Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Praktické zkušenosti s epoxy LH210

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Praktické zkušenosti s epoxy LH210
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:19 Mythos
míchat vodou-ředitelnou barvu a do toho silikon-akrylat... bomba no Balakryl si nechte na jindy. A jděte trochu vic do profesionalni urovně. Zatim to vypada hrozně coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:25 aret
já jsem se nedávno bavil s prodavačem akvaristiky v hornbachu na černým mostě a ten mi tvrdil, že pozadí v tom jejich velkém dekorativním aq je děláno obkladovým lepidlem. že kdyby to dělali z epoxY, tak by to stálo majlant. jestli se tomu dá věřit, to nevím. ale z polystyrenu natřeným balakrylem to má hodně lidí. ano ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 23:09 zet – Re: jirmond
Laksilem jsem natíral to pozadíčko o kterém píšu,že ho mám natřené balakrylem.nanesl jsem laksil na dvě vrstvy balakrylu a výsledek nic moc.sice polystyren nezežral ale zato balakryl šel sloupnout jak šlupka z banánu.takže šlo všechno pryč a znovu jsem to natřel jenom balakrylem,posypal pískem a na závěr vystínoval znova balakrylem a do ted bez sebemenších problémů a to jsem to pozadí čistil(drhnul)hubkou na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:00 Muž Jiřmond [16] – A co říkáte na matný lak LAKSIL
Ještě jsem našel určité řešení v matném laku LAKSIL. Co se týče atestu, vše bez problému, ale zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti, co se týče následné tvrdosti tímto lakem natřeného pozadí. Taky jsem četl, že by to mohlo ten polystyren "prožrat", ale to by nebyl problém, páč by bylo natřeno nejprve balakrylem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 11:06 zet – Re: Hansjochen
osobně mám natřené pozadí balakrylem a posypané pískem a cca 2 měsíce naprosto bez problémů. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:06 Muž Sanka [10] Re: jirmond
Tak si taky udělejtě z břidlice a je to.. :) A je to jednodušíí,jen si lepit silikonem břidlici na sklo a navíc to můžete vyndat a vydrhnout,to si u polystyrenu nemůžete dovolit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:24 Muž Jiřmond [16] Re: Hansjochen
No, taky už mám načteno spoustu diskuzí na výrobu 3d pozadí, kde použili třeba jenom balakryl. Ale byly na to názory, že co se týče trvanlivosti, mohl by nastat problém, kdy balakryl se po nějaké době (půl roku, rok) začal odlupovat a rovněž rybky si dokázaly s pozadím vyhrát tak, že vykousávaly barvu i s polystyrénem. Proto hodně doporučovali natřít po balakrylu ještě epoxydem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 12:13 Muž Sanka [10] Re: Hansjochen
To je pravda,pozadí se od toho leskne..Viděl jsem na to sypat hlínu a písek,ta hlína vypadala dobře,ale zase prý v akva vůbec nevyniknou ty tvary,já na to sypal písek a nevypadá to moc přirozeně,leskne se to,ale tak časem se nato nachytá řasa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 11:54 Hansjochen epoxy - balakryl
Myslim, ze pokud chces natirat pozadi balakrylem, nemusis uz davat epoxy. Cetl jsem tu na foru uz prispevky,kde maji udelano pozadi jen natrene hustym balakrylem. Navic to ma tu vyhodu, ze pozadi pak neni leskle,coz u epoxy je a nemusi to vypadat dobre. Ja sam jsem sice pozadi pomoci epoxy 1200 delal,ale priste zkusim pouze ten potravinarsky balakryl, pripadne mi to rychlejsi, levnejsi a lip se s tim pracuje. A dela se urcite i v matnem odstinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 23:31 Muž Sanka [10] Re: Hannibalus
Upřímně já si uděla pozadí z epoxi a podle toho návodu s přidáním lihu,ale neodvážil jsem se ho dát do akvárka,dostal jsem břilici,tak jsem si jí nalepil na sklo silikonem a použiju to,líbí se mi i víc,ale kdyby jsem tohle neměl,tak by jsem to druhé použil..Vždyť skoro každý to tak dělá a když se podíváte na ty lidi,kteří to taky tak dělali většinou žádný problém nemají..A když už jo,nemusí to být z toho..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 23:14 Muž Hannibalus [13] Re: Sanka
právě proto má tolik lidí potom s epoxy problémy. Jak už psal filipsi: neztvrdnutí, mléčný zákal aj. Proč něco někam přidávat a doufat, že to nic neokazí, když to jde mnohem elegantněji - např. použitím jiného kvalitnějšího laku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:59 Muž Sanka [10] Re: Hannibalus
To já vím,ale snad na každém návodu na výrobu pozadí z polystirenu to je,má se to smíchat do hromady,jinak by právě epoxi nešlo vůbec roztírat,ale vůbec to nevadí,když se tam přidá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:45 Muž Hannibalus [13] Re: Sanka
technický líh by se do epoxydové pryskyřice přidávat neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:37 Muž Sanka [10] Re: Hannibalus
Já kupoval 0,4L za 120Kč,epoxi a tvrdidlo v jednom balení a k tomu tech. líh za 32Kč,po smíchání to bylo v pohodě,krásně roztíratelný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:29 Muž Hannibalus [13] Re: jirmond
LH210 ti určitě doporučuji - konzistence je řidčí než olej, s epoxy1200 se to nedá vůbec srovnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 20:43 Muž Jiřmond [16] Re: filipsi
Super, díky moc palec

takže jednoznačně jdu do toho...předpokládám, že musím dokoupit ještě to tužidlo H10, o kterém se na tom odkaze na výrobek zmiňují, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 20:42 PP Re: filipsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 20:21 Muž filipsi [1295] Re: jirmond
Zkusim ti vyhledat diskuzi na tohle tema, vcetne myslim pozitivni konkretni zkusenosti. Osobne myslim, ze je to dobra volba.
Sanka: drahe - to je relativni. Spotreba bude odhadem hmotnostne ctvrtinova, komfort prace a spolehlivost spravneho zatuhnuti bez rizika belani nesrovnatelny.


Edit - Tady to je: rybicky.net/forum/6769
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:11 Muž Jiřmond [16] Re: Sanka
:-( no, abych pravdu řekl, taky se mi moc ta cena nelíbí, ale 220,-kč za půl kila, které by even. mohlo i stačit, obětuji pro zachování nervů, které bych asi ztratil s epoxy 1200
A s nějakým jiným epoxydem by zkušenost byla? Tedy kromě 1200 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:04 Muž Sanka [10] Re: jirmond
S tímhle konkrétně ne,ale teď jsem jednu získal,je zbytečně moc drahé.. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:58 Muž Jiřmond [16] – praktické zkušenosti s epoxy LH210
Zdravím, chystám se na pozadí z polystyrenu natřené balakrylem a epoxydem. Nicméně hodlám použít LH210 odsud www.havel-composites.com/…. Má někdo praktické zkušenosti s tímto epoxydem?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10786-prakticke-zkusenosti-s-epoxy-lh210