikde nic a po začátku krmení lyofilizovaným krmivem najednou invaze ploštěnek...
Dokázal jsem je postupně zdecimovat tak, že prakticky nejsou vidět, ale stále se jich při čištění nádrže pár najde, asi se jich už nezbavím...

Napadla mě jedna možnost a to lyofilizované krmivo před podáním dát do mikrovlnky a nechat je pár sekund (tak cca 15s) ozářit, to by mělo všechny zárodky zničit. SNAD??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 10:05 Muž luckyluke [3]
Zdravim, chcem sa opytat, v jednom z troch akvarii (mam v nom korytnacky) sa mi objavili plostenky a rozmyslam odkial sa tam mohli dostat... aAoze presuval som do neho rastliny z dvoch inych akvarii, ale v tych plostenky zatial nie su (a do tychto 2-och akvarii som priniesol nove rastliny z obchodu). Rozmyslam, odkial sa tam dostali a ostala mi este jedna moznost povodu plosteniek,.... mohli sa tam objavit vdaka susenym gammarusom ? S tym som nedavno zacal krmit korytnacky....vdaka za info.

BTW.: Pripravok NO Planaria funguje na plostenky 100%, uz po jednom aplikovani podla navodu. Niektore kotulky prezili, Ale ampularie a vezovky podochli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 16:35 Muž Pavel50 [30] Re: Rovano
Děkuji. Použití No-Planaria se bojím, protože by to zničilo šneky a navíc by to mohlo poškodit i krevetky a rybičky - to, že je to na pohled nepoškodí ještě neznamená, že je to opravdu nepoškodí, ono to jen nemusí být patrné, ale rozhodně to žádná zdravota pro ně nebude. Každá chemie do akvária je nepřirozená a nežádoucí, já se toho bojím.
Eliminuji je v tom molitanu filtru, teď jsem nasadil past a také je už delší dobu lovím dlouhou pinzetou na skle akvária u dna, dají se sebrat bez poškození (jinak se regenerují), je to zdlouhavé, ale sedím, pozoruji život v akváriu a když se nějaká ploštěnka objeví, tak ji chytím a otřu do papírku. Ony vylézají v době krmení, obvykle jich chytím tak asi 10...
Jinak pokud by žraly jen detrit, tak by byly docela vítané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 15:09 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: Pavel50
Žrádlem může být i detrit. Nemyslel jsem přímo žrádlo pro obyvatele :-) A děkujem za fotky. Jsou pěkné!
To je zajímavé. Takže je tam něco asi přitahuje.

Klasikou je lov na potravu do pastí. Potom je tu třeba No planaria. Ale nemusí to být 100%. Názory se různí. U mě žily a plazily se i po aplikaci No planaria. I když bylo patrné, že dobře jim to asi nedělá. Možná zdechly později. Těžko říci. Do pasti se mi pak už nechytly(ale to nic nemuselo znamenat) a potom jsem měnil dno a po ploštěnkách ani stopa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 15:07 Muž Pavel50 [30] Re: Rovano
Jo, to je možné, je pravda, že díky kvantům krevetek krmím na dno dost a tak o jídlo nebude nouze.
Jinak, jak už jsem asi níže psal, jako nejúčinnější forma eliminace počtu ploštěnek se mi osvědčuje při týdenní údržbě vyndání spodního koše vnitřního filtru, kde je molitanová patrona a ze které jich vyčistím velké množství..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 15:01 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: Pavel50
Ony jsou velmi schopné měnit jakkoliv tvar a pak vypadají jako něco jiného. Naprosto změní velikost. Za mě jasná ploštěnka.
A ke krevetkám. Třeba jdou cestou nejmenšího odporu. Proč by lovily krevetky, když třeba mají snadno dostupnější žrádlo.
Malý příklad typů u nás. A v akva se většinou vyskytují i druhy ze zahraničí.
ziva.avcr.cz/…

Ploštěnky se dají zlikvidovat na více způsobů., O nic nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 14:47 Muž Pavel50 [30] Re: Sha
Ale ano, to já dělám, jen je mi divné, že to, co vypadá jako jasná ploštěnka vypadá pod mikroskopem jako rhabdocoela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 14:35 Muž Sha [500] Re: Pavel50
Mrkněte znovu na odkaz, který postnul ctibum. Rozdíl je patrný a vy byste měl lovit a likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 14:04 Muž Pavel50 [30] Re: Pavel50
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem po cca 2 hodinách po zhasnutí vyndal past a bylo v ní asi 7 ploštěnek, ráno asi 5. Pořádně jsem se podíval na čtyři exempláře, je to u všech podobné, podrobně jsem sledoval tedy ty s trojúhelníkovou hlavou, tu nejvýraznější, tu na obrázku červeně označenou, jsem nafotil a na čtyřech fotkách je vidět výsledek. Ona s tou hlavou dělá úplné divy, chytil jsem jenom něco, ale mění tvar hlavy od úplné brambory po dlouhou ostrou špičku, když se natáhne, tak má hlavu podstatně delší než širší, během okamžiku je to naopak.
Nejsem tedy schopen určit o co jde, pokud má ploštěnka trvale klínovitou hlavu, tak to není ploštěnka, pokud má ploštěnka proměnlivý tvar hlavy a mění ho dle libosti, tak by to mohla být ploštěnka.
Stále mám spíše tendenci to hodnotit jako rhabdocoelu a to i z toho důvodu, že se uvádí, že ploštěnky napadají a ničí krevetky, já mám desítky krevetek, neviděl jsem žádný pokus o napadení ani žádnou poničenou, stále se rodí nové a všechny vypadají spokojeně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2022 06:17 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Pastičku jsem si dělal z injekční stříkačky nebo z trubičky o podobném průměru a dvě trubičky do vnitř. Musel jsem ji zatížit kamínky. Do vnitřku jsem dal dva malé kousky masa a past jsem položil na substrát šikmo k substrátu. Dával jsem past k večeru do akvária a ráno jsem měl v pasti spousty Ploštěnek. Foto je na prezentací Razbora bornejská a kubotai v deníku 21.7.2021
Odkaz - rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 00:53 Muž Rovano [239] - RostlinyRe: Pavel50
Když jsem hodil kousek masa na substrát, našly ho. Když jsem to samé dal do podomácku dělané pasti, nic. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011-plostenka?od=28