Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké pozadí?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2022 21:40 Muž Lojza007 [1180] Re: Beastie
Lepím pouze směrem ke zdi. Jedno akva je v rohu, takže dvě strany, druhý je skoro u dveří a druhá strana do místnosti, takže jenom zadní strana. Vypadá to mnohem líp, než když by to směrem od dveří bylo zakrytý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2022 18:41 Žena Beastie [314]
Pro ty z vás, co mají akvárium u dveří, lepili jste pozadí i na tu stranu u dveří? Nebo jen dozadu a žádné boky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2021 10:35 Muž PetrO [752] Re: Pavla28
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 10:17 Žena Pavla28 [210] Re: PetrO
přesně to mám a je to celkem pěkné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 10:03 Muž PetrO [752] Re: Marcela
Ještě jsem u někoho viděl mačkaný matný černý papír, kde vzniklé hrany zvýraznil křídou. Nakonec to vložil za akvárium a chytil páskou.
Ale jinak jsem samozřejmě taky pro samolepicí černou tapetu při použití jarové vody. Když jsem to zvládl i já na třístovce a bez bublin, tak to musí zmáknout každý ;-)
Návodů je na youtube opravdu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2021 07:23 Žena Pavla28 [210] Re: Nefer
Po oleji mi zůstala na skle katastrofa, olej už v životě nepoužiji, po dvou letech sem tu tapetu odlepila a ničím se mi nepodařilo to sklo úplně umýt.

Teď mám papírové pozadí, co jsem si sama udělala, po okrajích přilepené páskou a tam kde byla ta olejová strana, to vůbec nevypadá dobře, to sklo je matné a pozadí nejde tak dobře vidět jako přes čisté sklo.

Pokud lepit tapetu, tak jedině jarovou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2021 22:42 Muž Nefer [47] Re: Marcela
Myslím si, že kdybys použila černou matnou barvu na sklo, tak matná bude jen při pohledu přímo na ten lak. Pokud se budeš dívat dovnitř akvária, bude z matné černé lesklá, protože přilne na hladký povrch skla a nebude mít jak udělat tu krupičku na povrchu. Teď jsem lepil 2 černé tapety na akvárka - jedno pomocí rostlinného oleje a druhé lepidlem na akvarijní tapety. V porovnání s olejem je to lepidlo husté, špatně se nanáší a po chvíli začíná na tuhnout a špatně se z něj vytlačují bublinky vzduchu. Ve výsledku mi práce s lepidlem na poloviční ploše trvala tak trojnásobek času. S tím olejem, nebo i jarovou vodou to není nic složitého. Já jsem teda stříhal před nalepením, ale to už jsou asi detaily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2021 10:04 Muž CHiP [48] Re: Marcela
Rozhodně nedoporučuje lepit akvarijní pozadí tím olejovým lepidlem na pozadí. Sice to jde snadno sloupnout i po čase, ale je to strašná pakárna s tím. A pak to celé odmastit, protože při vytlačování bublin to olejové lepidlo nateče a nakape úplně všude smich

Jak zde již padlo, tapeta se přes jarovou vodu lepí velice snadno. Doporučuji o kus větší než akvárko a až po nalepení oříznout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2021 16:28 R Muž ctibum [6866] Re: Marcela
Potvrzuji, nalepit černou samolepící tapetu pomocí jarové vody je mnohem jednodušší, než se zdá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 15:46 Muž 4Sima [1888] Re: Marcela
m.youtube.com/…
Tohle zvládneš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2021 15:05 Muž Shimi [682] Re: Marcela
Pokud si netroufáš na lepení tapety, což je teda fakt jednoduchá procedura a videí na toto téma je hafo, tak není nic jednoduššího než si koupit malou pixlu černé matné barvy + malý váleček a klasicky to natřít. Jde to udělat i pomocí barvy ve spreji, ale s tím už je docela s*aní, páč se musí akva oblepit, abys nepostříkala co nechceš a navíc to musíš mít trochu v ruce, jinak tam budeš mít fleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 14:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcela
Z venkovní strany nalepit nejlépe matnou černou folii pokud nebude pohled ze strany tak i boky. Jak na to rybicky.net/forum/3719… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2021 14:41 R Muž afc1886 [14655] Re: Marcela
Nic lepšího než černou samolepicí tapetu stejně nevymyslíš. ;-)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 14:33 Marcela – Černé pozadí
Ahoj, ráda bych vás požádala o radu... Jsem začátečník, ráda bych založila akvárium... Již je vybrané, má 126 l. Ale... řeším, jak s pozadím. Prošla jsem mnoho diskuzí a rozhodla se pro černé pozadí, ale potřebovala bych poradit, jak ho vytvořit co nejlépe, nejpěknější...moc se mi nechce do nalepovacich fólií a tapet...zvazuji, jestli je alternativou zadní stěnu akvária nastříkat nějakým sprejem, asi spíš v matné barvě. Nebo mě potom napadlo nechat si u sklenáře uříznout sklo na rozměr zadní strany akvária a tuhle desku pak nastříkat a přitisknout k akváriu. Zdá se vám některá z těchto možností dobrá? Nebo máte nějaký lepší tip nebo zkušenost? Jde mi hlavně o to, aby to nebylo samá bublina a prostě aby to vypadalo dobře ;-) ... Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 05:21 R Muž afc1886 [14655] Re: hellmut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2021 00:12 R Muž ctibum [6866] Re: hellmut
Lepí se to zvenčí a lepidlo není bílé. Koukni se třeba na průhlednou izolepu... Před aplikací se sklo stříkne mýdlovou vodou, nalepí se tapeta, vytlačí se (stěrkou, kreditkou atp.) voda a bubliny, pár dní se rvou vlasy a koušou nehty, protože tam jsou šedé čmouhy a skvrny a až zmizí, je to hotové... X-)
Je tu k tomu extra vlákno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 22:10 Muž faba [0] Re: hellmut
Z venku ale samolepící
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 22:02 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Jirik
A to je že ta lepící plocha je černá?
Neboť nepotřebuju mít černou ke zdi a do akváriu mít bílé lepidlo smich
A zevnitř to do vody taky lepit nechci... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 19:30 Muž faba [0] Re: Kawasaki
Jasný ale to by se mě asi nelíbilo,nevím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:13 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: faba
Ještě je moznost udělat si 3d pozadí a umístit jej za akva. Nevypadá to tak super jako uvnitř,ale nepůsobí jednotvárně jako tapeta. Velká výhoda je, že to můžeš nabarvit čímkoliv nešpiní se a neusazuje se nikde bordel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:00 Muž faba [0] Re:
Moc vám všem děkuji.Nechci ubírat místo takže tapeta ze zadu akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2021 14:48 Muž Shimi [682] Re: vlka
Tady nejde o mě, ale o faba, který položil dotaz. Nicméně 23 cm je jenom v místě uprostřed, kde je kmen, zbytek pozadí bude do 10 cm. Celé je to o tom, že ten, kdo chce využít 100% prostoru v akva, tak nad takovým 3D pozadím nebude vůbec uvažovat. A naopak ten, komu se takové "masivní" 3D pozadí líbí, tak s tím počítá a přizpůsobí tomu rozměry akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 12:25 Muž vlka [3441] Re: Shimi
Je to jen můj subjektivní názor, na tu 23ku by bylo 50cm hloubka snad ok, osobně se mi hluboká AQ nelíbí a bude chtít např. víc světel, ale nic ti nevymlouvám, pořiď si co se ti líbí a nenech se ovlivnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2021 11:20 Muž Shimi [682] Re: vlka
Tak nějak nevím, proč se pořád točíš na hloubce toho pozadí. Je to věrná kopie reálného kořene, tak bude logicky zabírat tolik místa co by zabíral ten reálný kořen. Co je na tom divného? Stačí koupit akva s půdorysem 100x50 a je po "problému". Ona by i varianta 100x40 byla v pohodě, když by se tomu přizpůsobila obsádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 10:43 Muž vlka [3441] Re: Shimi
Ale má to v nejširším místě 23 cm, škoda, že nedávají půdorysné fotky nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 07:39 Muž Shimi [682] Re: Filip_CZ
www.arstone.eu/… Tohle je už od 100 cm délky, takže žádné extra velké akva není potřeba a vypadá taky naprosto parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 05:20 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Shimi
To je krásné pozadí ale to chce fakt už obr akvarium :)) Já mám vnitřní imitace skály ale nemá více než 5mm tloušťku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 21:34 Muž vlka [3441] Re: Shimi
To ale bude chtít minimálně 60 cm ,,hlubokou,, nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 21:17 Muž Jirik [0] Re: faba
Ahoj dneska jsem koupil samolepící černou folii v Obi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 21:13 Muž Shimi [682] Re: faba
Já si nechal zadní stěnu stříknout do barvy rovnou od výrobce akva a vypadá to parádně. Jinak proti 3D nic nemám, ba naopak, strašně se mi to líbí a pokud bych někdy zakládal ještě větší akva, tak už bych s tím dopředu počítal a prostor za pozadím bych využil jako filtraci. Pěkně přes celou zadní stěnu, veškerou techniku schovanou a objem takový, že by se tomu žádný kanystr nemohl ani přiblížit. A samozřejmě s kytkama opatrně, max. 1/3 akva, aby to pozadí hezky vyniklo.

Třeba něco takového: www.arstone.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 20:48 Muž Xif [336] Re: faba

Jsem pro tapetu za akvárium, teď mám nějakou imitaci kamenů ale budu se vracet k černému pytli na odpadky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 20:09 Muž vlka [3441] Re: faba
Proč ubírat drahocenné místo v AQ 3D pozadím, i když tenkým. Za mě černá matná fólie za AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 13:29 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: faba
Ahoj já když už nějakou tak černou a ne lesklou, jinak hezci jsou tenké 3D pozadí třeba skály uvnitř akva ale to jen můj dojem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 11:53 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: faba
Navíc při použití černé tapety krásně vyniknou rostliny i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2021 11:30 Muž MatyMaty [15] Re: faba
Ahoj, mám obě varianty a za mě černá tapeta ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 11:27 Muž faba [0] Re: nekdo
Super vědět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2021 03:12 Muž nekdo [353] Re: faba
podle ochoty investora cistit rasy a starat se a podle typu akvaria
je li ochota cistit velka, pak pozadi
je li ochota mala, pak tapeta (nejlepe jednobarevna; pripadne lze nasimulovat barvou z venku akvaria)
bude - li hodne rostlin vysokych vzadu, je pozadi zbytecne (casem zaroste)
bude-li aquascape, pak by mohlo byt pozadi (ale zase u aquascapingu se to casto meni a kdyz bude porad stejne pozadi, muze to vypadat podobne)
protoze chci mit co nejvice vody v akvariu a neubirat prostor rybam, jsem za tapetu (vzdy)
a take proto, ze jsem liny akvarista :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 20:18 Muž faba [0]
Ahoj
Tak moje anketa :-) 3d pozadí nebo tapeta???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 10:48 Muž PanTrs [3] Re: vaclav
jo tohle to :) teď přemýšlím, jak to bude vypadat v nádrži s africkými tlamovci... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 10:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanTrs
Aquascaping tam se to používá www.google.cz/…: :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 06:53 Muž PanTrs [3] – Translucentní folie oracal 8500
AHoj,
chci se zeptat, zda-li tady někdo nepoužívá Translucentní folie oracal 8500 jako pozadí ? Výrobce akvárka mi ji doporučuje. Prý se na ní svítí zezadu a vypadá to dobře, ale nikde jsem to nemohl vygooglit nainstalované v akváriu.
Má s tím někdo zkušenost? Prý se používá bílá nebo modrá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 15:58 Muž Jarry [1433] Re: Fuchs
No toho se právě bojím, že to je spíš takovej efekt na dobře naaranžované foto. Asi nebudu experimentovat a dám černou fólii. Písek bude hodně světlý, tak by to nemělo být zas tak zlý s tím tmavnutím ryb (dno by mělo mít větší vliv) - a když bude nejhůř, tak tam dám nějaké slabé vnitřní pozadí, ale to se nedoplatim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 15:10 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
Jarry já měl mléčnou folii za akva a na svícené RGB, bylo to stejný s tou řasou. Kytky nevynikl atd. Vratil jsem se k černé. K tomu je celé akva tak světlé, no nevím byl jsem sklamaný z celého efektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 12:34 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
To s tou řasou je dobrá poznámka, na to si stěžuje asi každý, kdo takovou věc má - že musí pořád čistit zadní sklo. Což popravdě se mi třeba 2x týdně určitě chtít nebude a tam jdou jasně body za nalepenou fólií:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 12:27 Waaw Re: RE5PEKT
Pokud das jakekoli pozadi za akvarko dal od skla, tak barvy budou vzdy mene vyrazne a cim dal od akvarka to bude vic ve stinu a tmavsi. Kdysi jsem delal za akvarko pozadi jednoduche 3D pozadi (relativne tenka deska s trochu profilovanym povrchem nastrikana cernou akrylovou barvou. Vypadalo to jednolite tmave sede. Teprve kdyz jsem nad pozadi dal pruh leskleho plechu (pod uhlem 45st),ktery jako zrcadlo pozadi shora osvetloval, tak najednou pozadi krasne vystoupilo.
Pokud mas ale pozadi za akvarkem a kus od skla ( i tu barevnou zed), tak vypada dobre jen dokud zadni sklo neni pokryte rasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 12:22 Muž Jarry [1433] Re: vaaclav
Asi bych to dokázal vyndat, případně utěsnit nějakou lištou. No samozřejmě by se mi nejvíc líbilo nechat tam už výrobce akvária nalepit fólii (jak to u větších akvárek dělám) a nestarat se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 12:20 Muž Jarry [1433] Re: RE5PEKT
Ano, toho efektu "hlubiny" bych docela rád dosáhl, asi bych to teda zase spíše rešil deskou na zdi za akváriem, abych případně mohl měnit barvy + bych to možná kombinoval s tou matnou fólií.

Tohle by měla být kombinace RGB pásku a fólie, takhle na fotce to vypadá docela přirozeně, otázka je, jak to vypadá naživo:-) www.mojbiljniakvarijum.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 11:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Jarry
Dobrou zkušenost mám s karimatkou, dělají je v nejrůznějších barvách. Neměl jsem ji ale pevně přitisklou ke sklu, protože když se mi za to někde dostala voda, tak to přitisklé místo bylo s tou vodou mnohem tmavější, takže jsem to nechal asi půl centimetru od skla. Barva tak byla trochu mdlejší, než kdyby to bylo přitisklé, ale zase mi to připadalo přirozenější a větší dojem hloubky (rozuměj šířku). Trochu se to lesklo pod určitým úhlem, ale i když jinak, tak se mi leskne i černá fólie nalepená.. to je pod určitým úhlem jak zrcadlo.
EDIT: Ještě je možnost natřít zeď/stěnu za akvárkem, to vypadá zdaleka nejpřirozeněji (můj názor), protože to vypadá jako hlubina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 11:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Všechno co budeš mít jen přitlačené ke sklu tak za to se ti dostane voda a budou vidět uschlé kapky a cestičky vody. Pokud to dokážeš vyndat a umýt tak proč ne. Kdysi jsem obrátil nějakou tapetu a nakreslil si šmouhaté pozadí sám vypadalo to lépe než jednolitá stejná barva ale to je na tobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 11:24 Muž Jarry [1433] Re: Kubaa
Polystyren by asi šel přitisknout opravdu natěsno (kdybych ho na pár místech vzepřel proti zdi za akváriem, kde bude cca 5cm mezera). Teď mě napadá, že budu kupovat Styrodur, který je už z výroby pastelově zelený, ten bych možná ani nemusel barvit:-) No asi nezbývá nic jiného, než sundat fólii z malého akvária, které se stejně chystám předělat a vyzkoušet pár variant. Na fotkách vypadá dobže i ta zezadu prosvícená matná fólie, ale nevím, jak by to vypadalo naživo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11004-vyber-pozadi