Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 09:35 NeyiiiQ
Ta konkurence byla myslena..jako nejaky jindy druh jako dominantu akvária místo ocelátů:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Paul
Ne! Protože jsou to taková telátka v konkurenčním boji v akváriu, že budou trpět. Ocelát je nejlépe monotématická ryba. Dejte si tam pro své uspokojení třeba různé barvy a budete mít pocit, že máte plnou nádrž velkých dravých ryb a ještě ke všemu je každá jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -11   28.09.2012 12:48 Muž Paul [2] - AsieRe: Neyiiiq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 11:54 Neyiiiq
Dobrý den

Rozhodl jsem si poridit 540l akvarium 180x50x60 na délku..A chtel bych do nej nejakej vetsi ryby jako dominantu a něco k nim( nemam moc v oblibe styl akvarii s mnoha druhy malych rybicek)..Jedine na com jsem zatim sam prisel je Astronautus ocelatus a k nemu gibicepsa a treba jeste neco..Asi bych chtěl dravé ryby..Můžete někdo doporučit nějakou konkurenci ocelátům?:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:05 radim Re: Danila
no ja jsem myslel ten co byl z venku právě (jinak to pozadí je good)...to mě ještě nenapadlo taková úspora :-) už tu špekuluju jak to udělám! díky moc za ten odkaz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 20:26 Žena Danila [4489] - SumciRe: radim
Polystyrenové pozadí bylo hlavně kvůli estetice a taky rybám - v dolní části jsou vytvořené jeskyně a převisy pro krunýřovce. Ale co se týče izolace, bylo to super:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:42 R Muž romant [27987] Re: radim
S tím polystyrenem na zadních stěnách(pozadí), mám velmi dobrou zkušenost. Ani v zimě nemusím zapínat topítko. V místnosti 21 stupňů a v akvárku to zářivky dokáží vytopit na 24 a pokles teploty přes noc je max. o stupeň. U Terčovců jem to topení používat trochu musel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:37 radim Re: Danila
lepení polystyrenu za akva bylo kvůli zateplení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:56 Žena Danila [4489] - Sumci
Mrkněte na starší fotky, když ještě byla 600 litrovka plná - pro inspiraci...
rybicky.net/nadrze/595
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 01:38 radim Re: Romy
už to čtu aj jinde na netu...byla by to pro mě "zelenáče" asi pošetilost chovat tyto ryby...sice něco zasebou mám, ale uznávám že na ty přírodní Symphysodon discus jsem malý pán :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 01:15 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: radim
No,pokud chceš přírodní formy terčů,trochu se finančně prohneš.A i když si je pořídíš,jsou to galeje na vodu,nehledě na celkovou náročnost chovu.
K terčům můžeš dát alty i kančíky šikmopruhé,drobné třenice budou stejně,ale neublíží si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 01:13 radim Re: Kusma
souhlas...našel jsem i tady na stránkách několik nádrží s minimem rostlin (bez rostlin) kde byli skaláři nebo terčovci jen s kořeny a vypadalo to hodně dobře... ne že bych byl proti rostlinám, ale prosvítit tento sloupec s ohledem na růst rostlin se mi zdá dost náročné :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 00:39 radim Re: romant
s tím počítam, šnorchl a brýle pro případ noze jsou nachystné, rád se potápím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 00:34 radim
tak jsem si to pročetl a napadli mě dvě možnosti...ty neonky(možná jinší hejno malých teter) tam chci určitě, počet si ještě nechám projít hlavou...šli by tam jako první s pancéřníčkama + nějací krunýřovci...
s těma terčovcama si to asi ještě hodně promyslím, protože bych chtěl přímo terčovce pravé (asi jsem moc náročný) a to přírodní formu což nevím jestli seženu (po shlednutí různých chovatelů..pěstitelů zde, jsem objevil hlavně různé barevné mutace, které jsou sice pěkné ale...)
ty skaláry vysoké mně hodně leží v hlavě :-)
chtěl bych se zeptat jestli by k těm skalárům bylo možné dát kančíky šikmopruhé?
mám právě obavy z toho, že když půjde jeden pár cichlid(druh, když budou dva) do tření a délka akva přecejenom nebude tak velká, jesli ostatní ryby nezažijí moc velkou "šikanu" od vytřeného páru, ikdyž se bude jednat o těch 600 litrů :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:49 R Muž romant [27987] Re: exit
To, že si umí zjednat respekt a zaútočit na ostatní osazenstvo, to je dáno tím, že to jsou cichlidy. Ta nebezpečnost se bude odvíjet od velikosti nádrže a množství jedinců, jsou to hejnový ryby, takže v houfu se budou vždycky cítit lépe a jejich chování bude taktéž jiný, než když si někdo dá do 80 litrovýho akvária dvě skaláry a potom se diví jaký to jsou agresiví ryby. Když se jim dopřeje dostečný prostor, tak to jsou radost dělající ryby. Samozřejmě, že se dá narazit na rváče, ale jak jsem psal, jsou to cichlidy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:43 jogr
Ano ale je snad jasné že první do AQ musí jít ryby menšího vzrůstu a až potom ty dominantní ryby a v období tření je pravda že agresivní jsou hmm ale jestli je hned exit odloví nechá je vytřít ve vytíračce tak by neměl být problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:40 Muž exit [116] - Rostliny – Re: jogr
jogr napsal: Ano to by chtělo na tvém místě bych volil skaláry jsou poměrně nenáročné a agresivní také moc nejsou spíš vůbec ano

S tou agresivitou nevim nevim.Pokud jsou mezi prvními obyvateli akva tak nově příchozí dokážou pěkně potrápit.I mezi sebou a hlavně v období tření jsou jiným rybkám nebezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 21:38 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Yirka
Tak teď bych se i hádal :-)

Například skaláři jsou převážně v tmavých vodách Amazonky, kde jsou převážně kameny a naplavené kořeny s minimem rostlin.
Ale berme taky v potaz, že Amazonka zabírá obrovskou plochu, takže se destinace liší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:33 jogr
Ano to by chtělo na tvém místě bych volil skaláry jsou poměrně nenáročné a agresivní také moc nejsou spíš vůbec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:31 Muž exit [116] - Rostliny
třeba i sto :) a k tomu něco velkého a mírumilovného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:16 jogr
Hmmm
Sice to nejsou dominantní rybky ale určitě jsou hezké-co třeba takovejch 70ks neonek?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:14 Muž exit [116] - Rostliny
Mně se celkem líbí terčovci,skaláři nebo třeba vrubozubec paví.I takový rejnok by nebyl špatný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 20:08 R Muž romant [27987] Re: radim
Pozor na dýlku stran u toho rohu. Měl jsem 100x100cm, výška 65cm a měl jsem krátký ruce když bych se chtěl dostat z čelní strany až dozadu. Když ale je trochu prostoru po stranách, tak se to dá. X-) Jinak za skaláry všeho druhu bych se taky přimlouval. Mě osobně se líbí přírodní formy sp. Nanay, Manacapuru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2012 20:02 Muž Yirka [9140] Re: radim
Ovšem s těmi rybami a skoro bez rostlin to zcela jistě to pravé ořechové nebude. K těm popsaným rybám rostliny v dostatečném nemalém množství patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2012 20:00 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: radim
Podle mého soudu -když už budeš mít akvárko vysoké 70 cm, tak je jak předurčené právě pro ty ryby, které jsi zmiňoval a úplně ideální by bylo pro altumy. Dát tam něco jiného bych viděl jako nevyužití potenciálu téhle nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 19:53 radim
tak to vypadá, že se mi konečně splní sen a budu mít mé vysněné 600l rohové akva výška bude min. 70cm...
mám v plánu nějaké klidné větší ryby jako dominanty skaláry nebo terčovce...napadá vás ještě nějaká větší klidná ryba co by tam mohla být?
rostliny tam ani moc nechci..max nějaký jeden větší echinodorus, nebo valisnerii a nebo jen kořeny bez rostlin.
předem díky za jakékoliv nápady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:44 Vendetta
Rap ma pravdu niektory ludia maju v 300 litrovych akva ameriku pozri sa na tuto stranku mozno to poznas ale pochybujem lebo ty stale tu tocis len o svojom
www.stiffcichlids.com/…
stiff je strasne znamy chovatel ameriky a pozri sa na jeho 600vku a mlc bud ticho a nepis ze 550 je mala ked ty nevies dat do prezentacie ani foto akva asi ich chovas vo flasiach od uhoriek a kompenzujes si to tym ze budes pisat same hluposti co si cital v knihe alebo neviem kde otvor oci a pozri si ostatne akvaria a pis hluposti tam diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:07 JuraS – Re: RAP
tak jo četl jsem fakt jen z atlasu..taky se divím když vidím na youtube stádo terčovců co se krásně podělí o žrádlo podávané z ruky..ti moje se servou jako koně kvůli kdejaké kravině....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:32 RAP
Vendetta napsal: po prve ku komentu nad tebou pol metra dorasta mozno mimo akvaria ale v akvariu asi tazsko aj keby si mal 2000 litrove akva kamarat ma 3200 litrove a ma tam 4 rocne kusi a maju 35 cm
Tak teď si nejsem jistý jestli se jedná o čtyřleté ryby nebo 4ks jednoletých ryb. V druhém případě se jedná o mladé ryby stále rostoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:26 RAP
JuraS napsal: pětistovka není zas tak velké akva aby se tam hodila 30 cm ryba která si hlídá svoje místo...agrasivní k menším.
Víš Juro, jen podle toho co někdo napsal do atlasu, se taky nejde řídit. www.akvarista.cz/… ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:32 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
Neber si to špatně ale já si nemůžu dovolit je rotdávat já musím prodávat.Poněvadž jsem se domluvil s rodiči že až bude stojan tak budu všechny náklady (vodu,elektriku) platit ze svého což znamená že potřebuju nutně prodávat pokud s toho něco přivydělám tak to bude dobrý ale nepočítám s tím spíš že se to akorát na sebe uživí a to je vše.Nevadí mi že to ani nic nevydělá (čistého) pro mě tak to nevadí za ten pohled na ty krasavce to stojí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:21 JuraS – Re: smidakkuba
ty si myslíš, že bude platit za to abych mohl prodat ryby, pak sedět někde v davu lidí a něco prodávat jako trhovec na burze v 80 tých letech s digitálkama a pak ještě poslouchat, že mu chcípli a tak ? to je raději rozdám a nebo v létě dám na balkoně do kýblu na balkoně a budu sledovat jak se případně vyvíjí...nechci se živit prodejem ryb, když mi se množí tak je to pro mě problém..kytky hážu z balkona, ale k rybám mám přeci jen větší úctu..kdo chce prcky tyrkysáky ať si pro ně přijede..i s pytlíkem nebo bandaskou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
PRO JURAS:Musí to být asi hodně těžké prodat mladé terčovce že?Já si myslím že mám obrovskou výhodu že tady je ta burza kde padne hodně ryb.Bavil jsem se s pár chovatelama a všichni říkali že většinu ryb prodají na burze a polovina říkala že všechny ryby prodají na burze jeden jen část ryb a zbytek posílá nějakému známému na slovensko který je apk rozprodává.Nedovedu si představit prodávat to bez té burzy rozprodat třeba 100-200ryb každý měsíc přes intenet to si nedovedu představit ale na té burze kde projde 1000-1500lidí je přece jenoím ten odbyt docela velký.Já mám v plánu burzy opava,ostrava,brno a možná ještě kdyby bylo opravdu hodně ryb ještě ryby a rybičky v praze. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:16 Vendetta – Re: JuraS
po prve ku komentu nad tebou pol metra dorasta mozno mimo akvaria ale v akvariu asi tazsko aj keby si mal 2000 litrove akva kamarat ma 3200 litrove a ma tam 4 rocne kusi a maju 35 cm
a teraz prejdem k tebe JuraS ryby podla obrazka nevyberam ale nekupim si take co sa mi nepacia mne je to jedno ake cichlidy a ak si myslis ze ked mas doma 5000 litrove akva a si pan neboj sa ty tym rybam volnu prirodu nenahradis akurat mozno to ze ich nezozere ina vetsia ryba skor ty ak ta omrzia tak ze dakujem za rady ale ak si nechoval este cichlidy tak zacni je rozdiel ci mas 500 alebo 5000 litrov ale ryby to beru stale rovnako 500ka nieje az tak male ked niekto dokaze chovat 2 30 cm dlhych ocelatov v 80 litrovom akvariu neviem co by si napisal tam
a nikto nepovedal ze chcem dat do 500 litroveho akva 50 kusov aj keby ze tam skoncil jeden par mam z toho aspon dobry pocit ze im je fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 12:05 JuraS – Re: RAP
pětistovka není zas tak velké akva aby se tam hodila 30 cm ryba která si hlídá svoje místo...agrasivní k menším..
vendetta :a vybírat ryby podle obrázku je ....špatné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 11:58 RAP
Vendetta napsal: .....americkych cichlid je strasne vela vyhliadol som si jeden extra druh Parachromis dovii a urcite ho este s niecim skombinujem
Na P.dovii je to malé, počítej velikost samce okolo půl metru.
Pokud chceš nějaké Parachromis, tak do tvé nádrže bych doporučil rybicky.net/atlasryb/kancik_motagujsky ;-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 11:25 Vendetta – Re: Designer
no ved prave to rozhodlo ocelaty a ine americke cichlidy su omnoho menej narocne ako tercovce americke cichlidy som choval 7 rokov presnejsie ocelaty je to obycajna ryba ale fascinovali ma zaklad bol ten ze sa pacili mne a robili mi radost teraz plavaju v zoo a mozu sa na ne pozerat aj ostatny su to poriadne kusky 28-33 cm
a americkych cichlid je strasne vela vyhliadol som si jeden extra druh Parachromis dovii a urcite ho este s niecim skombinujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:55 JuraS – Re: Designer
souhlas..kdybych byl IN tak arapaimu nebo moře s útesovým žralokem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2011 10:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Vendetta
Co muzu rict, abych mel kdysi radost z ryb jako je Akara modra, stacilo k tomu menit vodu a delat beznou udrzbu akvarka, zadna extra pece. Ted abych mel radost z Tercovcu, prozivam same starosti a soky. Ja nerikam, ze to nestoji za to, jen Tercovec neni ryba pro kazdeho. Po par mesicich s Tercovci si myslim, ze vice nez zkusenosti musi mit akvarista s Tercovci ochotu resit co resit ma, kdyz je problem, a stejne tak ochotu hledat, cist, ptat se, kdyz je v koncich, misto obvykleho hozeni sestihlavnoveho kulometu do plodiny urcene k vyrobe vodky. Z tohoto pohledu si myslim, ze rozhodnuti chovat neco jineho, kdyz clovek neciti primo nutkani chovat Tercovce, je dobrym rozhodnutim. Tercovec neni o modni vlne, ze si ho dam do akvarka a budu IN, ale o tom, ze ho opravdu chci i za tu cenu, ze budu resit i veci, ktere bych s jinymi rybami nejspis resit nemusel, coz pozna vetsina lidi, kteri si je prvne poridi uz po vpusteni do akvaria, kdyz se schovaji, dele jsou plasi, nezerou - i dost dlouho, neco zacne dychat na jedno zabro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:55 Vendetta – Re: JuraS
uz to je jedno uz som sa rozhodol zacinam zakladat ameriku americke cichlidy sa mi pacia a aj ked som ich uz mal davam si doviest neake ine druhy aby to nebolo az tak otrepane :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:37 JuraS – Re: Designer
tak tak..já už třeba krmení kupuju jen v chovatelských baleních..jednak mě nebaví furt lítat do obchodu a něco shánět a když je víc rozežranců tak to z pidi piksky mizí před wočima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:21 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Vendetta
Kdyz jsem daval dohromady akvarko, delal jsem spoustu veci sam, a tisicovky stejne jen litaly, treba za material, nadrz... A tim naklady nekonci, stale je neco potreba, akvarium take nebezi uplne zadarmo ohledne elektriny atd. A kdyz to clovek vsechno secte, litovat pak treba 200Kc za kus Tercovce, i kdyz jich bude 10 - vzdyt to uz je v tom vsem jen tresnicka na dortu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 08:50 JuraS – Re: Vendetta
nevím kde konkrétně bydlíš..jasný, že když na lomnickým štítě v nějaký horský boudě budeš zakládat akva, že těžko v okolí seženeš chovatele co ti zadáčo dá svoje přebytky...uprostřed bratislavy pak stačí se jen poptat v práci, škole, v hospodě, v paneláku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 08:35 Vendetta – Re: JuraS
no to mas veru pravdu len nikoho takeho nepoznam a ak aj su chovatelia chcu za to tolko ze sa mi to oplati kupit z chovoproduktu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 08:21 JuraS – Re: Vendetta
v okolí určitě najdeš chovatele kteří neví co s rybami..ne každý je dává do zverimexu (oni taky od každého nevezmou) a tak je buď prodá na inzerát, rozdá a nebo vylívá do wc...má teď cca 40 prcků tyrkysáků a už mi vodí další, další pár se mi dokola tře ve velkém akva a tak jim sháním kostku do které bych je přesunul..co s prcky fakt nevím..jsem de fakto rád za každého co umře...tolik prostoru na stovky litrů vody doma nemám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 08:12 Vendetta – Re: JuraS
diky moc ale je to troska vetsia vzdialenost ked ze som z SVK a k tomu este z vychodu ale diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 07:24 JuraS – Re: Vendetta
přijeď si s "bandaskou" a já ti klidně 10 i 20 malých tyrkysáků zadarmo věnuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:50 Vendetta – Re: smidakkuba
ok diky ja sa ozvem ak tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:22 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Vendetta
Ideálně tak 10ks v 7cm a nechat tak 3páry. Napiš kdyžtak vzkaz když budeš chtít něcfo vědet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:16 Vendetta – Re: smidakkuba
kolko kusov by si odporucil ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9373x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11593-ryby-do-akvaria-501-3000-l-maxi-akvarium?od=101