Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Bystřina v Deštném pralese

 

Prezentace » ajajak » Bystřina v Deštném pralese » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


4.5
Bystřina v Deštném pralese
*
*
*
*

Bez údržby prospívá akvárium dobře.Odkaz: https://vanraprac.wixsite.com/akvarium
Majitel: ajajak   Kategorie: Biotop: Amerika
Zapsáno: 7. 2. 2019   Poslední aktualizace: 12. 7. 2020 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 3193   Hodnocení zakázáno
Založení: 7. 2. 2016   Oblíbenost: 22 uživatelů
Kategorie: větší akvária   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 55 cm
Objem: 220 litrů   Čistý objem: 188 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 203 litrů
Fotek a videí: 82+11   Komentářů: 531


Popis: Pokus o maličký přítok Amazonky.Malinká tůňka v deštném pralese.Akvárium žije svým životem bez větších zásahů.Provádí se jenom prostřih a dolévání vody podle potřeby bez odkalování. Akvaristiku dělám více jak 40 let a můj názor na propagaci nej a nej techniky je protikladný. Je to jen a jen můj názor na novodobou akvaristiku která se neobejde bez silných filtrů, chemie a věčného upravování rostlin, dna a já nevím čeho ještě. Moje akvária prospívají bez téměř žádného zásahu kromě prostříhání rostlinek a dolévání vody. Akvárium si po čase vytvoří svoji rovnováhu a příroda se postará o vše sama. S rybkama to nechce přehánět, krmit opravdu s rozumem a pak dělá akvárium jenom samou radost.Odkaz na moje stránky vanraprac.wixsite.com/…

Biotop: Snažím se o maličký přítok Amazonie

CO2: Ano.Dnes řízeno kontrolérem z důvodu studniční vody kde není obsaženo CO2 vůbec a vzduchem se ho dostane do vody minimálně.

Dekorace: Kameny, kořeny a keramika

Dno: Obyčejný písek 2 - 5 mm, z řeky Malše.

Filtrace: Fluval 204 objem filtrace 4,6 litrů , Fluval 306 objem filtrace 6,6 L, vnitřní skimmer.Filtry jsem nasměroval tak aby točily s vodou kolem dokola ale mírně.

Hnojení: Neodkaluji ani neměním vodu jenom přihnojuji FE,N,KNO3 a sem tam tableta na dno NPK a Flourish kompletní hnojivo vždy podle potřeby podle rostlin.

Chemie: Žádná

Krmení: Vločkové, Tablety na dno

Osvětlení: Led diody dělané 8200 lm, 55 W, 6000K, Podle Chihirosu.
2x led pásek 15w
Svítím od 8-18. do 8 hodinu rozednívám a od 5 do šesti zhasínám. Jak se otevírají a zavírají rostlinky.

Pozadí: Modrý nátěr

Stojan: Dělená skříň domácí výroby

Topení: Bez topení

Chlazení: 30 cm průměr 2x větráček.Fouká na světla i hladinu.Teplotu hlídá bytový a vodní termostat.

Údržba: Neodkaluji ani neměním vodu pouze dolévám odpar. RO změkčuji tvrdou studniční vodu.

Voda: PH-6,7
NO3-0
NO2-o
PO4-0
GH-11
KH-8

Vzduchování: Ne,čeřím vodu výstupem z Fluvalu 306 a větrákem.

Poznámka: Po čtyřech měsících se akvárium usadilo po kompletní předělávce.Růst rostlin je dobrý a řasy jsou jen na kamenech a starých listech.V našem vrtu není zastoupeno železo a ve vodě je minimálně draslíku a NO3. Občas podle listů ho dodám v malém množství.Železo pravidelně každý týden.Neodkaluji a pouze měním vodu.Občas dodám vodu z RO. Ryby a rostliny v pohodě, voda průzračně čistá.Každý den seberu listy na hladině které se zastaví u skimmeru a zkontroluji venkovní filtry pohledem jestli nemočí.Jeden Fluval je starý 16 let, druhý 18 let bez jakéhokoliv zásahu.Občas ředím vodu RO.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(80)
Složka
Ostatní

(46)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 
Složka
Endlerky

(0)
Složka
Kolem akvária

(7)
Složka
Opravdová džungle

(5)
Složka
Všechny fotky

(2)
Složka
Zakládání akvária

(18)
Složka
Život v akváriu

(2)
Fotky z reprezentativní složky: Opravdová džungle

19.08.19

12.08.19

12.08.19

12.08.19

12.08.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
12
7.2020
Náhled
Egeria najas Morovinka dlouholistá již po sestřihu. Dvěma stvoly zamezila proudění vody(čeření) které se na hladině začaly točit. Pokusím se dát tuto rostlinku do 6L místo Kosokvětu.
11
7.2020
Náhled
Heteranthera zosterifolia Kosokvět úzkolistý který jsem jen tak hodil do akvária se neobyčejně ujmula a vesele se rozrůstá na hladině jako plovoučka ale plovoučka to není. Rostlinku devastuje hlavně Ancík který ji neustále potápí a ožužlává. Také se o ni zajímají Parmičky Siamské (černopruhé) které si na ní i pochutnají.
11
7.2020
Náhled
Hygrophila corymbosa Siamensis mokřanka vzpřímená je perfektní v tom že kdykoliv ztratí dole list okamžitě z toho místa roste jiná rostlinka. Je to krásná rostlinka bohatá na olistění. Čím silnější světlo tím je hustší. Nikdy nenechá holý stonek.
11
7.2020
Včera jsem získal Fluval 205 tak jsem ho hned vyzkoušel a teče jak řešeto. Sehnat novou gumu hlavy a pumpy. Snad se zadaří a ještě na Internetu něco seženu.Byla by to schopná náhrada.
9
7.2020
Náhled
Takhle mi pomalu mizí Ruducha z listů Anubiasu kávovníkového. Celé listy byly napadené ale 1 třetina už je pryč.Tak snad se mi to povede po dlouhém čase dát do pořádku bez jakékoliv údržby. :-(
po dobu nemoci mi jenom dolévali vodu. Byla to katastrofa.
NahoruHodnocení návštěvníků

Uživatel zakázal hodnocení své prezentaceNahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

ajajak Re
11.7.20 17:43
Zase ti musím přiznat pravdu ale tak krásnou rostlinku jim nehodlám nechat :-) sežrat. ano mají tam spousty jiných rostlinek které nejsou tak krásně zelené. ;-)
zelenakapusta Re
11.7.20 17:35
Ahoj, pokud ti Heterantheru některé rybky spásají, tak aspoň nebudeš muset tolik stříhat :-)
ajajak Re
11.7.20 10:04
Tyhle tabletky mi vždy zachránili Ancíky, když je samec opustil tak jsem měl malé Ancíky téměř beze ztrát. Oni se rozpouští na mini pidi kousíčky a potěr je miluje.
Guppy Re
11.7.20 9:38
Hezké video, taky tyhle tablety mám, dávám jak na dno, tak i na sklo. ahoj
ajajak Re
9.7.20 11:14
Zdravím tě a musím přiznat že Gupky mi to dělají také že se nekontrolovatelně množí. Myslím si ale je to jenom moje úvaha že je to křížením nebo snad jenom nějakým druhem. Endlerky tak nějak si drží ten svůj počet. Po Dunajkách také toužím ale bohužel již nemám kam dát akvárium. tak se jdu podívat k tobě máš pěkné videa i fotky. :-)
zelenakapusta Re
9.7.20 11:00
Ahoj, sice nemám Endlerky, ale Dunajky jsou jako jejich sestřenky. Bohužel Bažina mi neumožňuje kdovíjaké pozorování, ale pokud můžu posuzovat, počet se dosud neustálil, protože zatím stále vídám nový a nový potěr.
ajajak Re
9.7.20 7:07
Jasně to každý ale obrazně podívej se jak máš pěkné akvária a koukni na akvária která jsou založena nechají natočit listy za světlem a hned fotí či dělají videa. A po krátkém čase je to katastrofa a založí ho znova.Takové akvaristy tady u nás znám a dají se vidět na youtube. Ty k nim rozhodně nepatříš. Jinak je tu spoustu akvaristů kteří jdou za svým cílem, akvária jim jdou dobře např. zelenakapusta, Guppy a spoustu jiných. :-)
Roger Re
8.7.20 21:23
Tak to díky, ale pořád ke se co učit, a proto chodím na ostatní akvária včetně tvého ;-) :-)
ajajak Re
8.7.20 19:47
Jj, někdo se to učí celý život a někdo má štěstí a umí to hned. Patříš mezi zkušené. Máš přirozené akvária a to mluví za vše. potlesk
Roger Re
8.7.20 19:41
Prý zkušený smích já jsem věčný junák který má akvárko asi 2 roky smích <br />
Jinak, koukal jsem že ty tvé webové stránky moc neaktualizuješ co? Škoda ;-)
ajajak Re
8.7.20 19:17
Půjde ti to jako po másle. Já mám dno z hlíny a na tom písek z řeky. Myslel jsem jak se to bude kalit a voda jako křišťál. Nádrž má cca 6L. Komplet bez techniky a jakou rostlinu tam dám ta jede. Ty jsi šikovný a zkušený, nemáš se čeho bát. palec
Roger Re
8.7.20 18:41
Mě se líbili už hodně dlouho akorát nebylo místo kam snimi, chtěl jsem jim dopřát klid bez ruchu jiných ryb a sledovat jak si žijou, když nad tím tak přemýšlím, mám ti pocit že u Tebe jsem si jejich krásy všiml poprvé, takže díky za inspiraci :-) sice jsem jim připravil nelehký úkol, tak se uvidí.
ajajak Re
8.7.20 18:36
Je dobře že nás je více komu se líbí. Mám Endlerky kolem 20 let a zatím vždy v pohodě. Rád to u tebe budu sledovat. :-) Ať plavou a roste.
Roger Re
8.7.20 18:25
Ty jo, to rád slyším, proto jsem si je do experimentu zvolil, mimo jiné i proto že se mi vždycky líbili :-) tak jsem zvědav, zatím pomalý nárůst mladých podle mě o něčem vypovídá, vidím v tom přímou souvislost se sílící květenou a prosperitou akvária. Snad se nepletu a bude to akva v harmonickém stylu kde bude rovnováha přímo závislá jedno na druhém, to je původní účel Experimentu. Ať se daří a roste palec
ajajak Re
8.7.20 18:02
Asi jo, mne se Endlerky ještě nepřemnožily.Chovám je ve 110L chovný nádrži a mám je i v 6L kde se také nepřemnožily. I v 6L jsou spokojeny a dorůstají do stejné velikosti. Ale jsou spokojeny v hodně moc zarostlém akváriu. Jinak již několikrát se mi potvrdilo že po odebrání Endlerek do pár dní doplní stav jako dnes. :-)
Roger Re
8.7.20 17:49
V experimentu vsázím na to, že se Endelerky namnoží jen na kapacitu akva které je absolutně bez techniky, alespoň v to doufám, první vrh byly dva kusy, teď nedávno dalších 9 smích :) gratulka :-)
ajajak Re
5.7.20 8:22
Z hnijících rostlinek bylo asi vyšší PO4 a vznikla Štětka. Je zajímavé je to nějaká přisedlá. Pomalu se jí zbavuji. Snad sama zmizí. Uvidíme. Vodu neměním a chemie nepoužívám. Tak uvidíme, beru to jako pokus. :-)
zelenakapusta Re
5.7.20 8:00
Je to těžké když se o akvárium neměl kdo postarat :-(
ajajak Re
5.7.20 7:17
Množí je to ke vzteku. Přes moji hospitalizaci bylo po akva. Total zarostlé a dole bez světla uhnilé.
zelenakapusta Re
5.7.20 7:05
Však to je dobře, že se ti to tam tak hezky množí :-)
ajajak Re
3.7.20 6:11
Zkoušel jsem to a nic. Napsal jsem to adminům a už to ví.
Guppy Re
2.7.20 22:54
To se mi taky stalo. Zkus ctrl+F5, měla by se zobrazit aktuální fotka. ;-)
Už je to v poho...
ajajak Re
2.7.20 17:28
Musím přiznat že mi nejde změnit fotka v deníku pouze smazat. A bohužel máš pravdu. Jistě sis všiml že tam jednou foto je a za chvilku není. :-( tone
Guppy Re
2.7.20 17:19
Není na fotce kosokvět? Egerie vlastně taky, nahoře... pivo
ajajak Re
2.7.20 10:53
Určitě ne, je to 55w světlo a ještě 12w. I přes Anubiasy se docela dostane světlo.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29911-spolecna-nadrz