Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Lake of Stars II.

 

Prezentace » gennaro » Lake of Stars II. » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


0.4
Lake of Stars II.

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: gennaro   Kategorie: Biotop: Malawi, Tanganika
Zapsáno: 6. 5. 2019   Poslední aktualizace: 1. 3. 2020 Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 251   Hodnocení zakázáno
Založení: 1. 3. 2020   Oblíbenost: 8 uživatelů
Kategorie: maxi akvária   Rozměry: 300 cm x 100 cm x 70 cm
Objem: 2100 litrů   Čistý objem: 2000 litrů
Tloušťka skla: 15 mm   Objem bez skla: 1960 litrů
Fotek a videí: 2+0   Komentářů: 5


Popis: Po delší odmlce způsobené okolnostmi se mi při kompletní rekonstrukci sklepa naskytla příležitost vrátit se k akvaristice a splnit si další dětský sen, a to pořádné akvarium zaměřené na Malawi. Uvědomuji si, že od první publikace tohoto záměru uplnyne nějaké ten měsíc, než se mi snad úspěšně podaří dokončit akvarium, proto bych zde rád prostřednictvím tohoto profil konzultoval své záměry.

Biotop: Malawi - mbuna

CO2: Ne.

Dekorace: Šutry, resp. minerály :D a možná nějaký kořen

Dno: V plánu je nějaký říční písek - tipování vhodných ložisek již probíhá v rámci muškaření :)

Filtrace: Filtrace je esenciální podmínkou pro úspěšný chov mbun, proto před započetím realizace zvažuji všechny možnosti. Zatím mě nejvíce zaujala kombinace několika způsobů filtrace, což umožní nejen diverzifikovat riziko, ale mělo by to především přispět k vyšší kvalitě vody.
Akvarium z mojí předchozí prezentace (po přelepení - pár let zadržovalo jen prach) poslouží jako primární biologický filtr - řekněmě 400 l. Dále zymýšlím ještě dva filtry do akvária, a to Atman at-202 + Biofiltr č. 5 + filtrační materiály...(Vše schované za pozadim, objem cca 20 l)+ hladinový sběrač. Nejsem si jistý, zda to bude dostatečné, proto možná přidam ještě nšjaký komerční externí filtr..

Hnojení: Ne.

Chemie: NaHCO3

Krmení: Sera Flora - základ, Tetra Rubin - pro vybarvení,JBL NovoBel - nouzovka, spirulina, spařená zelenina a kopřiva...

Osvětlení: Bez okolklů přiznávám, že tady se bude odehrávat nepěkná nákladová optimalizace a ryby si budou muset zvyknout na dvě hladiny osvětleni, a to tzv. "úsporné" a "sledovací".

Pozadí: Na základě empirie bude pozadí rozhodně od komerčního výrobce, neboť to bude vzhledem k mé zručnosti nejen hezčí, ale i levnější řešení. Zatím zvažuji řešení od umeleskaly a arstone. PS: Rád si nechám doporučit nějakého výrobce :)

Stojan: Ytong

Topení: Upřímně jsem zvědavý, na kolik mě vytápění vyjde, ale něco mi řiká, že ani při plánovaném zateplení akvária se nebude jednat o marginální položku.

Chlazení: Vzhledem k tomu, že akvárium bude umístěné ve sklepě, kde je zima i v létě, tak tento problém odpadá..

Údržba: Vzhledem k mé pravidelné 8 hodinové pracovní době (od osmi do osmi) bych rád zautomatizoval co největší část údržby, tj. například automatické vypouštění a dopouštění vody - zatím nemám zcela vymyšleno, jak to realizovat, ale určtiě existuje nějaké řešení. Odkalování po zkušenostech svěřím piškořkám (Melanoides tuberculatus). Krmení ryb obstará automat a pozorovnání bych si rád ponechal pro sebe :).

Voda: Mokrá.

Vzduchování: Nebude.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(1)
Složka
Ostatní

(1)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

19.05.19
NahoruDeníček
1
3.2020
Tak s tím prosakováním vody to byl planý poplach. Po pěti dnech byla podlaha úplně suchá, tak snad bude vše v pořádku a bude se už brzy moci položit podlahové topení. potlesk
9
2.2020
Vypdá to, že odvodnění se nepovedlo úplně dle představ, neboť na první vrstvě betonu se na jednom místě objevila vlhkost, tj. znovu, lépe a radostněji.. Kromě dodatečné práce a nákladů to přinese další protažení realizace :/
18
11.2019
První vrstva betonu je dokončena, tj. je už zcela zřejmé, že plánované napuštění se ani omylem nestihne. Další fáze je omlácení omítek, což je prima práce, na kterou se vůbec netěším..


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

gennaro Re
1.3.20 20:39
Ahoj, čteš mi myšlenky - akvárium chci natáhnout skutečně přes celou stěnu :-D. Cihlový strop už pilně škrábu po víkendech druhý měsíc - zatím nejhorší práce, co jsem zažil, což se dost nepříznivě projevuje na chuti něco dělat. Tento měsíc bych měl snad sehnat pískovačku a dokončit strop :). Pod betonem je skála, kterou jsem hodně dlouho rozbíjel a věř tomu, že je hodně tvrdá a unese mnohem větší akva. Beton plánuji ještě přidat, ale stojan chci dělat z porobetonu, protože s ním mám dobrou zkušenost z předchozího akvária. Cihel mam ještě hromadu, ale jsou přes sto let starý a dost z nich je v nepříliš dobrém stavu, ale především jde stavěni z porobetonu mnohem líp. Díky moc za ten tip s tou polystyrén-cementovou deskou. Už jsem na ni taky narazil a zda se mi to jako nejlepší řešení.
vkrejci Re
1.3.20 15:33
Držím palce palec
Jarden Sk Re
1.3.20 13:28
Čau budovateľ, to akva by som natiahol na celú stenu na foto vedľa okna, vodu na napúšťanie si privedieš a osadíš ventil pod akva /do skrinky/, vypúšťanie môžeš riešiť čerpadlom a hadicou von cez okno. Tú starú tehlu tam nechaj a neomietaj, iba vyškáruj a ušetríš, radšej by som investoval do Styrconu www.styrcon.sk na ostatné steny, je to skvelý materiál do vlhkého priestoru/, nalepíš na terče,vyrovnáš a ukotvíš, vysieťkuješ a omietneš/, klenbu ak je, tiež určite nechať obité/.Ytong na piliere nie, vyber staré tehly a vymuruj piliere a zaleješ betonovú dosku cca 5cm. Dúfam, že si ten podkladový betón spravil dosť pevný, aby nepraskol pod piliermi. Nech sa darí, som zvedavý na výsledok. palec
gennaro Re
11.8.19 22:46
Ahoj, vzhledem k tomu, jak se protahujou stavební práce, tak se začínám bát, že to letos nebude :(..
Icestar Re
8.8.19 14:42
Ahoj, tak jak se daří? :)
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/30377-lake-of-stars-ii