Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bílý povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2024 18:15 Muž Pavlik [10] Re: Akvarista
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2024 18:09 Muž Freedlo [229] Re: Akvarista
To bude ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2024 18:03 Muž Akvarista [2] – Rosol na skle
Fotka k příspěvku Dobrý den objevil se mi na skle bílí husty rosol který se každou cca.hodinu pohne a nevím co to je ani jak se toho zbavit děkuji za všechny odpovědi.
Edit: Tady to je je to asi 2-3cm velké a vždy se to stáhne a zase se to natáhne kupředu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2022 20:22 Muž RAP [1557] Re: Tesssa
Řekl bych, že je to plíseň.
Když se podívám na ty zaneřáděné listy toho mikrosórka, tak tipuji na hodně detritu.
Bylo by dobré vytvořit prezentaci akvária a vyplnit co nejvíc informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 19:36 Tesssa – Bílé štětinky
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, na rostlinách se mi udělaly bílé štětinky, vodu jsem měnila před třemi dny, včera jsem si nevšimla, že by tam byly a zničehonic toto. Akvárko 60l, osadníci 3 kančíci a jedna ampulárie. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2022 21:14 Muž Daniell [38] Re: Evelin
Vždycky, když vidím akvárium jako od Evelin, tak je mi trochu smutno sad .. proč si prostě někdo myslí, že koupím akvárium, nasypu písek, zasadím rostlinu, vpustím ryby a je biotop na světě sad .. ach jo sad @ Evelin "" Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě."" hodně vzniká, když překrmuješ ale jak už tady někdo psal .. tohle je fakt v tomto případě nejmenší problém :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2022 18:10 Muž Lojza007 [1207] Re: Evelin
Chce to vyplnit prezentaci, ať je vůbec jasný, jak velký akvárium to je a co v něm je. Opravdu je to pancéřníček kropenatý? A případně začít opravovat všechny chyby dle tohoto článku: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2022 17:42 R Muž afc1886 [14704] Re: Evelin
Ahoj, ta bílá vysraženina je tvůj nejmenší problém. Nevhodná rybí osádka, nedostatek rostlin, tady bych asi začal.
Něco málo o tvých rybičkach rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
Dokonce i ta rostlina na mě působí jako puškvorec, což není rostlina určena pod vodní hladinu. Ale to ať ti někdo potvrdí, na telefonu to špatně vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 16:00 Evelin – Bílý povlak v akvariu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj rybyčkáři, máme přes půl roku založené akvarko, po 2 měsících jsme měnily za 25 litrove, poslední 2 měsíce nejdřív začalo plesnivet víko v zahybech, když tam zůstalo krmení co navlhlo. Vždycky jsem to vyčistila. Poslední měsíc se mi dělá ale bílý potah nad vodou a na víku, včetně toho, že odcházejí kytky. Prosím poradíte? Máme tam 4 pancernicky kropenate. Měním vodu 2 a 3 týdny poctivě odstatou, používám podpůrné přípravky. Hodně bordelu zůstává v kaminkach, tak si říkám zda s pískem by to nebylo horší to čištění. Na čištění používám klasický odkalovač
a magnetickou štěrku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2022 17:08 Muž Yirka [9126] Re: tomas79
Hledal bych v tématu biogenní odvápnění:
rybicky.net/forum/146
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 13:54 tomas79
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mám dotaz. Na listech se mi začal vitvářet tento povlak, jako pisek.Rostliny chřadnóu a odumiraj.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2021 09:26 R Muž Anthrax [4787] Re: Nikola
Ahoj, čím krmíš? A jak hodně? Tohle se mi objevilo, když mi neteř vysypala do akvárka půl pixly krmení a já si toho všiml pozdě. Takže možný další faktor k těm níže uvedeným je překrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 21:25 Žena Icestar [595] Re: Nikola
Tihle šneci jsou náramně užiteční. Pomáhají od všech možných povlaků a neduhů. Je to jak žížala v hlíně, taky jen hlupák by se jí zbavoval ;) Dostala jsi užitečnou radu, správné dno je základ. S tímhle hrubým štěrkem budeš mít potíže pořád dokola, i kdyby ti pomáhala celá armáda šnečků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 20:43 Muž vlka [3456] Re: Nikola
V první řadě vyměň dno a nebylo by na škodu založit podrobnou prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2021 14:58 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nikola
Je to plíseň, a právě šneci jí zbaští ale to dno se ti nepovedlo budeš s ním mít potíže radši bych ho vyměnil za písek nebo jiný inertní substrát tohle je samý vápenec a jsou to dost velké šutry a s ostrými hranami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.05.2021 14:55 R Muž afc1886 [14704] Re: Nikola
Jak napsala Pavla, chce to tu prezentaci, ale jen tak naslepo bych řekl - nezaběhlá nádrž, nevhodné dno, málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2021 12:38 Žena Pavla28 [210] Re: Nikola
Ahoj, za tohle určitě nemůžu šneci, založ prezentaci, kde se dozvíme více detailů o akva, hlavně stáří apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 12:28 Nikola
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc, od té doby co jsem si do akvária přinesla jednu rostlinu, zjistila jsem, že jsem s ní přinesla i šneky a od té doby absolutní hrůza, už jednou jsem akvarko udělala úplně znovu a vydrželo to tak týden. Teď uz co den až dva čistím a už nemůžu, přiložím fotky. Mohl byste mi někdo poradit prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 09:46 Kytka97 Re: Anthrax
Jojo :) dnes to zkusím ustrihnout a uvidime :) děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 07:18 R Muž Anthrax [4787] Re: Kytka97
Jestli to je jen v tom rozsahu, co je na fotkách, tak to prostě odstřihni. Jinak tomu prý nesvědčí proudění vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 18:09 Kytka97 Re: vaclav
Já myslela že to je nebezpečné pro krevetky? Ony zatím nic kolem pusy nemají, a ta vířenka je hlavně jenom na jednom druhu rostliny (viz fotky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 15:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kytka97
Nevšímej si toho nakonec je to i užitečné baští řasy a bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 14:33 Kytka97 Re: Anthrax
Tak to jsem doufala že to nebude :-( jsem už docela z toho nešťastná (furt se objevuje něco). Jak se toho mužů zbavit? Ostříhat nakažené listy? Je to nějaký přípravek? Nebo to časem samo zmizí jako měchovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 13:40 R Muž Anthrax [4787] Re: Kytka97
Vířenka (Vorticella)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 13:13 Kytka97 – Bílý povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, na rostlinách mám již pár dni tento povlak. Akvárium mám skoro 2 měsíce založené, 32l, pár krevetek a razbory trpasličí. Nevíte někdo co to je? Na dotyk to nějak nereaguje. Děkuji za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 09:18 Lobo – Zdravým akvaristy, poradíte?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na kamenech hnědá řasa na rostlinách sliz a na dřevu zelená řasa co s tím? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2020 15:59 R Muž romant [27987] Re: chameleon
10 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 15:53 Muž chameleon [63] Re: romant
Dobre ďakujem za rady :-D určite teda nejakých slimákov nakúpim. Koľko by som si ich asi mal zaobstarať pre moje akvárko aby zvládli problémy ako tento sliz? O premnoženie sa nemusím báť, keď tak ich postupne zlikvidujem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 15:32 R Muž romant [27987] Re: chameleon
Zdravý rostliny nežerou. Přemnožit se dovedou, tedy když mají nadbytek potravy. Já jim říkám dělnická třída akvária. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 15:03 Muž chameleon [63] Re: romant
A nie sú problematické? Že by sa premnožili alebo začali žrať rastliny alebo čokoľvek podobné. Konkrétne myslím kotulky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 14:46 R Muž romant [27987] Re: chameleon
To je obvykle chybná úvaha začátečníka(bez urážky). Oni budou konzumovat třeba odumírající listy rostlin a velmi rádi si pochutnají právě na tom "probelematickém" slizu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 14:40 Muž chameleon [63] Re: romant
Áno rozmýšľal som nad tým, len ma odradil fakt že nebudú mať moc čo žrať, keďže rias zatiaľ v akváriu moc nie je a ani zvyškové krmivo alebo podobné veci hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 13:54 R Muž romant [27987] Re: chameleon
Právě v procesu záběhu, aby byl podpořen, sluší se hned od začátku nasadit hrstičku okružáků(kotulky). Pomůžou nejen s tím slizem, ale i s ustavující se nitrifikací a to tím, jak vylučují, tak krmí ony prospěšné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 13:32 Muž chameleon [63] Re: vaclav
Práveže v akváriu ešte stále nič nie je, keďže je stále v procese zábehu a radšej počkám akoby mi malo umrieť všetko smich A o čo teda ide? Je to nejaká riasa alebo pleseň alebo čo vlastne ak viete niekto? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2020 11:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Když se to zvětší tak to odsaj ono to časem přejde. Šneci to sežerou jestli nějaké máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 10:57 Muž chameleon [63] – Biely povlak medzi kameňmi
Fotka k příspěvku Ahojte, pridám ďalší príspevok sem keďže sa problém opakuje. V nedeľu po príchode domov po celom víkende som v akváriu našiel medzi kameňmi takýto biely povlak. Voda nebola pár dní menená tak som si povedal že to bude tým, všetko som odsal a vymenil tretinu vody. Dnes ráno sa to tam začalo objavovať znovu, pomaly a v malých množstvách no na tom istom mieste ako predtým. Neviete niekto poradiť o čo by mohlo ísť, čo je príčina a ako sa toho zbaviť? Ďakujem :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2020 11:36 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: cipollina
Kořen za to nemůže. Zauvažuj nad tím, co se v akváriu nedlouho před tím změnilo. (např. světlo - doba a W, krmení - krmil někdo jiný, případně změna druhu a množství, hnojení, teplota, údržba, rostliny apod.). Musíš přijít na to, co tam máš jiného. Tím bych začala. I nepatrná změna to AQ může rozhodit. Popiš podrobně, co znamená "všechno jsme vyměnili".

EDIT: Ideální by byly i fotky akvária, ale ještě lepší by bylo zde založit prezentaci akvária a vypsat do ní maximum informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 09:14 cipollina – Bílý sliz na všem a pořád o(
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krásný den, chtěla bych se zeptat, co to je a jestli s tím nemáte zkušenosti. Objevilo se mi to na vsem v mém akvariu v práci, ucpalo filtry a moje dvě závojnatky umřely o(.Akvarium běželo bez problému aspon rok. Můj přítel tvrdí, že je to z kořene, ale to není pravda ten jsem tam měla už předtím. Vsechno jsme vyměnili a je to tam znovu, podle mne se to přeneslo s rostlinami. jak se toho mám zbavit, funguje na to nějaká dezinfekce? Víte někdo , co to je? Předem moc děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2020 18:56 R Muž ctibum [6926] Re: Pajmitch
Stačilo by pročíst pár příspěvků a zjistil bys co a jak... ;-)
Na kořenech se v nových nádržích objevuje a časem mizí, případně je sežrán šneky, pokud njací jsou. Dá se i odsát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2020 17:58 Pajmitch – Nově založené akvarium - plíseň?
Fotka k příspěvku Zdravím,

zákládám nové akvarium a na kořeni se objevil poměrně silný bílý povlak. Pravděpodobně se jedna o plíseň, ale raději bych si ověřil, zda je to opravdu ono.

Diky za případné info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 17:44 Muž Centisi [33] Re: Rony
Ahoj,každy dřevo ve vodě dělá ze začatku to co nechceme....dobře si s těma povlakama poradí šneci,je to pro ně pochoutka.Kdysi se na tom ládoval i ancistrus a bylo po problému ;-) Ty anubiasy pokud jdou vyndat bych vycachtal v savu...tedkom nevim ten poměr kolik dilu sasa na kolik dílu vody,ale dohledaš tu na stránkách..a to hlavní je dopatrat se přičiny...koupelí vyřešíš jen následky a ne přičinu a vrátí se to...pokud je to fakt nějaká štetička tak bych hledal přičinu v udržbě...odkalovaní,výmény vody atd....
A ledky svítí minimálně 2x tolik co zářivky !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 14:46 Rony Re: Rony
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po pár hodinách to vyzerá takto... asi to obyvatelia objedli... ale aj tak...radšej by som bola keby to tam nebolo tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 10:15 Rony – Biele sfarbenie dreva + anubias
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, už som sem raz písala a dobre ste mi poradili, tak to skúsim ešte raz hop

Asi pred 3 týždňami som kúpila v ZOO shope dva nové korene do akvária (má 250l a zdalo sa mi "prázdne" s dvomi koreňmi predtým). Jedno drevo malo už v obchode niečo také ako biely prášok na sebe, ale myslela som, že je to len špina, alebo prášok z omietky keďže to mali nahádzané na zemi a že to nič nie je, umyjem doma a pohoda. Umyla som, týždeň to bolo zamočené a nebolo na ňom už ani známky po bielom prášku. Tak šup s ním do akvária. Po asi týždni som si všimla, že to biele sa zase objavilo na dreve a stále je to na väčšej a väčšej ploche. Ryby aj krevety tam chodia a neviem či to biele, alebo niečo iné, ale ozobávajú tam niečo. Okrem toho, že sa mi to nepáči esteticky, mám obavu, či to nie je nejaká pleseň, alebo niečo iné, čo mi zabije obyvateľov akvária (mrenka siamska, mrenka pakistánska, Helenky, červené krevetky cca 3cm veľké, priesvitné krevetky cca 5cm veľké, filtrujúce krevetky cca 8 cm veľké, žabka, panciernici a prísavníci). Rada by som pridala fotky, aby ste videli čo to je, ale nenašla som ikonku na pridanie fotiek ne Nie je to mazlavé, nie je to povlak, nie je to cítiť na dotyk, že by to malo inú štruktúru. Nechcela by som, aby to prešlo na ostatné korene. Ak viete čo to je, dá sa to nejako ošetriť? Zbaviť sa toho? Alebo iba vyhodiť do koša? sad

A ešte jeden problém mám asi mesiac, anubiasi mi začali chradnúť. Sú škaredé, celé posiate čiernymi riasami (asi čo iné by to bolo), pred 3 dňami som kúpila tekuté CO2 a skúšam dávať to (podľa rady v ZOO shope). Akvárium mám cca od septembra minulého roka. Svietim 10-12 hodín, mením neónky s ledkami, teplota vody cca 20 stupňov podľa teplomera (ale keď tam strčím prst zdá sa mi teplejšia). Mám ešte dve malé akvária na chov krevetiek, tam nie je žiadny problém ani s drevom, ani s anubiasmi - tam sa majú vyslovene ako ryby vo vode :-D

Ďakujem všetkým za rady pivo ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 12:13 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Název nevím, ale oba koreny jsou z faunatrhu v Ove od pana, ktery je hned po vstupu vlevo. Videl jsem ho tam pokazde... Prikladam foto, ktere mam. Koreny jsou v ruce vyrazne tezsi, nez vypadaji a po dvou dnech ve vode uz samy drzi u dna. (Prvni foto je to ten vlevo), ten vsak nejevi znamky problemu. Druheho korenu lepsi foto nesezenu, dokud ho nevytahnu. Kazdopadne ze by mohl byt problemovy jsem zjistil tak, ze jsem jej sprchoval pres 3 trysky(nejvetsi proud) ve sprse a kdyz jsem prejel pres ty diry(ktere jsem do te doby ani neevidoval), tak z nich vystrikla hmota podobna te, kdyz drevem proleza cervotoc nebo podobna potvora a za sebou zanechava to "ztrouchnivele". Myslel jsem, ze tim jsem objevil jadro pudla... A mozna i nasel a tohle je pouze nutna aklimatizace korenu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 11:54 R Muž Anthrax [4787] Re: Bartex
Máš představu co je to vlastně za dřevo? Já mám tyhle dirky v kořenech vinné révy a příčinou hnití nejsou.
Že se z kořenů vyváří voda, která zrovna nevoní, je celkem normální. Substrátem to není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 11:31 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
To bude nějaký neškodný plankton a v každé vodě bez ryb se ti tohle objeví, možná nějací vířníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 11:28 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Kdyz se naklonim nad akva, necitim nic. Jen koren po vytazeni a vyvareni smrdel... Mas predstavu, co je to za breberky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 10:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Tohle bych neřešil od toho ti voda nesmrdí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 10:47 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Mozna nehnije... Neni tam videt. Je tam par otvoru ruznych velikosti. Kazdopadne to klidne necham vycukat, kdyz zjistime, co ki to tam plave... Viz aktualni video. 5 minut svitim a premistuje se to do stinu...
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 10:25 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Jestli ti kořen hnije tak ho vyhoď, nebo tu hnilobu musíš odstranit, zalepit to ti nepomůže. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11050-bily-povlak