Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Ovárium

 

Nádrže » Ovar » Ovárium » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.6
Ovárium
*
*
*
*

Majitel: Ovar   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 15. 3. 2018   Poslední aktualizace: 19. 9. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 1560   Hodnocení: 100 %
Založení: 15. 3. 2018   Oblíbenost: 22 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 110 cm x 55 cm x 50 cm
Objem: 303 litrů   Čistý objem: 280 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 284 litrů
Fotek a videí: 96+12   Komentářů: 130


Popis: Ovárium napuštěno 5.4. 2018
Je to výsledek mé inspirace a fantazie, nemá určený biotop, je osázeno tím co se mi líbí a zvládne mé podmínky. Na technice jsem nešetřil

Biotop: Společenský

CO2: CO2 set s nočním vypínáním. Lahev mám svou na 6 kg náplně

Dekorace: Kořeny Amano wood, místní vesnické kameny

Dno: Platinum soil s podkladem lávové drti

Filtrace: Sunsun HW-702B vnější filtr s UV lampou

Hnojení: Pmdd od Vitaplant

Krmení: Vločky z řas, granulky

Osvětlení: Led osvětlení ručně zhotovené od profíka, 2 tělesa 110 cm dlouhé pro náročné rostliny

Pozadí: Matná fólie a za ní falešná stěna s podsvícením

Stojan: Ručně svařovaný kovový

Topení: Není v plánu, přirozeně mám v bytě průměrně vyšší teploty, v zimě 23-25°C, v létě 28-32°C

Údržba: Pravidelná i každodenní

Voda: Dešťová (pokud není nebo se mění větší část vody, tak studniční, ta je mírně tvrdá, ale jinak ujde)

Vzduchování: Ne

Poznámka: Mé druhé založené akvárium, to první byl začátenický pokus v 60 L. Po pár týdnech se mi akvaristika ještě více zalíbila a začal jsem přemýšlet nad něčím větším, kde bych se mohl vyřádit. Což je Ovárium :) .

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

14.01.19

25.12.18

07.11.18

21.06.18

10.06.18

01.06.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Jakou udělá tabletka radost!
Obyvatelé
07.11.18
Po upuštění vody, hezky vylezl mech kolem kořene
Provoz
05.10.18
Blixa, to je macek
Provoz
05.10.18
Utrhlá blixa
Provoz
05.10.18
Kobercovka, je vzedmutá, musí narůst znovu
Provoz
05.10.18
Září 2018
Provoz
03.09.18
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
19
9.2019
Tak jsem se až dnes dostal k úklidu Ovária. Krevetárko-Ovatárium je již založeno, musel jsem trošku přehodnotit postup, jelikož úklid akvária by zvířil dno a znečistil novou filtraci, kterou v Ováriu zabíhám pro Ovatárium.
Myslím, že se mi to povedlo, založení krevetárka proběhlo hladce, funguje zatím super, neudělal se ani zákal, více popíšu v jeho sledování.
K dnešnímu úklidu, odkalení bylo vlastně po roce a půl od spuštění akvárka, myslím, že to je fakt pecka, že to takhle funguje. Kal se usazuje jen v jedná části akva, logicky pod rampou, kde je taky "bezvětří". Bylo toho 40 L, vše jsem vylil doma do kytek (ano mám doma tolik kytek, že voda nepřišla na zmar). Musel jsem ustříhat asi půl kila mechu Phoenix moss, teoreticky je k mání jestli někdo chce, nechám to tu 2 dny v kýblu, pak to zlikviduju. Ale není o co stát, je to se řasou a šnekama a je hodně opelichaný. Zajímalo by mě proč začal tak opelichávat, jestli je to tím, že je přerostlý, nebo co se v akva změnilo. Mám podezření na menší obsah CO2, tak jsem to dnes po doplnění vody trochu "vosolil" asi na 2-3 bubliny za vteřinu. Navíc jsem dal atomizér pod novou filtraci, kterou zabýhám do krevetárka, takže se bubliny dostanou komplet do celého akva. Trochu zvažuji, že začnu možná zase hnojit, líbilo se mi, když se rostlinám dařilo a to bylo pouze v době hnojení.
Každopádně akva dostalo zase nějaký tvar, tak brzy opráším digitál a udělám nějaké photo.
15
9.2019
Fakt to nedělám naschvál, ale už je to zase měsíc!?
Možná mi nebudete věřit, ale já za celej měsíc neměl ruku v akva ani jednou a akvárium je nádherné, čisté, jen ten nános mechů po dně je pořád větší. Dokonce neregistruji ani žádné úmrtí za celý měsíc. Líbí se mi také, že to akva funguje jako živá filtrační jednotka. Dešťovka z nádrži je prostě zelená, i když naberu konve hned po dešti, ale za pár hodin v akva se voda vyčistí do křišťálova. Momentálně Ovárium trochu funguje jako průtokový ohřívač, protože zalévám doma kytky jen akvarijní vodou, takže konev vyzalejvam a konev doleju :-D . Pro všechny organismy je to jen výhodné, rybky mají přísun čerstvé vody, bakterie mají zelené řasy ke žrádlu a pokojovky mají měkkou vodu s plno živinami. Dokonce po tom prospívají i masožravky.
Každopádně před měsícem jsem snil o krevetáriu a aktuálně tu sedím u eshopu a vybírám stolní akva pro krevetky :-) . Vzal bych to hned, ale po chvilce čtení u aquasetů, kde je světlo i filtrace se dočítám, že přiložené osvětlení není dostatečné pro kobercovky tone . Jako nevim, to akva z prvu vypadá dost esteticky úžasně, ale cpát tam 2 světla se mi nějak nechce. Koupit zvlášť to nejde, ne v tomto designu, tak teď váhám co bude lepší. Ale asi mi nic jiného nezbyde, uvidíme jak to bude prosperovat a když tak bych to časem pozměnil. Takže to vypadá, že příští týden přibyde nový projekt a když už budu mít ty mokré ruce, tak dam do pucu i Ovárium.
16
8.2019
Ježiš toto utíká, to už je měsíc od posledního hlodu ode mne? no
Každopádně další důkaz o naprosté soběstačnosti Ovária, celý měsíc jsem do akva nehrábnul potlesk . Nebylo třeba, skla čisté, řasy 0, ale přemnožuje se mi tu zavlečený mech, který mi přišel loni spolu s krevetkami jako pár vlákýnek, a teď zabírá asi 30% dna coze , jsou jen jakési zelené chuchvalce, ráj pro krevetky, peklo pro oči.
Plno rostlin se tváří, že by uvítalo hnojení, ale na to teď nemam (čas a chuť), snad se zimou se na to vrhnu. V dohledné době plánuju i historicky první odkalování potlesk . Bakterie jsou super na rozklad hovínek, ale za ten rok a půl se tu nahromadil mikroprach z těchto hovínek, pod rampou je to už 2 cm vrstva. Přesně i proto, chci velké ryby omezit a zůstat jen u malých rybek, co nemají tak velká ho*na..
Další skvělá zpráva je, že aktuálně doděláváme novou ložnici, která je fakt velká a malé akva se tam bude vyjímat, chtěl bych se dopracovat ke krevetáriu, jen malinké do 40 L, zbyl mi tu ještě jeden pytel Platinum soil z Ovária, rostlinky a mechy mám kde brát, tak už se těším :-) . Líbí se mi ta malinká světýlka myslím že od Samsungu, co se připnou na sklo a nějakej pidi motůrek no jéje :-) .

Za poslední měsíc byly v Ováriu 2 úmrtí, samice ramirezky to také vzdala, nepřevapilo mě to, nejsou to odolné ryby. A pak Dánie duhové, asi mělo nějaké parazity, vůbec nevím jak mi to mohlo uniknout, mělo už hodně špatný stav, musel jsem zasáhnout a zkrátit mu utrpení, to tak nesnášim :-( .
16
7.2019
Náhled
Tak fajn, řekli jste si o to :-D . Je to jen mobilem, zatím neshledávám potřebu fotit digitálem, každopádně situace v akva je výrazně lepší. Voda se hezky vyčistila a vídám i více krevetek, k večeru plavou i volně mezi rybami. Dnes jsem poprvé od jara zapnul i zadní osvětlení. Mně tak napadá, že možná i to byl důvod, proč jsem si nenašel čas na akva, jakmile to vzadu nesvítilo, neměl jsem potřebu udržovat akva, aby ta zadní stěna byla vidět. Z toho plyne ponaučení, nezhasínejte svá světla :-D .
Povšimněte si teter černých, mám pocit že to je pár, aktuálně nejstarší a nejtrvanlivější pár v akva. Něco jako Branželína, ale v Ováriu. Plavou výhradně spolu, ten větší Brad má u zadní ploutve takové blýskavé šupinky, které se ve světle slávy třpytí, když krouží kolem Angelíny.
15
7.2019
Ahojte, díky za přivítání po takové době a nebojte, už nebudete čekat měsíce na další vydání románů love .

Aktuálně nechávám akva bez zásahu, voda se už krásně vyčistila, ale ještě to chce pár odstínů stáhnout do křišťálově průhledné. Takže jako správní fanoušci si určitě rádi počkáte na nové fotovydání bezceleru 50 odstínu zelené palec .

Že byl můj zásah prostřihu přiměřený, svědčí fakt, že jsem včera od února (nekecam!) viděl Axelrodie. Já myslel, že už je nemám :-D . Trochu vyrostly, nezbedňata..

Co také považuji za malý zázrak, tak mám nemocné Sumečky průhledné, zhruba někdy v tom únoru začal nejdřív jeden mít v sobě nějaké bílé fleky (jak jsou průhlední, tak to jde vidět i přesně kde). Bohužel tohle je tvor, který je v mém akva nepolapitelný, vylézají pouze za šera a tmy a mezi tou spletí rostlin, kořenů a kamenů, není fyzické možné je odchytit. Tak jsem se s mířil s tím, že asi dlouho nevydrží. Každopádně vydrželi, postupně to chytli všichni, ale sami se z toho dostali, bez jakéhokoliv mého zásahu.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

tramtra Re
15.9.19 20:37
palec ahoj
Angus68 Re
4.8.19 17:07
Stálá paradička ve tvém podání potlesk palec ahoj
lenkalor Re
16.7.19 21:29
palec :-)
Afropithecus Re
16.7.19 21:29
Jsem rád že udržuješ dobrou náladu potlesk
lenkalor Re
15.7.19 21:42
Ty jsi opravdu spisovatel. :) A neboj se fotit, 50 odstínů zelené může být i mírně zamlžené. :-) X-)
tramtra Re
12.7.19 23:08
Ovárium žije! Super. palec Zdravím a za pár měsíců si zase počteme. ;-) Ať se daří. ahoj
Angus68 Re
12.7.19 23:01
Ty ses teda rozepsal potlesk Pořád ale doufám, že ti to stále fuguje :-) ahoj
Afropithecus Re
12.7.19 17:47
Páni ty zápisky v deníčku to je skoro román potlesk potlesk
Guppy Re
12.7.19 17:37
Tak tomu říkám zápis do deníku, ten opravdu vydá za posledních 5 měsíců. :-D O tom fissidensu jsme se bavili spolu, už jsem sehnal, přesto díky, máš můj obdiv, že jsi na to nezapoměl. Super, že akvárko šlape, měj se!
Longer01 Re
30.6.19 11:12
Pěkný akva... netušil jsem, že v Domažlicích jsou k dostání modré neonky
lenkalor Re
25.6.19 18:03
Ahoj. Tak jsem tady na návštěvě a vidím, že máš stejný problém jako já a to, nedostatek času na focení a aktualizace.
Máš to pěkné, tak ať ti to stále roste a ryby jsou zdravé. :-) ahoj
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28539-ovarium