Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Žádná další stránka   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:43 Buri – Delka zarivek
Nemuzete nekdo zmerit kolik meri zarivka i s vodotesnyma paticema. Napriklad mam akva 120cm kdyz udelam kryt musim koupit 90cm trubice nabo tam narvu i 120cm? Takze me zajima rozmer zarivka 90/120 + patice. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:38 – zář
To je zbytečně moc, stačej 2 90ky nebo 3 60ky, třeba o kousek posunuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2006 12:35 Štěpán – .
Problém je v tom že ty rybičky asi dostanou úžeh! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 11:36 Sid – Osvětlení
Štěpán: "TŘI 90 cm zářivky na hloubku vody asi 30 cm?! "

Já to tak vidím. :-) Proč nechávat při "60" z obou stran 20 cm akva bez přímého osvětlení? Nebo 40 cm na jedné ze stran?
No a intenzita světla půjde regulovat podle potřeby - 30W-60W-90W. V čem je chyba? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 11:23 blek – Zářivky
Devadesátky jsou všechna stejné (30W)
kup třípásmové, jsou levné a dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 11:20 franc – ...
90cm zářivky mají 30w jiný asi neseženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 11:09 milan11 – 3 zářivky
Díky moc, dám tam tedy 3 kusy zářivek kvůli rostlinkám a aby byly vidět rybky. Ještě jeden dotaz na to jakou použít Watáž zářivek - prej je v tom taky rozdíl. :-( :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 11:08 Štěpán – .
TŘI 90 cm zářivky na hloubku vody asi 30 cm?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2006 11:04 Sid – Osvětlení
Záleží na tom, jestli chcete, aby bylo vidět na rybky - pak by osvětlení dle Štěpána mohlo stačit. Chcete-li, aby vám rostly rostliny, pak raději 3 zářivky a určitě 90 cm. Zapojte je zvlášť (stačí 2+1), ať můžete intenzitu světla dle potřeby upravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 10:32 Štěpán – Odborník radí.
1-3 zářivky, nejspíše dvě. Podle mě by stačily 60 cm dlouhé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 10:22 milan11 – kolik světla
Ahoj lidičky. Mám v plánu si pořídit větší akva (teď mám 70l) asi 160l o rozměrech 100x40x40 a stále se dočítám zde na fóru, že má někdo málo světla někdo moc. Tak bych chtěl vznést dotaz na to kolik světla na akva 100x40x40. Chtěl bych to určitě vyřešit zářivkama, kryt jsi budu dělat svépomocí (jsem stolař). Prosím o vaše rady z vaších určitě dlouholetých skušeností. Díky moc už teď jsem vděčný za to co se zde vše dočítám. Dík. Milan potlesk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 10:24 Štěpán – ..
takže je potřeba předřadník, patice, dráty, zástrčka, a spínací hodiny, nic jinýho. a taky zářivky by se asi hodily! ;-)
V případě, že tam nebudeš mít krycí skla, tak se vyplatí to celé zvodotěsnit, vodotěsné patice, atd. krycí skla jsou ale výhodná, např v létě se ti voda nebude v akváriu tolik ohřívat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 10:20 Štěpán – .
Není třeba radit, ten předřadník je jedna krabička a navíc je na něm namalovaný jak se to má zapojit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 22:26 Žena Wampi [54] – kryt
No a KejPi mohl bys mi třeba poradit s tou elektr. ? Třeba plánkem a s tím co vše koupit? Nejsem moc náročná , že ne? Díky, kdyby to šlo.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 22:03 KejPi – Kryt
Taky se chystam koupit nove akvarko a k nemu vyrobit kryt, protoze ty, co se prodavaji, jsou sice hezke, ale malo sviti. Na netu jsem nasel nejaky navody, tak se z toho budu snazit dat dokupy nejaky planek. Elektriku zvladnu v pohode - u mne bude nejvetsi problem s tim truhlikem - v panelakovym byte se to dela dost spatne :-( Taky mam trochu strach, aby ta drevotriska v tom vlhku nejak "nerozkvetla". Rikal jsem si, ze by asi nebylo spatne udelat vnitrni ram z novoduru napisto dreva.
A co se tyka predradniku, tak si taky myslim, ze se vyplati. Zadne blikani, mensi spotreba, vetsi vydrz zarivek a mene prace - staci jen nekam pripevnit jednu krabicku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 21:07 Usine – Predřadník
Já jsem koupil ve velkoobchodě předřadník 2 krát 58w za 350kč bez Dph ale ještě jsem ho nezapojil . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 19:19 Štěpán – .
Fakt stojí kolem 500! Vyplatí se zapátrat na netu...
údajně až o polovinu prodlužuje životnost zářivek. navíc neblikají. myslím při svícení - někdo to vnímá a vadí mu to. mají nepatrně nižší spotřebu. s elektronickým předřadníkem se dají použít zářivky s paticí T5, které svítí o dost víc než klasické T8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 17:46 Žena Wampi [54] – díky
díky všem , to pirát ten návod z aquapage jsem už nastudovala asi před týdnem , chtěla jsem s něčím porovnat... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 16:49 – Předřadník
to Štěpán a jak konkrétně vyplatí ? Četl jsi někde reklamu :) nebo máš konkrétní poznatky ? Navíc já vidím ceny kolem 1300, ne 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 12:45 Štěpán – .
investovat cca 500 do jednoho elektronickýho předřadníku se bohatě vyplatí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 12:05 – Výroba
Když si někdo dělá osvětlení, tak chce ušetřit ne ? Nechápu proč tam dal Glomat controller 2 - 40 W za 3500. To je asi něco jako tlumivka ne ? Tlumivka na 2x 36W stojí 160 kč. Nebo ten glomat je nějaké zázračné zařízení ? Tlumivka na 2x18 w žere 4 w, takže úspora energie tam asi nebude. Patice stačí obyčejné, pokud je na akv. krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 11:17 pirát – kryt
www.aquapage.wz.cz/… je okopčený návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 10:14 Štěpán – .
Určitě bych použil elektronické předřadníky, je zbytečné dávat čtyři, stačí jeden dvojitý a dva jednoduché. Sice je to na začátek víc peněz ale pak se to určitě vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2006 09:48 Roman – návod
Nějakej určitě seženeš.Jde jen o materiály jaké použiješ.A nejvíce si dej pozor na elektroinstalace.Objímky si sežeň ty vodotěsné,jinak je to o malér.Kabeláž dobrý výrobce dává takovou co může být trvale pod vodou(ti řeknou v elektroshopu včetně objímek,spínačů atd)Spoje kabelu s objímkami a spínači je dobré přemáznout silikonem.Pokud to bude kovové tělo určitě to to udělej s uzeměním.Zkrátka si nastuduj trochu normy a uvidíš co je třeba.Nebo se poraď s nějakým elektrikářem.
Arcadia ke svému sortimentu prodává předřadné jednotky na zářivky.Jedná se vlastně o tu cívku(či co to je)se startérem a od ní jde kabel přímo do objímek.Výhodou je ,že celej kryt nemusí být tak vysoký a lehčí váha je dobrá při manipulaci u běžné údržby aqa.Navíc Arcadia veškeré objímky,držáky a ostatní elektroinstalace nebízí.Jsou sice drahé,ale kvalitní.U objímek bych o tom osobně přemýšlel ostatní si šikula udělá sám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 21:19 Žena Wampi [54] – Kryt
Zdravím ve spolek. Hodlám se postupně pustit do výroby krytu na akva (asi tak rychle jak jen to dovolí finance). Rozměry krytu 160 cm délka, 50 šířka. Přemýšlím o tom do něj vpravit 4 krát 150 cm zářivky po 58W nezávislých na sobě. Má s tím někdo zkušenosti? Nějaký kutil? Uvítám veškeré rady. Děkuji moc ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [25]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039-akvarijni-kryty?od=1201