Rozměry: 170 cm x 50 cm x 50 cm
Popis: po par rokoch a rekonstrukcii baraku som vytiahol akvarko z garaze, kedze nan nebolo doteraz miesto a nanovo ho zalozil,chcel by som rozbehat znova aj co2 , ale nemam miesto na flasu, budem musiet zohnat dajaku mensiu aby vosla do skrinky,kupil som lepsie svetlo a casom vymenim kamene za krajsie
Dekorace: par kamenov (andezit) z kamenolomu
Dno: riecny piesok z betonarky 2-6
Filtrace: vstavana v akvarku
Hnojení: PMDD
Chemie: nie
Osvětlení: Sinkor Vivatron 2x
Pozadí: 3D
Stojan: skrinka na mieru kupena s akvarkom
Topení: EHEIM- 250W
Voda: vodovod
Vzduchování: nie
8 2.2026 | Tak som po cca 10 rokoch ,znova ozivil akvarko ,ktore cakalo prazdne v garazi lebo nan
nebolo miesto.Je tam vsetko povodne akurat som vymenil svetla ,za Sinkor Vivatron 2
kusy.Nakupil som aj dajake ryby ,ale asi som to malo zabehol ,lebo vsetkych 10 kusov black
molly za jednu noc odislo do rybieho neba Neonky prezili v pohode ,ze vraj su
odolnejsie ,mam tam este zopar guram a dvoch 15 rocnych matuzalemov ,prisavnika a sumceka
trinidadskeho ,este z toho povodneho akvarka ,ti uz toho moc nenaplavaju ,su cely den
zalezeni ,len v noci vylezu z ukrytu.Chcem tam pridat este rastliny ,trochu pockam a este
dajake ryby .Voda je este hneda ,asi nieco pusta koren a substrat,dufam ze sa to casom
vycisti.Cocko som zatial este nerozbehol ,nemam kde dat flasu ,mam len 5 kilovu z hasicaka
,takze este to budem musiet dajako poriesit. |
18 10.2015 | tak som trochu aktualizoval info o akvarku,vapencovy kamen isiel prec ,hnal tvrdost vody
za hranicu meratelnosti mojho testu ,co2 som uz rozbehal davnejsie ,pridal rampu cez
cele akvarko ,zacal hnojit ale rastliny moc nejdu skor naopak ,naviac sa mi asi pred 2
tyzdnami odlepila jedna prepazka v vstavanom filtri,takze som musel vypustit vsetku vodu
,vysusit a zalepit to,pri tej prilezitosti som lepsie utesnil 3D pozadie ,lebo sa mi zan
stale pchali ryby a niektore (antenovce ) som tak nevidel aj 2-3 tyzdne ,trochu som
presadil rastliny ,ale prestali rast aj tie co doteraz ako tak rastli ,tak dufam ze sa
to casom da do poriadku,lebo to ma celkom stve ,lebo by som to chcel mat zarastene co
najviac ale sa nedari ,takze ostava uz len svetlo ,mozno je slabe ,lebo vsetko ostatne co
by mohlo byt na pricine som sa snazil poriesit |