Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Miník pro Bertíka a spol.

 

Nádrže » wicca » Miník pro Bertíka a spol. » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.5
Miník pro Bertíka a spol.
*
*
*
*

Majitel: wicca   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 21. 11. 2017   Poslední aktualizace: 18. 4. 2018 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 269   Hodnocení: 100 %
Založení: 19. 11. 2017   Oblíbenost: 3 uživatelů
Kategorie: mini akvária   Rozměry: 35 cm x 17 cm x 20 cm
Objem: 12 litrů   Čistý objem: 10 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 11 litrů
Fotek a videí: 21+0   Komentářů: 28


Popis: Naše mini pro syna, který toužil po Beťákovi a po krevetkách. Zatím dělám vše stylem "pokus - omyl". Snad bude všechno fungovat. Obývá ho beťák Bertík, krevety Will, Bill a Agátky a šnek Nero. Fotky nejsou nic moc, ale telefon toho prostě víc nezvládne...

Dekorace: kořen mangrove + obyč kořen, 2x kaktus Cholla, který krevetky zbožňují

Dno: Černý písek

Filtrace: JK MIF-300 (vyměněna filtrační vložka)

Hnojení: Profiplants complete advance 1x týdně

Krmení: Tropical CARIDINA NANO STICKS
Hikari Tropical Betta Bio-Gold

Osvětlení: Stolní lampa 13W

Pozadí: okno

Stojan: parapet

Topení: Marina 25W

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

18.04.18

18.04.18

19.02.18
Helenka
Helenka
28.02.18
Krevetí večírek
Krevetí večírek
28.02.18
Prostřih
Prostřih
28.02.18
NahoruDeníček
18
4.2018
U Bertíka jsou smutné novinky… v sobotu začal být Bertík z ničeho nic divný. Lehal si na bok, vůbec neplaval, nežral, byl úplně apatický. Pokusila jsem ho léčit v esha 2000, ale moc to nepomáhalo. 17.4. ráno umřel. Syn mu udělal na zahradě hrobeček, dal mu na něj kámen, na který napsal „B“…. A pak jsme jeli pro novou rybu, protože z toho byl fakt smutný, takže teď máme Bertíka č. II.

Taky jsem kompletně vyčistila akvárko, vyházela spoustu mechu a kosokvětu, který už byl všude. A při této čistce jsem napočítala asi 21 krevetek, takže se nám množí jako o život. 
28
2.2018
Bertíkovi jsem udělala trošku razantnější prostřih akvárka, hlavně jsem odebrala část mechu, který jsem potřebovala do velkého akva. Povyhazovala jsem plovoučku, rostě jak zběsilá...

A taky jsem udělala změnu, Nero se přestěhoval do velkého aq a k Bertékovi se nastěhovala Helenka. Už mám těch malých šneků plné zuby... tak snad si Helča mákne. ;-)

PS: Až to Helena vyžere, dala bych ji do velkého aq, tak je těch malých taky dost. Ale otázka je, co neritiny, nesežere mi i je? A co žere Helena, když už nemá šneky?
19
2.2018
U Bertíka je všechno v pořádku, trošku jsem mu to zase opravila, velkou chollu jsem dala do velkého aq a přidala jsem mu tam víc Staurogyne repens a taky nasadila Kosokvět i do druhého rohu, ale jinak to má krásně zarostlé.

A u čištění jsem včera objevila kreetí miminka. :) Viděla jsem zatím 3 červené a 1 průhledné. Ale určitě jich tam bude víc, protože mech se tak rozrostl, že tam se jich zamaskuje spousta.
12
1.2018
Náhled
U Bertíka doma nic nového, jen že nám krevetky už záhadně nemizí, Bertíkovi dorůstá ploutev a "tatínek" nám koupil novou LED žárovku, která se fakt super.

Rostliny rostou, jen Monte Carlo nás už opustilo... postupně vyplavávalo (nevím které "pako" se o to postaralo) a poslední dva výhonky jsem dala pryč, protože mě tam tak akorát dráždily... Pistia míří do koše tak co 14 dní... se asi pomátla... ale jinak je všechno v pohodě. Teda až na Echinodorus. Můžete mi prosím říct, proč toto? To mi to jako někdo žere?
10
12.2017
Náhled
Včera proběhla klasická údržba a konečně jsem koupila topítko, které jsem asi hodinu instalovala… ne že by to bylo složité, ale snažila jsem se ho co nejvíc zamaskovat, což mě stálo mnoho úsilí... přeci jen není úplně malé, ale povedlo se.

A když už jsem byla v tom, tak jsem akvárko zase trochu překopala a doplnila jsem tam další kytku – echinodurus. Myslím že Bertík je z teplíčka nadšený, topím mu na 26°C, a snad mu konečně doroste ta ocasní ploutev… Taky jsem přidala pár fotek ze života naší krevetí rodinky. Bertík a krevety už jsou úplně v pohodě, už nemá potřebu je ožužlávat a honit a žrát, už si jich prostě nevšímá. Taky se jedna kreveta včera svlékla, tak jsme to se synem hned dali pod mikroskop a paráda. :)

A ještě jsem udělala za akvárko pozadí, vzala jsem desku polystyrenu a na ní nalepila černou matnou fólii, ale Bertík z toho vůbec není nadšený a pořád na to pozadí útočí. Myslela jsem, že se to od té fólie leskne, tak jsem tam zkusila dát fólii pokrytou jenom látkou, a to pako na to útočí stejně, tak nevím... zatím jsem to dala pryč a budu to zkoušet, jestli si zvykne nebo ne. 
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Lucasxx
19.2.18 10:48
Vypadá to fajnově! palec Krásně zarostlé! potlesk
Eliss
12.1.18 22:22
Moc pěkné akvárečko, super bejvák pro Bertíka potlesk
pupa
5.1.18 10:01
Krásně založené palec ,hodně kytiček a je to pecka potlesk Černé pozadí tam nech,vypadá to moc pěkně a Bertík se u svého odrazu alespoň vyblbne ;-)
GabrielaS
11.12.17 16:11
Přidávám do oblíbených a doma použiju jako argument pro nákup dalších rostlin :-D palec
drvi
11.12.17 13:17
Moc hezké akvo palec
wicca
11.12.17 10:13
Gabrielo moc děkuju, to potěší, že se líbí. Zvlášť když jsem totální začátečník a vůbec tomu nerozumím. :-D
Rostlin to chce hodně, já pořád něco dokupuju, ale zase rostou jako šílené, takže asi budu postupně předělávat na jiné, které rostou značně pomaleji. Protože kosokvět, bahnatka a žebratka rostou opravdu hrozným tempem, musím je stříhat tak co deset dní.
GabrielaS
11.12.17 10:01
Parádní inspirace pro malé AQ palec taky se snažím složit malé AQ, ale když vidím to Vaše, ještě mám co dohánět...chce to hodně hodně rostlin, pak to má teprve ten správný šmrnc:-)
voky89
2.12.17 15:11
no asi by stačilo jen opřít a nebo jen decentně přilepit k akvárku průhlednou izolepou - stačí jen kousky nahoře a dole jen aby to nebylo vidět...víc bych si s tím hlavu nelámal ;-)
wicca
30.11.17 15:34
Voky a jak mám ten EPS přidělat k tomu akváriu? Jako jen opřít?
voky89
30.11.17 15:24
wicca: Na ten polystyren za akvárkem (až ho tam budete dávat) bych nalepil nějakou tapetu s motivem kamene nebo skalky...ale spousta lidí řeší pozadí za akváriem třeba jen černou barvou a třeba jen tak že použijí jednoduše černý igelitový pytel - minimální úsilí a investice ;-) :-) ...stranu k oknu bych nechal bílou nepolepenou ať případně odráží světlo s teplem pryč ...a je to :-)
Angus68
30.11.17 14:00
Pěkná stolní dekorace ;-) potlesk
wicca
30.11.17 13:41
Dano to světlo normálně leží na skle, jen když fotím, dávám ho nahoru, dělá mi přímo na skle hrozné odlesky. A voda má 23-25°C. Většinou k těm 25°C.

A s Nerem uvidím, zatím se spíš fláká... na sklech toho má víc než dost. ;-) A když to nepůjde, tak ho daruji jinam.
sivon
30.11.17 12:50
Pěkné, oceňuji snahu nepřerybnit, jak vy se určitě dětem líbilo. To topení asi bude nutnost, taky jsem ho beťákovi raději pořídila. Přeci jen akvárko má velmi malý objem vody a rychle vychladne. Možná kdyby leželo osvětlení přímo na krycím skle, přitápělo by (tak to mám já), ale u tebe je dostatečný odstup. Beťákovi vadí hlavně studený vzduch nad hladinou.

Jen malá poznámka k té neritině - asi bude mít hlad, krevetky jí tam řas moc nenechají a příkrm je problematický. Patřila by do většího akvária.


wicca
30.11.17 11:55
No myslím že s Bertíkem určitě nebudou... ten se o to postará raz dva.
kleopatracz
30.11.17 9:19
Nejsem si úplně jistá, ale nebudou se ty krevety křížit? hmm
wicca
30.11.17 8:46
Ten polystyren je super nápad, dělám ve stavebninách, takže to pro mě není vůbec žádný problém, ještě si můžu vybrat tloušťku, ale myslím že 1-2cm bude ok. Jen nevím, čím to natřít, to musím vymyslet.
Jinak já zatahuju přes den žaluzie, aby na to to slunce nešlo, a ono teda už hodně dlouho nesvítilo… :-(

Jinak podložku tam mám, je to geotextílie 300g/m2, je bílá, takže to nejde vidět.
voky89
29.11.17 16:35
Pokud ho budete muset mít na tom parapetu ještě dlouho, tak mě napadá alespoň dočasné opatření: Akvárko zezadu něčím zakrýt - jako ideál mě napadá třeba kousek polystyrenu, který můžete něčím polepit nebo alespoň nabarvit (nějaký tmavší přírodní motiv nebo jedna tmavší barva) a bude zároveň sloužit jako pozadí. Na akvárko tak nepůjde od okna tolik chlad (alsepoň ne tak přímo na zadní plochu) a ve dne hlavně slunce ...navíc investice za pár kaček ;-). Nebo alespoň nějaký silnější karton, když ne přímo polystyren.
Až půjdete pro to topítko tak doporučuji zeptat se i na podložku pod akvárko - je to materiál něco jako karimatka a běžně ji mají levně snad ve všech obchodech s akvaristikou - na tuto velikost akvárka Vám možná darují i jen nějaký odřezek :-) :-) ...pak už zbývá při dlouhých zimních večerech přemýšlet o tom přemístění, nejpozději do jara než bude u okna opravdu tepleji ;-)

To je asi tak vše co bych teď tak mohl poradit v rámci možností, pak už je to na Vás ;-) :-)
wicca
29.11.17 14:19
S tím umístěním to bude těžký... já moc nemám jak stěhovat, protože vestavnou skříň nešoupnu a patrovou postel moc taky ne. Na skříň s hračkama moc nechci, protože se bojím, že to v zápalu hry může shodit. Takže to bude těžký...

A já jsem ráda za každou radu a vůbec to neberu zle, naopak, děkuju za to. :-)

PS: Oliver je fakt fešák, má nádhernou barvu!
voky89
29.11.17 11:40
No k tomu umístění u okna: Řasy bych neviděl jako úplně hlavní problém, ale spíš změny teploty v průběhu dne (v noci se ochlazuje a během dne zas může teplota hodně stoupnout - zvlášť v tak malém objemu vody). Doporučil bych najít lepší umístění (ideální umístění co nejdále od okna kde je nejstálejší teplota), do budoucna se to vyplatí a ušetříte si starosti. Samozřejmě chápu že možnosti bývají omezené, sám to znám....ale já jsem třeba kvůli akvárku předělal půlku obýváku aby bylo na ideálním místě a rybky se měly co nejlíp ;-). Stejně tak s tím topítkem - podle mě velmi podstatná investice pro zdravou budoucnost všech obyvatel v akvárku.

Jen chci v dobrém poradit, nemyslím to nijak zle, akvárko je jinak zařízené moc hezky. Hlavně ať Bertík a spol. dělají hlavně radost a ne starosti ;-) :-)

PS: taky máme v akvárku beťáka, říkáme mu Oliver :)

Tak ať se daří ;-)
wicca
29.11.17 10:04
Drvi ta trubka je pro krevetky, aby měly víc možností kam se zašít. A v té trubce jsou dost. :-) Lezl do ní i Bertík, vždycky doplaval nakonec a čuměla mu jen špička hlavy, tak jsem tam dala kamínky a mech, aby se tam nedostal a krevetky , měly klid.

No a to topítko asi budu muset pořídit...
drvi
29.11.17 8:19
Akvárko vypadá moc pěkně, ALE: jak píše Voky, betta opravdu potřebuje stálou teplotu 26 stupňů, o tom není pochyb - to, že žije 3 měsíce v nízké a ještě kolísající teplotě neznamená, že je to v pořádku. To topítko fakt považuji za nutnost.
A na co tam je ta hliněná trubka?
wicca
29.11.17 7:22
Voky já vím že u okna to není vždy ideální, ale není moc na výběr.. max na stůl, který je ale pod oknem, takže by to vyšlo na stejno. A na skříňku kde jsou hračky se bojím, že by taky nemuselo přežít. Předpokládám, že hlavní problém budou řasy, ale snad si s tím Nero poradí.

Topítko nemám, teploměr mám, ale nemám ho tam na stálo, měřím teplotu každý den, a pohybuje se mezi 23-25°C. Berťíka máme 3 měsíce, a zatím je vše v pořádku, tak nevím, zda mám to topítko pořizovat, doma je konstantní teplota a akvárko je v pokojíčku, kde je teplo.
voky89
27.11.17 17:42
Pěkně a útulně zařízené mini akvárko :-)

Jen bych doporučil najít lepší umístění než přímo u okna (časem to může způsobovat problémy) a myslím že tam chybí topítko (+ teploměr) - Betta potřebuje stálou teplotu alespoň 26°C. - Jen rada v dobrém ;-)
Eillen
22.11.17 7:35
Ráda jsem pobavila :)
kleopatracz
21.11.17 15:22
Tak to je fajn, v té malé litráži by to mohlo dělat zlé. ahoj

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/27821-minik-pro-bertika-a-spol