Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Waterworld 240l

 

Prezentace » Nefer » Waterworld 240l » Nápověda 

Hlavní fotka


Waterworld 240l
Vítám jakoukoliv konstruktivní kritiku a doporučení
Majitel: Nefer   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 5. 2021   Aktualizace: 5. 8. 2021 Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích Změna v měření 
Počet návštěv: 127   Počet palců: 6
Založení: 10. 5. 2021   Stáří: 3 měsíce
Objem: 240 litrů   Čistý objem: 200 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 228 litrů
Velikost: větší akvária   Oblíbenost: 3 uživatelů
Fotek a videí: 7+0   Komentářů: 14
*     *     *     *


Rozměry: 120 cm x 40 cm x 50 cm

Popis: Návrat k akvaristice po 20ti letech. Fíha, jak se to vše změnilo - tekuté CO2, difuzor, reaktor, mikroprvky, WRGB - bublifuk, srnčí hřbet a malachitová zeleň už jsou úplně z módy?

Biotop: Spíše společenské akvárium, než konkrétní biotop. Rybky jsou sice +/- ze stejných končin, ale rostlinky jsou "cesta kolem světa"

CO2: Plynný CO2 set Aquario 2l s nočním vypínáním

Provoz:
12:00 zapnutí
21:30 vypnutí

Dekorace: Kameny Seiryu stone a rostliny

Dno: 10kg Tetra Plant Complete Substrate
16l Japanese Soil
3l Japanese Soil Powder

Filtrace: SUNSUN HW-703B
1. koš - Kkeramické kroužky, filtrační vata
2. koš - Biomolitan
3. koš - 1000ml Seachem matrix, 100ml Seachem Purigen, filtrační vata

Hnojení: Denní PMDD:

2ml TENSO COCKTAIL(mikroprvky,...)
2ml FEROX (Fe)
1ml KALI PLUS (K)

Chemie: CO2 Vital (když se objeví BBA)

Krmení: Koretra, Dafnie, Cyklop, Artemie, Patentka, Tetra Cichlid Mini Granules, Tetra Micro Pellets, Tetra PRO Colour Multi-Crisps, Tetra PRO Algae,TetraMin Baby

Osvětlení: Hlavní osvětlení: 2x T8 90cm (vepředu 840, vzadu 865)
Přídavné osvětlení: RGB LED pásek Sonoff

Svícení:
13:50 zapnutí LED pásku
14:00 zapnutí zářivek
14:00 vypnutí LED pásku

21:55 zapnutí LED pásku
22:00 vypnutí zářivek
22:20 vypnutí LED pásku

Pozadí: Černá tapeta

Stojan: Originální setová skříň

Topení: Diversa 300W

Chlazení: Žádné

Údržba: - 1x do týdne výměna cca 80l vody
- 1x za měsíc povrchové odkalení
- 1x za 2 měsíce hlubší odkalení kolem pohledových skel

Voda: Studniční: pH 7,2; KH 8; GH 8; NO2 0; NO3 30; Cl 0; Fe 0;

Vzduchování: Ano, ale není zapnuto. Nainstalováno pouze pro případ nadměrného nasycení CO2.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(6)
Složka
Ostatní

(6)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

12.06.21

12.06.21

12.06.21

12.06.21

12.06.21

12.06.21
NahoruDeníček
4
8.2021
Sine qua non...
Ach jo, já se těch malých skalár asi nedočkám. V práci chaos a po neočekávané 24-hodinové šichtě jsem akorát tak odpadl a po probuzení jsem zjistil nehezké překvapení v odchovničce. I přes preventin chytily jikry plíseň a vše je akorát tak na vylití. Holt vše chce svůj čas a svou péči, bez které to nefunguje. Mám takový dojem, že pokud neodlovím pár do vytíračky, tak z toho nic nebude. Upřímně se mi ale další nádrž kupovat nechce, nevím kam bych jí dal a taky jestli bych jim zvládl nastavit podobné podmínky jako v akvárku (nižší pH díky CO2)... Uvidím, co bude dál. Teď to vypadá zase na nějaké tření, ale v upravené sestavě - nějaká akvarijní verze švédské trojky. Ve skupince se drží pár, který se 2x třel a s nimi je další, kterou jsem dříve tipoval na samičku a když se teď na ni dívám na papilu, odhad byl správný. Bříško a kladélko má zvětšené nejen tahle nově potvrzená samička, ale i ta původní. To jako budou klást jikry 2 samičky? A ta jedna 4 dny po předchozím tření??? Holt přírodě neporučíš :-) Každopádně tahle nová posila je taky ze všech nejagresivnější a její výpady stojí za to sledovat - vždy vystartuje jako zježený pes smích V akvárku je zase dusná atmosféra, ale na to už si osádka asi zvykla :-) Před minulým třením jsem zpozoroval něco jako předehru (?), pár dní před třením byla zvýšená teritoriálnost, čištění povrchu atp, druhý den bylo vše jako při bězném dni a po několika dnech běžného chování přišlo samotné tření. Každopádně jestli z toho něco bude, nechám to v akváriu (kdyby někdo chctěl, klidně ať se staví a odchová si je :-) ). S takovou kadencí by se nestydělo ani hnutí Hamás smích Budou další výtěry a třeba bude víc volného času...
2
8.2021
Poslední rybí nákup.
Dnes jsem byl nakoupit poslední rybky do akvárka. Není to žádný nový druh, ani dominanta nádrže, ale ten největší pracant v akvárku - pancéřníček. Nedávno jsem koupil pandíky, ale měli jen 3 a jeden chudák to nezvládl. Pročítal jsem celé fórum a jediné co jsem se dozvěděl je, že to tak někdy prostě bývá. Každopádně po nějakých dvou týdnech se mají ostatní čile k světu. Usoudil jsem tedy, že se žádné nebezpečí nehrozí a dnes jsem 2 zbylým přivezl 6 dalších kamarádů. Teď už krásně rejdí ve skupinkách po akvárku. Jsou to srandisti a mám z nich velkou radost. S thorakáty taková legrace nebyla. Ti byli většinou jen zalezlí v kamenných skrýších a vylezli jen když tušili něco k snědku, to pak byli schopní se klidně všichni poprat o jedinou patentku. Pandíci jsou jiní, jsou jako nějaký motivovaný gang pracovníků technických služeb (asi po příslibu odměn), kteří se snaží dělat svou práci co nejlépe.
Na listu echinodoru v odchovničce mám ještě spoustu jiker skalár a pokud počítám dobře, zítra by se měly vykulit. Nějaké jikry sice zbělaly a musel jsem je špejlí opatrně oddělit od listu, ale ještě jich tam spousta zůstala. Zítra večer začnu s líhnutím artémie, protože minule to trvalo skoro 48h (Dajana Artemia Hobby) a chtěl bych je mít připravené, až budou potřeba. Jako další krmivo jsem dnes koupil TetraMin Baby, snad jim bude šmakovat. Udělal jsem zkoušku chutnosti ve velkém akvárku a ryby jen nechápavě koukaly na to, co jsem se jim to opovážil nasypat. Po chvíli se jedna skalára odhodlala ochutnat a zjistila, že je to dobré. V tu chvíli mi připadala spíš jako skimer – plula s otevřenou pusou u hladiny a nasávala krmivo. Po chvíli se začalo zbylé krmivo rozprostírat po hladině a v tu chvíli přišel čas pro potrhlé měděnky. No a to bylo asi tak vše, více nezbylo. Když už jsem je trošku rozmlsal, dal jsem jím samozřejmě najíst pořádně a kochal se soupeřícími rybkami o kus žvance. Moc pěkný pohled :-)
31
7.2021
Překvápko v akvárku.
Tak jo, ted jsem z toho trošku paf, ale nevadí. Dva dny zpátky se skaláry chovaly jako před třením - teritoriální chování, rozeznatelné Kladélko i papila, nafouknuté břicho samičky, ale žádné jikry nikde nebyly. Dnes se ve 13:00 rozsvítilo hlavní světlo a běhěm 5ti minut začal skaláří pár se třením.
Nachystal jsem si tedy 20l akvárko, připravil vodu (2/3 původní vody, 1/3 čerstvé), seřídil topítko na 28°C, ošetřil jsem vodu preventinem (1 kapka / litr), připravil vzduchovací motorek s kamínkem a kámen na zatížení listu echinodoru, na kterém jsou nakladené jikry. List s jikrami jsem odstřihnul a přemístil do připravené nádrže, kde jsem jej zatířil kamenem. Vzduchovací motorek jsem nastavil na minimální výkon, ale i ten je dost velký. Na hadičku jsem dal rozdvojku a na jeden vývod připojil kamínek a na druhý kousek hadičky se škrtítkem, abych mohl výkon přesně regulovat. Kamínek je přímo pod jikrami a jemně je ovívají.
Chudáci skalárky teď své jikry hledají po celém akvárku a terorizují veškerou osádku. Nachystal jsem jim alespoň mraženou koretru na usmíření. Chuderky vůbec netuší, co se vlastně stalo.
Tak jo, chtěl jsem vlastní malé skalárky, vše potřebné snad mám a jsem zvědav, jestli se mi zadaří :-)
30
7.2021
Sinice.
Ach jo, tak tenhle modro-zelený maglajz v akvárku fakt nechci. Žádná katastrofa to zatím není, našel jsem jen trošku nazelenale přední sklo a jeden flíček (cca 4 mm2 ) a to jen na jedné granulce substrátu, kterou jsem pinzetou vytáhl a vyhodil. Zběžně jsem si četl, že to může způsobovat hodně světla a málo NO3. Světla mám cca 0,3W/l a NO3 25mg/l. Podle tabulek bych řekl, že světla je spíše málo a NO3 v optimálních hodnotách. Tak nevim, no... Asi nové téma ve fóru, které budu muset přečíst smích
Zatím vytáhnu PMDD, které jsem si nedávno objednal a zkusím začít aplikovat. Mám tady TENSO COCKTAIL, FEROX a KALI PLUS (K2SO4) a asi vyčistím chirihos doctora, už nedělá taková oblaka, jako zpočátku. Uvidíme, třeba tohle zabere :-)
29
7.2021
Člověk míní...
Je zajímavé, jak si příroda vše udělá po svém a ne vždy vše vyjde tak, jak si akvarista přeje. Včera jsem musel zkrátit utrpení jednoho pancéřníčka a dnes jsem se po probuzení těšil na skaláří jikry a taky se nějak nezadařilo. Připravy už jsem měl lepší - 20l akvárko byno nachystáno, na topítku jsem přes den nastavil teplotu 28°C (je to starší kousek, co nemá u štelovátka stupnici a nastavuje úplně šíleně), preventin, vzduchovací motorek hadičky a kamínek na ovívání jiker, druhá hadička, nádoba pro líhnutí žábronožky, žábronožku samotnou a taky. Vše potřebné tedy už nachystáno mám, ale vše můžu zase schovat na příště.
Při prvním tření to mělo všechno rychlý spád a šlo ráz na ráz. Po výměně vody se do několika hodin ryby vytřely a do zhasnutí se krásně starali. Tentokrát, při druhém tření, už to bylo trošku jinak. Po výměně vody se pár začal chovat teritoriálně a spolu čistili listy echinodoru. Říkal jsem si super, do večera se vytřou - chyba lávky. Ráno bylo zase vše při starém a skaláry znovu začaly budovat perimetr, samičce se plnilo bříško a předpokládal jsem, že se vypnou do zhasnutí - zase chyba lávky. Zhasínal jsem hlavní osvětlení asi o hodinu později, ale ještě tak hodinu jsem nechal svítit LED pásky. Taky se nic nestalo. Tetry dokonce přestaly respektovat jakékoliv hranice, které potenciální rodiče vytýčit, už je to BUBUBU po skoro dvou dnech přestalo bavit. Ostatní skaláry už jsou taky oprsklejší a jediné, co dodržuje odstup je všech 10 neonek, které jsou natlačené jak sardinky v levém předním rohu akvárka a zabírají prostor asi 8*8*8cm. Dnes ráno jsem se díval do akvárka a žádné jikry jsem neviděl a samička už měla bříško prázdné.
Takže asi bych si měl vyvodit nějaké poučení. Což o to, pěstírnu si otevírat nechci, spíš jsem chtěl ve svých podmínkách odchovat vlastní skalárky. Varianty ohchovu jsou 2 - přemístit jikry ze společenského akvária do separátní nádrže, nebo odlovit rodiče do jiného akvária (údajně nejlepší je 50*50*50) a nechat je vytřít tam. Takové akvárko ale nemám a musel bych jej pořídit a tady už si nejsem jistý - jednak už by to přesáhlo finance, které jsem byl ochotný zainvestovat a hlavně nevím kam bych ho dal (a co s ním po odchování mladých, dvě akvárka zatím fakt nechci). Mám na půdě ještě své první akvárko, chtěl jsem do něj umístit potěr až trošku povyroste - je to nějaká podloulejší 80l a teď přemýšlím, že až příjde čas, mohu rodiče do téhle nádrže odlovit a zkusit je odchovat společně. Ale jak to příště udělám zatím nevím, musím si to nechat trošku projít hlavou...


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Nefer Re
4.8.21 18:11
Děkuji, ty máš taky moc pěkné nádrže. Dinečkárium je krásné akvárko, ale ten Trhlíkov mne zaujal víc :-)
S otíkama jsem taky nechápal. Koupil jsem si jich 6, jeden to zabalil hned v den nákupu a druhý pak druhý den. Ostatní jsou v cajku a bez potíží dodnes, takže vůbec netuším co se stalo :-(
Skaláři se mi moc líbí. Jsou to 4 dny co se třeli a teď koukám do akvárka a zase čistí list a brání perimetr těmi svými bleskurychlými výpady s vývrtkami a výkruty. Je sranda je sledovat :-)
Dinecek Re
4.8.21 9:19
Skvělé akvárko a naprosto ukázkový deníček! Početla jsem si a Tvé zkušenosti, které píšeš do deníku, se určitě budou hodit nejednoho akvaristovi. Já teď řeším problém s otíky :-( , takže jakákoliv zkušenost s onemocněním “sumečků” a jim podobným rybkám mi do budoucna pomůže. Jinak To závidím skaláry a chovatelské úspěchy potlesk . To je radost to číst. Ať se daří ahoj .
Nefer Re
11.7.21 10:52
Na řasobijec jsem se taky díval - nechával jsem si jej pro případ, že by CO2 vital nezabral. Držím palce, aby fungoval jak má...
jakaf Re
11.7.21 7:28
Nazdar mě se objevila pro změnu zelená vláknitá řasa na rozhraní 2. a 3. měsíce po založení - během týdne jsem na špejli namotával klidně 10 cm dlouhé cáry.Co šlo jsem vytahal,nejvíc napadené výhony odstranil,vyměnil 1/2 vody,pak na dvakrát celou vodu a tento týden zkusmo začal aplikovat řasobijec od Rataje,tak uvidím co provede.
Pavla28 Re
8.7.21 8:39
si to nemusel ani dopsat :-) no to je u nich docela škoda, ale je fakt, že mají mraky věcí a vždycky si člověk vybere, jen ten osobní odběr trochu zaostává ahoj

máš dobrý deník, pěkné postřehy k rybkám
Nefer Re
7.7.21 20:54
Děkuji :-) U Tebe jsem si taky pěkně početl palec
Guppy Re
7.7.21 9:38
Moc hezká nádrž a dobré postřehy v deníku. palec
Nefer Re
17.6.21 15:22
Co jsem četl pár hodnocení Invitalu, tak mi přijde, že nějaký problém s nimi měl snad každý, kdo si něco objednal :) Ale co, nabídku mají pestrou, vybrat se dá opravdu dobře a chyby se dají vždy napravit... V té vydejně jsem taky jednou byl. Jel jsem provětrat motorku a říkal jsem si, ze si tam koupím pár drobností, ale hlavně si vybrat nějaké kameny a nespoléhat jen na random výběr skladníka. No, na vydejně jsi byla a už asi tušíš, že jsem tam byl asi 30s a jel domu s prázdnou smích
Pavla28 Re
16.6.21 7:37
Jojo, invital se trochu kazí, přes net s dodáním přes poštu jsem neměla problém, ale s odběrem na pobočce to je jiná, slečna na výdejně byla značně neochotná dodržet to co slibuje invital na netu a tak jsem musela jet do Opavy 2 dny za sebou, protože to tak jak se píše na netu nejde a nedělá se to.
Kawasaki Re
13.6.21 0:13
palec potlesk
Nefer Re
12.6.21 19:54
V deníku budu ještě určitě pokračovat, protože už teď mám pár v plánu pár změn :-)
Vidíš, o těch thorakátech jsem nepsal. Budu je mít jen nějakou dobu, než trošku vyrostou a pak už mají bydlení jinde. Půjdou do 600l k větším rybám a zatím by na to byli příliš malí.
Nefer Re
12.6.21 19:49
Děkuji! Jsem rád, jestli se libí :-)
Papik Re
12.6.21 18:40
Parádní deník, také jsem si početl. palec
Zaráží mě thorakáti a ještě tolik. Vždyť z nich vyrostou pořádný ponorky... ne
Pavla28 Re
12.6.21 16:15
Pěkná nádrž, a skvělí deníček, pěkně jsem si pocetla ahoj
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/32862-waterworld-240l