Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nafouklé břicho

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nafouklé břicho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2022 22:15 Honza69 Re: coldric
Tak to je super zpráva diky, nikde nic nemají žádné tečky nic. Je fakt že když den vynecham s krmením, tak se to zlepší, ale po jídle se to zas vrátí jen u některých. Dneska jsem zkusil nitěnky. Jestli to nebude stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2022 22:00 coldric Re: Honza69
Moje neonky po krmení vypadají úplně stejně. Až to stráví, vrátí se břicho do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2022 21:11 Honza69 – Neonky nafouklé břicho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vás, řeším u neonek nafouklé břicho a boule na břiše. Nikde jiného nic nemají má jich to tak půlka. Krmení flakes. Často jsem našel že to nemá řešení a je lepší je dát do mrazáku, ale přeci jen bych to rád věděl 100%. Některé to mají malinké tak pak nevím které řešit a které ne. Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 15:42 Žena Klárča [20] Re: patka
Teď se dívám, vím ze fotka není moc kvalitní, zkousim porovnávat, ale nevím, nevšimla jsem si poradně te hlavy, jestli je trojúhelníková (jak prý plostenky mají) spis mi to přišlo jako miniaturní žížaly, těžko říct. Ach jo, kdyby to byly jen plostenky, tak by to bylo asi lepší varianta....každopádně díky za odpověď...zkusím pak odchytit další mrchu, jak na ni narazím a podívám se poradneji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 15:31 Žena patka [112] Re: Klárča
Mě to připadá jako ploštěnka,zkus porovnat na netu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 15:23 Žena Klárča [20] Re: Jirka.B
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A jinak ancistruse jsem dnes ráno našla mrtvého. sad samo nemůžu si byt jistá proč, možná kombinace více faktoru, každopádně ale nějaké potvory v akva mám, teď jsem je konečně prichytila při činu! Co prosím teď s mrškama??? Nebo se přesunout do jiného vlákna????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 15:09 Žena Klárča [20] Re: Anthrax
Jee, na ty NPK jsem uplne zapomnela, davala jsem je pri rozjezdu akva. Par kapsli mi zbylo a divam se, fakt to bude ono. Diky moc, castecne se mi ulevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 14:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Anthrax
Osmocote. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 13:42 R Muž Anthrax [4788] Re: afc1886
Spíš bych na té druhé fotce tipoval NPK kuličky. :-) Tazatelka je má i zmíněné v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 10:26 Žena Klárča [20] Re: Jirka.B
1) Tak to se obávám, že bude muset ancik zpět do akva...mám jen tu plastovou krabici z ikey...má sotva pár litrů (jsem zapomněla predtim napsat, asi 30x15x15 cm) sad Jinak s léčbou tedy prozatím počkám...a jinak samička to není má na hlavě dost fousků
2) na cibuli se tedy vykašlu, stejně ji nežere...
Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 10:08 Muž Jirka.B [2] - AmerikaRe: Klárča
1) Jako karanténa stačí 50l nádrž, holá bez písku. Voda se po dobu léčby nemění, ryby se většinou nekrmí. Bohužel bez mikroskopu se dá špatně určit, co to je za parazita. To nafouklé břicho může být tím, že je to samice plná jiker.
2) O cibuli jako odčervovadle jsem neslyšel, možná si to pleteš s česnekem. Ten má antiparazitární účinky, ale používá se spíše jako prevence. Je i součástí některých krmiv.

Pokud neonky žerou a chovají se normálně, asi bych s léčbou počkal a sledoval toho ancika a jeho výkaly. Pokud ryby mají střevní parazity, tak většinou přestanou žrát a strání se ostatních. Ty světlé výkaly se jim drží u zadku třeba hodinu a jsou fakt dlouhé. Ale nevím jak je to u teter, mám zkušenost jen s cichlidama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 16:55 R Muž afc1886 [14704] Re: Klárča
Druhá fotka to budou nejspíš ploštěnky.
ars.els-cdn.com/…
lifeinfreshwater.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 16:01 Žena Klárča [20] – Zřejmě hlístice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak postupovat. Akvárium 60l založené necelý rok. Před par dny mi uhynuly postupně 2 z deseti neonek červených (prostě zmizely) a dnes jsem si všimla že ancistrus mé nafouklé bříško (viz foto 1) a tahal za sebou také světly výkal ale ne nějak dlouhý (prozatím se nepodařilo nafotit, snad později). Nevím jistě jestli ty mrtvé neonky s ancikem souvisí, ale zřejmě ano. Na netu jsem našla, že může jít o hlístice (např. Capillaria, ancíci prý na to trpí). Také jsem si ale všimla žlutých kuliček ve štěrku, zřejmě vajíčka těch hlístic (viz foto 2). Jinak ostatní neonky vypadají normálně a co se týče chování ancistruse, těžko říct, mám ho necelý rok (je starý asi 4 až 5 let) a byl vždy spíš schovavaci, každopádně zatim žere. Mimochodem po delší době jsem měřila dusicnany 15 až 20 mg/l a dusitany na nule (kapkove testy od aquaru). Pokud je problém spis s krmivem, krmit 2 druhy vločkové (Dajana basic a Tetra min flakes) a 2 druhy tablet (Dajana a Sera). Pokud s odkalovánim (hlistice se prý premnozi, když se málo odkaluje), měním 1/4 vody odkaluji 1x tydně.
Prozatím jsem ancistruse přesunula do “karantény” a dala mu cibuli (někde jsem četla, ze působí na odcerveni).

Konečně konkrétní dotazy
1) Jak má vlastně taková karanténa vypadat? Jak dlouho tam muže ancistrus být - bez štěrku a filtru? Jak často tam měnit vodu?
2) Máte někdo zkušenosti s tou cibulí pro ancistruse jako odcervovadlo? Nebo je to blbost?
3) Nejsem si jistá jestli jsou to ty hlistice, mám tedy začínat s nějakou léčbou? Např. Esha ndx? (K případně léčbě pak budu mít asi další dotazy)
4) Opravdu bude nutné dezinfikovat cele akvárium? A kdyžtak jak konkrétně? Mužů proprat a případně propect znova štěrk a kameny, ale co konkrétně s filtrem? Bude to znamenat nové založení akvaria a tedy zas se bude muset aspoň měsíc “zajizdet bez ryb”? A když ano, kam mezitím s rybkama (pokud přežijí)? Také jsem četla, že se těch hlístic v akva nejde úplně zbavit, tak nevím...

Omlouvám se za dlouhý komentář a spoustu dotazu, něco jsem o hlisticich na fórech četla, ale ne ze všeho jsem moudrá, prosím nekamenujte mě :-).
Předem dekuji za přečtení a za konkretni odpovědi a náměty.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 07:38 Gecko1242 – Pancéřníček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
Prosím o radu, můj pancéřníček Venezuelský (vím že je to samička) má nafoukle bříško je to nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 08:37 Žena Andyszka [15] Re: Wanderer
Prezentaci jsem založila. Byla by nějaká rada, jak rybkám pomoci? Ostatní rybky zjevně nemají problém, jen krunýřovci sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 15:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Andyszka
Chce to založit prezentaci nádrže, bez té bude těžko někdo radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 08:09 Žena Andyszka [15] – Ancistrus nafouklé břicho
Zdravím, mám v nádrži mimo jiné i dva malé anciky, jeden ma 7cm, druhý 5cm. Akvárium mam od června. Poslední dobou mám s akvarkem potíže, nejen že bojuju se zelenou řasou, ale před 2 měsíci se mi v akva objevily hlístice a ancistrusi se mi nafoukli a tahali za sebou dlouhy průhledný cancoury s vajíčky. Jelikož jsem doporučováný Concurat ani Bioverm nesehnala, koupila jsem EshaNDX. Nakapala jsem dle návodu vymenila vodu po 24h, rybybam se břicho i výkaly vratilo do normálu. Po 14 dnech jsem nakapala dle návodu znovu i s výměnou vody. V sobotu jsem pozorovala stejný stav jako minule, ancici nafouklý, nežerou, polehavaji na kamení nebo jsou pricucnutý na skle vsude se válí vlaknité výkaly. Opět jsem teda dala Eshu dle návodu a druhý den vyměnila 50% vody. Stav se ale nezměnil. Dnes tj. 3 dny po prvním dávkování kapek je stav stejný. Ryby stále nafouklé, apatické, nežerou, všude po akva vlaknité výkaly někdy s vajíčky jinde jen průhledné. Nevím, proč kapky rybkam nepomohly :-( nemáte někdo radu, jak jim ještě pomoci? Nechci o ně přijít, už mi tak hezky povyrostly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 22:59 Muž Jason [200] Re: Parmička
Takhle prezrany mam snad vsehny :-D neprijde mi ze by jim to nejak vadilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 20:39 Muž fido16 [631] Re: Parmička
Klidně dejte hladovku i týden. A uvidíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 10:13 Žena Parmička [0] Re: fido16
Dobrý den, děkuji za odpověď. Co byste tedy navrhoval jako opatření? Už měli tři dny hladovku a bez efektu. Přala bych si, aby byla jen přežraná, ale asi to tím nebude. Jinak je to určitě samec, on má tu tlamku teď takovou vybledlou, jak se necítí dobře, ale jinak je to samec, který to tam šéfuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 10:21 Muž fido16 [631] Re: Parmička
Ahoj, vypadá pouze přežraná. U parmiček běžná věc sežerou na co přijdou. ;-) navíc tohle je samička :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 13:33 Žena Parmička [0] Re: fido16
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Staci takto? Kdyby ne, zkusim lepe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 13:23 Muž fido16 [631] Re: Parmička
Fotku, chce to fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 12:34 Žena Parmička [0] – Parmička nafouklé břicho
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jestli se dá vyléčit nafouklé břicho u parmičky čtyřpruhé? Jiné příznaky nemá, "jen" to břicho. Normálně žere a zapojuje se do šarvátek, protože je to samec. Nevim, jestli to může mít nějakou souvislost, ale objevilo se to hned pár dní po přidání hnojiva na kytky. Normálně občas přidávám Rataj bioflor master, jenže mi došel, a tak na doporučení jsem použila Tetra PlantaMin. Myslíte, že jsem tím mohla něco posr.t? Dá se jí ještě pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 10:04 Žena Dinecek [205] – Parmička dáví
Ahoj, prosím o radu, v listopadu jsem koupila 8 parmiček duhových. 7 jich bylo odzačátku v pohodě. Osmá bych řekla, že taky, ale byla z nich vždycky největší a spíše se držela ve valisnerii, kde jí bylo evidentně dobře. Vždy měla veliké bříško.

Včera se mi zdálo, že je bříško takové jako by špičaté. A rybka přestala žrát. Dneska jsem viděla, jak vydávila nějaký bílý chuchvalec - začala jako by kašlat a najednou z ní vypadl takový bílý chomáč - chvilku se mi zdálo, jako by to byly zplesnivělé jikry nebo tak něco. Ale tím si nejsem jistá. Do své prezentace jsem dala i fotku a i video. Setkal se někdo s tímhle? Moc děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 05:04 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Hanka84
filtr nemusíš "prát" tak často, tedy pokud jej nemáš jen jako "honič vody", a na odchyt mech. částí. (bez nitrifikace = mineralizace) stačí podle průtoku cca jednou měsíčně ( možná i déle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 19:56 Hanka84 Re: zervajs
Udělala jsem prezentaci,nevím jestli pomůže....Mela jsem v tom vedru dva dny hladovku,v nedeli jsem uklizela a i nakrmila...všichni ostatní.Už plave lépe do prostoru a splasklo mu břicho,ale trochu moc...teď má břicho propadlé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 13:31 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Hanka
většinou nekrmím vůbec když teplota stoupne, rybám a akváriu to jen prospěje ;-)
pomoc si teď musíš sama ano
(nejlépe se "radí" když máš aktualizovaný profil ( prezentaci), )
může to být i výměnou vody,i přejídáním,nemocí,otravou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 11:53 Hanka – Velké břicho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc...Mám skalary,200 l,vcera výměna vody a prany filtr(ve vode z akva) krmim mrazenym,voda cca stale 26-27 pri horku.A rano jsem nasla skalaru na hladině,snazi se to rozplavat,ale nadnasi ji to porad brichem nahoru...ma ho nafoukle,jako kdyz se prezere,ale to nemaji problem plavat.... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 11:42 Marek
No kdybych viděl, že se nějak vysloveně trápí, asi bych to zvládl, jenže tak mi to alespoň zatím nepřipadá.

Našel jsem ještě na jednom zahraničním foru že jsou šance léčit to tím paraguardem i v pokročilém stádiu (což už to asi bohužel je), a tak to pár dní ještě zkusím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 11:33 R Muž ctibum [6926] Re: Marek
Utratit ne, ale trápit ano? NHKG ti psal, že to není moc léčitelné, tak rybu netrap pokusy s Eshou. Projdi vlákno usmrcení ryby a najdi způsob, který dáš. Je jich tam několik k nalezení. Třeba voda s ledem... I to k avkaristice patří...
A asi by nebylo od věci založit prezentaci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 11:18 Marek Re: NHKG
No utratit ho nedokážu. Zkusím vyměnit vodu a eshu, když už to tu mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2019 11:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Celkem běžný problém u čichavců. Není to moc léčitelné. Bývá to důsledkem horší kvality vody. Většina čichavců potřebuje vysokou kvalitu vody.
Z mě utratit a měnit častěji vodu. Pestřejší strava taky pomůže posílit imunitu ryb.

rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 09:39 Marek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

chtěl bych se zeptat ohledně jednoho z mých čichavců. V 100l akvu mám 6 čichavců (3+3) a jeden ze samců už několik měsíců vůbec nepřijímá potravu (krmím pouze suchým). V akvu je dost ploštěnek a tak jsem tomu nepřikládal velkou váhu - ostatní přijímají potravu normálně.

Poslední týdny ale přestal být aktivní, zdržuje se jen pod svým hnízdem a dnes jsem zpozoroval jakoby nafouklé břicho.

Mám tu eshu 2000, exit, seachem paraguard a sera omnipur. Má cenu zkoušet něco z téhle chemie?

Vodu měním zhruba 25% za 10 dní.
Budu si moc vážit jakékoli pomoci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2019 21:29 ondrejD Re: Zdeňula
je to samička a je tlustá až moc, mohla se přežrat, ale může to být i nějaký začínající problém - vysaďte na den/dva krmení a sledujte, zda se to nezlepší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:08 Žena Zdeňula [10] – Nafouklá razborka galaxy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer :)
Mám v akváriu razborky galaxy a dneska mi při krmení jedna přišla nafouklá- je to (myslím) samička, plave normálně, žere, občas se prožene s ostatníma, ještě včera takhle nevypadala. Razborky se mi občas třou, že před třením jsou samičky kulatější jsem si všimla, taky už jsem je viděla přežrané, ale tahle vypadá opravdu "na prasknutí". Je to jen velmi "gravidní" přežraná samička, nebo se mám něčeho bát?
Krmím patentkama na střídačku s nitěnkama, kromě 9 razborek mám 2 čtverzubce trpasličí a 4 pancéřníčky, v akva poslední měsíc bojuju se sinicemi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 16:16 Muž imax [47] Re: Maq, Wanderer
Aktualne krmim 1x denne len vlockami + tablety pre ryby na dne. Kazdy pondelok je post. Ancikovy mrazene file alebo zelenina. Budem ich sledovat. Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2019 09:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: imax
Čím je krmíš? Jestli sušeným, tak se přežrala a nemůže se potopit. Nasadil bych jim několikadenní dietu. Jestli bude fungovat normálně, tak bych přehodnotil krmení (množství, frekvenci a samotné krmivo). A jestli bude plavat stejně i druhý den, tak bych zakročil jak píše Maq. Nechat trápit jednu neonku a riskovat průšvih v celém akváriu nemá cenu.
Dělám to taky tak. Jak je nějaká neonka chabrus, tak jde do mrazáku.

Koukám, že krmení máš v prezentaci docela pestré. Jinak ten půst, řekněme den v týdnu bych aplikoval stabilně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.03.2019 09:06 Maq Re: imax
Nevím co to je. Ale povím Ti, že moje zásada je odebírat defektní kusy hned, preventivně. Je to možná brutální, ale jejich kolegové nejsou o nic lepší - zdravá zvířata vždycky vylučují nemocné a defektní kusy ze skupiny. A schlamstne je nějaký krokodýl nebo co. Přírodní sanitace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 08:33 Muž imax [47] – Neonky
Ahojte. Rano som nasiel na hladine neonku s velkym bruchom. Zije, plava, ale nedokaze sa potopit. S menej zvacsenym bruchom registrujem dalsie dve mozno viac ako rok. Maju problem plavat rovno. Stale ich berie ku hladine. Vyraznejsie je to viditelne tesne po krmeni. Toto hejno neoniek som kupoval niekedy pred rokom a pol. Behom par mesiacov niekolko kusov narastlo rychlejsie ako ostatne a su celkovo vacsie ako zbytok. Inak su vitalne, bez nejakeho kozneho alebo ineho viditelneho problemu. Jedna sa o poruchu plynoveho mechuru bez moznosti nejako pomoct?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 17:17 Kiki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, už nějakou dobu se starám o potěr ancistruse teď už mají cca 5cm. Bohužel jeden prcek se nafoukl a má u řitního otvoru nafouklou bublinu a v ní je něco červeného.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Předem děkuji za jakýkoliv postřeh hmm
Foto bohužel to nešlo moc zachytit :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 23:25 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Amatértom
Fotka k příspěvku To možný je :) jinak teď po těch pár hodinách sedím u akvaria a to oko dokonce ještě víc splasklo.. :) vypadá to dobře...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2018 21:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Strakááč
Přežijí v žumpě? Akarce se nafoukne oko z nevhodných podmínek raz dva. Na oči jsou celkem háklivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 20:04 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já si nemyslím, že by na tom byla tak špatně... ve stresu může být leda z ostatních ryb svého druhu.. mě se absolutně nebojí.. naopak vždycky na mě čumí u skla a když se začnu hrabat ve skříňce už čekají na hladině jestli tam něco spadne.. ty nafouklý akarky už nafouklý nejsou.. ta s okem se zlepšila a žádná další sekernatka taky neumřela... a zvláštní je.. proč se nedaří i neonkam, když ty akarky zelený prej přežijí i v "žumpě"... neonky jsou úplně v pořádku všechny zatím...
Akarky jsem v počtu ubral o čtyři kousky a dal do jinyho akvária.. ještě těch cca 40 neonek a bude to.. jen budou muset chvilku vydržet...
Jinak vyfotit tu akarku , to taky bylo dílo.. snad tam je něco vidět..
a pokud se vám zdá, že tam plave moc bordelu, tak to je tím, že mi přítok pořád čeří bordel odedna že i listy se pohybujou.. budu možná muset udělat rozstřikovací rampu abych to tolik nevýřil..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2018 18:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
Taky si myslím, že ty ryby trápíš. Prvně jich nacpeš takové množství do pár litrů a jak začnou strádat a je to na nich vidět, tak je mácháš v hypermanganu a raduješ se, že se jim neježí šupiny.

Stejně ji utratíš nebo chcípne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2018 17:57 R Muž romant [27987] Re: Strakááč
Kdepak poranění, ta ryba se už teď trápí, je plná přemnožených bakterií, ten Hypermangan jenom oddálil její skon. Nejvypovídající je ta třetí fotka, kterou jsi sem dával 26.12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 16:54 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
akarku s tím okem jsem jednou taky vykoupal v hypermanganu předevčírem 20 minut.. oko je teď o dost lepší jak předtím možná jí vykoupu ještě... zatím to všechno vypadá v pohodě šupinky se neježí.. vypadá to spíš, jak když si to oko poranila.. jinak se všechny chovají v pohodě a všichni žerou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:44 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
U nemocí jsem četl, že je lepší teplotu zvýšit... kyslíku už mají hodně... přítok z filtru to čeří už asi týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2018 17:31 Maq Re: Strakááč
Strakááč napsal: Jinak jsem.jim zvýšil i teplotu na 28°C snad to něčemu pomůže.. :)
Jo, bakterie mají zvýšení teploty moc rády. Taky kyslíku ubude... no neber to! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Jedna, kterou jsem dvacet minut koupal v hypermanganu už nafouklý břicho nemá.. přidal jsem torben do akva.. a vodu jsem vyměnit nemohl, netekla voda a pak už bych budil celej byt... ale splasklo to i tej druhej maličko.. a oko je pořád nic moc.. dáme lázeň a uvidí se :)
Jinak jsem.jim zvýšil i teplotu na 28°C snad to něčemu pomůže.. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho?od=51