Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 10:31 stropa Re: Beastie
jo eště dodatek k tvé poz holka,já jsem kluk a taky se mi líbí vše :-( taky bych se dokázal hnedle nadchnout pro náký druh co mi zrovna padne do oka.takže není to otom že jsi holka a tím taková nem jiná reakce pro tu jistou neb jinou rybu.jen akvaristika je dost omezující koníček a tak se leckdy podřizujem a bojujem o možné či nemožné :-D a otom to je.jinak když odbočím od afrik,míval jsem astronauty,a dodnes naně vzpomínám...je to záležitost ;-) dají se ochočit a to doslova a poznají svého krmiče ... pána..a co se týče barev jsou nádherní.ovšem je snima velká potíž,vše ničí přemistují a hrajou si se vším co se jim do huby vejde,no prekérka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 10:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: stropa
Hm...já budu mít jiný názor. Protože jsem pochopil že ty leptosomy a šnekáči jsou priorita. To by asi s frontozama byl masakr...Proto jsem nabízel ta zářnoočka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 10:19 stropa Re: Beastie
ale jo,ryb je spousta co mají barv.odstín co zaujme oko,jen je trochu problém stím že čím je ryba barevnější tím je agresivnější vuči sv spolubydlícím :) například perlovka,jsou užasné a prostě nádhera sama ale agrese je taky u nich dosti značná,nebo frontosa blu je to též super jak tvarem tak barvou ,ale ....no zas je tu to ale... coze rozzureny a takhle bych mohl pokračovat dál a dál.i když mám zato že do tvého akva co se týče velikosti by šlo zakomponovat do osádky pár frontos,myslím...možná bude zde mít nato někdo jiný názor ale akva přez třista litru je dost dostačující pro kombinace ryb.měj se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 19:35 Muž Yirka [9132] Re: Pepan
OT - to máš pochopitelně úplnou pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 19:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Yirka
Já vím, jak jsi to myslel. Já jsem jenom chtěl říct, že jsou lidi, kterým rodiče nachají volnou ruku a klidně by jim dovolili pořídit si třeba hrocha, na druhé straně jsou jedinci, kterým rodiče do života kafrají pořád a věk to nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:42 Muž Yirka [9132] Re: Pepan
Já to myslím jako pomůcku pro odpovídající. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:38 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Yirka
By to nic neřešilo. Znám pár lidí co bydleli s maminkou do čtyřiceti. ;-) Případně jsou ženatí či vdaní, mají ratolesti a přes to jim matka \"organizuje\" domácnost. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:32 Muž Yirka [9132] Re: Beastie
OT- já pořád říkám, že věk by měla být povinná rubrika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
Hele to je "jen" matka. Ta je jen jedna smich K nám když přijedou cichlidáři, tak kouknou na pár nádrží s kancema, perlovkama a akarama a pak už chodí jen kolem nádrží s rybami "bez mozku" co mají vyblité barvy. To je pak řečí... ano Takže bych si s tím hlavu nelámal...Zkus jestli by se jí nelíbil Lamprichthys tanganicanus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2012 16:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
u mě se taky každej diví proč když mám velký akvárko, proč tam nemám velký ryby a proč nemám nějaký barevnější. To se asi nezmění, člověk co to nemá doma nepozná že i malý nebo nenápadný ryby můžou být zajímavý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2012 16:17 Žena Beastie [320] – Re: Yirka
jako takhle, není mi 16tnáct :)) Jen jsem se prostě ptala, jestli s tím má někdo zkušenosti, že se rodičům zvířata zdají málo barevná a zajímavá :)) U své osádky zůstanu, pokud mi někdy přijde ten stůl a akvárko a máma si holt musí zvyknout. Vždyť tu se mnou ani nebydlí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2012 13:58 Muž Yirka [9132] Re: Beastie
Rybky kupuješ pro své či mámino potěšení? Podle toho bych se zařídil. Další otázkou ja zda je kupuješ za své našetřené peníze či ti to máme extra financuje. Je přece lepší utrácet peníze za koníčka než třeba za kusovky v trafice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2012 12:48 Žena Beastie [320] Re: LiborSprysl
To sem jí navrhovala, ale už mám takhle kačenku do vany a není to úplně ono. Že když už mám ty ryby, tak ať jsou prý hezké ( např Aulonocara sp. Fire fish se jí líbí, modré mbuny se jí líbí,...) Mě přijde že teda až uvidí ty cyprichromis bude spokojená, ta ryba je modro žlutá přeci !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
Co nějaká plastová? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:05 Žena Beastie [320]
Máte někdo zkušenosti s nespokojenými rodiči? Máma mi věčně vyčítá že do něčeho investuji, ukazovala jsem jí plánovanou osádku (Cyprichromis leptosoma + Neolamprologus multifasciatus) a ani jedno z toho jí není dost barevné a hrozně mrmlá, že za to útrácím. Moje drahé rudé razborky jsou na ní zase moc malé :-D
napadá někoho ryba, co by se hodila do 360tkové tanganiky a byla barevná a veliká a solitérní?
Děkuji a omlouvám se za hloupé dotazy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.02.2012 12:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: olwy
Vždycky bude na výběr mnohem více možností, než akvárko doma může pojmout ;-)
Však na něco přijdeš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 00:42 Muž olwy [24] - TetryRe: PaDa
Děkuji za fotku, ale nelíbí se mi ta ryba na ní... asi zkusím časem tu moji variantu, nebo se nadchnu pro něco jiného. Třeba, jak jsem viděl včera ve Sklorexu - Gavůnek tricolora - nádhera. :-) A ti by mi tam i šli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 14:03 Žena Beastie [320] Re: RAP
Zdravím
no všechny ryby mají v podmínkách vyšší PH, specificky tanganika, což bude ošidné při výměne vody ( nemám to kde nechat odstát, natož zvedat PH). Moje parametry jsou - tvrdost okolo 6ti dG dle vodáren a PH 7 dle testu.
Kytky mne nenávidí a nemusí být biotopní:-D

Bylo by skvělé kdyby ryby měly nějaké kartičky kam by mi psaly, s čím jsou a nejsou spokojené :-D a udělám si ho vždy tak, aby se mi líbilo :)

Děkuji za názor

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2012 13:57 RAP
Co takhle si vybrat podle hodnot zdrojové vody. ano
Napodobování biotopů je ošidná věc. Navíc ryby odchované v našich podmínkách nepotřebují většinou tak speciální podmínky(viz. Blackwatter). Dobře zvolený druh a velikost filtrace zajistí čistou vodu(viz. Tanganika) a kytky nemusí pocházet přímo z daného biotopu. Důležité je, aby se akvárium líbilo tobě a ryby byly spokojené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:33 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Těch praktických rad se Ti na obou fórech jistě dostane dost a dost, když jsem jenom tak zběžně nahlédl do diskuse a viděl kdo tam radí, tak jsem o tom přesvědčen. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:30 Žena Beastie [320] Re: romant
děkuji, již jsem zarigostrovaná na cichlids forum, četla jsem články o těch druzích ryb i jsem koukala na podobné setupy akvárií

Spíš mi chybí ty praktické rady. Ale děkuji za snahu, budu dál zkoumat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:25 Muž Yirka [9132] Re: Beastie
Nejlépe zajít do sekce nádrže, vyhledat příslušnou velikost a v ní budou určitě zastoupeny všechny typy nádrží. Až se pro jeden rozhodneš, dá se leccos již konkrétního prodiskutovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:24 R Muž romant [27987] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:22 Žena Beastie [320] Re: Yirka
U kluků by mne taky zajmaly vlastnosti, takže spíš vidíte nějaké veliké problémy s jedním ze setupů? nebo např bude mne úprava vody stát nervy? jak se dosáhne té čistoty v tanganice?

Kde si o tom vlastně něco přečtu?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:08 Muž Yirka [9132] Re: Beastie
Když před sebou budeš mít tři kluky, taky se ti můžou líbit všichni. Jeden však přece jen o trošku víc. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:57 Žena Beastie [320] Re: Yirka
No ale já jsem si to navolila tak každou variantu, že se mi samozřejmě líbí všechny :-D:-D vybrala jsem si z těch biotopů ty ryby, co se mi líbí nejvíc, jdou k sobě, obsazují spodek, vršek + zbytek, chováním i parametry k sobě více méně sedí,...
Už nad tím přemýšlím nějakou dobu, vždycky se nadchnu pro něco nového, ale líbí se mi všechno. jsem prostě holka a chci vážně všechno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2012 12:54 Muž Yirka [9132] Re: Beastie
Já bych vzal v úvahu pouze jedno kritérium a to, co se ti nejvíc líbí. Ty okolo něj budeš denně chodit, starat se, radovat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:46 Žena Beastie [320] – výběr variant
Mám dotaz. Teď přemýšlím nad svým budoucím akváriem, sice ještě nemám ani stůl, ale představy mám už tři a nemůžu se rozumně rozhodnout.

akvárium bude velikosti 100x55x60cm dxsxv (360l hrubého). Bude na jižní stěně, tzn slunce svítí na akvárium mezi 10-12+- hodinou, což by mohlo způsobovat problémy

Moje představy:
1 varianta: tanganika,8ks pestřenec proužkovaný,10ks cichlida žlutoocasá, pár pestřenec zlatožlutého
2. varianta: amazonka,3ks cichlida kakadu, 3ks akara zlatá,15ks tetra průsvitná, 6ks krunýřovec jednopruhý
3.varianta: asie,10ks gavůnek boesmanův, 2ks čichavec modrý, 6ks mřenka nádherná

1. varianta je jednoduchý design akvária, velké ryby, 2. varianta je blackwatters, hustě zarostlá a zaskládaní nádrž, hodně úkrytů, 3.varianta je asie, spousta rostlin + plovoucí a veliké ryby

Každá varianta má své výhody nevýhody, blackwatters má nízké PH a spousta dekorací, tanganika veliká čistota a častá údržba, asie má rostliny které mi už takhle nejdou, zase tam budu mít všude řasu

Co mám přidat jako rozhodující kritéria? Děkuji !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2012 23:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku ještě jedna, ale mázlá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2012 23:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: olwy
Fotka k příspěvku Tady je dnešní fotka toho štikovce příčnopásého ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:43 Muž olwy [24] - TetryRe: PaDa
Ahoj PaDo, děkuji za rady. Ten Sumíček je taková moje vzpomínka na Indii - tam to byla hlavní ryba všech nádrží. Vypadal vždy docela utrápeně, ale hezky. Hlavně v těch jejich 50 litrech bez filtru :-) Takže ho teda doma raději vynechám. A za tu Lorikarii děkuji - už se na ni těším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 12:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: olwy
Štikovec páskovaný - Aplocheilus lineatus - 4 ks - z toho mám největší strach
Lorikárie kopinatá - Rineloricaria lanceolata - max 3 - nevíte, jestli jako obyč. ancík rozežírá kytky?


Tak místo těhle štikovců zkus Epiplatis dageti rybicky.net/atlasryb/stikovec_pricnopasy , ti jsou menší a také mi přijdou snášenlivější.
Lorikárie kopinatá kytky nechává na pokoji.

Ale jak psal Cosmogagy, na sumíčka indického k malým tetrám raději rychle zapomeň. Já bych k těm nežádoucím do tebou navrhované společnosti přiřadil i tu parmičku červenoocasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2012 11:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: olwy
proč navyšovat počty?? vhodnější bude jak píše katterinecka ubrat počet druhů hejnovek... Místo 6 druhů bych dal maximálně 2 druhy, třeba i po 15-20 kusech.. bude to vypadat líp, a hlavně se ryby budou daleko líp cítit.
Já mám nedávno založenou 250tku, a z hejnovek tam budou jen tetry červenoústé, okolo 20 kusů.. maximalně přidám ještě druhé menší 8-10 kusové hejnečko jiného druhu. Ale více to míchat nebudu. Čím víc kusů od jednoho druhu, tím se ryby cítí lépe.

O štikovci páskovaném se zde v atlase píše že žere potěr jiných ryb, s dospělýma by to mělo být ok. Zvlášt když budeš mít slušně zaroslou nádrž i plovoucíma rostlinama.
Síš než štikovce bych se bál toho sumíčka. Malé ryby může považovat za kořist, může dorůst až 20 čísel... A taky je to hejnová ryba, když dáš jen jednoho nebo dva, tak to pro ně asi nebude ideální.. já bych je vynechal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 11:22 Muž olwy [24] - TetryRe: katterinecka
Tak možná trochu navýším počty :-) Spíš mi šlo o to, jestli by se tato kombinace snesla, nebo mi to Štikovec zlikviduje. Podle webu je agresivní, ale v dost velkém AQ by nemusel. :) Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 08:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: olwy
vyber si míň druhů těch hejnových ryb a větší hejno, jestli plánuješ celkem 35 ryb a 6 druhů hejnových ryb + ještě nějaký ryby navíc, tak jak velké bude to hejno? 5 ryb? to není žádné hejno ;-) V tak velkém akvárku si v pohodě můžeš dovolit hejno 20-30kusů a tyhle ryby budou spokojenější. V jednoduchosti bývá krása
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 02:09 Muž olwy [24] - Tetry – Jak si to namíchat?
Ahoj, přemýšlím co do akvárka a nejsem si jist... Zakládám znovu to z mého profilu - 300 litrů, 120 cm šíře, 50 hloubka a výška, spousta koření a časem i kytek, 24 stupňů, drsnější substrát.
Základ:
tetry černé, tetry červené, vláknoploutvé, císařské, měděné, pangio kuhli
a k tomu... něco z tohoto (ideálně vše :-) ):

Štikovec páskovaný - Aplocheilus lineatus - 4 ks - z toho mám největší strach
Labeo červené - Epalzeorhynchos bicolor - 2 ks
Sumíček indický - Mystus vittatus - 1 či 2
Tetra diamantová nebo tolarová, možná Gavúnek diamantový - Melanotaenia praecox - 4 ks

dno:
Lorikárie kopinatá - Rineloricaria lanceolata - max 3 - nevíte, jestli jako obyč. ancík rozežírá kytky?
Sevelie pruhovaná - Sewellia lineolata - 1 či 2 - až nakonec, jestli zbydou peníze :-)
Pancéřníček leopardí - Corydoras trilineatus - možná jen panda- hejno, asi 6

ideálně bych si tam dal ještě něco jako nožovku či hrotočelce, ale to se mi nedaří najít nic, co by nebylo moc agresivní. Takže asi zvítězí dloho plánovaný čolek čínský a/nebo/možná rak modrý.
Ale rak by šel první do jiného AQ na zkoušku a do velkého až později.

Celkový počet ryb nebude přes 50, spíš kolem 35. Myslím, že by to tak mohlo být, ale rád bych si to ještě potvrdil. A třeba dostal radu na "nožovku".
Díky


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 15:05 Muž MichalK [16] Re: Javaharlal
No mi se to celkem líbí, ale možná trošku méně těch skalárů (osobně bych dal maximálně 8 a později nechal jen 2 páry), vynechal ty gupky, platy/mečovky a to druhé velké hejno teter a místo toho doplnil třeba sumečky hejnko třeba po 8 místo po 4 jak píšeš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:49 jogr
Podle mě je to až moc ryb,, mrkni na tenhle článek: rybicky.net/clanky/256-kolik-ryb-do-akvaria a ještě: rybicky.net/clanky/459-kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:57 Muž Javaharlal [0] - Amerika – kolko ryb mozem chovat?
Ahojte, mozete mi prosim dat vediet vas nazor?
V nádrži 160x60x60 (realne asi 400l vody) by som chcel chovať:
- skaláre - 10ks
- neónky - 30ks
- nejaké ďalšie malé tetry, podľa toho, aké zoženiem (napr. tetra žiarivá, medená, amapanská) - 30ks
- Apistogramma cacatuoides (1 - 2 páry)
- Mikrogeophagus ramirezi (1 - 2 páry)
- prísavníky - 3-4 kusy
- sumčeky - 3-4 kusy
- gupky - 6 kusov
- platy / mečúne - 4 kusy

Viete mi prosim dat nejake tipy ohladom ryb? Neprerybnim to s tymto zoznamom? Mate pripadne nejaky tip na zaujimavu juhoamericku rybku, ktora by sa tam dala doplnit?

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:42 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: buballa
ad3)Vyprdni se na oukleje a doplň počet skalárů aspoň na 6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 17:02 Žena buballa [0]
po hromadnom uhyne, s pred 2 mesiacov, by som chcela dokupit nové rybky.
čo mam: aq s 435 l čisteho objemu,
2 ktenepomy, 2 skalare, 2 labea, 4 prísavníkov obyč, 1- ho panamského, 3 polypterov, 1 erpetoichthys. moja nadrž tu rybicky.net/nadrze/8609

moj návrh:
1. 4-5 oukleje,
2. další pár skalárov
3. nechám si poradit :-D

totiž umreli mi komgo tetry, kt som mala pri hladine, a ostalo po nich prázdno :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Cosmogagy
Může být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:54 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Bob66
Ta Lorikárie vypadá vážně celkem dobře, pouvažuju palec

teď mně ještě napadlo - co třeba tam dát "jen" dvacetikusové hejno teter, a dát tam 5-8 sekernatek, ať něco plave i u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Cosmogagy
Co třeba Loricaria simillima, jeden z druhu jak radí už romant X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:34 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Jo a ještě - byl mi sdělen názor že ti kančíci červenohrdlí mi budou ty Tetry totálně decimovat - mám se bát a nebo spolu budou žít v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:28 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Tak co třeba krunýřovec brazilský? ten je podstatně menší.. a nebo jehlicovitý?
Nebo jakého doporučíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:28 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Co třeba nějakou Lorikárii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Cosmogagy
Oba druhy co zmiňuješ ti velmi rychle přerostou akvárium, hledej dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:15 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Ještě bych tam možná dal i nějakého krunýřovce, ale určitě ne obyčejného Ancistruse sp... rozhodně něco většího, ale zase ať to nestojí majlant, takže Panaky vynechávám... něco jako Krunýřovec pardálí nebo K. síťovaný.. šlo by to?? Nebo jaký jiný druh doporučíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:09 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Cosmogagy
Kanci pár ok jako dominanta, těch akar bych dal také pár (dva mě už přijdou moc). Počet pancíků je akorát, co se týče teter tak spíše jedno hejno 20-30 ks, podle velikosti v dospělosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1331