Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - 54L radosti pro dcerku

 

Nádrže » Lesha » 54L radosti pro dcerku » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.5
54L radosti pro dcerku
*
*
*
*

Majitel: Lesha   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 9. 12. 2016   Poslední aktualizace: 19. 2. 2017 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb 
Počet návštěv: 253   Hodnocení: 99.6667 %
Založení: 12. 9. 2016   Oblíbenost: 4 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 30 cm x 30 cm
Objem: 54 litrů   Čistý objem: 41 litrů
Fotek a videí: 8+1   Komentářů: 5


Popis: Založené akvárko pro moji malou 1,5 roku starou dcerku :) a pro moje nervy :)

Biotop: Převážně Jižní Amerika :)

CO2: Každý den 200ml vody ze sodastreamu :)

Dekorace: Kořeny (Mopani + kořeny z lesa :)

Dno: Zadni část dna AquaSoil Amazonia od AMANO a přední cast písek zrnitosti 1-2mm.

Filtrace: Vnitřní Marina Jet 80 (Filtrační vata) Ze základu z setu Marina

Hnojení: Co2 ze soda streamu každý den:)
Easy Life Profito 1ml každý den + Dennerle NPK Booster 8 kapek každý den

Chemie: Nic :)

Krmení: 1x denně

Osvětlení: Led osvětlení 30W (Teplá bílá + Studená bílá) Sníženo na 60% výkonu.

Pozadí: Černá fólie nalepená z venku

Topení: žádné

Údržba: 2 hodiny týdně (zastřižení kytek, výměna části vody)

Voda: PH: 6,8-7,2
KH: 9-10
GH: >7
NO2: 0mg/L
NO3: 50mg/L

Vzduchování: žádné

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
pravá strana po kompletním znova založení
pravá strana po kompletním znova založení
19.02.17 00:00
Kobereček v pravo po kompletním znova založení
Kobereček v pravo po kompletním znova založení
19.02.17 00:00
Kobereček vlevo po kompletním znova založení
Kobereček vlevo po kompletním znova založení
19.02.17 00:00
Levá strana po kompletním znova založení
Levá strana po kompletním znova založení
19.02.17 00:00

20.01.17 15:27
Po přestavbě z přírodního chaosu :)
Po přestavbě z přírodního chaosu :)
20.01.17 15:31
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
19
2.2017
Tak po cca 12 hodinách práce celé akva znovu založené. Původní písek jsem zjistil obsahoval vápenec, tak šel pryc. Koupen nový, opět zrnitost 1-2mm a dodáno ještě 3 litry Aquasoilu Amazonie. Zapojen nový filtr Atman 200 s s Bio molitanem 16x10x10. Sic je dost velký a zabírá nemalou část akva, ale co by člověk pro rybičky a kytičky neudělal.
Nechám k němu cca 14 dní běžet ještě starý původní filtr a pak půjde ven. Limnophila šla ven, ne šlo na ni už místo a aspoň nebudu muset každý týden stříhat. Ještě šla ven Vrbina, byla dost zubožená, nějak se jí přestalo dařit.
Uvidíme zda koberečky s Osmocotem hezky nastartuji.
15
2.2017
Tak Ježíšek CO2 nepřinesl tak jsem dneska koupil nový filtr, ač hodnoty vody jsou až na NO3 v cajku, nějak tomu setovému honiči s minimálním objemem neverim. Pořízen tedy Atman 200 s biomolitanem 10x10x16. V sobotu udělám kompletní přestavbu Akvária, dno je zanesené detritem (těch cca 70 endlerek ho pěkně posralo :) )a je to už jediná možnost proč se mi neustále mnozí řasy a NO3 se stále drží tak vysoko že to ani kytky nestačí konzumovat. Tak písek i Aquasoil propláchnu v akvarijní vodě od největšího svinstva a zásazim zbylé kytky (2x Cubu a 3x eleocharis acicularis) koupil jsem ještě jeden pytel Aquasoil a trochu písku a osmocote. Jen teď nevim jestli dát i aspoň trochu osmocote do toho aquasoilu neb jen do písku abych to s těmi živinami neprehnal. Aquasoil prý pustí obrovské množství živin na začátku a osmocotu to prý trvá cca až měsíc než se dostane na plnou dávku uvolnovani živin. Co by jste mi poradili? hmm
10
2.2017
Vypadá to že se podařilo na řasou zvítězit, jen se začína trochu objevovat černá řasa na Liliovníčku brazilském na konečkách listů. Včera dorazili nové kytky od Rataje. i s bonusem dorazilo 2x Eleocharis acicularis, 2x Hemianthus callitrichoides,1x Echinodorus parviflorus, 1x Echinodorus latifolius, 1x Cryptocoryne wendtii Tropica, 1x Alternanthera Splendida, 1x Ludwigia repens super red, 1x Alternanthera Splendida, 1x Riccia fluitans a jako bonus navíc 1x Egeria densa, 2x Alternanthera Rosaefolia, 1x Ludwigia repens submers a 1x Eleocharis acicularis. Kytky zasazené a akvárko je zarostlé do posledního kousku. Až se to hezky chytne a naběhnou submerzní listy udělám foto :) hop No a doufám že teď už se řasa nevrátí, jen ta udržba bude mazec, zastříhávat a udržovat tolik kytek smích
24
1.2017
Tak týden po vysazení Protalonu uběhl jako voda a řasa se úspěšně množí dál, ikdyž v menším měřítku. Ubral jsem tedy ještě na intenzitě osvětlení na cca 30%. Celý týden po vysazení Protalonu, jsem každý den měnil cca 25% vody. Všechny hodnoty jsou ok až na NO3. Ten mám stále zvýšený okolo 50-70mg Během léčby byli hodnoty na 100mg. Nevím jestli je to znát díky odumřelé Egerii, která ho asi rychleji odebírala, nebo celkově zpomaleným růstem všech ostatních kytek. Každopádně znovu nasazuji Protalon a uvidíme.
Jo a úspěšně se mi podařilo udat skoro všechny Endlerky. Zbylo mi jen 9 samců, které si ponechám a jedna samice, která je separovaná od samců v 5 litrové nádržce :) Čili problém s přerybněním vyřešen :)
20
1.2017
Tak osvětlení jsem musel nakonec kvůli problémům s řasami snížit na cca 40%. Většinu řasy na rostlinách jsem bohužel musel zlikvidovat v roztoku Sava, jelikož ani Protalon 707 nepomohl. Jediné s čím si Protalon poradil byla Egeria Densa. Během týdne léčby Protalonem Egeria plně ztratila barvu a začala hnít, že zůstali jen holé stonky. Limnophila sessiliflora i během léčby rostla skvěle a nebyla řasou postižena, Lilaeopsis brasiliensis byl porostlý komplet černou řasou, musel jsem ho zastřihnout a vykoupat na 1 minutu v roztoku sava, řasa zčervenala a za 3 dny byla pryč. Didiplis diandra byl také postižený řasou jak černou tak jelením parohem, také pomohlo Savo na 30 vteřin. Hemianthus callitrichoides byl postižený řasou až jako jeden z posledních, sem tam jelení parůžek a zelená řasa, doufám že se z toho vzpamatuje, ten si do sava netroufám a i přes poměrně silné zařasnění se hezky rozrůstá, tak ho zastřihuji a uvidíme. A nakonec Taxiphyllum barbieri (jávský mech) ten byl silně postižen jelením parohem i černou řasou. Oškubal jsem co šlo a snížil nad ním osvětlení a vypadá to že se to zlepšuje.

Pravidelně teď denně vyměňuji 10 litrů vody, do té doby než se zbavím 90% Endlerek. Ale v sobotu už by měli být snad pryč :)

Jinak se mi začali klubat první larvy Neritin, lezou po skle :) Zkusím si v neděli z práce z mořského akvária přinést cca 5 litrů vody a zkusím larvy odchytit a přenést do mořské vody :) pokud by se podařilo byl by to zajímavý úspěch :)
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 99.6667 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Angus68
19.2.17 7:42
Mě se to taky líbí ano potlesk
Martinezos
24.1.17 18:09
Pěkný ano
lenkalor
20.1.17 18:50
Je to pěkné. Držím palce s odchovem neritin palec
Lesha
16.12.16 14:33
Stmívač je připojen :) Uvidíme pokud by začala kalamita s řasou uberu na výkonu :) Jinak rybky i krevetky se nádherně vybarvili. Ale věřím s předimenzováním problém nebude. Od zářivky bylo uprostřed akva světla habaděj, ale problém byl u stěn a rohů. Tam byla dost tma, teď je osvětlení rovnoměrné :) Ledky i výkon jsem vybral tak, aby se podobali hodnotám světel od ADY :) a vzhledem k tomu , že akvárium je dost zarostlé, tak by osvětlení mohlo být snad tak akorát. No čas ukáže a jak jsem psal na začátku, když začnou řasy tak ubereme :)
Bacoun
16.12.16 9:35
No jestli to osvětlení není až příliš silné?U led osvětlění se počítá výkon 2x až 3x oproti zářivce.Aby z toho nebylo až moc řasy.Jestli můžeš to osvětlení napojit na stmívač,tak bych ho použil,aby se tím odladila intenzita osvětlení.
No,uvidíš sám.Ať se daří. X-)
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/26259-54l-radosti-pro-dcerku