Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Miník pro Bertíka a spol.

 

Nádrže » wicca » Miník pro Bertíka a spol. » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.2
Miník pro Bertíka a spol.

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: wicca   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 21. 11. 2017   Poslední aktualizace: 18. 4. 2018 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 284   Hodnocení: 100 %
Založení: 19. 11. 2017   Oblíbenost: 2 uživatelů
Kategorie: mini akvária   Rozměry: 35 cm x 17 cm x 20 cm
Objem: 12 litrů   Čistý objem: 10 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 11 litrů
Fotek a videí: 21+0   Komentářů: 28


Popis: Naše mini pro syna, který toužil po Beťákovi a po krevetkách. Zatím dělám vše stylem "pokus - omyl". Snad bude všechno fungovat. Obývá ho beťák Bertík, krevety Will, Bill a Agátky a šnek Nero. Fotky nejsou nic moc, ale telefon toho prostě víc nezvládne...

Dekorace: kořen mangrove + obyč kořen, 2x kaktus Cholla, který krevetky zbožňují

Dno: Černý písek

Filtrace: JK MIF-300 (vyměněna filtrační vložka)

Hnojení: Profiplants complete advance 1x týdně

Krmení: Tropical CARIDINA NANO STICKS
Hikari Tropical Betta Bio-Gold

Osvětlení: Stolní lampa 13W

Pozadí: okno

Stojan: parapet

Topení: Marina 25W

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

18.04.18

18.04.18

19.02.18
Helenka
Helenka
28.02.18
Krevetí večírek
Krevetí večírek
28.02.18
Prostřih
Prostřih
28.02.18
NahoruDeníček
18
4.2018
U Bertíka jsou smutné novinky… v sobotu začal být Bertík z ničeho nic divný. Lehal si na bok, vůbec neplaval, nežral, byl úplně apatický. Pokusila jsem ho léčit v esha 2000, ale moc to nepomáhalo. 17.4. ráno umřel. Syn mu udělal na zahradě hrobeček, dal mu na něj kámen, na který napsal „B“…. A pak jsme jeli pro novou rybu, protože z toho byl fakt smutný, takže teď máme Bertíka č. II.

Taky jsem kompletně vyčistila akvárko, vyházela spoustu mechu a kosokvětu, který už byl všude. A při této čistce jsem napočítala asi 21 krevetek, takže se nám množí jako o život. 
28
2.2018
Bertíkovi jsem udělala trošku razantnější prostřih akvárka, hlavně jsem odebrala část mechu, který jsem potřebovala do velkého akva. Povyhazovala jsem plovoučku, rostě jak zběsilá...

A taky jsem udělala změnu, Nero se přestěhoval do velkého aq a k Bertékovi se nastěhovala Helenka. Už mám těch malých šneků plné zuby... tak snad si Helča mákne. ;-)

PS: Až to Helena vyžere, dala bych ji do velkého aq, tak je těch malých taky dost. Ale otázka je, co neritiny, nesežere mi i je? A co žere Helena, když už nemá šneky?
19
2.2018
U Bertíka je všechno v pořádku, trošku jsem mu to zase opravila, velkou chollu jsem dala do velkého aq a přidala jsem mu tam víc Staurogyne repens a taky nasadila Kosokvět i do druhého rohu, ale jinak to má krásně zarostlé.

A u čištění jsem včera objevila kreetí miminka. :) Viděla jsem zatím 3 červené a 1 průhledné. Ale určitě jich tam bude víc, protože mech se tak rozrostl, že tam se jich zamaskuje spousta.
12
1.2018
Náhled
U Bertíka doma nic nového, jen že nám krevetky už záhadně nemizí, Bertíkovi dorůstá ploutev a "tatínek" nám koupil novou LED žárovku, která se fakt super.

Rostliny rostou, jen Monte Carlo nás už opustilo... postupně vyplavávalo (nevím které "pako" se o to postaralo) a poslední dva výhonky jsem dala pryč, protože mě tam tak akorát dráždily... Pistia míří do koše tak co 14 dní... se asi pomátla... ale jinak je všechno v pohodě. Teda až na Echinodorus. Můžete mi prosím říct, proč toto? To mi to jako někdo žere?
10
12.2017
Náhled
Včera proběhla klasická údržba a konečně jsem koupila topítko, které jsem asi hodinu instalovala… ne že by to bylo složité, ale snažila jsem se ho co nejvíc zamaskovat, což mě stálo mnoho úsilí... přeci jen není úplně malé, ale povedlo se.

A když už jsem byla v tom, tak jsem akvárko zase trochu překopala a doplnila jsem tam další kytku – echinodurus. Myslím že Bertík je z teplíčka nadšený, topím mu na 26°C, a snad mu konečně doroste ta ocasní ploutev… Taky jsem přidala pár fotek ze života naší krevetí rodinky. Bertík a krevety už jsou úplně v pohodě, už nemá potřebu je ožužlávat a honit a žrát, už si jich prostě nevšímá. Taky se jedna kreveta včera svlékla, tak jsme to se synem hned dali pod mikroskop a paráda. :)

A ještě jsem udělala za akvárko pozadí, vzala jsem desku polystyrenu a na ní nalepila černou matnou fólii, ale Bertík z toho vůbec není nadšený a pořád na to pozadí útočí. Myslela jsem, že se to od té fólie leskne, tak jsem tam zkusila dát fólii pokrytou jenom látkou, a to pako na to útočí stejně, tak nevím... zatím jsem to dala pryč a budu to zkoušet, jestli si zvykne nebo ne. 
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Lucasxx
19.2.18 10:48
Vypadá to fajnově! palec Krásně zarostlé! potlesk
Eliss
12.1.18 22:22
Moc pěkné akvárečko, super bejvák pro Bertíka potlesk
pupa
5.1.18 10:01
Krásně založené palec ,hodně kytiček a je to pecka potlesk Černé pozadí tam nech,vypadá to moc pěkně a Bertík se u svého odrazu alespoň vyblbne ;-)
GabrielaS
11.12.17 16:11
Přidávám do oblíbených a doma použiju jako argument pro nákup dalších rostlin :-D palec
drvi
11.12.17 13:17
Moc hezké akvo palec
wicca
11.12.17 10:13
Gabrielo moc děkuju, to potěší, že se líbí. Zvlášť když jsem totální začátečník a vůbec tomu nerozumím. :-D
Rostlin to chce hodně, já pořád něco dokupuju, ale zase rostou jako šílené, takže asi budu postupně předělávat na jiné, které rostou značně pomaleji. Protože kosokvět, bahnatka a žebratka rostou opravdu hrozným tempem, musím je stříhat tak co deset dní.
GabrielaS
11.12.17 10:01
Parádní inspirace pro malé AQ palec taky se snažím složit malé AQ, ale když vidím to Vaše, ještě mám co dohánět...chce to hodně hodně rostlin, pak to má teprve ten správný šmrnc:-)
voky89
2.12.17 15:11
no asi by stačilo jen opřít a nebo jen decentně přilepit k akvárku průhlednou izolepou - stačí jen kousky nahoře a dole jen aby to nebylo vidět...víc bych si s tím hlavu nelámal ;-)
wicca
30.11.17 15:34
Voky a jak mám ten EPS přidělat k tomu akváriu? Jako jen opřít?
voky89
30.11.17 15:24
wicca: Na ten polystyren za akvárkem (až ho tam budete dávat) bych nalepil nějakou tapetu s motivem kamene nebo skalky...ale spousta lidí řeší pozadí za akváriem třeba jen černou barvou a třeba jen tak že použijí jednoduše černý igelitový pytel - minimální úsilí a investice ;-) :-) ...stranu k oknu bych nechal bílou nepolepenou ať případně odráží světlo s teplem pryč ...a je to :-)
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/27821-minik-pro-bertika-a-spol