Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Kokos

 

Nádrže » Mon » Kokos » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.5
Kokos
*
*
*
*

Majitel: Mon   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 29. 1. 2019   Poslední aktualizace: 22. 5. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 122   Hodnocení: 100 %
Založení: 24. 12. 2018   Oblíbenost: 0 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 30 cm x 30 cm
Objem: 54 litrů   Čistý objem: 41 litrů
Fotek a videí: 19+0   Komentářů: 7


Popis: Set AquaEl Leddy 60

CO2: ne

Dekorace: kokosy, posbírané a octem prověřené kameny, lebka nosorožce a tyrannosaura (Jo, já vím ;-). Ale myslím, že s pány majiteli 4 a 2 roky to dopadlo ještě dobře).

Dno: JBL Manado

Filtrace: Atman 200 (nahradil původní nevyhovující setový Esap 300)

Hnojení: ne

Chemie: ne

Krmení: TetraMin Flakes, Dajana minigranules,Hikari tropical micro wafers, tablety spirulina, občas okurka

Osvětlení: 6W led, v rámci setu

Pozadí: tapeta

Stojan: komoda

Topení: 50W, v rámci setu

Chlazení: ne

Údržba: týdně výměna 1/3 vody, odkalení, s populacni explozi obden

Voda: kohoutková Pardubice, nechávám 2 dny odstát

Vzduchování: ne

Poznámka: Synové obdrželi akva jako vánoční dárek a já se teď pokouším o provoz bez ztrát na životech a psychickém zdraví.

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Pogostemon se pěkně rozrůstá
Rostliny
16.05.19
Anubias barteri var. nana
Rostliny
16.05.19

Čas
15.05.19

Čas
15.05.19

Čas
15.05.19
Okružák
Rybky aspol.
08.05.19
NahoruDeníček
22
5.2019
Trochu jsem prosvětlila růžkatec, co přerůstal už hodně na hladinu. Ale tetřičky jsou docela plaché a začaly se schovávat do rostlin. Tak jsem jim ho tam zase vrátila (teda jen jsem ho tak pohodila na hladinu) a už zase brázdí celé akva.
20
5.2019
Náhled
Tak jsme vypustili nové rybky. Takhle to dopadá, když vyrazíte na nákup s dětmi. Měli jsme vybrané ryby. Starší syn vybral tetru červenoústou. Je totiž hustá. Je zkrvavená z boje a má kostřičkový ocas (čerstvě 5 let a poněkud krvelačné období hmm ). Tak jsem to schválila, že je to sice na hraně, ale snad to půjde... Přijdeme do obchodu a na jediném z asi 20 akvárek cedule karanténa a rybky obsypané krupičkou. Tak jsme uháněli do jiného zveráku. Tam mi obsluha sdělila, že tetra červenohlavá je nejspíš jen jiný název. Takže máme doma 8 červenohlavých a budeme doufat, že moc nevyrostou stydim
15
5.2019
Já vím, že když se objeví okružáci nebo dobře roste růžkatec, že to není žádná moje zásluha. A taky vím, že se najde spousta lidí, co by z toho neměla radost. Ale já radost mám a velkou.

Už teda o dost menší radost mám z toho, že jsem dnes objevila 2 asi levetky. Nejspíš nečekaný bonus z poslední objednávky od Rataje hmm
8
5.2019
Od Rataje jsem si objednala nové rostlinky. Měla jsem jasnou představu a nechtělo se mi čekat. Mno, moc se to nevyvedlo.
Do rohu jsem chtěla hydrocotyle leucocephala. Doufala jsem v něco, jako je na fotkách tady v atlase. Ale přišla mi místo toho Adéla, co zabere 1/3 akvárka a přitom má 4 listy. Řapíky mají mít podle atlasu 1,5 cm, ty moje mají víc než 15 :-(. Ale nevzdávám to a vkládám naděje do výhonků, které začínají vyrážet u listů.
Ceratophyllum demersum se zdálo v lepším stavu, ale zase v tom byl neuvěřitelný svinčík. Několikrát jsem u něho v misce hodně opatrně vyměnila vodu, a co z toho šlo... No doufám, že jsem si do akva nezatáhla nic horšího než okřehek, který mi až zase tolik nevadí. A snad se mi znovu nerozjede řasa, když už jsem ji (snad stydim ) pracně zlikvidovala. Každopádně od vložení růžkatce jsem neviděla jediného šneka jinde, než na něm.
Jediné, co ze zásilky vypadá dobře je anubias bateri var. nana. Navázala jsem ho na kámen a doufám, že se mu bude dařit.
25
4.2019
Náhled
Pogostemon zdá se povyrostl. Tak snad se mu bude dařit.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

rossolio Re
23.5.19 12:18
palec potlesk
Mon Re
16.5.19 21:06
Efka - díky. A asi mám v těch šnečcích trochu chaos. Myslela jsem, že levatky žerou i rostliny...
Efka Re
15.5.19 23:44
Rozumím tomu můj syn dal do akvárka kus nějaké nádoby kterou vylovil z řeky ,vypadalo to taky trochu jako oči z nějaké lebky ,taky to bránil zuby nehty ale když jsem slíbila že to nevyhodím tak jsem to mohla vyndat smích Jinak rostlinky jsou pěstované ve skleníku tak vypadají úplně jinak než pod vodou musí nejdříve přelistit ;-) Levatky jsou dobří pomocníci v akvárku neškodí právě
naopak spásají řasy a zbytky krmení ano Držím palečky ať se daří ahoj
Mon Re
21.3.19 22:38
Jan Jonáš - díky. A no jo, no. Lebky hmm Stačilo, že jsem je vytáhla na čištění a už bylo zle. Nakonec já jsem jenom správce, ne majitel. I tak už mi Ježíšek (teta od synů) vyčítá, že tam kvůli rostlinám nebudou mít rybky kde plavat smích.
Molinek se zbavuji úplně. Šly do dobrých rukou a mnoooohem většího akva. Těch posledních 8 se jenom zatím nenechalo chytit. Sice mě to moc mrzí, ale stačily dva vrhy kolem 50 ks, abych viděla, že tudy cesta nepovede.
Jan Jonáš Re
21.3.19 17:52
Krásné čisté akvárko. Ty černé molly jsi zredukovala a nechala sis pouze nekřížené? I když, co je čistá linie, že? ;-)
Ty lebky jsou na mne morbidní, ale na rybky to určitě vliv nemá. :-) Kokosáky vypadají skvěle.
Mon Re
31.1.19 17:17
Díky za komentář. Filtr budu taky určitě řešit. Jako prozatímní řešení teď přidám filtrační vatu. Než se rozhodnu, jestli nový filtr, nebo rovnou větší akva.
Určitě to chci zarostlejší. Zatím spíš testuji, co půjde v naší hodně tvrdé vodě. K mému překvapení je zatím největší nárůst objemu u cryptocorine. Až zjistím, čemu se daří, tak to dám před ten filtr. Budu to muset zatížit, protože zatím mi to všechny rostlinky vytáhlo.
vlka Re
30.1.19 21:49
...čauky...v každém případě parádní počin pro synátory...držím palce...mám AquaEl Leddy 75 a tam byl filtr Asap 500 a nestíhal - mám moc rybiček - tak jsem ho nahradil Aquaball 180...ten sice musím škrtit na 1/2, ale vypadá dobře...před filtr bych dal nějaké Vallisnerky nebo Růžkatec nebo Egerii...přidal bych rostlinek...
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29835-kokos