Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet krevetek v nádrži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Počet krevetek v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:44 Žena darka [520] Re: Horác
Právě,že jsem to viděla na vlastní oči coze Ale ještě dodám, že původními obyvateli akva bylo 5 japonic, jelikož se mi to zdalo prázdné, tak jsem přidala cherryny, v té době měly japonicy tak cca 2,5-3 cm. Možná to byl důvod, že se začly chovat jako predátoři? Cherry byly tak 1cm velké, možná jim na začátku oslabené kusy zachutnaly a pak se je naučily lovit? Netuším. Možná přidáš časem svoje pozorování, už se těším na Tvoje poznatky, možná opravdu mám jen nějaké masožravé křížence :) Přeji hodně úspěchů a hodné japonicy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:13 Muž Horác [3942] Re: darka
Jo tys ten lov viděla na vlastní oči? Tak to je jiná ... Tak tos mi teda nasadila brouka do hlavy ... Ježiš ... to teď budu pořád šmírovat, co zrovna dělaj japoniky (nedávno jsem přikoupil dalších 10 kusů). Co když ty nový nebudou tak hodný? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:06 Žena darka [520] Re: Horác
Asi záleží na jedincích, těch 5 japonic jsou už opravdoví macci, mám dalších 5 malých, už ve společ., ty jsou chováním úplně jiné. A přísáhám, že cherrynka nebyla polomrtvá, snažila se skoro 3x větší japonice utéct, schovat, ale ta ji neúnavně lovila. Zírala jsem nevěřícně, kamera byla daleko, pomohlo až odlovení japonic. Teď už budu mít cherryn opravdu na rozdávání, množí se jak zákon káže, pozorovat ty mrňata je kouzelné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:56 Muž Horác [3942] Re: darka
Jo ... tohle jsem zrovna nedávno četl ... a docela mě to vyděsilo ... Ale říkám si, co když jen japonika našla starou, umírající cherynu (neschopnou úniku či obrany) a prostě ji jen začala baštit zaživa? Nebo tady neplatí presumpce neviny? :o) ... Chci tím říct, že když japonika baští polomrtvou cherynu, neznamená to automaticky, že ji taky zabila. Moje "staré" krevetkárium má přibližně 40 litrů (viz www.horacovoakvarium.cz/… ) a maličké, sotva vylíhlé cheryny se tam vždy proháněly bez bázně a hany - společně s pěti japonikama ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:41 Žena darka [520] Re: Horác
Moc Ti fandím, o takovém krevetkáriu sním ;-) Koukni sem rybicky.net/forum/9023 a budu ráda, když časem v deníku najdu Tvůj názor na spolunažívání japonic a cherryn. Mně se neosvědčilo, ale akva má 50l, možná ve větším to bude jinak. Mně se cherrynky nemnožily, jen ubývaly, poslední příspěvek je jak z mého akva sad Teď jsou japonicy ve společenském a u žrádla umí odehnat i otíky a Endlerky, samice už jsou větší než neonky. Hodně zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:29 Muž Horác [3942] Re: Kubis
Díky - konečně nějaký konkrétní čísla + osobní zkušenost, že to může dlouhodobě fungovat ... 400 jich tam teda rozhodně dávat nebudu (kde bych na to vzal? :o) ... Mám tam cca 30 cheryn, doplním to na 50 kusů (čímž se mi uvolní původní krevetkárium na stole pro potápníky - to jsou taky mí miláčci :o). A pak si počkám, až se to ve čtyřstovce namnoží. Já jsem člověk trpělivej :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 17:53 Kubis Re: Horác
Horáci, do té čtyřstovky bych neváhal dát 400 krevet, čili na litr jednu, s tím že se ti ještě rozmnoží. Já mám osobně v pěstírně v 200l akváriu cca 600 krevet (red cherry), spíš víc a stále se množí a množí. Krevetky pokud mají dost potravy, nemají téměř žádný populační limit, později už se tím limitem ale stává koncentrace dusitanů, tohle však odpadá při dostatečně časté výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 16:42 Muž Horác [3942] Re: Mrakoplash
Ryby už tam nedám, kdo se s tím má furt čistit (samoúdržba je samoúdržba :o) ...
Ještě bych chtěl nějaké ty filtrující krevety a možná nějaké exotičtější šnečky. Chystám se na ně semka:
www.kalaba.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 13:17 Mrakoplash Re: Horác
Tak zkus aspoň nějaký větší druhy krevet :-) a hejno pidiryb ne ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 13:10 Muž Horác [3942] Re: evasv
Mám tam (a budu tam mít) jen krevetky (cheryny a japoniky) a šneky ... takže "čistokrevné" krevetkárium - bez ryb :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 13:05 Žena evasv [12] Re: Horác
Já jsem teda začátečník a nemám co radit, ale spíš jde o to s kým v tom akva budou ne ? Jestli je někdo nebude likvidovat a množství pak takové abys je tam viděl :-) Já mám 9 krevetek v malém akvárku s endlerkama - a snášejí se v pohodě -ignorují se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 12:43 Muž Horác [3942]
Přiznám se, vůbec jsem nepochopil, proč můj dotaz na počet krevetek ve 400 litrech někoho pohoršil natolik, že ho označil jako špatný příspěvek, ale nechme to být .... pro ty z vás, které to zajímá: V knize Sladkovodní krevety, která mi právě přišla, se píše: "Horní hranice velikosti vhodného akvária neexistuje. Pohled na hejno krevetek je úchvatný i v rostlinném akváriu o objemu několika set litrů." (už se těším :o) ... O počtu krevetek zase nic, ale když už nic jiného, alespoň mě nenaštvali tvrzením, že "tak velké akvárko není pro tak malé krevetky vhodné" :o) ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2009 18:27 Žena darka [520] Re: Golfer
Japonicy a cherry společně nedoporučuji, viz rybicky.net/forum/9023 , hlavně si prohlídni obrázek v posledním příspěvku, viděla jsem něco podobného na vlastní oči. Dnes jsou japonicy ve spol. akva a cherrynky se množí jak divé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 14:39 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Golfer
při nedostatku potravy se caridija japonica muze zacit chovat jako predator a lovit cherryny, ale zalezi na situaci a na konkretnich jedincich
tech cherryn bych tam dal tak 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 14:17 Muž Golfer [9] Re: pard
Na já tam zvažuji přidat 2-3 Caridina japonica právě kvůli jejich velikosti, aby se vytvořil jakýsi kontrast mezi většími bílým druhem a menšími červeným druhem. Ale pokud by to mělo být za cenu problémů pro Red Cherry, tak to neudělám. C. imoni simoni jsou moc malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 14:10 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: Golfer
Uvažoval bych ještě o Caridina simoni simoni. S Caridina japonica není problém, spíš mohou Red cherry zlikvidovat jako konkurenta při nedostatku potravy, než je přímo sežrat, ale moc se to nestává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 13:17 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Golfer
Já mám teď v 24l akvárku 10 mladých kousků cca 1cm velkych. A nevidim problem s 10ti a více dospělými kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 13:10 Bexi Re: Golfer
1) dej si 8 pak se t namnoží

2) já měl ve 20 l akvárku 2 a nebyl problém jen to musíš mít zakryté protože rády utíkají a když jsou hladové tak ti můžou ulovit i red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:35 Muž Golfer [9] – Kolik krevetek do 25l nádrže?
Zakládám kretkárium (25l nádrž). Potřeboval bych poradit v těchto otázkách:

1) Kolik krevetek druhu Neocaridina denticulata sinensis Red Cherry mohu do nádrže dát?

2) Mohu přidat několik málo kusů Caridina japonica?

Je jasné, že mezidruhové křížení nehrozí. Spíš jde o to, zda si ty dva druhy navzájem nemohou škodit. Pokud lze tyto druhy kombinovat, v jakém poměru s ohledem na velikost nádrže? Druh Neocaridina denticulata sinensis by měli převládat (kvůli barevnosti)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2009 07:45 Marri Re: MěchýřovkaV
Krevetky vodu nekazí, když se přemnoží, tak někteří mají třeba víc nádrží kám je podělit a prodávat.
Onys-já být tebou tak už žádné krevety nedokupuju, jestli tam máš i jen jednu samičku, tak za nedlouho jich bude aspoň 10 a počítá se přibližně litr vody na jednoho krevčouna, myslím..., a když jich je moc, tak se stresují
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 22:52 Žena MěchýřovkaV [0] - ŽivorodkyRe: Tereza
Když se krevetky přemnoží, co nastane? Zkazí vodu nebo postupně poumírají? Když se přemnoží, kam je dáváte? Prodáváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:41 Tereza Re: Onys
Ježiš, to vůbec neřeš. Je úplně jedno, jestli tam dáš pár nebo 20. Za pár týdnů máš stovky, ani nevíš jak! Takže nějaký rady 6-8? Nesmysl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2009 19:12 Muž Onys [9] Re: Bexi
díky nejdřív jsem chtěl 6 ale pak jsem se rozhodl ze si raději koupím osm kdyby nějaké umřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:10 Bexi Re: Onys
budu stručnej ...6-8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2009 19:06 Muž Onys [9] Re: Dzira
a myslis ze osm je dobry a ryby ani nechci ty mam hned vedle ve velkym akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:04 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Onys
ryby tam nedávej. A krevetek taky moc ne, protože když se o ně dobře postaráš, tak se ti za chvíli namnoží a pak podle oka odhadneš, kolik jich tam chceš mít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 18:40 Muž Onys [9] – Kolik Krevetek Do 10L Akva
Fotka k příspěvku Zdravim všechny chtěl bych vědět kolik krevetek se hodi do 10L akva je to NANO a čistý objem má cca. 7L kdo můžete poraďte ;-) zatim mám tři red cherry krevetky a jednoho krunýřovce jednopruhéhho.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6166x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10594?od=101