Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Větší akvo

 

Prezentace » Kuba_128 » Větší akvo » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


3.3
Větší akvo

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: Kuba_128   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 27. 10. 2018   Poslední aktualizace: 24. 2. 2019 Nový záznam v deníku Změna v seznamu ostatních živočichů Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 162   Hodnocení: 96 %
Založení: 1. 4. 2017   Oblíbenost: 0 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 80 cm x 40 cm x 40 cm
Objem: 128 litrů   Čistý objem: 96 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 120 litrů
Fotek a videí: 27+0   Komentářů: 1


Popis: Moje největší akvo aktuálně. Nachází se u rodičů, kde se k němu dostanu pouze 1x za týden. Původně se mělo jednat o rostlinné akvárium, ale po vysazení několika málo gupek se z něj stalo spíše společenské akvárium.

CO2: nehnojím

Dekorace: Asi 6 kusů drobnějších kamenů, jeden kořen.

Dno: Dole na dně akva velké kameny, výše postupně vyšší, navrchu černý písek, hrubost cca 2-4 mm.

Filtrace: AQUA NOVA vnější filtr NCF-800 s molitanovou houbičkou jako předfiltrem, uvnitř dole keramický kroužky a pak už jen Matrix a nahoře černý biomolitan (aby Matrix nelezl do rotoru) + malý AQUA NOVA závěsný filtr (čistě na rozhýbání hladiny)

Hnojení: Samohnojení od rybiček + Profiplants complete + Profiplants Dusík

Krmení: Automatické krmítko, které se otáčí 1x denně, obsahuje vločky se sušenýma krevetkama, nebo jiný dobroty, které tam zrovna při doplňování dám (mixuju asi 6 krmení).
Krmítko nastaveno na minimum vypouštěného objemu, doplňuji ho cca 1x za měsíc (když už při otočení nic nesype). Občas krmím i osobně (většinou sušené dafnie nebo krevetky atp, tak abych pohlídal, že to hned snědi), ale spíš méně

Osvětlení: 1x Tommi LFL-CL 800 - 27 W
Svítí se ve dvou vlnách. První dopoledne cca 7:30-12:00, druhá cca 15-21:00.

Pozadí: černá folie za akváriem

Stojan: Bez stojanu. Stojí na výrazně vyztužené dřevotřískové skříňce, ke které je přišroubována kuchyňská deska a přímo pod akvem je vyrovnávací podložka. Akvo je zároveň obestavěno lištama, aby nemohla případná vycáknutá voda zatékat na dřevotřísku.

Topení: Topítko v zadní části akvária, nastaveno na automatické zapínání při klesnutí teploty v akváriu pod 24 stupňů (EDIT 24.2. aktuálně vypojeno - v pokoji je vedro i bez topítka)

Chlazení: Věřím, že se dokopu zařídit nějaký větráček na léto (!!!)

Údržba: 1x týdně vyluxování bordelu pod krmítkem, výměna cca 10-30 litrů, vyházení přemnoženého limnobia

Voda: Odstátá 3 hodiny, testy jsem nikdy nedělal.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(26)
Složka
Ostatní

(26)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

30.10.18

30.10.18

30.10.18

30.10.18

30.10.18

30.10.18
NahoruDeníček
24
2.2019
Náhled
Za poslední 2 měsíce jsem hlavně řešil stěhování a zakládání nového akva pro krevetky. Tady jsem řešil přibývající množství bordelu na dně :-| , kdy se krmení ancíků málokdy obešlo bez víření bordelu ze dna. Začal jsem více odsávat, změnil způsob čištění, začal přidávat Profiplants Complete pro kytky a Profiplants N+. Zároveň jsem ubral vlastnímu krmení sušeným krmivem (krmítko s vločkami se samo o sobě otáčí na nejslabší dávku 1x denně). Myslím, že to o něco pomohlo, ale nejsem moc spokojený. Dlouhá cesta přede mnou :)
Zároveň bych rád mnohem víc zaplnil spodek akva a zadní částk akva, aby tam nebylo tolik zbytečně nevyužitých míst + rostliny v zadní části akvária pořád nejsou jak bych chtěl (hygrophilie corymbosa hodně pouštěla dolní listy, takže jsem jí dost sestříhal).
Tím jak jsem přidal dusík, tak se hodně výrazně rozjelo Limnobium. Obrázek je focenej asi hodinu po tom, co jsem nabral kýbl pro kamarádku.

Jinak jsem si všimnul, že v akváriu už nevidím žádného šneka (max 1,2 v odsátém bordelu, ale jinak nic), takže jsem nakoupil v ZOO Braník 30 piskořek (po 2Kč) + jsem tam naházel asi 30 levatek, tak doufám, že za tu chvilku něco vyčistěj, než je Helena všechny zase spase. Už druhej den ráno asi 6 prázdných piškořích ulit, tak uvidíme :-D
30
11.2018
Tak většina pavích oček (40 cca - po odlovení to vypadalo, že v akvu skoro žádné ryby nezbyly, ale už druhý den jich na krmení plavalo tak 20) a přebytky některých kytek darovány kamarádce, vysázeny 3 hygrophilie corynbosy, 3 sagitarie subulaty a limnobium. Fotky a změnu v popisu nádrže dam, až se k tomu dostanu (aktuálně to ani moc nemá smysl, když se musí obměnit většina listů rostlinek ze skleníkových na vodní). :)


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele smazané (1)

Info
Zatím nebyl k této prezentaci vložen žádný komentář

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29317-vetsi-akvo