Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit hodnotu pH?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Jak snížit hodnotu pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 23:13 Muž DavidDizzer [26] – Re: petulevrtule
díky moc, ještě se ozvu a díky, projedu net;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 23:07 petulevrtule
Použila jsem rašelinový výluh, který se dá zakoupit v každé akvaristice. Mají ho jak firma Sera, tak Tetra, Dajana atd... Vím, že si někteří dělají výluhy doma sami, ale na to jsem já moc líná, takže sem koupila výluh a zkusila podle jejich dávkování. Do 54l sem nalila podle jejich dávkování - sv. zelená lahvička, do 200 sem nalila méně - měla sem strach, co na to řeknou krevetky...to je prostřední lahvička. Krevetky vypadají v pořádku, takže zítra doleju další dávku. uvidíme, jak se změní další hodnouty. NO2 a NO3 stále neměřitelné, takže zatím je pokus u nás na dobré cestě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 23:00 Muž DavidDizzer [26] – Re: petulevrtule
myslíš toto? rybicky.net/fotogalerie.php….... jo jo pomohlo mi to, a jaký výluh- neboli jakou rašelinu jsi tam dal a kam? Do filtru? :) prosím více informací o tomto pokusu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:56 petulevrtule
malý návod zde...
rybicky.net/nadrze/6538

jen trošku pohledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 21:40 Muž DavidDizzer [26]
Mám stejný problém. I přes přidávání CO2 do akvária, se mi pH pohybuje docela na vysoké hodnotě. neříkám sice, že je to hrozně vysoká hodnota, ale je vyšší :-). kvůli rybkám či hlavně i rostlinám bych chtěl pH na nějakých 6.8 - 7 pH! ale bohužel se mi to nedaří! Chemii do akvária přidávat nechci! Díky za každé rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 21:37 Žena Hatomi [27] – Re: vladislav
To mě také nepadlo, mám tu spoustu těch "chytrých" rádců od sery,ale zase mi je divné to, že všechny ¨chované rybky mohou mít PH do 8 (krom ancíka) takže nevým proč se objevila bělavá tlamka,nechci přidávat chemii,když to není nezbytně nutné...

Zatím jsem přidala sůl a zítra koupím sera baktopour na přeléčení nádrže (snad to pomůže), ostatní ryby zatím bohudík nevykazují příznaky nákazy(musím zaklepat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 21:32 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Hatomi
Kup si přípravek např.od Sery ..pH minus...Reguluji tak akvarijni vodu ..Vše bez problémů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 21:29 Žena Hatomi [27] – Re: misanek
Mě se bohužel stalo to samé, s přidáváním CO2 bylo první dva měsíce vše v pořádku(PH kolem 7-7,2),ale teď mi voda podle kapkového testu vykazuje hodnotu PH zhruba 7,6-7,8 (nevyznám se přesně v těch odstínech-měřím testy od rataje) Mám dojem že se to začíná projevovat i na rybách, dvě platy onemocněly Columnaris, prosím potřebuji poradit jak snížit PH a zároveň jak vyléčit tu nemoc
Děkuji všem za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 12:43 Muž Ludek [39] Re: many
Z Tvé prezentace se to vyčíst nedá co máš za sebou a co ne, tak proto člověk vysvětluje radši polopaticky :-) No jak jsem již psal, zkusil bych tu vodu přepustit do vedlejší nádrže a nebo nádoby a tam ji probublat a měřit. 50 litrů je dost reprezentativní vzorek. Podle mne to tam bude v pohodě. A jakmile se to dostane pod pH 7 zkusil bych dát ty kameny a nebublat a změřit druhý den. Co se týče vzduchování, já vzduchuji buď přes noc a nebo při nové náplni burčáku celý den naplno, protože jinak bych měl pH 6. Při vzduchování jej mám na 6,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 12:30 Muž ghostik [81] Re: many
Nemas tam pustene hodne vzduchovani nebo neceri moc filtr vodu ?
Mohlo by to pak hodne vyhane CO2 z vody a tim by se i neokyselovala .
Ja mnel podobny problem a nakonec si vodu vozim z lesa :o(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 12:13 Muž many [9] ludek
no toto mám zasebou,jinak bych asi nepsal.Ten digipHmetr to jen potvrdil,jsem ho pořídil právě z nedůvěry ke kapkám,podle zabarvení ukazovaly těch 7,5 plus mínus.Co se týče tvrdosti tak voda dovežená ze sousedovo studně z chalupy mněla kH 9 a dGH 22.Jsem z toho jelen.Akvaristiku dělám/tedy mám rybičky 35 let/,ale nikdy jsem nic neměřil,pravda. taky jsem mněl jen celkem jednoduché ryby.Ještě dodám,že rašelina v přepadovém biofiltru nepomohla alespoň se to nedá se součastným bubláním posoudit.Mám ji tam tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 11:49 Muž Ludek [39] Re: many
No vzhledem k tomu, kolik tam pouštíš CO2 to nemůže být jinde. Buď chyba v měření a nebo ve složení hornin. Na tolik vody a při kH 3 sjede pH na 6 během pár hodin už jen při bublání z burčáku přes lipové dřívko. kH 3 je poměrně málo takže za normálních okolností už by to bylo dávno dole ( vlastní zkušenost) Prověř si ještě jednou testy ( dva roky starými SERA testy jsem také naměřil GH 23° a přitom mám 8°) Zkus orientačně pH kapkama jestli je to elektronické měření reálné. Pokud tam bude vše v pořádku pak bych provedl test na části vody - odpustit z akva do jiné nádrže bez písku a kamenů část vody, tam pustit CO2 a měřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 10:51 Muž many [9] Re: Ludek
no to je dobrá rada,ale to bylo první co jsem udělal,ještě před založením.Písek,kameny + ocet,bez reakce,ani bublinka,šmudlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 09:20 Muž Ludek [39] Re: many
Mám stejný objem vody, také terčovce, stejné vstupní hodnoty až na KH tu mám o stupeň vyšší a musím mít puštěný vzduch, abych i při minimálním CO2 neměl pH pod 6. Takže pokud se Ti nedaří dostat pH pod sedm problém bych hledal ve vápenci v nádrži. Už se to tu probíralo. Místní odborníci na chemii vody to tu na fóru vysvětlili dopodrobna, hledej šmudlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 08:57 Muž many [9]
zdravím,chtěl bych požádat o radu,jak upravit pH.Mám v akva 360l vody s hodnotami-kH3,dGH8,NO2-0,NO3-12-15.Tyto měření jsou prováděna kapkovými testy SERA.Vstupní voda je z kohoutku a má kH4,dGH9.pH-7,6.V nádrži se pH mění dle doby měření a to mezi 7,55-7,31/pH měřeno elektronicky/přestože do reaktoru pouštím 60+/-bublinek CO2/min.I v noci.Vodu měním 1x za týden asi 50l.Akva je připravované pro terče a rád bych se dostal pod pH7.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 12:04 Sidonius – To misanek
Přidáváním CO2 se hodnota pH snižuje...
Jaké pH jste měl před přidáváním a jaké máte teď? (Měřte ráno a večer.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 08:48 misanek – Jak snizit hodnotu PH?
Zdravim Vas, potreboval bych poradit, jsem zacatecnik a moc se v tom nevyznam. Mam akvarium 100l a hnojim CO2. Roslinky super rostou, ale zvysila se mi hodnota PH nevite, cim ji snizit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 8 ...... [9]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13648x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/107-jak-snizit-hodnotu-ph?od=401