Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium na míru

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvárium na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:19 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
I 3500N/m2 nic neřeší. Pdstava má teď plochu 0,5m a hmotnost akvárka se stojanem a serepetičkama okolo bude +-300kg. Zatížení nejakých 6kN/m2. Rozložení hmotnosti by znameno zvetšit skříňku 2x a to už by se nevešlo. Stejně tak pozadí. Teď plánuju jen černou stěnu. Kdybych tam chtel něco dát za akva, tak to bude jen ubírat prostor pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 18:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Tak mě tak napadá, on musí kvádr stát vždycky rovnoběžně se stěnou? Když nechceš kvádr, co ti brání ho prostě postavit mírně našikmo? (boční stěnu nádrže můžeš něčím zakrýt, pokud by šikmá boční stěna rušila celkový dojem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 18:11 Muž fido16 [631] Re: Tom384
A nepřemýšlel si místo toho šikmého rohu na hadice vyvrtat díry na trubky? A nechat normalní 90°roh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Pokud tam máš ty desky od Rockwoolu, tak katalogový list říká "Maximální povolené užitné plošně rozložené zatížení je 3,5 kN/m2". Nechal bych, aby se zátěž roznesla třeba na 1.4 m2 a dál to neřešil. Jinak fido má pravdu, sklenář nebude z těch šikmých řezů nadšený a připlatíš si.

Co se týče vedení trubek, šel bych na to jinak. Určitě budeš řešit pozadí. Udělal bych vnější pozadí za nádrž a trubky bych tím nějak rafinovaně maskovaně protáhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:03 Muž Tom384 [54] Re: fido16
Kvádr by tam být mohl, ale čelní stěna by byla otočená do prostoru kde se nedá pořádně sedět a pozorovat ryby. Takhle je otočená alspoň částečně do prostoru a ryby se budou dát pozorovat ze sedačky. Esteticky si myslím že to bude minimálně zajímavé. Rozhodně lepší než obvyklá rohová řešení typu delta, ta podle mě vypadá blbě, nebo vypouklý sklo, který se mi nelíbí z důvodu zkreslení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:56 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
Osobne jsem to neviděl ale předpokládam že to vypadá nějak takto:

www.drevoastavby.cz/…

Jen s tim rozdílem že u mě to stojí na železobetonu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:51 Muž fido16 [631] Re: Tom384
Čoveče coze proč takové šílenosti? Udělal bych klasický kvádr. Tady máš samý roh sklenář bude jistojistě nadšený a to nemluvím o tom co za to zaplatíš a esteticky to taky nebude vypadat moc dobře. Tu podlahu pokudje možnost bych vyřízl a udělal pořádný základ ať je jistota. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:47 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Ta deska leží na té vatě, nebo vata je jen mezi nějakou nosnou konstrukcí z nějakých trámků/hranolů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:46 Muž Tom384 [54] Re: afc1886
OK, mohl bys trochu rozvést důvody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 17:45 R Muž afc1886 [14714] Re: Tom384
Nešel bych do toho. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:43 Muž Tom384 [54] Re: afc1886
Jo, ten uřízlej roh je na hadice od filtru. Když už musí být akvarium u stěny tak jsem chtěl abych je mohl vést za akvarkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:41 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
Lehka plovouci podlaha. 5cm mineralni vaty/osb deska/lamino. Slo by podlahu pod akvariem vyriznout a udelat tam dlazbu, ale do toho se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:40 R Muž afc1886 [14714] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: Toho architekta, co vymyslel barák tak, že musíš dělat taková zvěrstva, bych označil za veřejného škůdce
Podle mě je ten roh pravoúhlý, ale akvárium je tak navrženo.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Vyrobitelné to je. Máš horší poměr plochy pláště nádrže k objemu vody (čili větší tepelné ztráty), ale dejme tomu. Toho architekta, co vymyslel barák tak, že musíš dělat taková zvěrstva, bych označil za veřejného škůdce a doporučil natřít dehtem a vyválet v peří, ale to je jiná věc. Pokud to ale dělat nutně nemusíš , můžeš udělat klasický kvádr a tohle je jen takový cool nápad, zapomeň na něj a jdi raději do toho kvádru.

Když už, tak bych to zkusil vymyslet tak, aby ty kovové nosníky byly vyztužené tou příčnou vzpěrou oba. Pověšení na stěnu není tak špatný nápad, pokud stěna je nosná a není z plynosilikátových tvárnic (Ytong apod.) nebo nějakých moderních termoizolačních cihel vyplněných izolací. Pokud je to tenká příčka, tak bych to taky nedělal.

Nosnost podlahy ti ovlivňuje podlahové topení, předpokládám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 16:31 Muž Tom384 [54] – atyp
Ahoj,

Chtěl bych si nechat vyrobit akvárko na míru. Mám ho zhruba vymyšlené, ale v některých věcech si nejsem jistý a tak bych uvítal váš názor. Konkrétně se jedná o akvárko které mám v profilu nazvané AsiAsie. Je to rohové akvárium tvaru pravoúhlého lichoběžníku se zkosenou rohovou hranou.

rybicky.net/nadrze/31095-asiasie

Dotaz první. Jeden z rohů akvária je lehce ostrý. Má 71 stupňů. Je to vyrobitelné?

Dotaz druhý. Podlaha má nosnost jen 250kg/m2 a tak jsem se rozhodnul vrchní desku skříňky přišroubovat ke zdi a tím alspoň čás váhy přenést jinam než na tu podlahu. Obrázek uchycení je v prezentaci (pohled na skříňku od spodu. Modré části jsou odcelové L-ka). Co si o takovém řešení myslíte?

Ocením i jakýkoliv jiný nápad/komenář jak by se akvárko dalo udělat lépe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 22:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jifi
Děkuji za tip pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 21:30 Muž Jifi [675] Re: ctibum
Kruci, spaddlo to a příspěvek je v prdeli.
Psal jsem, že nechci zakládat kartu někomu bez jeho vědomí.
Mohl bych se zeptat vedoucího, jestli by o něco takového měli zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 08:37 R Muž ctibum [6926] Re: Jifi
V tom případě by bylo fajn založit jim kartu rybicky.net/obchody/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 08:01 Muž Jifi [675] Re: MarekP
Zverimex v Hranicích na náměstí (ne ten u zámku). Spolupracují s chlapy, kteří lepí akvárka i pro ZOO. Vyrábějí i skříně/stoly pod akvárka na míru k danému akvárku.
Rybky už mně pán ze zverimexu taky párkrát sháněl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 18:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Wendy2
Do Sklorexu jezdím. Nevšiml jsem si, že nabízí takto komplexní služby. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 18:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vlka
Ono to tak nejspíš stejně bude. Jen zjišťuji možnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 05:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MarekP
Zkus Sklorex Brno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 00:50 Muž vlka [3456] Re: MarekP
A víš jak je parádní si to akvárium zařídit sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 23:31 Muž MarekP [812] - Malawi – Akvárium na míru
Ahoj,

mám v plánu splnit si svůj akvaristický sen - zřídit si akvárium "Malawi", které bude dominantou obývacího pokoje.

Budu stavět dům a akvárium spolu s jeho zázemím bude jeho nedílnou součástí. Mám v plánu mít v obýváku akvárium o rozměrech 200x60x60 cm, pod ním nějakou skříňku, akvárium bude stát "u zdi" - bude vyčnívat v prostoru, aby do něj bylo vidět v obýváku ze tří stran, za akváriem ovšem nebude zeď, ale bude za ním přístup z malé technické místnosti, kde budu mít zázemí jen pro akvárium. Budu tam mít místo pro vnější filtr, natahanou elektřinu i vodu - přívod i odpad pro vypouštění atd. Zkrátka vše, o čem již dlouho sním. hop

Mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s firmou, která je schopná zajistit od A do Z výrobu takového akvária včetně příslušenství. Jak výrobu samotného akva, tak zajištění podstavce (skříňky), založení a zařízení akvária, zapojení, designové řešení v prostoru (umístění), osvětlení, kryt, případně i dodávku samotných ryb (není nutné) atd.

Na internetu jsem takových firem našel několik, jde mi spíše o vaše zkušenosti. Ideálně firma z Moravy (dům bude v oblasti střední Moravy, na Hané ), ale není podmínkou. Děkuji mnohokrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:57 Žena Maya [30] Re: ZDRI
Pecka diky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:32 Žena tramtra [3202] Re: Maya
Zdarec. Zkus to postavit nahoru, jak ti popsal Honza. Kdyby se ti to nezdálo... nech si uříznout jen nová krycí skla. Ty dvě lišty, co už máš, hoď na zadní hranu a na přední si jednu lištu dokup. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:28 Muž ZDRI [1415] Re: Maya
Nechal bych to takto, většinou je praktičtější posouvat krycí skla v lištách po kratší straně.
Světlo SINKOR (měl jsem ho, mám vyzkoušené) snadno postavíš na posuvné plastové držáky (jsou součástí dodávky), nebo ho můžeš i bez nich položit na krycí sklo (konzultováno s výrobcem a ověřeno i dlouhodobě prakticky). Výhodou položení na sklo je i menší svícení do okolního prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:19 R Muž ctibum [6926] Re: Maya
Tamara mi ukazovala v hospodě fotku, podle mě to půjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 07:36 Žena Maya [30] Re: ctibum
Ja to svetlo jeste nemam ale mela jsem nejake prozreni,ze je neco spatne. Tak snad to pujde tone v nejhorsim necham udelat novy kryt ne diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 00:35 R Muž ctibum [6926] Re: Maya
Posuň držák víc k sobě, pokud to jde, a postav to na sklo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 22:05 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Asi bych na lištu z horní strany přilepil hranolek (dřevo/plast) a na něj dal držák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 22:01 Žena Maya [30]
Asi jsem udelala zacatecnickou chybu...prosim, ty vice zrucne o pomoc:)
Na akvarium jsem nechala udelat kryt v liste- ale po kratsi strane- a ted babo rad! Svetlo sinkor je take uchyceno na kratsi strane- ostatne,jako vsechny ostatni osvetleni?
Da se s tim nejak pracovat nebo musim nechat vyrobit novy kryt a listy dat na delsi stranu, abych mohla svetlo uchytit?
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 13:26 Muž ondralomnice [81] Re: dudak
Od p. Vávry mám taky akvo spokojenost jen ta domluva ;-) , ale jinak OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 12:36 Muž dudak [1885] Re: Dolf
Pokud hledáš co nejnižší cenu, zkus pana Josefa Vávru www.aquafox.wbs.cz , lepí i na místě, kvalita dobrá, akorát dost pokulhává jednání se zákazníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 08:52 Muž Yirka [9132] Re: Dolf
V tom případě jsi tu informaci měl dát již do první otázky. Prostě ten dotaz co jsi formuloval ještě jako neregistrovaný je jasný a stručný. Když se ti dostává odpovědí, pálkuješ je, že to už víš a pod.
To je pak člověk celej žhavej někomu něco radit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 08:02 Muž Jarry [1438] Re: Dolf
Cenu je možné ověřit např. u Fardů, nebo Sklorexu, mají na webech ceny, případné jiné rozměry jde většinou dopočítat přepočtem objemu (při stejné tloušťce skla). Sklorex je o něco dražší, u větších nádrží už je rozdíl v ceně docela znatelný. Kvalita v obou případech dle mých zkušeností na velmi vysoké úrovni - mám jedno malé akvarium od obyčejného sklenáře (co ale akvária běžně lepí) a s výrobky obou zmíněných firem to nejde vůbec srovnat. www.eshop-akvariafarda.cz/…==. www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 07:22 Dolf Re: Horác
Konkurence je vždycky dobrá,jelikož si minimálně chceš ověřit ceny,to bys mohl vědět,jen jsem napsal ,že mi stačí akva slepit,že ho nemusim mít na klíč...protože oni ho nabízí na klíč ,samozřejmě chápu,že ho třeba jen slepí,třeba by mi někdo poradil jenom sklenáře....většinou firmy na klíč co to dělaj tak jsou obecně dražší..a tím ukončuji debatu,protože ti nemínim už nic vysvětlovat zdar.Horác napsal: Ani jedno ani druhý ... Jen se o nich snažím něco zjistit ... Bohužel, jediný tvůj argument (na otázku proč pátráš po konkurenci), byl, že nechceš akvárium zařídit, ale slepit (jakoby nešlo jedno bez druhého) ... Tak jsem se zeptal, jestli to tak opravdu mají, toť vše ... Taky děkuju X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 22:03 Muž Horác [3942] Re: Dolf
Ani jedno ani druhý ... Jen se o nich snažím něco zjistit ... Bohužel, jediný tvůj argument (na otázku proč pátráš po konkurenci), byl, že nechceš akvárium zařídit, ale slepit (jakoby nešlo jedno bez druhého) ... Tak jsem se zeptal, jestli to tak opravdu mají, toť vše ... Taky děkuju X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 21:44 Dolf Re: Horác
Mě chytáš za slovo,nebo chceš být vtipnej,asi oboje ..díky za radu,Horác napsal: Tak oni i lepí :-) ... nechat si ho od nich zařídit, to snad není povinnost (nebo jo?) coze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 17:53 Muž Horác [3942] Re: Dolf
Tak oni i lepí :-) ... nechat si ho od nich zařídit, to snad není povinnost (nebo jo?) coze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 16:37 Dolf
Jen ho chci slepit,ne zařídit,samozřejmě jsem se poptal v pátek tak uvidíme s čím přijdou,,pan Bendl z Humpolce mi ho nacenil už,tam je problém,s uložením na místo jen mi ho přiveze dopravní společnost,tak hledám někoho blíže i s odnáškou na místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 16:26 Muž MirekSazava [71] Re: Dolf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2018 11:13 R Muž romant [27987] Re: Horác
Za mě u mě dobrý, tedy tam co si možná necháš to akvo dělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 11:07 Muž Horác [3942] Re: Dolf
A tihle nejsou dost dobrý (spolehlivý, kvalitní)? Nebo proč hledáš něco jiného?
(Ptám se, protože si u nich (možná) nechám slepit nové akvárko) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 19:43 Dolf
O nich vím,nějaká konkurence by byla??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 21:16 Muž Yirka [9132] Re: Dolf
Nedávno tu byl odkaz: www.akvarianamiru.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 20:19 Dolf
Potřeboval bych slepit akva na místě-Praha. akva 250x70x70.
Poradte Praha a okolí-chci kvalitu bude v obývacím pokoji..:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2018 11:36 Muž Jarry [1438] Re: zafka1
Počítal bych cca 200l na filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 11:13 zafka1
Ahoj co sa tika teho ake akvarium chcem a ake rybky chcem chovat tak neco na tento spusob a co sa tika zarybneni chcem chovat to co chovam cil len chcem chovat nektere rybky vhejnach cca 20 ks a tak napr botia macracanthus,čichavec medovy- perletovi-modry,pancirniček kropenaty,parmička černopruha-červenoplutva,ancitrus a tak podobne zadne velike rybky ja mam racik ti mensi druhy a co sa tika rostlinek tak nejake taketo kryptokorene,anubyas,vallisnerky,echinodorus atd samozrejmne CO2 mam len potrebujem vedet velkost teho filtra lebo si potrebujem spocitat hmotnost akvaria + filtra abych vedel ake zatazeni stropu budem mnet lebo bude to v rodynem domne naposchody predem vdaka zaodpoved : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 08:10 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: zafka1
Obecně se uvádí objem filtračních hmot 2-5% objemu nádrže, ovšem je to dost orientační. Záleží, co budeš mít za ryby a jaký typ akvária budeš mít. S Tanganikou/Malawi osobní zkušenosti nemám, ale kamarád má Tanganiku a filtr má obrovský (akva 500l a filtr 200l = filtr. hmota cca 25% objemu akvárka. Vzhledem k výšce akvária (z toho pramenící horší poměr množství vody:plocha dna) bych volil raději větší objem.
Ale nejdůležitější otázka je jaké ryby chceš chovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10498-akvarium-na-miru?od=73