Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 09:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Nevím proč by ramirétu začátečník nenašel v cichlidách...Prezenzentovat bych nemohl, neb nefotím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:10 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Mohl by jsi nějakou nádrž prezentovat?Ať mají začínající inspiraci. ano Ramirézku v cichlidách(když ji bude někdo hledat)NENAJDE!Je "trochu" rozdíl mezi perlovkou a ramirézkou! (jak ve velikosti,tak i chování) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Mimochodem, když se trvá na těch kytkách, kořenech, dekoracích... ;-) 450 litrů akvárium na oko, ne na množení a já ctitel cichlid...Poskládal bych tam třeba všechny tři barvy ramiréz, pět párů od každé a hejnko diamantových teter a bude to barevné, blýskavé...Proč o tom mluvím?...kdysi jsem ještě o 200 litrů více a s více rybami těchto druhů (modré ještě nebyly) dělal doma pro svou polovičku a byla docela spokojená...Otevřená nádrž, nad ní výbojky, kytky lezou z nádrže, na stěně za ní jsou chycené tilandsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:41 R Muž romant [27987] Re: baletka
Až budeš mít nějakou představu o osádce, tak se neostýchej a pochlub se s ní a jistě se Ti k tomu někdo vyjádří. Máš k dispozici nádherný prostor, kde se bude dát tvořit a kombinovat velmi solidně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:37 Žena baletka [624]
Nepodceňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 18:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: baletka
Ať už se ti líbí ryby jakékoliv. Hlavně si toho dost nastuduj a přečti - tady na stránkách toho je fakt dost. Nepodceňuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 18:36 Žena baletka [624]
Tak co se týče cichlid, psala jsem, že právě třeba blue electric se mi dost líbí. Jsem na ty neonové, svítivé ryby - tetry apod... :-) A gupky nikdy! Jsou sice fakt krásné, ale pamatuji si, že jako děcko jsem měla malé akvárko a množilo se to tam nepříčetně. Nene, neumím se toho pak zbavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:43 Muž Ad@m [1051] Re: Drahoš .
Tie si na malých živorodkách pochutnajú potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:31 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Zůstala jedna asi budu muset koupit samce at mají mladé .At mají skalára živý bufet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:16 Muž Ad@m [1051] Re: Drahoš .
Neboj sa. Gupiek budeš mať ešte toľko, že ich budeš ako krmivo využívať úmyselne :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:14 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Já jsem měl 6 gupek na týden jsem zatemnil aq ,zbyla jenom jedna a to byly pěkně vypasené nevím kdo kančik nebo skalára ale jak, ještě nejsou tak velké aby sežraly gupku ,tak že pachatel neznámý jak je zvykem. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:00 Muž Ad@m [1051] Re: romant, LiborSprysl
romant: Preto mám radšej tetry :-D
LiborSprysl: Hlavné je, že sú tam Cichlidy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2012 16:59 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Rozumím, co stojí za práci, má se dělat pro peníze. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jsou trochu debilní smich , divoké ještě navíc bez barvy...ale mám je také rád... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:55 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
A jak říká Miloš Kroupa od Papíků "zas...ý živorodky", tak proto tam třeba chybí. Prosím pěkně všechny je to těžká ironie, tak aby mě nikdo hned neplísnil, že snad nemám rád živorodky, to zase ne. No spíš je mají rádi cichlidy co jsem měl a mám. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
V anketě chybí živorodky...tak je to jen napůl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:33 Muž Ad@m [1051]
Ako dôkaz by som dal toto(výsledky ankety): rybicky.net/profil/14086
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:30 Muž Ad@m [1051] Re: NIKO
Ja sa prikláňam skôr k skladbe kŕďľových rýb Južnej Ameriky. Cichlidy sú však ešte stále v kurze a myslím, že im to vydrží. Ja nie som ich veľký fanúšik, ale komu sa páčia, nech sa páči. Je pravda, že rozrývajú dno, tetry produkujú menej odpadu a pod., ale myslím, že akva s cichlidami nie je od veci voľba :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 16:21 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
"Tvoje jasnozřivost mne tedy dost překvapuje." "takže také moc nerozumím té další části argumentace"
To,že tomu nerozumíš,za to nemuhu,asi nevíš,jak to v té době chodilo.Jestli víš,tak čemu nerozumíš?
"pan Peřinka v Praze na Pavláku měl těch druhů zhruba víc než 100"
Jo,před 40ti lety ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2012 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
NIKO napsal: Ano,všichni "začátečníci" hledají jméma chvatelů,kde jsi to slyšel a viděl? :)99% lidí kupuje ryby v obchodech!!!Je mi jasné,že když o cichlidy není zájem,tak žádný chovatel je nebude "dělat".Nebudem tu rozebírat proč,mnoha lidem je to víc než jasné.Tahle naše debata BALETCE a dalším co si chtějí pořídit akvárium vůbec nepomůže!Nemá také žádnou cenu probírat jestli měl někdo před 40ti lety v 70tých letech za komančů přes 100 druhů ryb.Nebudem počítat kolik by musel mít akvárií,spotřebu vody,elektřiny a také krmení!!! :-D Bylo by vždy dobré ať si kdo si chce pořídit akvárium sežene napřed nějakou literaturu o rostlinách,rybách atd,KOUKNE SE NA RYBY KTERÉ BY CHTĚL,PŘEČTE SI O NICH a zváží kombinaci do akvária.Debaty zde trochu blbnou lidem hlavu,stačí jak se kančík chaval Tobě a jak u mne.Proto jsem doporučil hejno neonek červených a když si něco přečte,tak tenhle "základ" může dál doplnit. ano
Tvoje jasnozřivost mne tedy dost překvapuje. 15 let dělají cichlidy +- 50% mé produkce a to se již hodně dlouho živím výhradně rybami...Mimochodem Tomáš na Mělníce má v současnosti těch druhů stabilně většinou od 300 do 500, takže také moc nerozumím té další části argumentace. Ale s tím čtením souhlasím...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.05.2012 11:32 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Ano,všichni "začátečníci" hledají jméma chvatelů,kde jsi to slyšel a viděl? :)99% lidí kupuje ryby v obchodech!!!Je mi jasné,že když o cichlidy není zájem,tak žádný chovatel je nebude "dělat".Nebudem tu rozebírat proč,mnoha lidem je to víc než jasné.Tahle naše debata BALETCE a dalším co si chtějí pořídit akvárium vůbec nepomůže!Nemá také žádnou cenu probírat jestli měl někdo před 40ti lety v 70tých letech za komančů přes 100 druhů ryb.Nebudem počítat kolik by musel mít akvárií,spotřebu vody,elektřiny a také krmení!!! :-D Bylo by vždy dobré ať si kdo si chce pořídit akvárium sežene napřed nějakou literaturu o rostlinách,rybách atd,KOUKNE SE NA RYBY KTERÉ BY CHTĚL,PŘEČTE SI O NICH a zváží kombinaci do akvária.Debaty zde trochu blbnou lidem hlavu,stačí jak se kančík chaval Tobě a jak u mne.Proto jsem doporučil hejno neonek červených a když si něco přečte,tak tenhle "základ" může dál doplnit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 10:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Tím to nebude smich pan Peřinka je ctihodný důchodce a pan Chvojka bohužel už na pravdě boží, to víš to je historie české akvaristiky...Z Opavy je blíž do Brna a Šmerdovi jsou stejní držáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 09:02 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Uvažuj.Všichni tyhle pány znají a hlavně ti,co s akvárkem začínají ano Určitě každý,třeba z Opavy pojede do Prahy,podívat se na cichlidy a hledat p.Peřinku,aby si možná koupil 10ks.Jak píšeš měl.A proč je nemá?Cichlidy v podstatě vymřely,jen pár nadčenců je ještě doma chová.To je ale debata na "dlouhý večer".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Musím vzít za slovo, protože to je výzva...pan Peřinka v Praze na Pavláku měl těch druhů zhruba víc než 100 a k tomu cichlidy, pan Chvojka ve Spálence taky a dalo by se pokračovat... ano Severy zprskali "chovatelé" s ostatními herosy a tak nejsou, s těma mekama teda nevím, já je měl v nádrži plné kryptokoryn a dobrý:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:43 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Udal jsi jednoho,který tomu rozumí.Do Vivária každý nepojede a není pravidlo,že když se někdo k zákazníkovi chová slušně,že tomu rozumí a že tam cichlidy má ano Severy jsem v prodejnách nevidě tak "sto let".Mnozí ani neví,jak ve skutečnosti vypadají.MODA CICHLID JE UŽ DÁVNO PRYČ :-) No a kančík červenohrdlý písek stěhuje,měl jsem je.Na severy je podle mne 250l málo.Před 40ti léty bylo v prodejnách "20 druhů" ryb a z toho 10 druhů cichlid(neber mne za slovo).Tak se nedivím,že jsi s nimi začínal,určitě jsi nebyl sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Pokud mne paměť neklame, a myslím že v tomto případě ne. Tak jsem před nějakými 40 lety mimo jiných začínal s mekama a severama... smich To byly cichlidy ještě v běžném sortimentu akvaristických obchodů, což dnes je spíše vzánost. Takže pokud jsou dnes v sortimentu, tak v obchodech, kde se zákazníkem zachází slušně. Třeba Vivárium. Roman je cichlidář a tak ví o čem to je...
Mimochodem, když jsem měl ty červenohrdlé, tak jsem tam květináče také neměl....stačil kořen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:08 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Můžeme se bavit o tom,že jako "nezkušený nováček" zakládající akvárium příjdeš do prodejny a chceš například kančíky.Samozřejmě Ti prodavač v rámci "kšeftu" nikdy neřekne,že tenhle druh kančíků je "problémový",mnohdy to ani neví!!!Pořizuje-li si někdo "dekorační" akvárium,tak květináče kráse nepřidají!Tak můžeš teď klidně baletce poradit,jaké si má koupit,které neryjí a jsou krásně barevné(perlovky) ;-)Doporučovat někomu kdo začíná cichlidy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2012 05:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
NIKO napsal: Pěkně osázené akvárium a v něm 50 - 60 červených neonek má své kouzlo.Akary,pestřenci,kančíci,perlovky jsou krásné ryby,ale v době tření Ti pěkně "rozhážou" dno a vytahají rostliny.
Musím se cichlid zastat smich tohle tvrzení není zcela pravdivé. Například pestřenci rostliny netahají. Pokud jsou rostliny dobře zasazené, tak nelze tvrdit všeobecně, že akary rostliny vytahají, protože to udělá jen několik druhů z nich. Ovšem nedokáží to, pokud jsou například rostliny obložené většími kamínky, aby je nemohly vzít do huby. Stejné je to se spoustou druhů kančíků, kteří už mnohdy "kančíky" správně nejsou, protože prostě mimo jiné neryjí. A dalo by se pokračovat...Takže pokud mají cichlidy například dostatek květináčů a podobných prostor, vůbec se nebudou namáhat s hloubením nějakých jam před třením a to co si udělají pro mláďata zase kytky většinou neohrožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:54 Žena baletka [624]
Každopádně všem zatím díky za reakce. Možná jsem spíše měla dotaz postavit tak, že navrhnu složení a zkonzultuji to tady. Pokusím se to vyplodit, a pak se poradím ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:53 Žena baletka [624] Re: romant
To je v pohodě, jsem si své nezkušenosti vědoma :-) Sice mám kamaráda, co tvrdí, že terčovci mu vydrží všechno, ale beru to s rezervou ;-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:51 Žena baletka [624] Re: NIKO
Souhlasím. To by se mi asi líbilo. Předpokládám ale, že nějaké čistící druhy budou také zapotřebí, ne? Nebo jsou ty rybičky schopny se o biorovnováhu postarat samy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:48 Muž NIKO [527] Re: baletka
Pěkně osázené akvárium a v něm 50 - 60 červených neonek má své kouzlo.Akary,pestřenci,kančíci,perlovky jsou krásné ryby,ale v době tření Ti pěkně "rozhážou" dno a vytahají rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:38 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já bych doporučoval čeled cichlidae skalára akary pestřence to jsou odolné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:26 Muž dravec [72] - RostlinyRe: baletka
Je to vsetko na Tebe, ty sa musis rohodnut co budes chovot, co ktory druh obnasa, doporucujem studovat literaturu, akva fora. Potom sa rozhodnes napr. pre tetry, skalare, rastliny, treba nastudovat a postupne zakupit techniku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 19:36 R Muž romant [27987] Re: baletka
Na Tvoji otázku nebude jednoznačná odpověď, co člověk to názor a proto bych se v první fázi inspiroval v sekci nádrže u akvárií podobných litráží a uvidíš jakou rybí i rostlinnou skladbu tam uživatelé mají. Nechci Tě nijak podceňovat, ale na terčovce bych prozatím nepomýšlel, čímž neříkám, že až nasbíráš nějaký ty zkušenosti, že se do nich nepustíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 19:31 Žena baletka [624] – PS
Jo a nebo připadá v úvahu varianta terčovci, ale ti se moc nedají kombinovat, pokud jsem to pochopila. O náročnosti vím a jsem si jí vědoma, tudíž důkladně zvažuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 19:30 Žena baletka [624] – Velké akvárko
Ahoj, jsem úplně čerstvě registrovaný nováček. Mám doma menší akva 60l cca 2 roky (přesně nevím) a po počátečních neúspěších a pokusech se mi v posledním cca půlroce podařilo docela nastavit rovnováhu. Akvárko pořídili rodiče pro neteř, frkli do toho tři závojnatky, a pak zděšeně pozorovali, jak závojnatky kynou a kalí vodu. Následně závojnatky putovaly do zahradního jezírka s přezimováním ve speciální vaně ve sklepě a na mně zbyla péče o tu malou nádrž. Pořídila jsem rostliny, kmeny, neonky, dania, parmičky, šneky a ancistruse a jednu bojovnici. Souběžně s tím jsem se ještě pokoušela o mininádrž, kterou jsem prozatím vzdala a nechala na později, až budu zkušenější. Teď se mi naskytla příležitost koupit velké akva - 450l - a chci se poradit co do něj. Rozměry 150x60x50, veškerou filtraci, osvětlení mám, rostliny mi snad poradí bývalý majitel, ale přesto bych ráda dostala tip i na ně. Mám ráda hejnovité rybičky, barevné, chci akva fakt pro potěchu oka. Vím, že větší se pravděpodobně bude udržovat snadněji než to malé a je to můj splněný sen, takže se chci dobře připravit, vymyslet, a pak nakoupit rybičky. Co se mi fakt líbí jsou neonky, tetry žhavé, betty (ale těm se asi v tom větším akva vyhnu), cichlidky blue electric, halančíci (o ty jsem se pokoušela, ale v malém akva mi, bohužel, odešli), možná skaláry, ale o těch tak přesvědčená nejsem, chtěla bych tam i nějaké ty plže, mlže, počítám samozřejmě s čistícími rybami (parmičky, ancistrusy atd.) Poradí mi někdo?? Dííííky za každý názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 04:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ivoš napsal: Hele, když tě berou tlamovci, nebabrej se s tetrama a podobnou havětí. Já bych doporučoval nějaké Geophágy -Brasiliens, Pindare atd. K těmhle rybám můžeš dát i nějakou tu rostlinu, která bude buďto tak velká, že jí nevyryjí (Echinodory) anebo něco, co se dá přichytit na kořen (Anubias, Microsorium). Tyhle ryby jsou poměrně nenáročné a velice zajímavé. Nejedná se sice o 100 %tlamovce (jikry nenosí) ale plůdek už často ano.
smich smich Paradoxně ti brazilouši z vaší nabídky mají k těm tlamovcům docela dost daleko, nepopletl jste to??? smich Zatímco hodně perleťovek je skutečně většinou larvofilních tlamovců, tak brazilouši zrovna ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Black76
Hele, když tě berou tlamovci, nebabrej se s tetrama a podobnou havětí. Já bych doporučoval nějaké Geophágy -Brasiliens, Pindare atd. K těmhle rybám můžeš dát i nějakou tu rostlinu, která bude buďto tak velká, že jí nevyryjí (Echinodory) anebo něco, co se dá přichytit na kořen (Anubias, Microsorium). Tyhle ryby jsou poměrně nenáročné a velice zajímavé. Nejedná se sice o 100 %tlamovce (jikry nenosí) ale plůdek už často ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.04.2012 13:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Black76
já ve velkým akvárku měním vodu jednou za měsíc, světlo obstarávají spínací hodiny a nic jinýho neřeším, jen krmení ryb. Vím že bych se o akvárko měla starat víc, ale právě mám hodně jiných starostí, a na akvárku to není skoro znát. Rostliny rostou tak akorát, rybám se daří a řasy nerostou.
Jo je to trochu těžký zezačátku, než člověk příjde jak na to, ale pak už je to podle mě mnohem lepší než malawi, ale to asi záleží na každým. S rostlinami se dá udělat akárko, které se nemusí skoro vůbec udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:56 Black76 Re: katterinecka
Rostlinné akvárko je pěkné a pokud v něm bude hejno různobarevných rybek, tak je to fakt krása. Ale právě mám strach, že kromě hlídání parametrů vody pro ryby ještě musím hlídat CO2, světlo a ostatní věci, které zase potřebují rostliny. Také vím (z předchozího malého AQ), že je rostlinné akvárko pěkné asi 1 měsíc po úpravách a pak jen zarůstá a i když jsem se snažil jej čistit od rostlin, tak to nebylo už ono. Nakonec muselo vše ven, dokoupit nové rostlinky a pak jsem se měsíc kochal. Možná jsem jen nakoupil špatné rostliny.. Nevím. I když jsem měl malou nádrž, tak se pořád považuji za začátečníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:35 R Muž romant [27987] Re: lukasleibelt
Lukáši, byť jsou terčovci již dnes hojně rozšířeni, tak bych je jako rybu pro začátečníka nepodporučil. Pořád jsou to ryby u kterých to chce mít trošku něco odakvaristikováno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:31 Muž lukasleibelt [84]
a co třeba tetra císařský a skaláry nebo diskuse hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Madam, ne mnoho běžně chovaných malawských tlamovců u nás, je typických požíračů "zabíhacích ryb" jako nabízíte živorodky...Doknce je nevyžerou ani vámi nabízení američtí tlamovci...Takže bych byl opatrný v radách typu -

jestli chceš jenom poradit ryby na zaběhnutí, tak je škoda do malawi akvárka cpat něco "jinýho". Nebo jen hodně nenáročné rybky, třeba sehnat od někoho přebytky nějakých zkřížených gupek, nebo jiné živorodky, které pak můžou posloužit jako potrava pro tlamovce (nebo jestli si slabší povaha tak jim sehnat jiný domov, jestli je někdo bude chtít). smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 23:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Black76
jestli chceš jenom poradit ryby na zaběhnutí, tak je škoda do malawi akvárka cpat něco "jinýho". Nebo jen hodně nenáročné rybky, třeba sehnat od někoho přebytky nějakých zkřížených gupek, nebo jiné živorodky, které pak můžou posloužit jako potrava pro tlamovce (nebo jestli si slabší povaha tak jim sehnat jiný domov, jestli je někdo bude chtít).
Když necháš akvárko řádně zaběhnout a bude tam dostatečý filtr tak tam můžeš dát tlamky jako první a bez problému. Když si začátečník tak stejně asi budeš vybírat nějaké méně náročné, ne? Ti co mají takové akvárko ti určitě poradí konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 23:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Black76
mně by do takového akvárka pasovalo pěkné hejno velkých hejnovek typu tetra konžská, parmička denisonova, danio malabarské, nebo něco podobného.. takové akvo k tomu skoro vybízí, alespoň mně tedy ano :-)
12-15 kusů velké hejnovky, doplnit třeba 30-40kusovým hejnem malých hejnovek (ideálně jiné barvy než velké hejnovky), vybrat nějakou rybku i na dno...
to by byla paráda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 23:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Black76
mě se třeba líbí ryby z jižní Ameriky. Dokonce i tam žijí tlamovci, koukni třeba na Perleťovku "Tapajost red head", ale ty nejspíš nepatří k těm méně náročným (ale já je mám a žádné problémy s nimi nemám, když akvárko dobře funguje). Jinak nenáročně třeba hnědé akary, kančík zelenooký (ten ale nejpíš občas bagruje), už jmenované skaláry, akarka zelená..., k nim obří hejno teter, na dno pancéřníčky...
Nebo ve stylu Asie, takové velké hejno parmiček čtyřpruhých taky vypadá suprově, i když je to "obyčejná" rybka. Z asie jsou i různé labyrintky třeba čichavci, nebo hejnové - razbory, dánia, a mnoho druhů parmiček...
Proč se nepustit do akvária s rostlinami, taky jde v pohodě provozovat bez nějakého dohnojování, silného osvětlení a kdovíjakých vymožeností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:58 R Muž romant [27987] Re: Black76
Já za sebe, bych se přimlouval za skaláry. Prostor je to pro ně ideální a takový hejnko o počtu 12-15 kousků by tomu akvárku slušelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:51 Black76
díky za reakce! O tlamovcích jsem na uvedených stránkách toho nastudoval tuny. I to je jeden z důvodů proč chci tlamovce. Zelené akvárko se ale mi líbí (pokud to není řasa), takže bych k tlamovcům přidal nějakou tu umělou nebo i tlustolistou rostlinu i když vím, že v jejich přirozeném prostředí nic takového nemají.
Spíš by mne zajímalo jestli mi do tak velkého akvárka můžete doporučit nějaké jiné rybky do začátku (teď nemyslím k tlamovcům). Od začátku jsem byl zaměřen jen a jen na tlamky..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=1281