Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Kalimantan Creek

 

Prezentace » chuanvaldes » Kalimantan Creek » Nápověda 

Hlavní fotka


Kalimantan Creek

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

https://tomasmegis.myportfolio.com/a-q-u-a-r-i-u-m-s
Majitel: chuanvaldes   Kategorie: Biotop: Asie
Zapsáno: 25. 12. 2016   Aktualizace: 24. 1. 2019 Nové fotografie Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin Změna v seznamu ostatních živočichů Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 1146   Počet palců: 0
Založení: 6. 1. 2017   Stáří: 4 roky a 11 měsíců
Objem: 27 litrů   Čistý objem: 20 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 24 litrů
Velikost: malá akvária   Oblíbenost: 41 uživatelů
Fotek a videí: 86+1   Komentářů: 49
*     *     *     *


Rozměry: 30 cm x 30 cm x 30 cm

Popis: Nádrž prošla několik krát změnou layoutu. Ale pořád v provozu od ledna 2017. Momentálně ve stavu rostlinného "Low Tech&Maintenance"... :-)

Biotop: Asie

Dekorace: Kořeny, říční kameny

Dno: Jemný písek

Filtrace: Eheim AquaCompact 60
Skimmer OF SurfClear

Hnojení: Seachem Flourish (denně 1 kapka)

Chemie: Torben
eSHa Optima

Krmení: mix sušeného krmení
mražený Cyklop, Artémie a Nitěnky
živé když mají něco v Zoo Braník

Osvětlení: Chihiros A-Series A301 18W v kombinaci se programovatelným stmívačem TC420
- doba svícení od 7:30 do 22:30

Pozadí: Černá samolepící fólie MACal 8300 PRO

Stojan: Psací stůl

Topení: Dennerle Nano ThermoCompact 25W

Údržba: Výměna 20% vody jednou týdně
odkalování - léto 2018
čištění filtru - jaro 2018

NahoruSložky fotek
Videa
Přehrát videoKalimantan Creek18.04.2017
NahoruDeníček
31
1.2018
Náhled
Zdravíčko. Je čas na další update... X-)

Po dlouhé době jsem se opět vrátil k Čtverzubcům. ;-) Nějako mi učarovali a další Bettu po těch zkušenostech nechci. Zatím mám pouze jednoho. Měl by přibít další, kterého se ujmu.

Z nádrže jsem vyndal všechno lístí. Budu pouze přidávat olšové šišky. Potřebuji mít nádrž v "clean" stavu abych mohl vybírat vyzobané ulity šneků.

Vybral jsem Krypty co byly na levé straně aby tam bylo více volného místa. Taky jsem se zbavil 1/2 krevet, kterých bylo po milu jarmilu... smích No jo, absence Betty byla na populaci znát. ano Krevetky jsem vyčenžoval za šneky, aby bylo čím krmit.

Jinak v prezentaci nové fotky... pivo
9
1.2018
Tak a máme za sebou rok provozu!!! potlesk

Sakra to ale strašně uteklo... Hlavně od mé poslední aktualizace. Na akvaristiku jsem se nevyprdnul, jen prostě není tolik času aktualizovat nádrže...

- Betty "Rudá Sonja" i "Modrý Měsíc" již nejsou mezi námi. Bohužel vždy po krátke době uhynuli. Přitom podmínky měli víc než dobré... :-( Je to škoda, Betty mně fakt zaujali ale nebylo to jednoduché se s nimi loučit...

- Dlouho jsem přemýšlel co jiného místo Betty. Nějakou dobu jsem chtěl pár Vrčivek trpasličích. Dlouho jsem je hledal no nenašel.

- Tak nakonec jsem koupil 10 Borarasek kalimantanských. palec Jsou super, čilé, nebojácné rybičky... potlesk

- Ještě by měl do akvária opět přijít Čtverzubec trpasličí.

- Taky jsem úplně předělal layout nádrže. Je vtipné jak z prvotního plánu udělat biotopní nádrž s minimem rostlin se z nádrže stalo rostlinné akvárium. :-D

Zatím tak asi vše. Budu se snažit nádrž aktualizovat častěji... X-)

P.S. do galerie jsem nahrál obrovské množství fotek
6
7.2017
Ty jo, pěkně to tady ale flákám... :-O

No, za ty dva měsíce se toho událo víc než dost. Začneme pěkně postupně...

- Kompletně jsem předělal celý layout. Postupně jsem začal zjišťovat, že nádrž se čtverzubci bude potřebovat větší údržbu než jsem myslel. Tím že jako hlavní složka potravy byly šneci, tak různě po nádrži zůstávali napůl vycuclé ulitky, kde zbytky šneku pěkně rozkládali... No a kompletně zadní část byla hodně těžko přístupná. Takže časem mi začali stoupat NO2. Přitom tam už 2 týdne byl filtr z větší nádrži, v které se zabíhal TetraTec EX600plus. No a Eheim AquaCompact 60 jsem přesunul sem.

Předělaná nádrž již fungovala asi 3 týden když jsem zakládal novou nádrž (The Old Tree Trunk). Když jsem připravoval “botanicals” pro větší nádrž, tak mne nenapadlo nic jiného než nalít tak asi 3-5dcl výluhu z plodů, listů a šišek do akvária. A to byla sakra velká p****ina… Nevím proč jsem to udělal, nikdy předtím jsem nepoužil výluh do akvária, jelikož “botanicals” vždy nejdříve chvíli povařím, takže se můžou uvolnit i látky které se při normální teplotě neuvolní... Do 30 min byly všechny rybičky u hladiny. Následovala okamžitá výměna vody. Po výměně jsem měřil hodnoty, pH6, kH0 a gH0. Takže před výměnou muselo být pH snad 5.5 Standardně mám pH 6.5 - 6.8. Bohužel ta výměna stejně nepomohla a přišel jsem o 14 razborek a čtverzubce… V nádrži mi zbyla jedna Razborka a ctverzubec.

Takhle nádrž fungovala asi dva týdny. Snažil jsem se sehnat Razborky Bornejské, nebo alespoň Trpasličí. Jenže nikde nic.

Když v akváriu byl čtverzubec sám, tam úplně změnil své chování. Začal se schovávat, vylézal pouze při krmení, byl hodně lekavý. Nakonec se mu to stalo osudným, pravděpodobně ho něco vylekalo a vyskočil z akvária… našel jsem ho večer pod stolem…

Nakonec po několika týdnech čekání a hledání kde sehnat Razborky Bornejské nebo Trpasličí, jsem opět koupil Skvrnoocasé…

A pořád jsem přemýšlel co dál do nádrži. Až jsem jednou v ZOO Braník objevil jednu červenou slečnu. Nebudu lhát, nikdy jsem nebyl jejích milovníkem a Betty šli mimo můj zájem. Hlavně samci, ty jsou až moc načančaný na můj vkus. Jediné Betty které mne zajímalo byly přírodní druhy, hlavně Betta Albimarginatta. Je že tu sehnat je těžké. Kdo ji má a chová, tak mladé neprodá jen tak někomu… Ale vrátíme se zpět k mé Bettí slečně… tahle na strašně zaujala, není to přešlechtěná závojová forma, ale trochu “přírodnější”. Prostě jsem se do ní zamiloval… V nádrži je skvělá, Razborky ji nezajímají, pouze krevetky. Těm nedá pokoj i když nemá na ně šanci… :-D smích
18
4.2017
Přidáno video... Myslím, že stojí za to, tak na něho mrkněte... X-) palec
10
4.2017
Náhled
Úplně jsem se zapomněl pochlubit, že jsem minulý měsíc konečně obdržel balíček z eBaye. Takže asi tak 4 týdny mám světlo v kombinaci s automatickým stmívačem TC420. Je to skvělá věc. Na fotce je ještě staré nastavení, momentálně jsem to upravil a nejdu přes 25% výkonu světla. Funguje skvěle!


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

jan Re
30.5.19 19:32
Super akvárium, můžu se zeptat co je to za písek a odkud je ? díky :-)
tramtra Re
24.1.19 12:26
A jsem tu zas. :-) Stále krása krás. palec ahoj
Amy01 Re
20.2.18 21:20
Krásne akvárium aj fotky palec tiež poškulujem po čtverzubcovi, len asi budú musieť ísť gupky preč...
chuanvaldes Re
31.1.18 21:21
@tramtra... stydim Oooo... děkuji...

@Janooo... Pred rokom som aj ja chcel trávniček. Ale potom sa to zvrtlo a dal som sa cestou prírodných akvárii. A toto má baví viac. Človek nerieši riasy a dalšie prkotiny. Po pravde som v tejto nádrží za rok fungovania ani riasy nemal. V druhej to isté. Ale v tej druhej by som si ich prial... A nič, asi pridám svetlo... ;-)

@larix... Vieš čo, aj ja by som si vedel v akváriu predstaviť nejakú divokú formu Betty. Tychto 27L by ale bolo málo a vo väčšom je "amazonka". Možno časom, aj keď je veľká šanca že keď vačšie budem prerábať tak to bude niečo úplne iné... Inač veľmi pekne ďakujem za pochvalu fotiek. Snažím sa... :)

@permonici... Vrtulníky jsou naprosto boží!!! Fotky budou... palec
permonici Re
31.1.18 16:30
Výborně, čtverzubcárium, už se těším na fotky malých zajímavých vrtulníčků. hop
larix Re
31.1.18 12:30
Akvárko je pekné, prirodzené s príjemnou atmosférou ale fotky sú úplne, ako sa v Česku a na Morave hovorí, "boží" palec Hlavne farby - sú na jednej strane také tlmené a pastelové, no na druhej strane veľmi živé (aj kontrast a svetlo sú výborne zvládnuté) a prirodzené. Naozaj to obdivujem.
Čo sa týka bojovníc, viem si v tejto nádrži predstaviť skupinku B. imbellis (alebo aj niektoré ďalšie divoké (prírodné) bojovnice)), to by bola pre mňa naozaj dokonalá voľba.
Celkovo mám rád tvoje nádrže a fotky, ide z nich taká nejaká harmónia a pokoj, o ktoré sa snažím aj ja.
Držím palce, nech sa darí a prosím o častejšie aktualizácie...
Janooo Re
31.1.18 12:06
Toto ma tak očarilo ze už ani nechcem trávniček z eleocharis... palec
tramtra Re
31.1.18 11:58
Opět jsem se pokochala, díky. palec
chuanvaldes Re
9.1.18 16:37
Trantra, fotky layoutu jsou aktuální... ;-) Jen bohužel Betta už je neaktuální. Škoda, fakt se mi Betty líbili, hlavně ta poslední bláznivka... :-D palec
tramtra Re
9.1.18 10:38
nádhera...ty fotky jsou aktuální? Asi ne, když je tam ještě betta...jsem zvědavá, jak to máš předělané palec
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/26343-kalimantan-creek