Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Třicítka

 

Nádrže » Zit_Congerson » Třicítka » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.1
Třicítka
*
*
*
*

Majitel: Zit_Congerson   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 2. 12. 2019   Poslední aktualizace: 5. 12. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 54   Hodnocení: 100 %
Založení: 6. 11. 2019   Oblíbenost: 1 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 30 cm x 30 cm x 35 cm
Objem: 32 litrů   Čistý objem: 24 litrů
Fotek a videí: 16+0   Komentářů: 6


Popis: Je to můj třetí pokus o akvárko, ale stále se cítím spíše jako začátečník amatér, proto budu rád za všechny rady. Jedno akva jsem zrušil z důvodu stěhování, druhé je stále v provozu vedle Třicítky, ale nebyly to žádné složitosti, byly lehké na údržbu a také na rostlinky a rybičky, teď se snažím posunout o level výše.

Biotop: Není to nijak cílené, prostě rostlinky, které se mi líbí. Abych řekl pravdu, možná až nezodpovědně zvolené rostlinky. Mají povětšinou vysoké nároky, ovšem technika akvária je low-tech.

CO2: Zatím ne. Zkusil jsem, jestli to půjde bez něj. Pokus o náročné kytky v low-tech akváriu, především kvůli omezenému rozpočtu. Zatím to vypadá tak, že CO2 budu muset dokoupit, aby kytky více prosperovaly, nechci je nechat živořit, myslím, že by se jim mohlo dařit lépe.

Dekorace: Kameny Seyriu, kořen Dark wood

Dno: Volcano Black od Rataje - zatím naprostá spokojenost. Kytky v něm drží a rychle zapouštějí kořeny. Docela snadno se také do něj sází, horší je to při odkalování, neboť je opravdu velmi pórézní, je lehký a často se při odkalování zcela nasaje, je třeba určitý cit, ale taky to jde samozřejmě!

Filtrace: Sun Sun - závěsný filtr HBL-601

Hnojení: Každý den přiměřené množství komplexního hnojiva - Bioflor MASTER

Chemie: CO2 INVITAL CARBON - denně 2-3 ml

Krmení: minimálně - v akváriu je díky jeho čerstvosti dost přirozené potravy pro nerity a také red cherry

Osvětlení: Chihiros Led A - 21W - nedopatřením o 5 cm delší, proto improvizované uchycení světla nad nádrží pomocí kolíčků

Pozadí: žádné

Stojan: obyčejná komoda

Topení: Diversa Thermo Plus 50W

Chlazení: ne

Údržba: po zaběhnutí jednou týdně výměna vody. denně dle potřeby - odstranění špatných listů, likvidace řas a šneků apod. však to znáte :)

Voda: obyč. brněnšká kohoutková - min. 24 hodin odstátá, zatím to vypadá, jako bezproblémové i pro red cherry

Vzduchování: ne

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
NahoruDeníček
5
12.2019
Náhled
Přes noc se pancéřníčci, ještě hezky opečovávaní ze Sklorexu (akvaristika), družili. Bohužel jsem si toho všiml až teď večer po práci a spoustu toho už asi stihli ostatní sníst, viděl jsem 3 krevetky jak to mají v packách, ale nevím jestli to opravdu pojedli, kdo ví. Narychlo jsem udělal improvizovanou porodničku, s jejím upevněním sem měl už jasno hop
4
12.2019
Náhled
Pravidelná výměna 1/3 vody s lehkým odkalováním, čistěním skel a sběrem odpadlých listů. Zpozoroval jsem docela vysoký výskyt jakýchsi malých mrštících se nití ve vodě. Mám podezření na hlístice nebo něco podobného. Šokoval mě ovšem jejich počet.

Zároveň jsem dnes pořídil další 4 pancéřníčky drobné. Ale tím, že pancéřníčci žijí spíše u dna, tak jen stěží vyzobou ty červíky co se hemží ve vodě. Možná už by bylo na čase pořídit nějaké rybky, které by s nimi zatočily.
Kdyby někdo z náhodných čučijdoucích měl tip na nějakou zajímavou rybku do takto malého akva, budu rád.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Guppy Re
6.12.19 14:49
Moc hezká kostička potlesk
tramtra Re
4.12.19 20:16
No ze své zkušenosti můžu říct, že jsou celkem v pohodě. Mám je ve 20ti litrech hrubého a vlastně ani moc neodkaluji, akvárko to zvládá zpracovávat. :-) Daří se jim, dobře se množí, ale nepřemnožují.
Jinak se podívej i na nějaké malé razborky.
Zit_Congerson Re
4.12.19 19:50
WAU coze tak musím říct, že živorodek už jsem měl opravdu dost, ale tuto jsem ještě nikdy neviděl a ani o ní neslyšel. A jelikož jsem o ní neslyšel, ztěží bude k dostání v některé akvaristice sad nevíš o nějakém chovateli? rád bych se víc informoval. Měl bych trochu strach o kvalitu vody, kvůli krevetkám. Živorodky co znám já jsou známé svou pověstí nepřetržitých požíračů a kakáčů, tak aby i tyto nezaneřádily dno a tím nezhoršily vodu. Je to těžký vybrat si něco originálnějšího do tak malého akvárka :) :)
tramtra Re
4.12.19 19:44
Jo, ty kolíčky mě taky pobavily. K pancéřníčkům zkus pořídit elegansky, jsou to živorodky, vím, že je každý nemusí, ale tyhle jsou úchvatné. palec
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
Zit_Congerson Re
4.12.19 18:49
Ahoj, děkuju! Ale musím se přiznat, že já koumal o jiném, složitějším, ale na oko příjemnějším způsobu. No přišla přítelkyně, vzala kolíčky a řekla, dej to na ně. Rychlé, levné, ale do budoucna bych rád ještě předělal na něco méně výrazného. Ikdyž musím říct, že za tu dobu už sem si na to snad i zvykl :-D
Afropithecus Re
4.12.19 7:56
Ahoj dávám palec za jednoduché řešení držáku na světlo smích
AQ je parádní tak držím pěsti ať se daří palec
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/31030-tricitka