Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:14 Roman – Závojnatka
Dobrý den, mám 2 závojnatky čínský a chtěl bych věnovat tyto rybky člověku co má akvarium objem 1100 l akvarium má zaměřený do řeky Malavi(Afrika) název rybek neznám, ale jako malý rybky jsou bežové s černýmy průhy a v dospělosti se vybarvý do různých barev.Chci se tedy optat jestli by to šlo je tam přidat nebo ne :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:32 Žena MI38K [5] - Rostliny
koukám píšu kravinu. doplnila bych to hejnem ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:56 Žena MI38K [5] - RostlinyRe: Ičin
já bych právě pár hlavních ryb doplnila nějakým nejsem. například se mi líbí tetra císařská :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:36 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: MI38K
Já bych se na celej biotop vybodnul. Najít vhodný druh co bych si tam dokázal představit a podle toho vybral ten zbytek. Ona ta asie s tou jižní amerikou k sobě nemají moc daleko. Já bych tam rozhodně volil velkou cichlidu. Osobně bych šel do perleťovek, ale to je má úchylka :) úžasně tam bude vypadat prakticky cokoli, když se jim to dobře nachystá. Hejno dobrných rybek může být fajn, ale já bych teda dal přednost pár větším rybám a nechal je vyniknout (když už má být akvárko hlavní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:28 Žena MI38K [5] - RostlinyRe: Ičin
jo jo hlavně akva. :) chtěla bych nějaké výrazné a neobyčejné rybky jako dominantu a doplnit nějakým hejnem. jaký biotop je dle Vás lepší? Asie či Jižní Amerika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:24 Žena MI38K [5] - RostlinyRe: pikiman
tlamovci nejsou do zarostleho akva :) já se bavím o paludáriu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:42 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: pikiman
pod paludárkem výhradně amerika nebo asie ;)
jinak sito chce promyslet, co má bý jako hlaví část. pokud je hlavní nadvodní část, tak do vody jen nějaké méně nápadné druhy - např hejno teter stříkavých, parmiček denisonových(?), gavůnky,na dno třeba jen pancíky... aby to neodvádělo moc pozornost od rostlin
no pokud to má být hlavně akvárium a terárko jen jako doplněk, tak btěch možností je prostě nespočet a nemá cenu o tady rozebírat. krom fakt velkých duh tam může být takřka cokoli. od hejna neonek, přes terče, až po jednodruhovku pro velké cichlidy. sad jediné omezení bude hloubka nádrže, protože člověk musí dosáhnout dozadu do kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:04 pikiman
Při takhle velké litráži by u mě vyhrálo krásné 3D pozadí, vykládané skály z kamenů a tlamovci!
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 06:40 Žena MI38K [5] - RostlinyRe: Kaira
nad čichavci líbajícími jsem také uvažovala. :)
Ičin: Ano asi jsem se špatně vyjádřila. akvárium si chci nechat dělat na miru, asi to bude formou paludárka, přičemž těch 500l je pro tu vodní část. chtěla bych rozměr právě přizpůsobit budoucím obyvatelům a nechci jednodruhovku. spíš jsem se rozmyslela mezi biotopem Asie a Jižní Ameriky . Tak prosim o tipy na zajímavé ryby vhodné do společenského akvária těchto biotopů. :) a třeba i rady, který biotop je pro paludarko lepší a proč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MI38K
Kdybych já měla tak velké akvárko, dala bych si do něj pěkné hejnko čichavců líbajících. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2014 08:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
no dokud se budeme bavit pouze o těch 500 litrech, tak tam to je ještě pořád naprosto běžný rozměr. Dá se tam už poskládat hezká osádka, ale ještě pořád se budeme bavit o druzích běžně chovaných. Pak bude taky naprosto zásadní jaké bude mít ta nádrž rozměry. Když to bude placka, tak tam může být krásné hejno třeba perleťovek nebo jiného druhu žijícího na dně. Pokud to bude nějaká nudle, tak přijdou na řadu dobří plavci. No a nebo to může být nějaká vysoká krabice a dostaneme se k vysokým druhům ryb. Od těch 500 litrů se otevírá možnost výběru velkých druhů cichlid s velice zajímavým chováním
Zajímavých druhů ryb je spousta, ale prakticky všechny potřebují dost specifické podmínky, takže by je chovatel měl sám chtít chovat a né čekat, až mu to někdo poradí. Ono pak hrozí, že sice bude být úžasný druh ryb, ale nebude mu schopen zajistit vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 05:15 Žena MI38K [5] - RostlinyRe: lubaan
Díky tak jsem to projela a rad tak moc není. samé dohady o tercovcich a podobně. Mě spíš láká něco neobycejnejsiho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 07:48 Muž lubaan [61] Re: MI38K
Duhovky, pořádný hejno palec
Jinak to ale patří sem: rybicky.net/forum/11593-ryby-do-maxi-akvaria-501-3000-l-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 07:39 Žena MI38K [5] - Rostliny – Inspirace - ryby do >500l
Zdravím,
již delší dobu si pohrávám s myšlenkou pořízení akva o velikosti alespoň 500l, zatím se rýsuje pouze v mé hlavě, ale chtěla jsem Vás - ostatní a třeba zkušenější akvaristy požádat o nápady ohledně osádky. Fantazii se meze nekladou, budu ráda a každý názor či radu. :) Líbily by se mi nějaké zajímavé ryby, ani o biotopu ještě nemám velkou představu :) Takže do mě klidně hrňte informace, ráda si vyslechnu Vaše nápady.
Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 22:03 finnnp Re: Ičin
A nebo bydlet v Brazilii a vodu brát přímo u zdroje a hnát to přes akvária centrálním průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To chce bydlet asi blíž k rovníku a pak je chovat v otevřeném akvárku na zahrádce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:42 finnnp Re: RAP
Kdo by také Fernandézky choval.Já mám problém vytápět dvoustovky.Vůbec nevím jak bych vytápěl třeba šestistovky na 34 stůpňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:55 Muž riso [129] - CichlidyRe: Bob66
Bob66 napsal: scháněl jsem klínoskvrné půl roku a nesehnal, ani přes profi chovatele a jejich nákupčí :-O ahoj

napis uzivateli "davbla", ten je ma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: RAP
RAP napsal: "běžnější" cichlidy klínoskvrné


Bohužel už ani toto není pravda, fernandezyepezi jde v dnešní době sehnat snáze než amphiacanthoides, scháněl jsem klínoskvrné půl roku a nesehnal, ani přes profi chovatele a jejich nákupčí :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 19:41 RAP
Aby jste se nehádali pánové, mluvil jsem o kombinaci rodu Uaru a Pterophyllum altum v jednom akváriu. Přitom jsem podoknul, že chov a odchov Uaru fernandezyepezi je v dnešní době náročnější než u altum.
Samozřejmě je to o tom, že u nás nejsou chovány dlouho. Mimochodem, pokud si vezmete akvaristickou knihu staršího data vydání, najdete u "běžnější" cichlidy klínoskvrné podobné hodnoty jako dnes u U.fernandezyepezi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
No já už v Plzni také pět let minimálně nebyl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No co ti budu říkat...jasně že o U.amphiacanthoides , koneckonců asi víš o kom mluvím...


Jestli si myslím správně o kom je řeč, tak už je dost dlouho nemá :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 17:06 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ale s tím, že na Fernandezkách si natloukli i ti nejlepší má pravdu :) Tam se ty odchovy v ČR taky počítají docela dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Bob66 napsal: finnnp napsal: Nesmysl.Na Fernadezce jsi natloukli ti nejlepší.


Řekl bych že Libor píše spíš o Uaru amphiacanthoides X-) rybicky.net/atlasryb/cichlida_klinoskvrnna ;-)


No co ti budu říkat...jasně že o U.amphiacanthoides , koneckonců asi víš o kom mluvím...Dva páry v bedně a mezi nimi jeden rozbíječ... smich ...ale celé to vzniklo s těmi pampeliškami...na ty fungují oba druhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 15:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
finnnp napsal: Nesmysl.Na Fernadezce jsi natloukli ti nejlepší.


Řekl bych že Libor píše spíš o Uaru amphiacanthoides X-) rybicky.net/atlasryb/cichlida_klinoskvrnna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:44 Tredus – Tredus
Plňe souhlasím s jirkacichlid.Stačí jen vybrat spávnou varietu aby vynikla, např. vzhledem k pozadí, osvětlení a barvou dna. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:36 finnnp Re: LiborSprysl
Nesmysl.Na Fernadezce jsi natloukli ti nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
No silně pochybuji, že by při tření a odchovu bylo v té rybárně nějak výrazně více, ale když jsme tam byli a plavali prckové, tak tam teda bylo fakt 23 na teploměru na zdi. Kolik mohlo být teda ve vodě? Nádrž nebyla u stropu, ale v prostředku, cca 1,7 m nad zemí...Tak ať nežeru 25... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:19 finnnp Re: LiborSprysl
Tak teď nepoznám jestli jsi děláš srandu nebo ne.Odchov Uary ve 23 stupních.Jedině,že by dal rybám do akvária kabát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: Alty i Uarky patří do ruky jen opravdu dobrým akvaristům.Navíc u Uarek je nutno počítat z pořádnou výtopnou a to u mega akvária není sranda.

Také jsem si to myslel...ale jeden z mých plzeňských kamarádů mne docela snadno přesvědčil o opaku...uary a černé skaláry ve 23 stupních včetně odchovů jsem viděl jen u něj...Starší kolegové si brali brýle, aby lépe viděli na teploměr v rybárně... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2013 16:53 finnnp – Mega nádrž.
Samé lepší ryby.Alty i Uarky patří do ruky jen opravdu dobrým akvaristům.Navíc u Uarek je nutno počítat z pořádnou výtopnou a to u mega akvária není sranda.Kdysi jsem vlastnil také mega akvárium a zvolil jsem studenovodní biotop ČR.Candátky,Hrouzky,Ježdíky,ůhoře,okouny a z trochou akvaristické představivosti to vypadalo více jak dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 18:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: LiborSprysl napsal: Inu chce to nezapomínat od jara před odchovem na pampelišky... ;-)
Nechápu souvislosti s výběrem ryb do velkého akvária.


Nikoliv s výběrem ryb...píšeš...Např. chov a odchov rybicky.net/atlasryb/cichlida_fernandez_yepezova je v dnešní době náročnější než Alt. ...tak dávám návod... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2013 16:21 Ján Re: Kač
Ono to s nimi zase nieje tak hrozné :). Naopak, tieto veľké druhy sa dajú celkom dobre "ochočiť" a po čase sa dajú krmiť aj z ruky. Len pozor na prsty :). Fakt je to super pocit, keď napr takému 30 cm ocelátovi vkladáš kus masa rovno do tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 16:17 Ján Re: RAP
Hmm, asi som to blbo napísal. Nemyslel som, že by som tie ryby zmiešal všetky dokopy, ale napísal som zoznam druhov, ktoré sú pre mňa zaujímavé, a z ktorých by som si vyberal. Moj favorit je Vieja Synspila. Mám rád vysokotelé cichlidy. Zase napr. taký rod Parachromis má určite svoje kúzlo, ale mňa nepriťahuje.

Ja som skor zástancom chovu jedného páru, prípadne jeden samec a niekoľko samíc od jednoho druhu, ako to miešať. Fakt sami nepáčia tie obrovské akvária (1000+ litrov), kde pláve 30 veľkých cichlíd roznych druhov a farieb. To radšej 500 litrové akvárium prisposobené pre jeden pár zvoleného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 13:51 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Inu chce to nezapomínat od jara před odchovem na pampelišky... ;-)
Nechápu souvislosti s výběrem ryb do velkého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 22:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Inu chce to nezapomínat od jara před odchovem na pampelišky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.05.2013 21:25 RAP – Re: Ján a Kač
Ján: No nevím, synspily jsou SA a zbytek JA. Navíc Uarky potřebují trochu jiné podmínky než ostatní.
Kač: Kombinace Altů a Uaru není sice obvyklá, ale velmi vhodná, potřebují stejné podmínky. Např. chov a odchov rybicky.net/atlasryb/cichlida_fernandez_yepezova je v dnešní době náročnější než Alt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 21:00 Žena Kač [131] Re: Ján
teď to asi vyzní hodně blbě, ale já bych takových ryb bála :-D ne že by skaláry byly nějaké pidiryby, ale přijdou mi krásné a prostě...nevím proč, ale mít tam takové obry, bála bych se i odkalovat...měla bych milion a jednu kombinaci, co do takto velkého akvária...ale když ty altumy jsou prostě dokonalé...jednou se třeba poštěstí. Druhou variantou by byli gavůnci a celé nádrž laděná do Asie. I když pokud se nepletu, tak gavůni jsou z austrálie. Když já bych stejně potřebovala na každej biotop tak dvě tři akvária, abych byla spokojená smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:05 Ján
Ak by som mal tú možnosť veľkého akvária, tak by som si vybral tieto ryby:

Vieja Synspila
Heros Severus
Heros sp. Rotkeil
Uaru Amphiacanthoides

Bohuziaľ som osobne choval zatiaľ len Heros Severus. Naživo som ale videl všetky (všetko dospelé kusy u chovateľov) a sú to fakt nádherné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2013 12:11 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Hehe níž sem se nedíval. Ale tady budu holt stát na druhé straně dálnice. Neříkám cpát k nim nějaké akční nebo dominantní ryby(třeba ty winemillerky), ale nějaké fajnové hejno červenoústek proč ne. A na dno hejno pancíků, ať to tam taky žije a jedem :)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:54 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já bych to tak určitě neviděl!! To by byl dost zabitej prostor. Další dominantí rybu asi ne, ale celý dno je volný a nějaký pěkný hejno k nim taky bez problémů
cichlidportal.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:46 Žena Kač [131] – alty
čauky, akvaristi
Takže když bych teoreticky chtěla alty (jéé, doufám, že jednou se poštěstí) samo do pořádného akvária, aspoň 200x70x70, tak už nic k nim? blackwater, hromadu kořenů a nějaký zákrutichy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 12:18 Muž riso [129] - CichlidyRe: LiborSprysl
OK kluci, tak s tema altama to jeste promyslim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 11:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No jo, sice už mi bylo vysvětlováno, jak se posílají odkazy, ale nějak mi to zase vypadlo z hlavy...to víš stařec neumí s počítačem ...ale Barakainus...to je kofr :-) S tím si rozumím...přece jen preferuje víc alty v sóle smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 08:20 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:Hrách na zeď!!! Teď se v jiném tématu (ryby do 500 litrů) dohrává jedna debata o altách a další přijde s veselou otázkou...co mám dát k altám? NIC!!!!!!!!!!!!!!! rozzureny rozzureny rozzureny
Libore místo neadekvátní reakce stačí toto rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 08:07 Muž riso [129] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:

Hrách na zeď!!! Teď se v jiném tématu (ryby do 500 litrů) dohrává jedna debata o altách a další přijde s veselou otázkou...co mám dát k altám? NIC!!!!!!!!!!!!!!! rozzureny rozzureny rozzureny


Omlouvam se, ze nesleduju podrobne vsechny mistni vlakna. Ae jinak diky za nazor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 07:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: riso
Tercovce a Altum bych k sobe nedaval, ale spousta lidi to tak ma. Altum a geophagus winemilleri maji spolecne v Mnichove v Zoo, takze k sobe asi jdou. Jeste s nimi maji rejnoky, ale taky maji akva tak 3x3x1.5m
V San Franciscu maji Altum samostatne v akvarium jen se drevem a Vallisneria a vypada to naprosto uzasne. Kdybych sehnal Altum, hned bych si ho takhle udelal. ty Vallisnerie mi k nim jdou nejak lip nez Echinodorus.

A kdybys naopak radis ty tercovce, tak jsem zase videl akva jen se drevem a plovoucima kytkama a s bodovym osvetlenim - naprosto super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 05:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: riso
riso napsal: Ahoj,

tak dneska dorazilo nove akva - 700 litru potlesk. Vyska akva je 65 cm, planuji tam dat terce + alty + geophagus winemilleri. Z rostlin pouze par velkych echinacu + plovoucky. Co si myslite o teto kombinaci? Pujde to k sobe?

Hrách na zeď!!! Teď se v jiném tématu (ryby do 500 litrů) dohrává jedna debata o altách a další přijde s veselou otázkou...co mám dát k altám? NIC!!!!!!!!!!!!!!! rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 22:21 Muž riso [129] - Cichlidy – 700 litru Jizni Amerika
Ahoj,

tak dneska dorazilo nove akva - 700 litru potlesk. Vyska akva je 65 cm, planuji tam dat terce + alty + geophagus winemilleri. Z rostlin pouze par velkych echinacu + plovoucky. Co si myslite o teto kombinaci? Pujde to k sobe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2012 11:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: NeyiiiQ
Místo ocelátů můžete cokoliv z velkých cichlid...managujce, synspily, festae...ale třeba i salvíny...je toho na trhu docela dost...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9373x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11593-ryby-do-akvaria-501-3000-l-maxi-akvarium?od=51