Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Walstad

 

Nádrže » Jenick » Walstad » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.2
Walstad
*
*
*
*

Majitel: Jenick   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 20. 2. 2019   Poslední aktualizace: 15. 4. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 13   Hodnocení: 100 %
Založení: 20. 2. 2019   Oblíbenost: 0 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 30 cm x 35 cm
Objem: 63 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Fotek a videí: 1+0   Komentářů: 1


Popis: Po pár letech se vracím k akvaristice. Zakládám nádrž typu NPT dle Diany Walstad. Cílem je udržet dlouhodobou prosperitu akvarijních rostlin. V rámci dodávání přirozených živin rostlinám doplňkový chov ryb.

CO2: Bez umělého dodávání CO2

Dno: Základní vrstva z hlíny, pokryv pískem frakce 2/4

Filtrace: Přirozená biologická filtrace. Pohyb vody zajišťuje vnitřní minifiltr.

Hnojení: Bez dodávky umělých hnojiv

Chemie: Ne

Osvětlení: LED uzavřený kryt vlastní výroby. 1600 lx na dně nezařízeného akvária (rozpětí 1200-2000 lx rohy vs. střed, měřeno luxmetrem).

Pozadí: Vnější černá tapeta

Topení: Ne (pokojová teplota celoročně min 20°C)

Údržba: Dle potřeby

Voda: Vstupní voda z vlastní vrtané studny. Dle laboratorního rozboru tvrdá, neutralní až mírně zásaditá, NO a NO2 nula, NO3 vysoké.

Vzduchování: Ne

Poznámka: První pokus s NPT

NahoruDeníček
15
4.2019
Náhled
Aktualni foto, tentokrat mobilem me zeny, ktery foti o dost lip nez muj. V akvariu se zadne zmeny nedeji. Rostlinam i rybam se dari, rasy se objevuji jen malo.
9
4.2019
Náhled
Z akvaria odstranen Samolus. Mel malo mista, ale jinak je to velmi pekna, zajimava a ne uplne bezna rostlina. Mozna se k ni nekdy vratim.
Kardinalkam se v akvariu dari.
Stale se stridave objevuji rasy a voda se barvi do zluto-hnedo-zelena. Pomahaji vymeny vody, vzdy cca ½ objemu jednou az dvakrat tydne. Ackoliv je ph vstupni vody 7,2 tak akvarium si udrzuje stabilni ph na hodnote cca 8,0. Je to hodne, pricitam to velke spotrebe CO2 tou spoustou rostlin, ktere v akvariu jsou. Pokud se akvarium zajede, rostlinam se bude darit dal jako ted a rasy nezacnou bujet, tak neni co resit.
31
3.2019
Náhled
Do akvaria nasazeny kardinalky. Vypada to, ze se jim tam libi.
29
3.2019
Náhled
Dnes jen menší úpravy - řízkování Ludwigie, stěhování kořene (možná půjde pryč úplně) a odstranění topítka - nebude potřeba, koupím ryby, kterým bude stačit pokojová teplota, asi kardinálky.
Dosud jsem měnil polovinu vody týdně, ale ode dneška zkusím přejít na výměnu pouze jedné čtvrtiny týdně.
27
3.2019
Náhled
Aktualni foto. Castecna uprava rostlin - narizkoval jsem hygr.diff. a rizky dosadil zpet. Zkratil jsem rotalu, kterou asi casem uplne odstranim. Sice roste pekne, ale ma v akva malo mista. S tim souvisi to, co jsem mel stejne od zacatku v planu - puvodnich 15 druhu rostlin zredukuju na asi polovinu, radeji min uspesnych druhu s vetsim rustovym i estetickym potencialem. V tomto duchu byla vyhozena egeria. Rostla sice dobre, ale tento druh je vhodny spis jako "pionyrska" rostlina (tam kde nic jineho neroste apod.), spatne se reguluje. Jeste poznamka do budoucna. Priste uz nikdy nebudu v NPT nadrzi vytahovat vzrostlou rostlinu i s koreny. Radej u dna ustrihnout a koreny nechat v substratu rozlozit. Egerii jsem vytahl normalne, jak je bezne v konvencni nadrzi s piscitym dnem, a to byla chyba. Spodni vrstva hliny se v danem miste promichala s horni vrstvou pisku a cast se uvolnila do vody. Byl to peknej bordel a dalo praci to vycistit. Chybami se clovek uci. Nastesti pri sazeni zadne problemy s hlinou nejsou.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Anďaska Re
15.4.19 23:33
Krásná práce ano
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29989-walstad