Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Zatopené rozvaliny

 

Nádrže » Pavla28 » Zatopené rozvaliny » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.6
Zatopené rozvaliny
*
*
*
*

Majitel: Pavla28   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 22. 2. 2019   Poslední aktualizace: 4. 7. 2019 Nové fotografie 
Počet návštěv: 632   Hodnocení: 96.1538 %
Založení: 20. 2. 2019   Oblíbenost: 5 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 90 cm x 60 cm x 70 cm
Objem: 378 litrů   Čistý objem: 284 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 353 litrů
Fotek a videí: 163+2   Komentářů: 31


Popis: 20.6.2019 Do rozvalin se stěhují parmičky mechové, albin a nádherné. S Danii jsem to vzdala, už jich moc není, ještě 2-3 výměny vody a nebude tam ani jedna. :-(

(20.2.2019 Naše druhá televize. Rozvaliny s hejnem microrazbory galaxy (ty mně naprosto okouzlily) s partou Bettek.)

Biotop: žádný

CO2: zatím ne, chtěla bych do ekosytému akvária zasahovat co nejméně

Dekorace: lávové kameny

Dno: staré dno, lávová drť, profi soil, černý písek Kristall quartzkies

Filtrace: Tetra tec ex 800

Hnojení: Profiplants complexan caps- tablety do dna

Rataj Bioflor- dostala jsem jako dárek k nákupu rostlin, nepoužívám, kdyby ho někdo chtěl vyměním za kousek fissidens

Chemie: Haquoss H22 all in one- úprava vody- přešla jsem na Seachem Prime

Krmení: granule, vločky, tablety, okurky, kopřivy, patentky, artemie

Osvětlení: 2x Diversa 95 cm, 13W-led pásky, UVB denní svícení

Pozadí: živé pozadí úspěšně prosperuje, do konce roku už ta modrá tapeta nepůjde vidět

(zatím tapeta- experimentuji s živým rostlinným pozadím)

Stojan: skříňka

Topení: ano, nastaveno na 27°C

Voda: kohoutková

Vzduchování: vzduchovací motorek s kamínky

Poznámka: Jednou za týden výměna ca 40% vody, úprava po výměně seachem Prime, týdně kontrola Ph, kH, GH vše OK hladinách. Krmím denně.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

12.04.19
Trikolorek
Trikolorek
12.04.19

12.04.19
Vetřelec znovu přistižen, a nosí vajíčka
Vetřelec znovu přistižen, a nosí vajíčka
12.04.19

12.04.19
Už má nakřečkováno
Už má nakřečkováno
12.04.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Ludwigia mini red
Kytky
19.06.19
Ludwidgia inclinata
Kytky
19.06.19
Ludwigia breviceps
Kytky
19.06.19
Phyllantus od J. Ščobáka
Kytky
12.06.19

Kytky
12.06.19
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
11
6.2019
Dneska mi dorazilo ještě pár druhů kytek, co se mi nepodařilo sehnat od kolegů akvaristů, zapíchnu je a nafotím aktuální vzhled. ;-)
11
6.2019
Včera v noci jsem dosázela rostlinky od antiA, dneska přidám odpoledne foto :-)Ještě jednou moc děkuji za kytičky a pro zájemce, zbyly mi echinodory, hydrocotyle a riciie, ještě to pár dní vydrží v kýblu. ;-)
14
5.2019
RIP: udělalo se hezky tak si tak doma větráme a jak se nám udělalo zase škaredě a zima tak si pořád tak vesele větráme a vůbec sem si nevšimla, že mi spadla teplota na 22°C, Beťaci to nedali, když sem přišla včera odpoledne domů jeden už byl tuhý, druhý je v karanténě, ale moc dobře nevypadá, spíš to nedá, ztratil barvu, neroztahuje ploutve a je no skleslý. Pro příště už si na to dám pozor :-( :-(
11
4.2019
Náhled
Našla jsem mezi krevetkama tuhle hnědou krásku akorát nevím jak sem k ní přišla a za chvilku sem viděla druhou podobně velkou a jednu svetlou malinkou, se mi tam množí nějací vetřelci :)
9
4.2019
Náhled
Už vylízají molucky, zatím jen opatrně, mám tak dobré schovky v té rozvalině, že to bude fakt zázrak, že je uvidím.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 96.1538 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Pavla28 Re
24.5.19 14:06
Poškubaní nebyli, byly tuzí jak veka a měli na sobě bílí povlak, ona ta teplota tak určitě nebyla tak nízká jen jeden den. je jich škoda, byly nádherní, kopula jsem nové, ale už sem nesehnala tak nádherně vybarvené. :-( Trikolka jsem ještě zkoušela dát dohromady v karanténě, ale vydržel pak už jen 3 dny. Vetřelec rodí červené kusy, protože sem zatím neviděla další takhle zbarvenou krevetku, takže paráda, ale i kdyby byly mimča hnědé, nechala bych je tam, mám je jako pomocníčky a dělají parádu v každé barvě. :-D :-)
Efka Re
24.5.19 13:56
Škoda betek sad potřebují teplíčko,ale 22*by snad mohli krátkodobě dát,nemohli se kluci poprat?
A těch tvých vetřelců mám plné akvárko :-D
ajajak Re
22.5.19 14:41
Děkuji
Pavla28 Re
15.5.19 7:43
no dokud se topilo doma topením, tak sem měla v akva krásných 26 °C, ale jakmile se přestalo topit, tak konec a vůbec mi to bohužel nedošlo, už je tam :-)
ajajak Re
14.5.19 10:36
Moc hezké.U mne spapají Krevetky také všechnu řasu spolu s Neritinkami.U mne za 100.
Papik Re
14.5.19 10:22
K beťákům by to chtělo rozhodně topítko...
Efka Re
25.4.19 23:38
Ty hnědé krevety jsou divoká forma od red cherry ,ten beťák je krasavec a vůbec celé akvárko palec potlesk
Kata Eš Re
12.4.19 2:18
Krásné krevetky potlesk
corydoras© Re
10.4.19 19:29
S těmi lávovými kameny to vypadá nádherně potlesk
Anďaska Re
8.4.19 23:46
No právě, že nemám hmm. Musím se víc snažit a sledovat e-shopy. A teď jsem ho zrovna tak moc chtěla, když už zakládám nádrž nanovo. Ještě zkusím zverimex u nás, má ho kámoška, tak by mi ho mohla sehnat.
Pavla28 Re
8.4.19 23:41
Jj, byla sem na tom stejně, dneska sem byla zase v Ostravě v Hornbachu a jeden malinký tam ještě měli. Jestli máš někde poblíž Hornbach, tak oni ti ho objednají.
Anďaska Re
8.4.19 23:33
Křín je krásnej, viď ano Taky ho sháním a vždycky, když jdu něco objednat, tak je vyprodanej. Ale jednou ho stejně dostanu :-D
Kata Eš Re
7.4.19 23:37
To je jasna, v tomhle si tady asi všichni vyjdeme vstříc potlesk Tak pokud by fungovalo, prosím o zprávu, to není špatný nápad palec Nu, myslím si, že by to tam nějakému druvku slušelo ne
Pavla28 Re
5.4.19 23:46
Děkuji určitě se ozvu, kdyby náhodou něco neklaplo. Někde ve fóru sem četla že někdo si vyrábí krmivo z přebytečných rostlin, zkusim to dohledat, přijde mi to škoda jen tak vyhodit. Možná pak mezi ten bolbis do toho pozadí nějaké klacíky dolepím, ještě uvidím. :)
Kata Eš Re
5.4.19 23:14
A tak to potom jo, ale kdyby náhodou to neklaplo, ráda dodám ;-) No to není vybec špatný nápad, mechy jsem si přála jsou úžasné, bucka je úžasná kapradiny a ozdobná květem a anubias no, zvolila jsi báječnou kombinaci, já ji mám v druhé nádrzi a ty rostliny se k sobě neskutečně hodí a dělají úžasný vzhled hop
Helejd, také jsem nabízela a nikdo nechce, já je redukují, ale mít je tam chci, rybkam se to líbí, když nadrze zhasnou, zajedu pod ně a ohledně čichavců není co řešit. Ale je fakt, že běžne v krámech na ně nenarazis. V létě je budu házet do jezírka, tam jsem Dokoupil krásky a zavojnatku, tak ať mají stín v horku, ale v zimě, hold na kompost :-D To se mi také stalo, strašně jsem chtěla Vánoční a byl tak bydnej, že se zmotori lo jen pár kousků a pak jsem ho splasila jinde, tak jsem ještě triky dodávala, ale on až se chytne, tak pak Ti poroste doslova před očima potlesk Na fotky jsem opravdu zvědavá a myslím, že docílís spokojen osti a bude to krásne a dotažené ano
Ztmavnuti se neboj, ono to v závěru bude vypadat opravdu přírodně a do stojí to i svého názvu a myslím si, že to bude krásně tajemné a přitom moc příjemné na oko ;-) A nebála bych se tam dát ještě nějakou větvička, vypadá to pak jako rozvalina prorostla kořeny :-)
Pavla28 Re
5.4.19 22:22
Už mám domluvenou ricii tady na rybníčkách. Zkouším na pozadí nahodit mechy, bucephalandry, anubiase a bolbis tam už mám přidělaný, dostanu i kousek fissidensu, tak to bude pěkně pestré, fotím postup a jak to bude kompletní a zarostlé tak to hodím do deníčku. Myslela jsem, že se někomu v okolí budou plovoučky hodit, ale taky je asi nakonec budu muset vyhodit a to tu limnobii v obchodech nemají, taky sem ji sehnala až tady.
Pořád ještě čekám až obrostou mechy co sem nakoupila, přišli v celkem hrozném stavu, až sem myslel, že z nich nic nebude, ale snaží se, takže jak poporostou, taky část připevním na to pozadí. Asi pak to akvárko celkové ztmavne, ale aspoň to bude přirozené.
Kata Eš Re
5.4.19 19:26
Koukala jsem, kdy jsi některé rostlinky přidávala, vidím to tak měsíc a bude to znatelné celistvejsi, koukala jsem, že shánís ricii, já ji včera supla do nádrže in vitro, tak pokud půjde dobře a nepřijde mi pryč, tak Ti pak mohu dodat ;-)
Ten lotus dělá sám o sobě neskutečnou parádu, je to báječná kytka a v každém úhlu jiná barevnost, mě cibulka pustila další rostlinu, tak doufám, že mi ten roh postupně zaroste :-D Jaký pokus jsi dělala s tím pozadím? Ta modrá se k tomuhle opravdu moc nehodí, tak se nedivím, že jsi nespokojená ano A plovoucky vyhazuji po hrstech každý týden, takže chápu :-D
Pavla28 Re
5.4.19 11:45
mám ještě v plánu přidat mezi kameny ricii, teď musím ubrat plovoučky, protože se nějak moc rychle rozrůstají a stíní, ale hezky se to chytá, hnědovka jede jak divá, trsy už jsou dvojnásobně velké, ludwigie, jak mi kdysi před lety v prvních akvaristických pokusech odešla, tak krásně vyhazuje nové lístky, travičky po bokách a u filtru taky pěkně prosperují. nejlepší je jak se dania prohánějí kolem těch kamenů :-D ale musím si půjčit lepší foťák, nedaří se mi ty neposedy pěkně vyfotit.
pro změnu layoutu jsem se rozhodla, až po přidání danií, původně to mělo být pro závojnatky a mělo to vypadat úplně jinak, ale pak mi to přišlo pro závojnatky škoda; takže přibyli kromě trav a mechů i stonkové rostliny a velká vallisnerie, aby to dostalo vzhled zatopené krajiny, ne jen krajiny se zříceninou, dávám tomu ještě půl roku, než to začne vypadat trochu přirozeně, až si to převezmou pod kontrolu více rostliny než já hop
Kata Eš Re
5.4.19 9:09
Tak jsem to prozkoumala a stačila by už jen nějaká nepatrná doladění a bylo by to báječně, ten základ má nápad a originalitu, stačí už jen drobnosti a může být top ano ano
Pavla28 Re
20.3.19 10:16
To už asi nezjistím, hlavní pro mně je, že se aspoň část po výměně vody vzpamatovala, většinou ty největší kusy. stal se mi stejný případ jako v tomto vláknu a právě zrovna potom co sem tam naházela ty plovoučky, hned jsem začala brouzdat co by to mohlo být, hledala jsem pod krevetky nemoc,a už jsem přemýšlela co tam naliju, když jsem našla toto: rybicky.net/forum/13976. Na nic jiného co by mohlo být špatně a postihnout jen krevetky jsem nepřišla. pH, dusičnany, tvrdost sem měla v té inkriminované době v pořádku. A na měď, apod. testy nemám. Odteď všechny nové kytky proplachuji a snad už se mi to nestane.
GabrielaS Re
20.3.19 9:52
Pavlo tam se muselo stát něco jiného. Pokud by byla koncentrace hnojiva tak silná, aby trávila krevetky, bylo by to poznat i na tĕch plovkách. Nějaké léky s obsahem mědi, lepidlo, nepozorovaný výpadek filtrace...?
Pavla28 Re
19.3.19 22:16
Třeba je to možné, hned jak sem vyměnila vodu, tak se začali zapamatovávat, dneska jsem zahlédla nové mini krevetky, tak snad se stavy rychle doplní.
Guppy Re
19.3.19 20:48
Mně osobně se ta otrava nějak nezdá.
Ty kytky rostly v nějaké koncentraci látek.
Dál uvaž, kolik vody při přendání do akvária mohlo ulpět na rostlinách?
Toto množství se pak smísilo s vodou v aq a tím musela počáteční koncentrace klesnout téměř k nule.
Může to být shoda událostí, třeba se Ti nárazově zvýšilo NO2, to se při záběhu stane.
Kameny máš poslepované hezky, tam se bude krevetkám líbit palec
Pavla28 Re
12.3.19 21:22
Prostě jsem je otrávila, napíšu asi do rataje, aby doplnili takové informace do popisu, aby si mohl každý přečíst co a jak :-(
Pavla28 Re
12.3.19 21:21
Krevetky mám v akva už druhý týden a tak se jim tam líbilo, že se začali množit a to ve velkém. Bettky už mám v akvarku 3 dny a ještě jsem je neviděla se ke krevetám ani přiblížit. Navíc mají krevety docela dobré schovky, jediný kdo teď likviduje mrtvolky jsou sekavky.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29999-zatopene-rozvaliny