Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Ovárium

 

Nádrže » Ovar » Ovárium » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.4
Ovárium
*
*
*
*

Majitel: Ovar   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 15. 3. 2018   Poslední aktualizace: 16. 7. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 1509   Hodnocení: 100 %
Založení: 15. 3. 2018   Oblíbenost: 22 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 110 cm x 55 cm x 50 cm
Objem: 303 litrů   Čistý objem: 280 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 284 litrů
Fotek a videí: 96+12   Komentářů: 128


Popis: Ovárium napuštěno 5.4. 2018
Je to výsledek mé inspirace a fantazie, nemá určený biotop, je osázeno tím co se mi líbí a zvládne mé podmínky. Na technice jsem nešetřil

Biotop: Společenský

CO2: CO2 set s nočním vypínáním. Lahev mám svou na 6 kg náplně

Dekorace: Kořeny Amano wood, místní vesnické kameny

Dno: Platinum soil s podkladem lávové drti

Filtrace: Sunsun HW-702B vnější filtr s UV lampou

Hnojení: Pmdd od Vitaplant

Krmení: Vločky z řas, granulky

Osvětlení: Led osvětlení ručně zhotovené od profíka, 2 tělesa 110 cm dlouhé pro náročné rostliny

Pozadí: Matná fólie a za ní falešná stěna s podsvícením

Stojan: Ručně svařovaný kovový

Topení: Není v plánu, přirozeně mám v bytě průměrně vyšší teploty, v zimě 23-25°C, v létě 28-32°C

Údržba: Pravidelná i každodenní

Voda: Dešťová (pokud není nebo se mění větší část vody, tak studniční, ta je mírně tvrdá, ale jinak ujde)

Vzduchování: Ne

Poznámka: Mé druhé založené akvárium, to první byl začátenický pokus v 60 L. Po pár týdnech se mi akvaristika ještě více zalíbila a začal jsem přemýšlet nad něčím větším, kde bych se mohl vyřádit. Což je Ovárium :) .

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

14.01.19

25.12.18

07.11.18

21.06.18

10.06.18

01.06.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Jakou udělá tabletka radost!
Obyvatelé
07.11.18
Po upuštění vody, hezky vylezl mech kolem kořene
Provoz
05.10.18
Blixa, to je macek
Provoz
05.10.18
Utrhlá blixa
Provoz
05.10.18
Kobercovka, je vzedmutá, musí narůst znovu
Provoz
05.10.18
Září 2018
Provoz
03.09.18
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
16
7.2019
Náhled
Tak fajn, řekli jste si o to :-D . Je to jen mobilem, zatím neshledávám potřebu fotit digitálem, každopádně situace v akva je výrazně lepší. Voda se hezky vyčistila a vídám i více krevetek, k večeru plavou i volně mezi rybami. Dnes jsem poprvé od jara zapnul i zadní osvětlení. Mně tak napadá, že možná i to byl důvod, proč jsem si nenašel čas na akva, jakmile to vzadu nesvítilo, neměl jsem potřebu udržovat akva, aby ta zadní stěna byla vidět. Z toho plyne ponaučení, nezhasínejte svá světla :-D .
Povšimněte si teter černých, mám pocit že to je pár, aktuálně nejstarší a nejtrvanlivější pár v akva. Něco jako Branželína, ale v Ováriu. Plavou výhradně spolu, ten větší Brad má u zadní ploutve takové blýskavé šupinky, které se ve světle slávy třpytí, když krouží kolem Angelíny.
15
7.2019
Ahojte, díky za přivítání po takové době a nebojte, už nebudete čekat měsíce na další vydání románů love .

Aktuálně nechávám akva bez zásahu, voda se už krásně vyčistila, ale ještě to chce pár odstínů stáhnout do křišťálově průhledné. Takže jako správní fanoušci si určitě rádi počkáte na nové fotovydání bezceleru 50 odstínu zelené palec .

Že byl můj zásah prostřihu přiměřený, svědčí fakt, že jsem včera od února (nekecam!) viděl Axelrodie. Já myslel, že už je nemám :-D . Trochu vyrostly, nezbedňata..

Co také považuji za malý zázrak, tak mám nemocné Sumečky průhledné, zhruba někdy v tom únoru začal nejdřív jeden mít v sobě nějaké bílé fleky (jak jsou průhlední, tak to jde vidět i přesně kde). Bohužel tohle je tvor, který je v mém akva nepolapitelný, vylézají pouze za šera a tmy a mezi tou spletí rostlin, kořenů a kamenů, není fyzické možné je odchytit. Tak jsem se s mířil s tím, že asi dlouho nevydrží. Každopádně vydrželi, postupně to chytli všichni, ale sami se z toho dostali, bez jakéhokoliv mého zásahu.
12
7.2019
Tak tohle bude asi nějaký rekord, od posledního záznamu 19.2. jsem do akva nesáhl. Neutíral skla, nestříhal rostliny, absolutní nula péče. Jeden by řekl, že to akva musí teda vypadat, ale ono to vůbec není tak hrozný, naopak jen zírám! Na jaře je akutní nedostatek času a dost se to období vleče až do léta, sice pracuju doma, ale je to kolotoč od rána do večera. Říkal jsem si, že akva věnuju aspoň dny, kdy je hnusně a prší, ale to se zatím nestalo :-D .
Včera jsem si čas udělal a vzal jsem to z gruntu, po více jak roce jsem vyčistil filtraci, ne proto, že by blba, ale proto že mi přišlo divný, že by se za ten rok nějak nezanesla. Nánosy tam byly, u dna i pořádný bahínko, ale na výkonu to poznat prakticky nebylo. Po vyčištění je to možná o 15% výkonnější, ale stejně ne pořád tak, aby se spustil skimmer, takže jedu už přes rok bez skimmeru tone . Na to bych asi musel dát nový molitany a to se mi nechce, v nich žije taky dost bakterií.
Asi čtvrt roku jsem byl i líný a dopouštěl jsem jen studniční vodou, včera jsem si vyrazil z kopýtka a dopustil dešťovkou, ale měl jsem si to odpustit, leč čerstvá, tak byla zelená z nádrže a zelené je teď i akva.
Taky i po roce a čtvrt došlo CO2, ale nedošlo včera, došlo asi před 3 týdny, jen jsem byl líný to vyměnit. Trochu mě zajímalo, jestli se něco v akva změní. Neřekl bych, že se něco převratného stalo, ale jedna z kapradin začala zasychat, jinak se vůbec nic neděje.
S rostlinama je to horší, nějaké druhy vychcípaly, jako třeba blixa, ta po té expanzi se už prostě neprosadila. Rotaly vypadají hrozně, ale furt žijí, začala přerůstat jen rostlina co ani nemám v seznamu rostlin, vypadá to jako kapradina jelení jazyk, ale užší listy, ta roste na kořenu, takže jsem jí ostříhal listy jako trávníku. Obecně plno rostlin to vzdalo, když se dívám na seznam rostlin jaké jsem tu měl, tak mám teď tak půlku. Mechy jsou v pohodě, naopak se jim veledaří, včera jsem zaplnil 20 L kýbl, polovina z toho byly mechy. Slíbil jsem někomu ten phoenix moss, pořád na to myslím, ale fakt nebyla čas a chuť se k tomu dostat.

Ryby kupodivu taky hodně dobrý, od února si vybavuji asi jen 3 úmrtí. Nevím jestli jsem se zmínil před tím, ale odešel beťák, ten mě mrzí nejvíc, to byla nejhodnější ryba v akva. Samice beťáka je podle mě několik měsíců už slepá, měla něco s očima. Ale už asi 14 dní jsem jí teď neviděl. Odešel opět samec ramirezky, za což jsem rád, protože jak vyrostli se samicí, naučili se žrát krevety. Hodně ryb se na ně naučilo a obecně počet krevetek v akva je na minimální úrovni sad . Moc jsem tomu nepomohl ani já, když jsem koupil v dobré víře mražené krmení, vzal jsem více druhů a z jednoho se vyklubaly malé mražené krevetky. Málem mě jeblo, když jsem vidět ty bezvládná tělíčka zmrzlých krevetek a jak se do nic pouští ryby.

Obří pozitivum, řasa zmizela, možná tím, že jsem trvale snížil osvětlení na 6 hodin denně. Kobercovka po zimním brutálním vyškubání je v plné síle, bez střihu dorůstá do 3-4 cm, nemusím jí řešit, je úžasná. Na skle se nedělají řasy, nebo to stíhají ancťáci čistit, nevím co je řasa na skle víc jak půl roku.
Jak mi nešli otíci a padali jeden po druhym až zbyly poslední 3, tak ty tu jsou do teď. To jsou držáci :) .

Do budoucna chci akva obnovit do fotitelného vzhledu, necham dožít všechny ryby a nahradím je malinkatými druhy. Chci ty axelrodie, to jsou zlaté ryby. Nechci ani neonky a tetry červenohlavé. Jen pidi rybky a obnovit krevety.
19
2.2019
Tak uplynul nějaký čas, byl jsem nemocný a pak nebyl čas a pak se mi nechtělo :-D , takže jsem od posledního záznamu do akva vůbec nešahal, jakože vůbec! Překvapila řasa, sice jí tam bylo zase několik hrstí, ale na tu bídu před tim, to už bylo značně méně, takže to míří ke spokojenosti. Rostlinám se daří, byl toho zase plný kýbl potlesk , u dna už pomalu nebylo světlo, takže jsem to celkem razantně prostříhal na pahýly. Je zajímavé, že mám v akva vždy jednu rostlinu, která se rozjede a naprosto převálcuje ostatní. Loni to byla půlmetrová blixa, ta teď skoro neroste, zato zelená Rotala převzala žezlo v plné síle. Před pár měsíci jsem jí seřízl asi 15 cm nad zemí a místo toho aby každé stéblo udělalo jeden výhon, tak jich udělalo několik, tolik, že nerostly vzpřímeně, ale vodorovně, až když udělala koruna průměr 40-50, vyrazila k hladině. Opravdu úžasný :-D tone . No musel jsem to zase vořezat tentokrát ve 20 cm. Krondlovku jsem vzal nůžkama, jen zkušebně první 2 trsy, které poslat prostě nejdou, bylo tam víc řas než mechu, ale další trsy jsou již čistější, ale k těm než se dostanu hmm .

Ryby, tady to je největší bizár. Jak jsem se tam před pár týdny každodenně vrtal a chytal ty hajzlíky, tak některé druhy ryb dostaly asi stres a udělaly si z toho standart. Normálně, Tetry černé přes den jsem od té doby neviděl ahoj . A to přitom byly ryby, co plavaly výhradně u skla a byly první u každýho žvance. Teď vylézají pouze v noci! Hned jak zhasne světlo, už tam plavou a hledají granule u dna. Přes den se drží za pařezem, nevím co tam dělají, dnes po prostřihu jsem je viděl beze srandy po měsíci na světle. Stejně tak zmizela samice beťáka, je živá a zdravá, ale za světla nevyleze. Stejně tak jako samice cichlidky ahassisovy, tu jsem neviděl ani za tmy. Stejně tak jsem neviděl ani jednu axelrodii, ty jsou úplný mistři. Jinak je vše při starém, krevetky žijí, nezalézají, plavou i mezi rybami.
22
1.2019
Náhled
Právě se dívám na neuvěřitelnou scenérii, kdy kvanta krevetek vylezly ze svých úkrytů, lezou úplně všude a plavou mezi rybami, jakoby sami byly ryby a škemraly o jídlo. Bylo to zajímavé, jako by si v jeden moment daly všechny nějaký signál, že teď vylezem :-) . Objevily se i zajímavé barevné mutace, tahle hnědo modro bílá je dokonalá!
Aktuálně není v akva žádný agresor a jejich nepřítel, překvapujou mě cichlidky ramirezovi, taky bych je typoval na agresory, ale zajímají je jen tabletky pro krevety, které jim vyžírají.
Každopádně včera jsem udělal něco, na co nejsem a nikdy nebudu pyšný, musel jsem zahubit úplně zdravou rybu. Jde o toho samce agassise, kterého jsem vychvaloval za jeho vzhled. Odchytával jsem ho již pár dní, pak jsem si řekl, že přivřu oči, pokud si občas dá krevetku. Ale včera jsem na něj koukal, on byl zaměřený pouze na krevety a dokázal usmrtit i 2 cm krevetu. Na ní jsem ho také nalákal, do té velké bílé sítě, ve které jsem původně uchovával boessemanky. Bylo to mistrovské odchytové dílo, regulérní past a konečně to vyšlo. Rozhodl jsem se, že než ho trápit týdny v kýblu, já než se někam dostanu, tak by pravděpodobně i odešel ze stresu, nebo by prostě trpěl. Nemám bohužel žádnou druhou nádrž. Když si vzpomenu, kolik obětí padlo, než jsem odchytil a někomu předal samce beossemana, tak jsem raději zvolil tohle. Už to nikdy nechci zažít, příště si pečlivě zjistím, co ta ryba umí.

Jestli tedy někdy zavládl klid a mír v akva, je to právě dnes. Král je mrtev, ať žije král.

Teď už se mohu věnovat vylepšování vzhledu vnitřku a někdy až se oteplí, bych rád doplnil stavy těch nejoblíbenějších ryb, pravděpodobně zase přes fishtowna, protože ty druhy co od něj mám, jsem v žádné akvaristice ještě neviděl. Rád bych udělal kompletní hejno axelrodií, předpokládám, že až jich bude více, tak se přestanou tolik schovávat v kytkách.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

lenkalor Re
16.7.19 21:29
palec :-)
Afropithecus Re
16.7.19 21:29
Jsem rád že udržuješ dobrou náladu potlesk
lenkalor Re
15.7.19 21:42
Ty jsi opravdu spisovatel. :) A neboj se fotit, 50 odstínů zelené může být i mírně zamlžené. :-) X-)
tramtra Re
12.7.19 23:08
Ovárium žije! Super. palec Zdravím a za pár měsíců si zase počteme. ;-) Ať se daří. ahoj
Angus68 Re
12.7.19 23:01
Ty ses teda rozepsal potlesk Pořád ale doufám, že ti to stále fuguje :-) ahoj
Afropithecus Re
12.7.19 17:47
Páni ty zápisky v deníčku to je skoro román potlesk potlesk
Guppy Re
12.7.19 17:37
Tak tomu říkám zápis do deníku, ten opravdu vydá za posledních 5 měsíců. :-D O tom fissidensu jsme se bavili spolu, už jsem sehnal, přesto díky, máš můj obdiv, že jsi na to nezapoměl. Super, že akvárko šlape, měj se!
Longer01 Re
30.6.19 11:12
Pěkný akva... netušil jsem, že v Domažlicích jsou k dostání modré neonky
lenkalor Re
25.6.19 18:03
Ahoj. Tak jsem tady na návštěvě a vidím, že máš stejný problém jako já a to, nedostatek času na focení a aktualizace.
Máš to pěkné, tak ať ti to stále roste a ryby jsou zdravé. :-) ahoj
Ovar Re
20.2.19 15:29
Ahoj, díky za pozitivní komentář pivo . Lávka totálně zarostla mechem, udělal jsem hloupost, že jsem akva vyfotil před střihem mechu, jinak ten tunel tam běžně je, docela se o něj starám, jelikož v něm trvale žijí sumečci průsvitní a to bych se připravil o podívanou X-) . Jinak máš recht, myslím, že jsi použil i přesně má slova, že pokud plánuju akva nechat zarůst, je jedno jaké kameny a kořeny použiju-stejně nebudou vidět :-D . Krondlovka bude, budu rušit několik obřích trsů, ale chvíli to potrvá, roste na druhém kořeni a ten je propleten těma vodníma kapradinama a oni zakořenily i do dna, nejde to tedy "jen tak" vytáhnout, bude to trochu manévrování, abych si nezničil půl akva. Ještě musím přijít na nějakou adekvátní náhradu ve formě rostlin, aby tam nebyla půl roku díra :-D . Jsi už druhý zájemce, ozvu se ti přes zprávu.
Guppy Re
20.2.19 9:11
Kdepak je ta zelená lávka přes údolí? ;-)
To neber zle, naopak je to super.
Kolik času strávíme vybíráním co nejhezčího kořene, co nejhezčích šutrů - a pak příjdou kytky a mechy, nastolí si vlastní řád, vytvoří vlastní layout. Kolikrát jsme to už v prezentacích viděli...
Akvárium je super. Nedočetl jsem se, odkud jsi, ale kdyby přebývala krondlovka, i zařasená, kouskem bych nepohrdnul.
Pročítám zpětně Tvůj deník, dobrý čtení palec
Ovar Re
2.2.19 16:43
Máš vzkaz ;-) .
Angus68 Re
1.2.19 17:52
Že je plnej (Fissidens) řas by mi nevadilo, já ji dám na technickou :-D Problém je pošta ;-) ahoj
Ovar Re
24.1.19 17:36
Díky moc pivo . Krondlovka je bohužel obalená řasama, ze všech rostlin zmizela, ale z té krondlovky ne a ne dolu. To nevím jestli by někdo chtěl, z dálky to možná vypadá lépe než z blízka :-) .
Ano nadšení bylo obrovské, jako že to napustím dešťovkou jsem ani nedoufal. Škoda že jsem pak musel během týdne 3x vyměnit vodu a to už došlo na vodu ze studně hmm .
Myšmaš to je, ale funguje to a je to nádhera, člověk se nenudí když u toho sedí :-D . Dík
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28539-ovarium