Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - U nás ve vodě

 

Nádrže » permonici » U nás ve vodě » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.1
U nás ve vodě
*
*
*
*

Majitel: permonici   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 28. 8. 2016   Poslední aktualizace: 24. 9. 2017 Nová videa 
Počet návštěv: 513   Hodnocení: 100 %
Založení: 15. 8. 2016   Oblíbenost: 4 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 30 cm x 30 cm
Objem: 54 litrů   Čistý objem: 41 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 51 litrů
Fotek a videí: 64+1   Komentářů: 19


Popis: Uklidňující zóna. Uvítám postřehy, rady, názory. Pořád je co vylepšovat.

Dekorace: 2 kořeny, 1 menší křemen jako zátěž :-)

Dno: Active substrate od fy Tetra, rezavá barva. Předtím (do 4.11.16) štěrk 5-7 mm, bílé a černé kamínky.

Filtrace: Marine JET 50, setový, typově jako Fluval 1. Uvažuji o výměně za čerpadlo Atman s biomolitanem, ale dosud k výměně nedošlo.

Krmení: Dennerle eheim základní vločkové krmivo, tablety pro pancéřníčky a plže, více druhů (Diana). Když seženu, živá či mražená strava (nitěnky a spol.). Šnekům přilepšuji bramborou, jablkem, mrkví, dubovým listem, tabletami spiruliny.

Osvětlení: 1x15 W zářivka ze setového poklopu, výměna zač. 10/2016 za novou 840.

Pozadí: černý igeliťák natažený na kusu kartonu z krabice

Stojan: běžná skříňka

Topení: ano, setové 50 W

Údržba: výměna vody, odkalování, čištění filtru v akva.vodě
4.11.16 výměna dna, osázení rostlinami z AquaDaho

Voda: vodovodní, Brno

Vzduchování: ne

Poznámka: Baví mě pozorovat život různých druhů šneků. 3xBrotia, 1xĎáblův roh, 1xneritida s nakřáplou ulitou a 1x menší zdravá, levatky, 1x clithon, moc x okružák asi kanadský s oranžovou nohou, ? x piskořka věžovitá, hodně okružáků čínských, 2xpiskořka pichlavá(dlouho nespatřeny), 2xpiskořka, 1xtyloška s mnoha mladými. 2 velké ampularie 16.1.17 darovány, bohužel žraly rostliny.Chtěla bych jednu Thaiu. :-)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
15.9.2017 -hladina s květem
15.9.2017 -hladina s květem
15.09.17 10:31
15.9.2017 - květem
15.9.2017 - květem
15.09.17 10:31
15.9.2017 - šnečí rozhovory
15.9.2017 - šnečí rozhovory
15.09.17 10:31
14.9.2017 - zepředu
14.9.2017 - zepředu
15.09.17 10:31
14.9.2017 - šikmo
14.9.2017 - šikmo
15.09.17 10:31
5.9.2017-šikmo - po protrhání egerií
5.9.2017-šikmo - po protrhání egerií
08.09.17 10:10
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
17
9.2017
Dnes jsme objevili 4 mláďata PISKOŘKY PICHLAVÉ! Mají trošku jinou ulitu než malé tylošky a s chutí se zahrabávají do dna. Nutno dostudovat, jak se "pichlavky" množí.
15
9.2017
Výměna 1/3 vody, další redukce okružáků směrem k helenám(-dalších 25 ks). 3 listy spařené pampelišky do rána z akvária zmizí, plži mají apetit. Pozorována skupinka malinkých mláďat gupek, cca 6 ks, opět ponechány vlastnímu osudu. Pandíků není 6, ale 7, to je dobrá zpráva.
Zapnuto topení, teplota 25-26 °C.
Některá ze změti rostlin vypustila květ (asi to bude květ) do poklopu. Pravděpodobně se jedná o pud sebezáchovy.
9
9.2017
Výměna 1/3 vody, předělán filtr z boku dozadu. Stržen alobal z poklopu (nad zářivkou), odstraněna většina okřehku. Asi 25 okružáků přesunuto do pětilitrovky k helenám.
Vážně uvažuji o změně osvětlení na LED, v akvárku je prostě tma, zvláště v zadních částech. Ještě nevím, zda do poklopu (menší svítidlo, výměnou za zářivku) nebo zda odstranit poklop a osvětlení dát nad akvárko.
1
9.2017
V průběhu srpna proběhla 3x částečná výměna vody, vždy po návratu z dovolené. Dva ze tří pečovatelů nepřekrmovali, k akutní výměně vody tedy došlo pouze 1x (2x50 % vody), nedošlo k zakalení, jen alarmujícímu výstupu šneků k hladině.
Zbývajících pancéřníčků panda: 6 ks. :-(
Zvláštní je, že se stále rodí mladé tylošky, i když ne rychlostí, jako na počátku roku. Samice je oplodněná neuvěřitelně dlouho. V lednu narozené tylošky mají ulitu cca 2 cm dlouhou.
K dnešnímu dni opět převažuje změť doušek, třetí generace gupek je těhotná, mláďata z minulého vrhu (před odjezdem) nepřežila, asi se stala součástí potravního řetězce.

Malé rasborky jsou viděny v počtu cca 8 ks, ostatní jsou schovány v douškách, celkový počet nelze odhadnout. Taktéž nelze odhadnout, jak jsou úspěšné v získávání krmiva. Krmím jemným krmivem pro potěr. Jsou tak malé, že skoro nejsou vidět (čili k oživení akvária moc nedošlo).

Nutnost opětovného odstranění okřehku a regulace egerie.

Akvárium má 1 rok.
24
6.2017
Včera odstraněn echinodorus amazonicus z prostředka akvárka. Jeho velké listy velmi clonily. Běžné odstranění přebytků okřehku. Akvárko se hezky prostětlilo (a vynikla změť rostlin).
Otázka, zda budou pandíkům svědčit letní vedra, dostala odpověď. Nesvědčí. Slušné stádečko značně prořídlo.
Pozorováním zjištěno, že tylošky značně opovrhují předkládanou stravou a raději se vydávají na toulky akváriem za čerstvou rostoucí potravou / tone /.
Heleny v pětilitrovce jsou z okružáků nadšeny, vylezly i ty, které byly zahrabány ve dně.
Po minulé rekonstrukci vypadalo akvárko celkem hezky, nyní je z něj opět džungle. Hodně k tomu přispěly stonkové plovoucí rostliny egerie. Líbí se mi i tak, hlavně, že je hodně zelené a rybky mají schovávačky.
Z dočasně zrušeného Řasokouliště přidáno 5 řasokoulí a 1 nasáklý kořen, na který se okamžitě vrhli různí čističi.
Stále neuskutečněn plán s anubiasy na kořenu vepředu, protože ve chvíli objednávání neměli téměř žádné skladem.
Současná teplota v akvárku: 29 °C.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Morticia
6.6.17 21:27
Zrovna včera jsem zkoušela pampelišku - také měla úspěch. :)
A máš-li na rozdávání, 1 červeného bych si i vzala. Mám jen hnědé.
Kentán46
26.5.17 9:51
Moc hezké. Rostliny k sobě pěkně vzhledově ladí palec
sivon
24.5.17 21:49
Ještě jsem zapomněla. Problémy s vodou většinou jako první signalizují piskořky - visí pěkně v řadě u hladiny. To je pro akvaristu rudý kód. Ale i ostatní plži mohou "lapat po dechu", či se snažit dostat pryč z nevyhovujícího prostředí. Okružáci tam často lezou za filmem na hladině (tzv. slepou hladinou), který konzumují.
Pokud vidíš "paniku" v akváriu, klidně vyměň 1/2 vody třeba ráno a večer nebo dva dny po sobě.
Kdybys neměla komu ty okružáky udat, udělej z nich prostě krmení. S velkou chutí si dají všichni obyvatelé akvária kromě neritin. Vypadá to sice trochu krutě, ale akvárium, bohužel, není nafukovací.
permonici
24.5.17 8:27
Sivon, moc děkuji za podnětný a konkrétní komentář. Pampeliškové listy jdu vyzkoušet hned, jsou připraveny v ledničce (pro suchoz.šneky a želvy :-) ).
Dnes pro jistotu znovu vyměním 1/3 vody. Po včerejší výměně vody všichni okružáci zase v klidu slezli.
sivon
23.5.17 16:32
palec Fandím, jen málo lidí nedostane hysterický záchvat při tak hojném počtu okružáků na skle. Tedy, takovou invazi jsem ještě nikdy v akváriu neměla. Ale já nemusím dokrmovat rodinku hladových tylomelanií a ještě tři brotie. :-D Do mého (jen o pár litrů většího) Šnečkária jsem si tyhle nádherné plže prostě zakázala. Mám moc ráda i rostlinky a stačí mi spoušť, kterou dokáže udělat Faunus. Po určitých výstřelcích jsem mé miláčky plže v akváriu trochu zredukovala, abych udržela rovnováhu. Při tomhle počtu plžů a objemu akvária, co máš, je to ale nereálné.

Kytky, které by nechutnaly plžům se jen těžko hledají. Zkus některou z hnědovek a docela odolná by měla být i ta bacopa monnieri. Z rychle rostoucích, které (při téhle produkci odpadních látek) nutně potřebuješ, snad odolá jen plovoucí vodní mor nebo růžkatec. Ty anubiasy opravdu nemusí být přivázané, mohou mít kořeny ve dně, (jak píše Morticia), stonek musí být nad substrátem.
Na příkrm zkus třeba i spařené pampeliškové listy, mají velký úspěch. Listí jim tam klidně nastel více, většina plžů ocení trochu bordýlku na dně. Já skoro neodklaluji, jen měním vodu. také plži ocení možnost ožužlávat nějaké dřevo, tvůj kořen mi již připadá dost očištěný :-D

Taiu moc nedoporučuji, je to bahenka a z toho vyplývají i její potravní nároky, které nemůžeš uspokojit. Chce to akvárium s vrstvou detritu na dně.


Morticia
21.4.17 22:45
Nééé, musím odolat! Už tak přemlouvám každou kytku, ať roste a nechcípe (a chválím mou hodnou nežravou ampulárku)...
Já mám taky Anubriasy vpředu (bart.nana), i ve šterku-musí zůstat oddenek nad štěrkem. Nic to nežere, roste to, tak přidám ještě jiný druh. Takže doporučuju. ;-)
permonici
15.4.17 9:11
Špatný příklad má taky význam. Je těžké odolat, ony jsou tak krásné! Kdyby sis to rozmyslela, mám tu 11 mláďat. ;-)
Anubiasy dopředu? Už o nich přemýšlím, uvázat je dopředu na kořen.. Anubiasy kupodivu nikomu nechutnají a mně se líbí. Kořen jsem ze zásob vyštrachala předevčírem. Musí nasáknout, jinak bude kámen na kořeni a na něm pak přivázány anubiasy, hotový sendvič.
Morticia
13.4.17 19:51
Tyloška vyhubováno! :-D Jako vtipněnapsáno, ale soucítím.
...ale musím uznat, že na toto konto (myslím tím čtení zdejšího deníčku) jsem si zakázala Tylošky koupit na burze.
Co různé druhy Anubriasů? Kroma nany jsou ještě třeba nana Gold,nebo Petite.
permonici
10.4.17 8:06
Belisana: Děkuji za rady! Můžeš mi, prosím, doporučit nějaké vhodné tuholisté rostliny, které snesou nižší množství světla? A něco menšího dopředu? Zkusím ještě častěji měnit vodu, je fakt, že jsem výměnu v posledních týdnech trochu zanedbávala, interval se z týdně mírně prodloužil. Tylošky přikrmuji denně. Na Tvoje nádrže se "chodím" dívat, jsou moc hezké. Ještě jednou díky.

Kapr: Děkuji. Na Tvoje akvárko jsem koukala včera nebo předevčírem, je také moc pěkné a hezky fotíš.
Belisana
8.4.17 21:29
Ty tylošky se do tvého akvária vůbec nehodí, za prvé hodně vyrostou, za druhé ti ničí rostlinky. Když už je tam chceš aspoň nějakou dobu, než vyrostou, mít, tak je přikrmuj spirulinou, salátem a pod.. Zrovna mokřanka je pro ně určitě dobré pochutnání. Celé to osázení máš tak nějak bez ladu a skladu, chtělo by to trochu fantazie. Potřebuješ spíš tuholisté rostlinky, na kterých si nebudou šneci pochutnávat, dej tam nějaký menší kámen nebo kořen s přivázaným anubiasem, tu větší mokřanku bych spíš omezila nebo posunula do rohu, aby zakryla filtr, topítko dej klidně za kytky, zbytečně ruší .. tak ať se podaří tomu dát trochu "šmrnc" ;-) ahoj
Kapr
8.4.17 20:48
Ahoj. Ja se ve snecich tedy vubec nevyznam, ale jestli ti ubyvaji rostliny tak to bude asi snekama co je poziraji pokud tam nejake takove co se zivi rostlinami mas. Jestli to tak je tak je to dan za sneky co mas rada a at se budes snazit sebevic, ozirat ti to budou porad dokola. A pokud to tak neni a rostlinkam se dari spatne, pak musis zjistit co je s vodou a pridavat vhodnejsi hnojeni nebo casteji menit vodu. Rad bych s temi rostlinkami poradil, ale momentalne jako akvarista zacatecnik hokuspokusuji na svem. Drzim pesti a snad ti nekdo dobre poradi ;-) ahoj
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/25681-u-nas-ve-vode