Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Miník pro Bertíka a spol.

 

Nádrže » wicca » Miník pro Bertíka a spol. » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.2
Miník pro Bertíka a spol.
*
*
*
*

Majitel: wicca   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 21. 11. 2017   Poslední aktualizace: 12. 1. 2018 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 215   Hodnocení: 0 %
Založení: 19. 11. 2017   Oblíbenost: 3 uživatelů
Kategorie: mini akvária   Rozměry: 35 cm x 17 cm x 20 cm
Objem: 12 litrů   Čistý objem: 10 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 11 litrů
Fotek a videí: 14+0   Komentářů: 27


Popis: Naše mini pro syna, který toužil po Beťákovi a po krevetkách. Zatím dělám vše stylem "pokus - omyl". Snad bude všechno fungovat. Obývá ho beťák Bertík, krevety Will, Bill a Agátky a šnek Nero. Fotky nejsou nic moc, ale telefon toho prostě víc nezvládne...

Dekorace: kořen mangrove + obyč kořen, 2x kaktus Cholla, který krevetky zbožňují

Dno: Černý písek

Filtrace: JK MIF-300 (vyměněna filtrační vložka)

Hnojení: Profiplants complete advance 1x týdně

Krmení: Tropical CARIDINA NANO STICKS
Betta Bio Gold

Osvětlení: Stolní lampa 13W

Pozadí: okno

Stojan: parapet

Topení: Marina 25W

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
"nasránek" má zrcadlo :-)
"nasránek" má zrcadlo :-)
12.01.18 00:00

12.01.18 00:00

12.01.18 00:00

11.12.17 08:49

11.12.17 08:49

11.12.17 08:49
NahoruDeníček
12
1.2018
Náhled
U Bertíka doma nic nového, jen že nám krevetky už záhadně nemizí, Bertíkovi dorůstá ploutev a "tatínek" nám koupil novou LED žárovku, která se fakt super.

Rostliny rostou, jen Monte Carlo nás už opustilo... postupně vyplavávalo (nevím které "pako" se o to postaralo) a poslední dva výhonky jsem dala pryč, protože mě tam tak akorát dráždily... Pistia míří do koše tak co 14 dní... se asi pomátla... ale jinak je všechno v pohodě. Teda až na Echinodorus. Můžete mi prosím říct, proč toto? To mi to jako někdo žere?
10
12.2017
Náhled
Včera proběhla klasická údržba a konečně jsem koupila topítko, které jsem asi hodinu instalovala… ne že by to bylo složité, ale snažila jsem se ho co nejvíc zamaskovat, což mě stálo mnoho úsilí... přeci jen není úplně malé, ale povedlo se.

A když už jsem byla v tom, tak jsem akvárko zase trochu překopala a doplnila jsem tam další kytku – echinodurus. Myslím že Bertík je z teplíčka nadšený, topím mu na 26°C, a snad mu konečně doroste ta ocasní ploutev… Taky jsem přidala pár fotek ze života naší krevetí rodinky. Bertík a krevety už jsou úplně v pohodě, už nemá potřebu je ožužlávat a honit a žrát, už si jich prostě nevšímá. Taky se jedna kreveta včera svlékla, tak jsme to se synem hned dali pod mikroskop a paráda. :)

A ještě jsem udělala za akvárko pozadí, vzala jsem desku polystyrenu a na ní nalepila černou matnou fólii, ale Bertík z toho vůbec není nadšený a pořád na to pozadí útočí. Myslela jsem, že se to od té fólie leskne, tak jsem tam zkusila dát fólii pokrytou jenom látkou, a to pako na to útočí stejně, tak nevím... zatím jsem to dala pryč a budu to zkoušet, jestli si zvykne nebo ne. 
29
11.2017
Náhled
Včera jsem byla v Profiplants pro další Cholla kaktus, vánoční mech a koupila jsem Alternanthera reineckii 'Mini' (je nádherná). Tak kytek už máme myslím dost. :-) Ten mech jsem přivázala na ten cholla kaktus (což byla teda fakt operace...), takže mají krevetky super tunel pro úkryt, kam se Bertík nedostane.

A taky jsem koupila ještě pár kousků neocaridina bloody mary, protože ty naše oranžády nějak prořídly... Takže teď už je to snad úplně kompletní, musím to nechat pořádně zarůst a už nic nekupovat. Když já to tam nasadím, a hned vidím, že tohle by chtělo trošku doleva, tohle trošku dozadu... jsem hrozná. Musím se přemluvit a na kytky minimálně měsíc nesahat, kromě nutného zastřižení.
27
11.2017
Tak po týdnu vypadá vše v pořádku. Vyměnila jsem 2x třetinu vody, odsála bordýlek ze dna, dala pryč mušli (protože se mi tam prostě nelíbila), přidám ještě jeden cholla kaktus na ležáka, na který bych chtěla navázat mech, ale pořád jsem se nerozhodla jaký… A taky jsem rozsadila stonkovky, protože jsem je měla špatně zasazené a pokusila jsem se rozesadit i monte carlo, ale to byl extra oříšek, asi by to chtělo jemnější písek, ale ten nemám. Musela jsem si koupit pinzetu a s její pomocí a přitláčením čínskou hůlkou do dna to tak nějak drží, uvidíme jak dlouho. A taky jsem tam dozadu zasadila 3 stonky Limnophila a dala v neděli dávku hnojiva.

Kolik je aktuální stav krevetek nevím, už se naučily se schovávat a maskovat, takže nejvíc za posledních pár dní se mi podařilo jich napočítat 5, jinak vidím tak 2-3. Doufám, že je Bertík nezblajznul… i když, víme jak to chodí.
Ale nevím jak se žrádlem pro krevetky. Dávám jim Tropical CARIDINA NANO STICKS, ale přijde mi, že jim to moc nejede. Dívala jsem se, že z vás spousta krmí Hikari, tak to asi taky vyzkouším a snad jim to bude víc šmakovat.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 0 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Eliss
12.1.18 22:22
Moc pěkné akvárečko, super bejvák pro Bertíka potlesk
pupa
5.1.18 10:01
Krásně založené palec ,hodně kytiček a je to pecka potlesk Černé pozadí tam nech,vypadá to moc pěkně a Bertík se u svého odrazu alespoň vyblbne ;-)
GabrielaS
11.12.17 16:11
Přidávám do oblíbených a doma použiju jako argument pro nákup dalších rostlin :-D palec
drvi
11.12.17 13:17
Moc hezké akvo palec
wicca
11.12.17 10:13
Gabrielo moc děkuju, to potěší, že se líbí. Zvlášť když jsem totální začátečník a vůbec tomu nerozumím. :-D
Rostlin to chce hodně, já pořád něco dokupuju, ale zase rostou jako šílené, takže asi budu postupně předělávat na jiné, které rostou značně pomaleji. Protože kosokvět, bahnatka a žebratka rostou opravdu hrozným tempem, musím je stříhat tak co deset dní.
GabrielaS
11.12.17 10:01
Parádní inspirace pro malé AQ palec taky se snažím složit malé AQ, ale když vidím to Vaše, ještě mám co dohánět...chce to hodně hodně rostlin, pak to má teprve ten správný šmrnc:-)
voky89
2.12.17 15:11
no asi by stačilo jen opřít a nebo jen decentně přilepit k akvárku průhlednou izolepou - stačí jen kousky nahoře a dole jen aby to nebylo vidět...víc bych si s tím hlavu nelámal ;-)
wicca
30.11.17 15:34
Voky a jak mám ten EPS přidělat k tomu akváriu? Jako jen opřít?
voky89
30.11.17 15:24
wicca: Na ten polystyren za akvárkem (až ho tam budete dávat) bych nalepil nějakou tapetu s motivem kamene nebo skalky...ale spousta lidí řeší pozadí za akváriem třeba jen černou barvou a třeba jen tak že použijí jednoduše černý igelitový pytel - minimální úsilí a investice ;-) :-) ...stranu k oknu bych nechal bílou nepolepenou ať případně odráží světlo s teplem pryč ...a je to :-)
Angus68
30.11.17 14:00
Pěkná stolní dekorace ;-) potlesk
wicca
30.11.17 13:41
Dano to světlo normálně leží na skle, jen když fotím, dávám ho nahoru, dělá mi přímo na skle hrozné odlesky. A voda má 23-25°C. Většinou k těm 25°C.

A s Nerem uvidím, zatím se spíš fláká... na sklech toho má víc než dost. ;-) A když to nepůjde, tak ho daruji jinam.
sivon
30.11.17 12:50
Pěkné, oceňuji snahu nepřerybnit, jak vy se určitě dětem líbilo. To topení asi bude nutnost, taky jsem ho beťákovi raději pořídila. Přeci jen akvárko má velmi malý objem vody a rychle vychladne. Možná kdyby leželo osvětlení přímo na krycím skle, přitápělo by (tak to mám já), ale u tebe je dostatečný odstup. Beťákovi vadí hlavně studený vzduch nad hladinou.

Jen malá poznámka k té neritině - asi bude mít hlad, krevetky jí tam řas moc nenechají a příkrm je problematický. Patřila by do většího akvária.


wicca
30.11.17 11:55
No myslím že s Bertíkem určitě nebudou... ten se o to postará raz dva.
kleopatracz
30.11.17 9:19
Nejsem si úplně jistá, ale nebudou se ty krevety křížit? hmm
wicca
30.11.17 8:46
Ten polystyren je super nápad, dělám ve stavebninách, takže to pro mě není vůbec žádný problém, ještě si můžu vybrat tloušťku, ale myslím že 1-2cm bude ok. Jen nevím, čím to natřít, to musím vymyslet.
Jinak já zatahuju přes den žaluzie, aby na to to slunce nešlo, a ono teda už hodně dlouho nesvítilo… :-(

Jinak podložku tam mám, je to geotextílie 300g/m2, je bílá, takže to nejde vidět.
voky89
29.11.17 16:35
Pokud ho budete muset mít na tom parapetu ještě dlouho, tak mě napadá alespoň dočasné opatření: Akvárko zezadu něčím zakrýt - jako ideál mě napadá třeba kousek polystyrenu, který můžete něčím polepit nebo alespoň nabarvit (nějaký tmavší přírodní motiv nebo jedna tmavší barva) a bude zároveň sloužit jako pozadí. Na akvárko tak nepůjde od okna tolik chlad (alsepoň ne tak přímo na zadní plochu) a ve dne hlavně slunce ...navíc investice za pár kaček ;-). Nebo alespoň nějaký silnější karton, když ne přímo polystyren.
Až půjdete pro to topítko tak doporučuji zeptat se i na podložku pod akvárko - je to materiál něco jako karimatka a běžně ji mají levně snad ve všech obchodech s akvaristikou - na tuto velikost akvárka Vám možná darují i jen nějaký odřezek :-) :-) ...pak už zbývá při dlouhých zimních večerech přemýšlet o tom přemístění, nejpozději do jara než bude u okna opravdu tepleji ;-)

To je asi tak vše co bych teď tak mohl poradit v rámci možností, pak už je to na Vás ;-) :-)
wicca
29.11.17 14:19
S tím umístěním to bude těžký... já moc nemám jak stěhovat, protože vestavnou skříň nešoupnu a patrovou postel moc taky ne. Na skříň s hračkama moc nechci, protože se bojím, že to v zápalu hry může shodit. Takže to bude těžký...

A já jsem ráda za každou radu a vůbec to neberu zle, naopak, děkuju za to. :-)

PS: Oliver je fakt fešák, má nádhernou barvu!
voky89
29.11.17 11:40
No k tomu umístění u okna: Řasy bych neviděl jako úplně hlavní problém, ale spíš změny teploty v průběhu dne (v noci se ochlazuje a během dne zas může teplota hodně stoupnout - zvlášť v tak malém objemu vody). Doporučil bych najít lepší umístění (ideální umístění co nejdále od okna kde je nejstálejší teplota), do budoucna se to vyplatí a ušetříte si starosti. Samozřejmě chápu že možnosti bývají omezené, sám to znám....ale já jsem třeba kvůli akvárku předělal půlku obýváku aby bylo na ideálním místě a rybky se měly co nejlíp ;-). Stejně tak s tím topítkem - podle mě velmi podstatná investice pro zdravou budoucnost všech obyvatel v akvárku.

Jen chci v dobrém poradit, nemyslím to nijak zle, akvárko je jinak zařízené moc hezky. Hlavně ať Bertík a spol. dělají hlavně radost a ne starosti ;-) :-)

PS: taky máme v akvárku beťáka, říkáme mu Oliver :)

Tak ať se daří ;-)
wicca
29.11.17 10:04
Drvi ta trubka je pro krevetky, aby měly víc možností kam se zašít. A v té trubce jsou dost. :-) Lezl do ní i Bertík, vždycky doplaval nakonec a čuměla mu jen špička hlavy, tak jsem tam dala kamínky a mech, aby se tam nedostal a krevetky , měly klid.

No a to topítko asi budu muset pořídit...
drvi
29.11.17 8:19
Akvárko vypadá moc pěkně, ALE: jak píše Voky, betta opravdu potřebuje stálou teplotu 26 stupňů, o tom není pochyb - to, že žije 3 měsíce v nízké a ještě kolísající teplotě neznamená, že je to v pořádku. To topítko fakt považuji za nutnost.
A na co tam je ta hliněná trubka?

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/27821-minik-pro-bertika-a-spol