Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Fungi Stop Konzentrat - Recenze a zkušenosti

 

Atlasy » Výrobky » Chemie » Léčiva » Tetra Fungi Stop Konzentrat   Nápověda 

Tetra Fungi Stop Konzentrat

Tetra Fungi Stop Koncentrat je léčivo pro tropické sladkovodní akvarijní ryby, vysoce účinné proti onemocněním způsobeným houbami. Učinkuje proti tvorbě bakteriálních infekcí, podporuje tvorbu ochranné kožní vrstvy. Příznaky nemocí: bílý povlak, plísňové skvrny na kůži. Dávkování pro běžné akvárium: při zřizování akvária - 1,5 ml na 20 l vody, při příznacích nemocí - 1,5 ml na 10 l vody. Složení (na 100ml) : silberkolloid 0,757 g, kollidon 2,523 g.

Výrobce: Tetra | Zdroj: www.zoo-hobby.cz

Recenze a zkušenosti akvaristů
přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele 2 pozitivních 0 neutrálních 0 negativních

Pozitivní [2] 17.02.2018 07:53 - cz192235
Tak jsem po prvotní nedůvěře nalil půl lahvičky do 250l zaběhlého zarostlého akvária. Voda se zbarvila, ryby se stáhli do hejna a světe div se, plíseň jim zmizela. Filtru to neuškodilo, krevety přežily, krunýřovec se tvářil jako by nic, sekavci trochu divoce plavaly, ale nic se jim nestalo. Rostliny rostou dále, jen jsem přestal pro jistotu na týden hnojit, ale ve vodě stejně hnojivo bylo:). Za mne léčivo bez vedlejších účinků na akvárium, které dělá to co má. Po týdnu měním vodu za čistou a dám na chvíli aktivní uhlí do filtru. Mohu doporučit.

Pozitivní [1] 11.02.2018 13:35 - cz192235
Z letáku (na českém výrobku není leták, pouze zkrácená forma)

Oblasti použití: Hubové infekce způsobené Achlyou, Saprolegnia atd., plísně, infekce bakteriální sliznice, hniloba úst, infekční rány, bezpečně léčí rány zajištěním celkové ochrany sliznic. Symptomy onemocnění: Bavlněné chomáčky, bílé skvrny, záněty kůže.
Kontraindikace a nežádoucí účinky: Není známo.

Pokyny k dávkování / způsob aplikace: Produkt dávkujte pouze jedenkrát v první den ošetření (každý řádek představuje 10 ml) na straně lahve.
U zavedených akvárií:
Normální dávkování: 5 ml Tetra Medica FungiStop do 20 litrů vody v akváriu
V případech závažné infekce: 5 ml až 10 l
U karanténních nádrží: 5 ml až 20 l (bez použití biologicky aktivních filtrů a zařízení)
Před použitím dobře protřepejte výrobek! Nepoužívejte žádné kondicionéry vody, které neutralizují těžké kovy před či během léčby. Léčebný cyklus trvá 5 dní a začíná okamžitě po podání jednorázové dávky v první den. Na konci každého léčebného cyklu proveďte částečnou výměnu vody a použijte aktivovaný uhlík k filtrování vody po dobu 24 hodin. V případě, že nedojde k žádnému zlepšení, může být druhá dávka přidána do nádrže, jakmile byla voda filtrována za použití aktivního uhlí. Produkt by měl být přidán v normální dávce, aby se zabránilo rozmnožování houby.
Během léčby se ujistěte, že akvárium je dobře provzdušněné a nepoužívejte pro čištění vody absorpční filtrační médium (například aktivní uhlí, syntetickou pryskyřici apod.). Vypněte UV sterilizátor. Tetra Medica FungiStop nepoškodí život rostlin. Nepoužívejte Tetra Medica FungiStop ve spojení s jinými léky.

Citace z prezentací

Zobrazit všechny prezentace s tímto výrobkem (i bez komentářů)

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/vyrobky/324-tetra-fungi-stop-konzentrat